T. C. Ek: 3 afyon kocatepe üNİversitesi yerleşİm ve ulaşim planlari ahmet Necdet Sezer KampusüYüklə 24,97 Kb.
tarix18.01.2018
ölçüsü24,97 Kb.
#38638

T.C. EK: 3

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

YERLEŞİM VE ULAŞIM PLANLARI
Ahmet Necdet Sezer Kampusü

MASTER PLANI

VAZİYET PLANI

 Ahmet Necdet Sezer Kampusü

Üniversitemizin Eskişehir-Afyonkarahisar karayolunda yer alan ve halen bir kısmının yapımına devam edilen Ahmet Necdet Sezer Kampusünde, Rektörlük Binası, Fen-Edebiyat Fakültesi Binası, Teknik Eğitim Fakültesi Binası, Sosyal Tesis Binası, Barış Manço Şölen Alanı,Kütüphane Bloğu, Tenis Kortları, atölyeler ve Süleyman Demirel Spor Tesisleri inşaatı yer almaktadır.

Kampüs içerisinde yer alan Rektörlük Binasının tamamı bitirilerek hizmete açılmıştır.Toplam 20.000 m2 kapalı alana sahiptir.

Teknik Eğitim Fakültesi Eğitim Bloğu 2002 yılında tamamlanarak eğitime başlamıştır.Öğretim Görevlileri Bloğu ise Ağustos 2003’te tamamlanarak hizmete girmiştir.Toplam 3.080 m2 alana sahip olan Kütüphane Bloğu inşaatı tamamlanarak hizmete açılmıştır. Yine bu ihale kapsamında yer alan atölye binası imalatları devam etmektedir.Atölyelerin toplam alanı 920 m2 olup içerisinde Rektörlük depoları, Teknik Eğitim, Veterinerlik, Maden,Fiziko-Kimya Mikrobiyoloji atölyeleri yer almaktadır.

Kampüs içerisinde 2.500 kişilik Açık Spor Tesisleri inşaatı devam etmektedir. 2002 yılında temeli atılmış olup ödenekler çerçevesinde 2005 yılında tamamlanması düşünülmektedir.Stadyumun birinci ve ikinci dilatasyonunun temel imalatları tamamlanmıştır.Bolvadin’deki Kapalı Spor salonunun zemin kat tabliye imalatlarına devam edilmektedir.-Kampüs Alt Yapı çalışmalarının birinci kısmı tamamlanarak Alt Yapı İkmal inşaat ihalesi 2003 yılında gerçekleşmiştir. Rektörlük Binası,Fen-Edebiyat Fakültesi, Öğretim Görevlileri Bloğu,Teknik Eğitim Fakültesi ve diğer birimler için gerekli altyapı (kanalizasyon,yağmur suyu drenaj,temiz su, telefon,elektrik tesisatı)imalatlarına devam edilmektedir.Yol,otopark ve tretuvarlarda yaklaşık 22.269m2 kilitli parke döşenmiş, 1.787 m3 beton dökülmüştür.9.804 m3 bahçe toprağı nakledilip serilmiş ve 24.585 m2’lik alan çimlendirilmiştir..

Ahmet Necdet Sezer Kampüsü içerisinde yaklaşık toplam 7.685 m2 alana sahip Barış Manço Gençlik Şölen Alanı inşa edilmiştir. Bu alan içerisinde 95 m2 sanatçıların hazırlıklarını yapmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için bina yapılmıştır.Bu alan içerisinde 470 m2 pist yer almaktadır.

Kampus içerisinde yer alan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi binası boyun bloğu, geçit bloğu, öğretim elemanları bloğu, ve derslik bloğu olmak üzere 4 bloktan oluşmaktadır.Boyun bloğunun kaba inşaatı bitmiş ve dış duvarları örülmüştür.Geçit bloğunun ve öğretim elemanları bloğunun kaba inşaatı bitmiştir.3 kattan oluşan derslik bloğunun ise zemin kat tabliyesinin betonu dökülmüştür.

Yine Ahmet Necdet Sezer Kampusu içerisinde toplam 21.700 m2 alana sahip olan gölet inşa edilmiştir. Bu alan içerisinde yaklaşık 16.700 m2 yeşil alan ve kayrak taşından yürüme yolları mevcuttur.Gölet alanı ise yaklaşık 5.000m2’dir. ANS Kampusu ile Kredi ve Yurtlar Kurumunu bir birine bağlamak ve öğrencilerin güvenli geçişini sağlamak amacı ile yaklaşık 718 m uzunluğunda ve 2,5 m genişliğinde yürüme yolu yapılmıştır.

Daha önce Valilik tarafından"Bir Fakültede biz yapalım " kampanyası ile 1999 yılında inşaatına başlanan ancak 2 bloktan oluşan derslik binasının inşaatı su basman seviyesine kadar tammalanmış ve üniversitemize inşaat halinde devredilmiştir. Diğer fakülte binanlarından ayrı olması nedeniyle Üniversitemizce adı geçen inşaat öğrenci kafeteryası ve öğretim üyeleri Sosyal Tesisi olarak hizmet verecek şekilde tamamlanmıştır.

Eğitim Bloğu olarak 1. katı tamamlanan bina 2004 yılı haziran ayında Sosyal Tesise dönüştürülmek üzere ihalesi yapılmış olup 2004 yılı ekim ayında hizmete açılmıştır.Toplam 2 495 m2 alana sahiptir.Birinci katta 11 normal oda, 3 süit oda olup 37 yatak kapasitelidir.Bu tesis içerisinde zemin katta 400 kişilik restourant, mutfak, cafe-bar, yönetim odaları yer almaktadır.

Bu kampuste toplam 5600m2 alana sahip Veteriner Fakültesi klinik binası inşaatı 4 bloktan oluşmakta ve 2004 yılı içerisinde 1 bloku (1 400 m2) tamamlanmıştır. Birinci blokta Cerrahi ve acil bölümleri bulunmaktadır diğer bloklarda doğum, dahiliye, suni tohumlama bölümleri yer almak da olup daha sonra tamamlanacaktır.

ANS Kampüsü içerisinde yer alan otomotiv atölyesi tek katlı ve 476 m2 olup, otomotiv öğretmenliği öğrencilerinin ders uygulamaları için inşa edilmiştir.

T.C.

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

Ali Çetinkaya Kampusü

VAZİYET PLANI


Kampüs içerisinde daha önce yapılan futbol sahasının etrafında 6,30 m genişliğinde 425 m uzunluğunda kiremit irmiği serilerek koşu parkuru yapılmıştır.

Daha önce mevcut olan Mavi Hastaneye ek olarak yapılan bina C1, C2, C3, C4, D, E bloklarından oluşmaktadır.Toplam alanı 9.700 m2 dir. Bu yıl içerisinde C1, C2, C3 tamamı ve D bloğunun zemin katı tamamlanacaktır. 2004 yılında tamamlanan blokların kapalı alanı 4.700 m2’dir.
Ahmet Karahisari Kampusü

 


VAZİYET PLANIAfyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Ahmet Karahisari Kampusu, Şuhut yolunda bulunmakta olup, içerisinde Güzel Sanatlar Fakültesi, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Misafirhanesi, Klüp Kocatepe ve Spor Tesisleri yer almaktadır.

Bu Kampus içerisinde yer alan Devlet Konservatuarı Binasının zemininde yer alan oturmaları önlemek amacı ile zeminde güçlendirme yapılmıştır.Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu zemin katında eski anfi binasının tadilatı yapılarak konser salonu haline getirilmiştir.Salonun toplam alanı 230 m2 dir.Sanatçıların hazırlanması için yaklaşık 16 m2 kulis yer almaktadır.Işık ve ses düzenini ayarlamak için 4 m2 teknik oda vardır.Salon toplam 219 kişi kapasitelidir.


Yüklə 24,97 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə