T. C. MİLLİ EĞİTİm bakanliğIYüklə 178,5 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü178,5 Kb.
#89295

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

AVCILAR AMBARLI SELAHATTİN ve MÜZEYYEN KAÇAKER ANAOKULU

BRİFİNG DOSYASI2015-2016

I. BÖLÜM

 

A-OKULUN ADI : AMBARLI SELAHATTİN MÜZEYYEN KAÇAKER ANAOKULUB-ADRESİ: Cumhuriyet Cad. No:27 AMBARLI- AVCILAR/İSTANBUL

C-TELEFON NUMARASI : 0212 695 20 47 0212 695 20 46

D-VİZYONU:

Öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların ve zihinsel yeteneklerin hızlı geliştiği biçimlendiği dönemin okul öncesi çağı olduğu bilinciyle BİLGİ, BECERİ, DEĞER, DUYGU ve DAVRANIŞLARI enn üst seviyeye çıkartmaktır. Gelişimleri, değişimleri takip edip özümseyen, hayata geçiren idareci, öğretmen, veli ve yardımcı personeli ile bütünleşmiş 21. yüzyıl gelişimlerini önünde tutan sevgi dolu lider ve kurum oluşturmaktır.

 

E-MİSYONU:Okulumuzu, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğünün Programında yer alan Türk Milli Eğitiminin Genel amaçları, okul öncesi eğitimin ilkeleri doğrultusunda yürütmektir. Biz bütün çocukları, psikomotor, bilişsel, dil becerileri, duygusal özellikleri, estetik ve yaratıcılık, kendinin farkında olma ile ilgili gelişmelerini sağlamakta; onların bilgili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirmelerine fırsat tanımaktayız.

 

F-SEVİYESİ, DERECESİ ÖĞRENİM ŞEKLİ: İkili öğretim yapan, anaokulu.

 

G-OKUL MÜDÜRÜ: Sidar MENGEŞ

 

  

 

  

II. BÖLÜM

A.OKULUMUZUN HAMİSİ

1926 yılında Van’da Selimpaşa Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlköğretimi Tebriz Kapı İlköğretim Okulu’nda, orta öğretimi Cumhuriyet Ortaokulunda tamamladı. 1945 yılında bahriye askeri olarak Yavuz Gemisinde üç sene askerlik yaptı. 1949 yılında Müzeyyen Hanım ile evlendi. 1951 yılında ilk çocuğu dünyaya geldi. Ardından üç kızı oldu. 1954 yılında gümrükte memur olarak, Hakkari ilinin Beytülşebab ilçesinin Gerür nahiyesinde kısım amirleğinde göreve başladı. Ardından Antep, Edirne, Ordu ve son olarak İstanbul Karaköy limanı yolcu salonunda çalışıp 1977 yılının 12. Ayında emekli oldu. Emeklilik döneminde inşatçılık yaptı. Bu esnada camilerde 20 yıl fahri olarak çalıştı. Bu dönemde 1984 ve 1991 yıllarında iki kez hacca gitti. 2001’ de eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde okul yapmaya karar verdi.Merkez Mahallesinde Selahattin Müzeyyen Kaçaker ve Ambarlı Mahallesinde Ambarlı Selahattin Müzeyyen Kaçaker anaokullarını yaptırdı. Evli ve dört çocuk babası ola Selahattin Kaçaker halen sağ olup okulumuzda fahri olarak görev yapmaktadır.

B.OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz TC Mili Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğüne bağlı bağımsız anaokuludur. 10.07.2006 Tarihinde İstanbul Valiliğin onayıyla açılmıştır.Okulun iç donanımının bir kısmını Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ve okulun aidatlarından karşılanmıştır.

Ambarlı Mahallesinde Cumhuriyet Caddesinde Ambarlı İlköğretim Okulu ve Ziraat Bankası’na yakın dört katlı (villa tipi)betonarme bina olarak inşa edilmiştir. Okul Ana caddede olup ulaşım açısından uygun bir yerde bulunmaktadır.

2006-2007 Eğitim ve öğretim yılını 240 civarında öğrenciyle başlamıştır. Tam gün ,sabahçı ve öğlenci olarak karma eğitim yapmaya başlamıştır. Okulumuz 4-5-6 yaş çocuklarına eğitim vermektedir.

Okulumuzda 2007- 2008 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci sayımız 240 civarındaydı. 3 sınıf sabahçı ve öğlenci olarak, 3 sınıfta tam gün eğitim yapmaktaydı. Bu öğretim yılında 5-6 yaş guruplarından çok talep olması sebebiyle 4 yaş çocuklarına sınıf açılamamıştır.

Okulumuzda 2009-2010 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci sayımız 265 civarındadır. 6 sabah sınıfı, 6 öğlenci sınıf olmak üzere toplam 12 sınıf vardır.

2010-2011 Eğitim ve Öğretim döneminde 12 sınıfta 267 öğrenci eğitim alarak,

2011-2012 eğitim döneminde 270 öğrenci olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

2012-2013 eğitim döneminde 277 öğrencimiz vardı.

2013-2014 eğitim döneminde 242 öğrencimiz vardı.

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde 6 sabah sınıfı, 6 öğlenci sınıf ,1 orta-ağır zihinsel engelli özel eğitim alt sınıf olmak üzere toplam 13 sınıf vardır.261 öğrencimiz vardı.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 276 öğrencimizle eğitime devam etmekteyiz.

III. BÖLÜM

 

 A.OKULUN BİNA DURUMU


BİNANIN ENİ

15 m

BİNANIN BOYU

15 m

BİNANIN KAT SAYISI

Yemekhane dahil 4 kat

TABAN ALANI

225 m

BİNA PARSEL NO

4228-4229

BİNANIN YÜZÖLÇÜMÜ

5350

 

MÜDÜR ODASI

1

MÜDÜR YRD.

0

SEKRETER ODASI

1

SINIF

7

KULÜP SINIF I

2

ÇOK AMAÇLI SALON

1

ÖĞRETMENLER ODASI

1

YEMEKHANE

1

DEPO

1

BAHÇE VE PARK

1 
 

 

  

 

  

 

  

 

 Okulumuz doğalgaz ile ısınmaktadır. İGDAŞ ‘tan alınmaktadır.

Okulumuz su ihtiyacını şehir su şebekesinden sağlamaktadır. Okulumuzda 10 tonluk bir su deposu bulunmaktadır.

Okulumuzun elektriği CLK Boğaziçi Elektrik’tan sözleşmeli olarak karşılanmaktadır.

Okulumuzun bakım/onarım işlemleri her yıl düzenli bir şekilde yapılmaktadır

IV. BÖLÜM

A.YÖNETİCİ SAYISI

OKUL MÜDÜRÜ: SİDAR MENGEŞ – ASİL

OKUL MÜDÜR YARDIMCISI: SEMA KOÇ-ASİL

B.ANAOKULU ÖĞRETMEN DURUMU

SIRA NO

ADI SOYADI

ÜNVANI/BRANŞI

SINIF/ŞUBE

MEZUN OLDUĞU

OKUL

1

SİDAR MENGEŞ

OKUL MÜDÜRÜ

Y.LİSANS

2

SEMA KOÇ

MÜDÜR YARDIMCISI

LİSANS

3

NAZİFE DURMAZ

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

4

ŞADİYE DUYGU ÖZTÜRK

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

5

ESRA ÇALAĞİL

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

6

AYŞENUR ALİŞ

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

7

KADER AKPINAR

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

8

FEZANUR İNANÇ

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

9

ÜMMÜGÜLSÜM ERBAŞ KARAGÖZ

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

10

BETÜL DEMİRCİOĞLU

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

11

ZİYA ÖLES

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

12

UMAY ŞENEL KÜPÇÜ

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

13

İLKNUR KARPUZCU

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

14

ZEYNEP ÇOK

KADROLU ÖĞRETMEN

LİSANS

15

DİLEK CEZAİR ÖZTÜRK

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN

LİSANS

16

ESRA KÖSEOĞLU

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN

LİSANS

17

DİLEK KARACA

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN

LİSANS

18

SAADET LENGER

KULÜP ÖĞRETMENİ

LİSE

19

HATİCE MÜGE ÜLTANIR

İNGİLİZCE DANIŞMAN ÖĞRETMENİ

LİSANS

20

GÜLAY HAN

DRAMA ÖĞRETMENİ

LİSANS

C.SINIFLARA GÖRE ÖĞRENCİ DURUMU

SINIFIN ADI

KIZ ÖĞRENCİ

ERKEK ÖĞRENCİ

TOPLAM

LALE SABAH

12

12

24

LALE ÖĞLEN

13

11

24

MENEKŞE SABAH

11

13

24

MENEKŞE ÖĞLEN

11

12

23

GÜL SABAH

13

12

25

GÜL ÖĞLEN

12

12

24

PAPATYA SABAH

11

14

25

PAPATYA ÖĞLEN

10

12

22

AÇELYA SABAH

12

14

26

AÇELYA ÖĞLEN

9

14

23

GELİNCİK SABAH

6

11

17

GELİNCİKÖĞLEN

9

10

19

ÖZEL EĞİTİM SINIFI
1

1

 

D. YARDIMCI HİZMETLER PERSONELİ DURUMU

Personel sayısı

Cinsiyet

Yaş Aralığı

7

Bay

Bayan

20-30

30-40

40-50

1

6

1

4

2

 

Eğitim Durumu

Hizmet Süresi

İlköğretim

Lise

1-5

3

4

7

 

ADI SOYADI

GÖREVİ

Cinsiyet

Ebru İNAN

Memur

Bayan

Meral TİPON

Hizmetli

Bayan

Nurten TELLİ

Hizmetli

Bayan

Necmiye AYKUT

Hizmetli

Bayan

Emsal GÜNGÖR

Hizmetli

Bayan

Nadriye ÖZGÜR

Hizmetli

Bayan

Sinan ÖZGÜR

Güvenlik

Erkek
V. BÖLÜM

 

A.OKULUMUZUN BÖLÜMLERİ

 

Anaokulu binası bodrum, zemin kat, birinci kat ve çatı katından oluşmaktadır. Bahçe düzenlenmesi Avcılar Belediyesi tarafından yapılmıştır. Çiçekler ve ağaçlar dikilmiştir.

Okulumuzda müdür, müdür yardımcısı odası, hayırsever odası, memur odası, 6 derslik, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, kazan dairesi, depo ve tuvaletler bulunmaktadır.

Yönetici odalarında, memur odasında bilgisayarlar olup, sınıflarda ve çok amaçlı salonda bilgisayar ve projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Ayrıca bir sınıfımızda akıllı tahta mevcuttur.

Okul binası ve bahçesi öğrencilerin etkinliklerini gerçekleştirmelerini sağlayabilecek büyüklük ve kapasiteye sahiptir.

 

B.EĞİTİM ÖZELLİKLERİEğitim-öğretim çalışmaları yürütülürken SEVGİ’ yi ön planda tutmaya özen göstermekteyiz. Etkili eğitimin ilk basamağının sevgi olduğu inancıyla çalışmalara yön verilmektedir. Yapılacak etkinlikler öğrencilerimizin ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır.

Gün boyu sürdürülen serbest zaman etkinliği, oyun, müzik, anadili, drama, fen ve doğa, okuma-yazmaya hazırlık ve sanat etkinliklerini, öğrencilerimizi sıkmadan, zorlamadan yaş gruplarına ve seviyelerine uygun olmasına, gelişim alanlarına katkıda bulunacak özellikte olmasına özen gösterilmektedir.

Eğitim çalışmalarımıza velilerimizin azami ölçüde katılımını sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bunlar; veli toplantıları, her ay evlere gönderilen bilgilendirme raporları, sergi çalışmaları, gösteriler, sık sık birebir görüşmeler v.b.

Bütün bu ve benzeri çalışmaların yanında velilerimizin okulda olan her olay ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmaları için hemen hemen her gün küçük notlar gönderilmekte veya telefonla görüşmeler yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunacak her imkândan faydalanmaları sağlanmaktadır.

Sağlık taramaları, çeşitli meslek gruplarının okula davet edilerek bilgi vermelerini sağlamak, çeşitli kuruluşlara inceleme gezileri yapmak, tiyatro gruplarının okula kabulü, sinemaya gitmek, piknik v.b. Okulda ise yaparak-yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla çeşitli kostüm ve aksesuarlarla drama çalışmaları, fen ve doğa etkinlikleri, deneyle v.b. çalışmalar yapılmaktadır.

Doğru alışkanlıklar kazanmalarını sağlamak için uyarı ve ceza yerine daha çok ödül verme yoluna gidilmekte, ailelerinde ödül verme konusundaki çalışmaları evde de sürdürmelerine rehberlik edilmektedir.

Aile eğitimi çalışmalarımızda ailelerin yanlış tutum ve davranışlarını fark ederek doğru davranışlar kazanmaları konusunda rehberlik edilmektedir. Her konuda, her problemde velilerimize ve öğrencilerimize rehberlik hizmeti verilmektedir. Yardıma ihtiyacımızın olduğu durumlarda Rehberlik Araştırma Merkezi’nden yardım alınarak veliler bu merkeze yönlendirilmektedir. Eğitim-öğretim yılının başında ve ihtiyaç duyuldukça rehber öğretmenimiz velilerimize belli konularla ilgili bilgi vermesi için gerekli organize çalışmaları yapılmaktadır.

Ayrıca yılın başından itibaren velilerimizin çocuklarını gönül rahatlığı ile okulumuza bırakabilmeleri, aldığı eğitim yada güvenliği ile ilgili herhangi bir kuşkuya düşmemeleri için, her sorularına yanıt verilmekte, istedikleri her an okulumuzu, sınıflarımızı ziyaret edebilecekleri, derse katılabilecekleri konusunda bilgi verilmekte ve yardımcı olunmaktadır.

Sonuç olarak; öğrenciyi ön planda tutan ve destekleyen bir eğitim programımız mevcuttur.

 

C.BAHÇE ALANININ KONUMU VE KORUNMASIOkulumuzun açılmasından itibaren ağaçlandırma, çimlendirme çalışmalarımız ve bahçe araç gereç alımı artarak devam etmektedir. Her yıl eksilen ağaçlarımızın yerine ilave ağaç dikimi yapılmaktadır. Öğrencilerimizle birlikte sebze ve çiçek ekimi ve bakımı çalışmaları yapılmaktadır.

 

  

 

D.SOSYAL AKTİVİTELER, ÖZEL GÜN VE BAYRAMALARIN KUTLANMASIOkulumuzda yıl içerisinde düzenli olarak çeşitli sosyal aktivitelere yer verilmektedir. Bunlar;

    Her ay bir alan gezisi,

    Ayda bir tiyatro gösterisi

    Özel gün ve Bayramlar Kutlamaları    Kızılay Haftası

    Engelliler Haftası

    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

    10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

    Yeni Yıl Kutlaması(Renk Balosu)

    Deprem Haftası

    Yaşlılar Haftası

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

    Tiyatrolar Günü

    Orman Haftası

    Trafik Haftası

    Anneler Günü

    Kep Töreni

 

E.PROJE ÇALIŞMALARI

  Benim Minik Kütüphanem

  Trafik Benden Kork

  Küçük Kaşifler

 

 F. AİLE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

Okulumuzda öğrenci velilerine farklı konularda seminerler verilmektedir:

      AİTEP (Okulumuzda 6 hafta boyunca sabah ve öğlen grubu olmak üzere velilere seminer düzenlenmiştir.)

      Çocuk ve Diş Sağlığı Semineri

      Çocukla İletişim Semineri (Rehberlik ve Araştırma Merkezi-Avcılar)

      Çocuk ve Beslenme Semineri

      Çocuk ve Anne-Baba tutumları Semineri

      Sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan program doğrultusunda ailenin okuldaki eğitim etkinliklerine katılımı sağlanmıştır. Ailenin bizzat sınıftaki belli etkinlikleri öğretmen rehberliğinde gerçekleştirmesi sağlanmıştır.

      Velilere ayda bir belirli konularla ilgili bilgilendirme yazıları gönderilmektedir.

      Okul Yönetimi ve sınıf öğretmenleri tarafından aile bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.

G. BULAŞICI HASTALIKLARA KARŞI OKULUMUZDA UYGULANAN

HİJYEN TEDBİRLERİ

Salgın ve bulaşıcı hastalıklara ve grip virüslerine karşı önlem almak için okulumuzda mutfakta kullanılan eşyaların temizliğine, sınıfların, ortak kullanım alanlarının, yüzeylerin (masalar,kapı kolları,banyo yüzeyleri,mutfak tezgahı,oyuncaklar vb.) sistemli olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi sağlanmaktadır. Sınıflarda ve okulun diğer kullanım alanlarında kapaklı ve pedallı çöp kovaları bulunmaktadır. Satın alınan besin maddelerinin son kullanma tarihlerine, temizlik ve gıda maddelerinin aynı yerde bulundurulmamasına, pişirme ve servis süresinde sağlık kurallarına (eldiven kullanılması ve uygun malzeme ve alet ile yapılmasına) dikkat edilmektedir.

H1N1 Virüsü ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak yayınladığı sunum gösterilerek gerekli açıklamalar yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kısa filmler gösterildi. Sınıflara grip konulu resimlerden oluşan panolar hazırlandı. Pandemik Grip ve hijyen konularında hikayeler anlatıldı, drama çalışmaları yapıldı. Okulun girişine velilerin görebileceği afişler asılmıştır. Wc ve lavaboların üstüne renkli el yıkama, tuvalet kullanma,sabun-kağıt havlu kullanmaları için resimler asılmıştır.Velilere grip ve hijyen konulu bilgilendirme yazıları gönderilmiştir.Çocuklara özel eşyaların (tarak,mendil,suluk,diş fırçası,bardak vb.) başkası tarafından kullanılmaması gerektiği,ellerin sık sık yıkanması ve temizliğe dikkat edilmesi konularına yer verilerek çocuklara bu alışkanlıkları kazandırmak için çalışmalar yapılmaktadır.Salgın hastalıklardan ve gribal enfeksiyondan korunmak için uyulması gereken kurallar sürekli açıklanarak alınan tedbirlerin uyulmasına dikkat edilmektedir.Sınıflarda antibakteriyel halılar kullanılmakta ve düzenli olarak temizliği sağlanmaktadır.Okulun giriş katı ve koridorlarına antibakteriyal pvc zemin kaplamasıyla kaplatılmıştır.

 

F. OKUL ÖNCESİ ŞENLİKLERİ HAFTASINDA OKULUMUZDA YAPILAN ÇALIŞMALAR

 

      Okul Öncesi eğitimi tanıtıcı ve genel gerekliliğini açıklayıcı yazılar, broşürler hazırlanarak okulumuzun içerisinde ve bahçesinde velilerin görebileceği bir yere asılmıştır.      Okul Öncesi ile ilgili büyük boyda resimli afiş hazırlatılarak okulun ön cephesine asılmıştır.

      Okulumuzda öğrenci velilerinin katılımı ile bahçe şenlikleri düzenlenmiştir.Şenlik için okul bahçesi balonlarla süslenmiş,okulda palyaço,tahta bacak,pamuk prenses ve diğer animatörler davet edilmiştir.

      Şenliğe katılanlara balon hediye edilmiştir.

      Okulumuzun çok amaçlı salonunda çocukların yıl boyunca hazırladıkları etkinliklerden oluşan sergi düzenlenmiştir. Sergi açılışına veliler davet edilmiştir.

      Okulumuzda yapılan kutlamalar, özel günler, geziler, sınıf etkinliklerinden oluşan fotoğraflar okul panolarında sergilenmiştir.

 

E.OKULUMUZDA EĞİTİM ALAN KAYNAŞTIRMA VE ÜCRETSİZ ÖĞRENCİ SAYILARI

      2011-2012Eğitim-Öğretim Yılında 7 Öğrenci

      2012-2013Eğitim-Öğretim Yılında 13Öğrenci

      2013-2014 Eğitim- Öğretim Yılında 14 Öğrenci

      2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılında 16 Öğrenci • 2015-2016 Eğitim- Öğretim Yılında 17 Öğrenci

 

E. ZORUNLU EĞİTİME GEÇİŞTE ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRICI ÖNERİLER

 

      Mahalle Muhtarlıkları ile işbirliği içine girilerek Okul Öncesi Dönemi çocukları tespit edilmeli.      Bölgedeki İlköğretim Okullarına ve Anaokullarına devam eden çocukların tespiti yapıldıktan sonra Anaokullarına ve Anasınıflarına devam etmeyen çocukların sayısı çıkartıldıktan sonra adres ve telefonlarına ulaşıp alan taraması yapılmalı.

      Okulda çalışan yardımcı personel ücretlerinin ve SSK giderlerinin,okulun genel temizlik giderlerinin,bakım-onarım giderlerinin ve kırtasiye giderlerinin M.E.B tarafından karşılanması ve bunun sonucunda öğrenci aidatlarının düşürülmesi aşamalı olarak kaldırılması

 

F. OKULUMUZDA YAPILAN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

Ambarlı Selahattin ve Müzeyyen Kaçaker Anaokulu açıldığı günden bu yana sürekli gelişerek kendini yenilemiş çevre okullar arasında iyi bir yer edinmiştir. Hala okulumuzda değişiklikler ve yenilikler yapılmaya devam edilmektedir.

      Okul girişi soğuk hava girişini önlemek yağmurdan korunmak için ,pimapenle kapatılmıştır.

      Okulun pencerelerine korkuluk yapılmıştır.

      Okulun çatı katında bulunan balkon güvenliği sağlamak ve ısı kaybını önlemek için pimapenle kapatılmıştır.

      Girişte bulunan boş alan pimapenle kapatılarak memur odası olarak değerlendirilmiştir.

      Tüm okulun zemini antibakterial pvc ile kaplatılmıştır.

      Çok amaçlı salonun ve dersliklerin pencerelerine üstten açmalı sistem taktırılmıştır.

      Çok amaçlı salona çocukların kullanmaları için çeşitli eğitim araç gereçleri alınmıştır.

      Çocukların güvenliğini sağlamak için merdiven korkulukları yenilenip yükseltilmiştir.

      Mutfak bölümü yenilenip çelik dolaplar alınmıştır.

      Bodrum katında bir bölüm pimapenle kapatılarak öğretmenler odası ve kulüp sınıfı olarak değerlendirilmiştir.


 • Sınıfların Mobilyaları değiştirilerek okulöncesi programına uygun olarak sınıflarda merkezler oluşturulmuştur.

 • En üst kattaki WC ve Sınıf kapısı sürgülü kapı olarak değiştirilmiştir.

 • Okulumuzun Dış Cephesi,Bahçe duvarları ve demir korkulukları boyanmıştır.

      Çatı katında kulüp sınıfı oluşturulmuştur.

      Sınıf tuvaletlerine yeni sağlıklı, dayanıklı ve su geçirmez kabinler ve tezgahlar yapılmıştır.

      İdare odaları yenilenmiştir.

      Sınıflarda masa ve sandalyeler yenilenip, vestiyer dolapları yapılmıştır.

      Bahçeye spor aktiviteleri için araç gereç alınmıştır.

      Bahçe alanı yeniden düzenlenmiştir.

      Sınıflara 6 adet akıllı tahta alınmıştır.


 • Sınıflardaki ve idari odalardaki bilgisayarlar değiştirilmiştir.

 • İki adet fotokopi makinası alınmıştır.

 

 

AMBARLI SELAHATTİN MÜZEYYEN KAÇAKER ANAOKULU2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

İHALE KOMİSYONU

Sema KOÇ(Müdür Yardımcısı)

Ziya ÖLES

Umay ŞENEL KÜPÇÜ

İlknur KARPUZCU

YEDEK: Esra ÇALAĞİL, Kader AKPINAR,Ayşenur ALİŞ

MUAYENE ve KABUL KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Fezanur İNANÇ

Nazife Durmaz

Ebru İNAN(Memur)

YEDEK: Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ,Zeynep ÇOK

PARA ÇEKME KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Ziya Öles

Betül DEMİRCİOĞLU

Şadiye Duygu ÖZTÜRK

SİVİL SAVUNMA KURUM SORUMLUSU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Ayşenur ALİŞ

STRATEJİK PLAN KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Esra ÇALAĞİL

Nazife DURMAZ

Kader AKPINAR

Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ

DEĞERLER EĞİTİMİ KOMİSYONU

Fezanur İNANÇ

Zeynep ÇOK

SOSYAL AKTİVİTELER

Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ

Şadiye Duygu ÖZTÜRK

GEZİ KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Elif COŞKUN

Ziya ÖLES

KÜTÜPHANE KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ

Şadiye Duygu ÖZTÜRK

OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN SORUMLU ÖĞRETMEN

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Ziya ÖLES

YEDEK: Fezanur İNANÇ, Nazife DURMAZ

OKUL AİDAT HESAPLARIDAN SORUMLU MÜDÜR YRD.

Sema KOÇ(Müdür Yardımcısı) 

AMBARLI SELAHATTİN MÜZEYYEN KAÇAKER ANAOKULU

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KULÜP ÇALIŞMALARI

KULÜP KOMİSYONU

Sidar MENGEŞ(Okul Müdürü)

Sema KOÇ(Müdür Yardımcısı)

Ziya ÖLES(Öğretmen)

KULÜP ÖĞRETMENLERİ

Ziya ÖLES-4 YAŞ

Umay ŞENEL KÜPÇÜ-4 YAŞ

İlknur KARPUZCU-5 YAŞ

Betül DEMİRCİOĞLU -5 YAŞ

AMBARLI SELAHATTİN MÜZEYYEN KAÇAKER ANAOKULU

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

TKY UYGULAMALARINDA GÖREVLİ EKİPLER

OKUL GELİŞİM VE YÖNETİM EKİBİ(OGYE)

Sidar MENGEŞ(Okul Müdürü)

Sema KOÇ(Müdür Yardımcısı)

Ziya ÖLES (Kurum Temsilci yardımcısı)

PROBLEM ÇÖZME EKİBİ

Sema KOÇ(Müdür Yardımcısı)

Ayşenur ALİŞ

Betül DEMİRCİOĞLU

Fezanur İNANÇ

İlknur KARPUZCU

Umay ŞENEL KÜPÇÜ

ÖZ DEĞERLENDİRME EKİBİ

Nazife DURMAZ

Esra ÇALAĞİL

Şadiye Duygu ÖZTÜRK

İYİLEŞTİRME TAKIMI

Sidar MENGEŞ(Okul Müdürü)

Sema KOÇ(Müdür Yardımcısı)

Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ

OKUL SÜTÜ KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Ziya Öles

Betül DEMİRCİOĞLU

BEP KOMİSYONU

Sema KOÇ (Müdür Yardımcısı)

Tüm Öğretmenler

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

BELİRLİ GÜN ve HAFTALARDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLER

 • İLKÖĞRETİM HAFTASI(28 EYLÜL -2 EKİM)-Ayşenur ALİŞ, Fezanur İNANÇ

 • DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ(EKİMİN İLK PAZARTESİ)-Nazife DURMAZ

 • HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ(4 EKİM)- Şadiye Duygu ÖZTÜRK

 • KIZILAY HAFTASI(29 EKİM-4 KASIM)-İlknur KARPUZCU

 • CUMHURİYET BAYRAMI-TÜM ÖĞRETMENLER- Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ,Şadiye Duygu ÖZTÜRK,Esra ÇALAĞİL,Nazife DURMAZ

 • DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI(KASIM AYININ 2.P.TESİ)-

Esra ÇALAĞİL,Zeynep ÇOK

 • ATATÜRK HAFTASI(10-16 KASIM)-Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ,Umay ŞENEL KÜPÇÜ

 • AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI(22-27 KASIM)- Nazife DURMAZ

 • DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ(3 ARALIK)-Fezanur İNANÇ

 • KUTLU DOĞUM HAFTASI(DEĞERLER EĞİTİMİ)- Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ

 • ENERJİ TASARRUFU HAFTASI(OCAK AYININ 2.HAFTASI)Zeynep ÇOK

 • SİVİL SAVUNMA HAFTASI(28 ŞUBAT)-Ayşenur ALİŞ

 • DEPREM HAFTASI(1-7 MART)-Kader AKPINAR

 • YEŞİLAY HAFTASI(MART AYININ İLK HAFTASI)-İlknur KARPUZCU

 • ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLER GÜNÜ(18 MART)- Şadiye Duygu ÖZTÜRK

 • YAŞLILARA SAYGI HAFTASI(18-24 MART)-Esra ÇALAĞİL

 • ORMAN HAFTASI(21-26 MART)-Ziya ÖLES,Umay ŞENEL KÜPÇÜ

 • DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ(27 MART)-Ayşenur ALİŞ,Betül DEMİRCİOĞLU

 • KÜTÜPHANELER HAFTASI(MART AYININ SON P.TESİ)-Ziya ÖLES,Şadiye DUYGU ÖZTÜRK

 • SAĞLIK HAFTASI(8-14 NİSAN)-Fezanur İNANÇ,Kader AKPINAR

 • 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI(23 NİSAN)- Ziya ÖLES,Kader AKPINAR, Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ, Şadiye DUYGU ÖZTÜRK

 • TRAFİK ve İLKYARDIM HAFTASI(MAYISIN İLK HAFTASI)-Nazife DURMAZ

 • ANNELER GÜNÜ(MAYISIN 2.PAZAR GÜNÜ)- Esra ÇALAĞİL,Nazife DURMAZ, Ümmügülsüm ERBAŞ KARAGÖZ

 • DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ(5 HAZİRAN)-TÜM ÖĞRETMENLER

 • MEZUNİYET KOMİSYON-Kader AKPINAR, Fezanur İNANÇ,Betül DEMİRCİOĞLU,Ayşenur ALİŞ


Yüklə 178,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə