T. C. Kocaeli BÜYÜKŞEHİr belediyesi İsu genel müDÜRLÜĞÜ Özel Kalem Müdürlüğü Basın BürosuYüklə 14,34 Kb.
tarix26.08.2018
ölçüsü14,34 Kb.
#74429

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın BürosuBülten No: 104 06.08.2013
İSU’DA RAMAZAN BAYRAMLAŞMASI
İSU Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen Ramazan bayramlaşması törenine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye (KBB) Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İSU Genel Müdürlüğü’nün yaptığı hizmetler ile Türkiye’ye örnek bir kurum olduğunu vurgulayarak “Kocaeli, abonelerine sağladığı dünya kalitesinde suyu, köylere kadar götürdüğü atıksu ve içmesuyu arıtma tesisleri ve kullandığı modern teknolojik yenilikler ile avrupanın gelişmiş ülkelerinin daha önündedir.’dedi.
Kurum bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra KBB Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, KBB Başkan Danışmanı Ömer Polat, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile personel katıldı.
“TÜRKİYE’NİN EN SAĞLIKLI SUYU”

Kurumun insan ve canlılar için hayati öneme sahip su hizmeti verdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli halkına Türkiye’nin en sağlıklı suyu götürdüklerini söyledi. En ücra yerlere kadar kaliteli su için arıtma tesisleri inşa ettiklerini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, şunları kaydetti “Su, hayat kaynağımızdır. Kocaelinin her köşesinde, mahallesinde, hangi şartlar altında ve ne kadar zor olursa olsun bir hanemizin dahi susuz kalmasını istemiyoruz. İnsanlarımızın susuz kalmaması için tankerlerle su taşıyoruz. İnsanımıza Türkiye’nin en sağlıklı suyunu götürüyoruz. En üç köşelere, Kandıra da Gebze de, Derince’nin üst kot ve köylerine, Karamürsel’in üst kotlarındaki köylerin yerel su kaynakları için modern arıtma tesisleri yapıyoruz. Vatandaşımıza götürdüğümüz her suyu kontrol ediyoruz; her gün numune alıp tahlillerini yapıyoruz. En küçük tereddüt dahi yaşamıyoruz.”diye konuştu.


“ÇEŞMEDE SU İÇİYORUM”

Çeşme suyunun bardak, damacana sudan daha sağlıklı olduğunu, ev ve belediyede çeşme suyu içtiğini de ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı, ”Suya büyük emek veriyoruz. Çok hayırlı, çok güzel bir hizmet, bundan daha güzel hizmet olamaz. Hayat kaynağı olan suyun sağlıklı bir su olduğunu inanıyoruz. Yaptığımız tahliller ortadadır. Ben evimde asla damacana su almıyorum, çeşmeden su içiyorum. Belediyede de çeşmeden su içiyorum. Sizlerden isteğim hem evde hem işte musluktan çeşme suyu içmenizi istiyorum. Bizim suyumuz bardaktaki sudan daha sağlıklıdır. Buna inanarak söylüyor ve yapıyorum. Bu kuruma güvenerek yapıyorum, sonuçlarını alıyorum. Şebekeden tereddüdüm yok, depolarımız temiz. Sağlıklı su temin ediyoruz.”dedi.


“BİR GRAM ATIKSU DOĞAYA ATILMAYACAK”

“Parolamız bir gram kirli suyu arıtmadan doğaya vermemek olduğunu” söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü, “Vatandaşımıza ulaştırdığımız suyun yüzde 98’ini arıtıyoruz. Geri kalan yüzde 2’sini de arıtacağız. Artık sadece şehir merkezlerinde değil, köy merkezlerinde de atıksu arıtma tesisi yapıyoruz. Bu anlamda samimi ve inanarak söylüyorum. Avrupanın en gelişmiş ülkelerin dahi önündeyiz. Yaptığımız şeyin farkındayız. Bütün bunları geçtiğimiz 7-8 yıllık sürede yaptık ve bütün dünyada örnek olduk. Balkan ülkelerinde, Pakistanda, afrikada, Filistinde dünyanın değişik yerlerine gidip su projeleri yapıyoruz, problemlerini çözdüğümüz şehirler var. Önemli bir kurum haline geldik; bütün bunlarda çalışanlarımız sayesinde yapılıyor.”


“YENİLİKLERİ TAKİP EDİN, KENDİNİZİ GELİŞTİRİN”

Çalışanlardan kendilerini geliştirmelerini, teknolojiden yararlanmaları tavsiyesinde de bulunan Başkan, sözlerini şöyle tamamladı, “Bu güzel hizmette görev alanlar, kendilerini yenilemesini istiyorum. En verimli hale gelelim, en donanımlı kişiler olalım; teknoloji ve bilgiyi en iyi şekilde kullanalım. Kurduğumuz sistemler avrupanın pek çok ülkesinde yok. Önemli bir baraj yapıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Karamürsel de yapacağız. Her yıl 50 bin nüfus artışımız var. Ona göre altyapıyı yapıyoruz. Bizim su ve kanal idaresi olarak verdiğimiz hizmet hayatın en önemli hizmetidir. Bayramda da 24 saat nöbetteyiz ve 24 saat hizmet veren bir kurumuz. Zaman mevhumumuz yok. Huzurlu bir kurumuz. Nasıl daha kaliteli hizmet eden, hareket eden, aşk ile yaşayan bir kurum haline geldik. Emeği geçen başta Genel Müdürümüzden, yöneticilerimizden olmak üzere bütün çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bayramınız tebrik ediyorum.”


BAYRAM, “LAFLA DEĞİL HER TARAFA HİZMET VERİYORUZ”

Türkiye’de örnek bir kurum haline gelmenin iyi bir ekip ve gösterdikleri yoğun emek ile olduğunu söyleyen İSU Genel Müdürü İlhan Bayram da, “Kocaeli’nde 630 bini geçen aboneye hizmet veriyoruz. Türkiye’de baraj yapan ender kurumlardan birisiyiz. Büyük arıtma tesislerimizi kendimiz yapabiliyoruz. Projesinin yaparak, inşa edecek maddi gücümüz var. Bunları gece gündüz, 24 saat çalışan bir ekip anlayışı ile yapıyoruz. Lafta değil, her taraf ulaşıyoruz. Gönülden bir hizmetimiz var. Her mesleğin ayrı bir önemi ve güzelliği var ama su götürmenin ayrı bir hazzı ve manevi tatmini var. Kurum su ve kanal idareleri içinde artık örnek alınacak bir kurum haline geldik. Bunlar kolay olmadı, emek ile oldu bu ekibin emeği ile oldu. Bunları yaparken bize rota çizildi. Belirlenen şehircilik anlayışı çerçevesinde hizmet veriyor ve onu oluşturuyoruz. Başkanımız bize verdiği vizyonun içini doldurmaya çalışıyoruz. Senede iki defa bayramları yaşıyoruz Bu bayramın çalışanlarımıza sağlık sıhhat, dirlik düzenlik vermesini temenni ediyorum.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yazıcı ve Genel Müdür İlhan Bayram törene katılan personel ile tek tek tokalaşarak bayramlarını tebrik etti. Tören, çalışanlar ile hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Fikri KAYA/Basın Büro SorumlusuD-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.tr


Kataloq: media -> gallery
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> 53,3 Mİlyon tl’LİK İKİ yatirimin temeli atildi
gallery -> İZMİt büYÜKŞEHİr belediyesi

Yüklə 14,34 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə