T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜĞÜ taşinmazin açik artirma ilaniYüklə 16,58 Kb.
tarix15.01.2018
ölçüsü16,58 Kb.
#38331

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Sayı: 2011/2359TalimatBir borçtan dolayı satılmasına karar verilen TAŞINMAZLARIN TAPU KAYDI VE YERİ: Borçlular adına ; İstanbul ili, Büyükçekmece ilçesi, Merkez Mahallesi, 379 ada, 2 parsel de 2796,15 m2 yüzölçümlü A Blok kagir binanın 1. Kat 200/1600 arsa payına sahip 5 no.lu çatı piyesli mesken'dir.

TAŞINMAZLARIN İMAR DURUMU : Büyükçekmece Belediye Başkanlığının İmar Ve şehircilik Müdürlüğünün 25/04/2011 tarih 348280 sayılı yazısına göre Büyükçekmece ilçesi Fatih Mahallesi 379 ada 2 no.lu parsel 17.06.2004 onay tarihli 1/1000 ölçekli imar planına göre ayrık nizam TAKS 0,20 , H: 6,50 yapılaşma şartı ile "konut" alanında kaldığı belirtilmiştir. TAŞINMAZLARIN HALİ HAZIR DURUMU : Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 4 adet apartman bloğu Beyaz Lale Evleri olarak anılmaktadır.Site konum olarak E-5 karayoluna 300 mt.Cengiz topel Caddesine 250 mt. Mesafede bulunmaktadır. Büyükçekmece çarşı merkezine yakın konumdadır. Okul, Cami ve sosyal alanlar yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde orta ve orta-üst gelir grubuna hitap eden ayrık ve ikiz ayrık nizamlı 3-4 katlı villalar ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu blok Bodrum+zemin + 1 normal+çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blokta toplam 6 bağımsız bölüm yer almaktadır, takribi 3 yıllıktır. Dış cephede mantolama yapılmıştır. Site içerisinde yüzme havuzu ve açık otopark mevcuttur. Satışa konu taşınmaz site içerisindeki ana taşınmazın A Blok 1, Kat ve çatı katında yer almaktadır. Daire blok girişine göre sol tarafta ve kuzeybatı cephede yeralmaktadır. Kısmen deniz manzarası mevcuttur. Taşınmazın 1. normal katı net 134.80 m2 olup salon 3 oda mutfak banyo ebeveyn banyosu WC antre 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı piyesi takribi net 72 m2 alanlı olup salon oda banyo, amerikan mutfak ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde teras kısmının tamamı ahşap pergole ve cam sistemi ile kapatılmıştır. Salon ve odalarda yer döşemesi laminant parke duvarlar saten boya, tavanlar alçıpan ve asma tavanlıdır. Islak hacimlerde yer döşemesi ve duvarlar seramiktir. Mutfakta yer döşemesi seramik duvarlar saten boya, tavan kartonpiyer, dolaplar laminattır. Antre yer döşemesi seramik.duvarlar saten boya, alçıpan asma tavan olup, vitray mevcuttur. Pencereler PVC'dir.iç kapılar ahşap dış kapı çeliktir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak kabinli küvet, klozet.ve lavabo mevcuttur.dairede ısıtma amaçlı doğalgaz yakıtlı kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Çatı piyesine çıkan merdiven granit kaplı olup.salonda klima antrede sabit portmanto bulunmaktadır. Bina ve daire kaliteli malzeme ile inşa edilmiştir. TAŞINMAZLARIN KIYMETİ: 340.000,00.-TL'dir. SATIŞ ŞARTLARI:

1- İstanbul ili Büyükçekmece ilçesi Merkez Mahallesi 379 ada, 2 parsel de 2796,15 m2
yüzölçümlü A Blok Kat 200/1600 arsa payına sahip 5 no.lu çatı piyesli meskenin satışı
22.11.2011 günü saat: lhOO'den ll:10'e Kadar Büyükçekmece l.İcra Müdürlüğünde
açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 60'ını ve rüçhanlı
alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir
bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle taşınmazların her ikisi
02.12.2011 tarihinde aynı yer ve saatte ikinci artırmaya çıkarılacaktır, Bu artırmada da
rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale
olunur.

Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 mı bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.  1. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lâzımdır. Satış peşin para iledir, alıcı .istediğinde (lO)'gühü geçmemek üzere süre verilebilir, ihale Damga resmi ve KDV nin tamamı ile Tapu Harç ve Masraflarının 1/2 si Alıcıyaıaittir.Birikmiş vergiler jle Tellaliye bedeli Satış Bedelinden ödenir.

  2. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  3. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  4. Şartname, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alyıcıya bir örneği gönderilebilir.

  5. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi aimak isteyenlerin 2011/2359 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11.10.2011

(İİK m.126) (*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir, örnek No:27*

İşbu satış ilanı tapu kaydında ad ve adresleri geçip de tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine

kaim olmak üzere ilan olunur.

B. 63609 (www.bik.gov.tr)
Kataloq: resimler -> extra -> orjinal
orjinal -> Tapu Kaydı : Antalya ILI, Kepez ilçesi, Duraliler mah, Çiftesarnıçlar mevki, Cilt/sayfa no: 117/11533, Ada/parsel: 2419/1, Yüzölçümü: 317. 00 m2, Ana Taş. Nitelik: Arsa, Blok/Kat/Giriş/-B. B. No: /Bodrum/-
orjinal -> T. C. İStanbul 10. İCra dairesi'nden taşinmazin açik artirma ilani
orjinal -> T. C. AydiN İcra müDÜRLÜĞÜ taşinmazin açik artirima ilani dosya no: 2010/1236 tal tapu Kaydı
orjinal -> Butaan ve satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti ve önemli özellikleri; tapu kaydi
orjinal -> UzunköPRÜ İflas idaresinden gayrimenkul satiş İlani dosya No-2010/1 İflas
orjinal -> Taşinmazin açik artirma ilani kayseri İcra müDÜRLÜĞÜnden dosya No: 2010/2433
orjinal -> T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜĞÜ' nden gayrimenkul satiş İlani
orjinal -> T. C. SİMav icra müDÜRLÜĞÜ

Yüklə 16,58 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə