T. C. KadiköY İcra dairesinden gayrimenkulun acik artirma ilani dosya No: 2010/4 satişYüklə 90,59 Kb.
tarix28.07.2018
ölçüsü90,59 Kb.
#61331

T.C. KADIKÖY 2.İCRA DAİRESİNDEN

GAYRİMENKULUN ACIK ARTIRMA İLANI

Dosya No: 2010/4 SATIŞ

IZALE-l SUYUN YOLU İLE SATILMASI KARAR VERİLEN TAŞINMAZ

Kadıköy ilçesi icerenköy mahallesi, (207) Pafta (3278) ada, (133) parsel de kain 601 m2 miktarlı Arsa niteliğindeki taşınmaz Mahalen Ali Nihat Tarlan Caddesi, Ertas Sokak, Numara (3) deki Binalı parseldir. (Hissedar Arzu Ayaltı'hın 117/601 Hissesi intifa hakkı İle yükümlü olarak satılacaktır.) İMAR DURUMU: Kadıköy Belediye Başkanlığının, 23.05.2006 tarih ve 662160 sayılı yazılarında, Taşınmazla alakalı 13.07.1992 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekli İmar Planına göre komşu 163 parselle birlikte Temel Eğitim sahasında kalmaktadır. Ayrıca parsele komşu veya yol karsısında tesbltll Tarihi Eser niteliğinde Yapı bulunması halinde uygulama esasında Anıtlar Kurulundan görüş alınması gerekmektedir.

TAŞINMAZIN HALI HAZIR DURUMU: Taşınmaz Kadıköy ilçesi, Merdiven köy Mahallesl207 Pafta, 3278 ada, 133 parsel nolu taşınmaz üzerindeki, Mahölen icerenköy Mahallesi Ali Nihat Tarlan Caddesi, Ertas Sokak numara (3) deki Binalı parseldir. Parsel üzerinde yaklaşık otuz yıl önce insa edilmiş, tek katı çatı örtüsü olmayan betonarme bir bina vardır. Binada bes adet işyeri olarak kullanılan bağımsız bölüm vardır. Dükkanlar yemek yenilen yer ve otomotivle alakalı isyen olarak kullanılmaktadır. Binanın yaklaşık 21 m. Cephesi ve 9 m. Derinliği bulunmakta ve yaklaşık 190m 2 inşaat alanlıdır. Bağımsız bölümlerin lc mahalleri kullanım amacına uygun seklide tasarlanmıştır. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen vasat malzemeler kullanılmıştır. Kadastro teknisyeninin verdiği rapordaki bilgilere göre, 133 nolu parsel üzerindeki binanın kuzey doğusu kenarındaki 2,25 m2 İlk kısmı komşu 163 nolu parsele tasmıs durumdadır. GAYRİMENKULUN KIYMETİ: Gayrimenkul bulunduğu bölge, İmar durumu insa tarzı, Halihazır vaziyeti, civarındaki alım, satım rayiçleri inşasında kullanılan malzemeler ve isçilik kalitesi, binanın yası ve kıymete tesir eden tüm özellikler ile bayındırlık ve iskan bakanlığı yapı yaklaşık maliyetleri ve yıpranma payları da hesaba katılarak, günün koşullarına göre, yapılan inceleme ve araştırma neticesinde, Kadıköy ilçesi, içeren köy mahallesi pafta (207).ada (3278).Parsel (133) numaralı taşınmazın toplam bedelinin 800.000,00 TL (Seklzyüzbln) TL. edebileceği kaneatlne varılmıştır. Satış Şartları:  1. Satış: 15/07/2011 tarihinde Saat: 11.00-11.10 arasında Hasanpasa Uzuncayır Caddesi üzerindeki Adliye C Binasındaki KADIKÖY 2.İCRA DAİRESİNDE acık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin %60'ını ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile İhale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en cok artıranın taahhüdü bakı kalmak şartıyla taşınmaz 25/07/2011 günü aynı yer ve aynı saatte İkinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en cok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en cok artırana İhale edilecektir. Su kadar ki artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına ruçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetlerin % 20'si nispetinde nakdi "TL."sl veya bu miktar kadar Milli bir Banka'nın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesln para İledir. Alıcı istediğinde 20 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, İhale pulu, tapu hare ve masrafları İle KDV alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkuller üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on bes gün içinde Dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicili İle sabit olmadıkça paylaşmada harle bırakılacaklardır.

  4. ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle İhalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi icln Dairede acık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6. Satışa iştirak edenlerin, şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmls sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin ##Dosya Numarası## sayılı dosya numarası İle Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 02.06.2011

(ic. If. K. 126)

Yönetmelik örnek no:27(*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

ww.bik.gOV.tr B.38594

Kataloq: resimler -> extra -> orjinal
orjinal -> Tapu Kaydı : Antalya ILI, Kepez ilçesi, Duraliler mah, Çiftesarnıçlar mevki, Cilt/sayfa no: 117/11533, Ada/parsel: 2419/1, Yüzölçümü: 317. 00 m2, Ana Taş. Nitelik: Arsa, Blok/Kat/Giriş/-B. B. No: /Bodrum/-
orjinal -> T. C. İStanbul 10. İCra dairesi'nden taşinmazin açik artirma ilani
orjinal -> T. C. AydiN İcra müDÜRLÜĞÜ taşinmazin açik artirima ilani dosya no: 2010/1236 tal tapu Kaydı
orjinal -> Butaan ve satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti ve önemli özellikleri; tapu kaydi
orjinal -> UzunköPRÜ İflas idaresinden gayrimenkul satiş İlani dosya No-2010/1 İflas
orjinal -> T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜĞÜ taşinmazin açik artirma ilani
orjinal -> Taşinmazin açik artirma ilani kayseri İcra müDÜRLÜĞÜnden dosya No: 2010/2433
orjinal -> T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜĞÜ' nden gayrimenkul satiş İlani

Yüklə 90,59 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə