T c miLLİ EĞİTİm bakanliğIYüklə 351,52 Kb.
səhifə1/5
tarix15.01.2018
ölçüsü351,52 Kb.
#38342
  1   2   3   4   5
OKUL GELİŞİM YÖNETİM EKİBİ [OGYE]

T.C

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
SİVEREK ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ OKUL GELİŞİM YÖNETİM EKİBİ


Vizyonumuz

HedeflerimizMisyonumuz

PolitikamızDeğerlerimiz

Okul Gelişim Yönetim Ekibi (OGYE)İlkelerimiz

OGYE Nedir?Geliştirme Ekiplerimiz

Okul Geliştirme Ekibi ÇalışmaTakvimi /Planı
Ogye ve TKY Dokümanları

2014-2015

@
ŞANLIURFA

Önsöz


Bütün sosyal sistemler, varlıklarını etkin bir şekilde sürdürebilmek için kendilerini yenilemek ve değişen koşullara uyum sağlamak zorundadır.

Eğitim sisteminin de kendini yenilemesi, dünyadaki değişme ve gelişmelere paralel olarak en önemli alt yapısını oluşturan okulların yeniden yapılandırılması, ülkenin kalkınmasını sağlayacak eğitilmiş beyin gücünü yetiştirmek bakımından büyük önem taşımaktadır..

OGYE okulumuzun plânlı gelişiminin yanında, sistemli bir yaklaşımla öğrencilere çok yönlü, soyut eleştirel yaratıcı, özgür düşünme, problem çözme ve iletişim becerileri kazandırılarak kendilerini kanıtlamaları amaçlamaktadır.

OGYE eğitimde yükselen değerler olan; öğrenci merkezli eğitim anlayışı, istenilen niteliklerdeki öğrenci çıktısına ulaşma, sürekli ve plânlı gelişimle okullardaki anlayış ve işleyişin değişmesini hedeflenmiştir.

Bu süreçte, kaynağını Toplam Kalite Yönetimi'nden alan paylaşımcı, etkili bir yönetim anlayışı ile sürekli bir iş birliğine dayalı ekip çalışmasının okul kültürüne yerleşmesi gerekmektedir.

Bu da öğrencilere “öğrenmeyi öğreten” eğitimde kalitenin vazgeçilmez koşulu ve sınıfın lideri olan öğretmenlerle okuldaki öğrenmeyi etkili ve anlamlı kılan, işleri kolaylaştıran lider yöneticilerin çabalarıyla mümkün olabilecektir.Okulumuzu daha etkili, verimli ve çağdaş bir yapılanma sürecine çekmek, öğrencilerimize bilgi toplumunun gereği olan tüm davranışları kazandırmak yolunda Toplam Kalite Yönetimi ruhu ile çalışacağına inandığım Siverek Çok Programlı Anadolu Lisesi çalışanlarına üstün başarılar diliyorum.

Remzi TURAN

Okul Müdürü

MİSYONUMUZ


Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda, hiçbir engele takılmadan, öğrencimizi nereden aldık nereye çıkardık anlayışıyla, okuyan ve düşünen; Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, vatanını ve milletini seven, özgürlük ve tam bağımsızlık anlayışından asla taviz vermeden ülkesinin sorunlarına duyarlı; sürekli kendini yenileyerek gelişmeleri takip eden, düşüncelerini ifade edebilen, Türkçeye hâkim, özgüveni yüksek, mesleki yeterliliğe sahip gençler yetiştirmek.


Yüklə 351,52 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə