T. C. DİYanet iŞleri başkanliği eğİTİm hiZMETleri genel müDÜRLÜĞÜ Program Geliştirme Daire BaşkanlığıYüklə 5 Mb.
səhifə1/740
tarix05.01.2022
ölçüsü5 Mb.
#63144
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   740

T.C.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

EĞİTİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Program Geliştirme Daire Başkanlığı


ADAY KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ

HAZIRLAYICI EĞİTİM

YARDIMCI DERS NOTLARI

Ankara – 2012ADAY KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ

HAZIRLAYICI EĞİTİM

YARDIMCI DERS NOTLARI

Din hizmetlerinde etkinliğin ve verimliliğin sağlanmasında atılabilecek önemli adımların başında, bu görevi yürüten personele, sahip olmaları gereken yeterliklerin/bilgi, beceri ve davranışların en hızlı, etkili ve ekonomik yollardan kazandırılması gelmektedir.

“Diyanet İşleri Başkanlığı Aday Memurlarının Yetiştirilmelerine Dair Yönetmelik,” ilk defa göreve başlayanlara uygulanmak üzere temel, hazırlayıcı ve uygulamalı (staj) eğitim olmak üzere üç aşamada gerçekleşmesini ön görmüştür.

Başkanlığımız taşra teşkilatı kadrolarına 2012 yılı içerisinde 653 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri gereğince, Aday Kur’an Kursu Öğreticisi olarak atanacakların adaylık eğitimlerinin Eğitim Kurulunca, mahallinde yapılmasına karar verilmiştir.

Aday Kur’an Kursu Öğreticileri için mahallinde yapılacak Hazırlayıcı Eğitim Kurslarında; ilke, metot ve uygulama birliğinin sağlanabilmesi için düzenlenecek bu eğitimlerde materyal olarak yararlanılmak üzere alan dersleri ile ilgili ders notlarının hazırlanmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bu ihtiyaç sebebiyle hazırlayıcı eğitimde yer alan ders başlıkları konusunda eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim görevlilerinden branşları gözönünde bulundurularak ders notu hazırlamaları istenmiştir.

Başkanlığımızca, alan uzmanları tarafından hazırlanan ders notları kredileri de dikkate alınarak gözden geçirilmiş ve tevhid edilmiştir. Aday Kur’an Kursu Öğreticileri için mahallinde yapılacak hazırlayıcı eğitimde takip edilecek yardımcı ders notlarının hazırlanmasında bilgi birikimleri ve tecrübelerinden yararlandığımız eğitim görevlilerimize teşekkür ederiz.

Başkanlığımızın eğitim kadrosuna yeni katılan Kur'an kursu öğreticilerine görevlerinin hayırlı olmasını diler, kendilerine emanet edilen öğrenci/kursiyerlerimize faydalı olmalarını temenni ederiz.EĞİTİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Kataloq: spfiles -> WEBSPDFS -> UserFiles -> konya -> Ilceler

Yüklə 5 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   740
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə