Tarih : Protokol No : İŞ GÜvenliĞİ protokolüYüklə 14,49 Kb.
tarix08.01.2019
ölçüsü14,49 Kb.
#93513


Ek-11
Tarih : c:\users\huseyinokelek\desktop\images.png

Protokol No :
İŞ GÜVENLİĞİ PROTOKOLÜ
TEİAŞ ………. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan …………………..…………….. EİH/TM‘de …………………………………….…………………………….………………..çalışması işini yapacak olan Yüklenici …………………………………………… firması aşağıda belirtilen esaslar dahilinde hareket edecektir.

 1. Çalışmaları yapmak üzere ………………………………….….. firması adına Elektrik Müh. ……………………………………………………………..... yetkili olup, çalışmanın sorumlusudur. Bu protokol anılan çalışma sorumlusu tarafından imzalanır.

 2. Çalışmalar sırasında elektrik kesimi ve manevra gerektiren hallerde, önceden programlanmasına imkân vermek üzere en az bir hafta (7gün) önceden ………………………………….İşletme ve Bakım Müdürlüğü’ne, yazılı olarak başvuruda bulunulacaktır.

 3. Çalışma yapılacak E.İ.Hattında /Transformatör Merkezinde, elektriğin kesilmesi gerekli durumlarda elektriğin Vardiya İşletme Teknisyenince kesildiği(gerilimin olmadığı) firma yetkilisi tarafından görülecektir.

 4. İşletme Mes’ul Teknisyenliğince (emniyet şeridi, flama, tehlike uyarı bandı, levha, güvenlik kartları, topraklama vb.) güvenlik tedbirleri alındıktan, EKV& İGF-1 formu imzalandıktan sonra firma yetkilisi - Elektrik Müh. ………………………………………………… tarafından çalışma alanı teslim alınacaktır.

 5. Çalışmanın sorumlusu, Elektrik Müh. ………………………………………….. belirtilenler gerçekleştirildikten sonra kendi çalışma yerinde İş Güvenliği ile ilgili gerekli tüm emniyet tedbirlerini alarak ve çalışacak Çalışma sorumlusu ile Çalışma postası personelini bilgilendirdikten sonra işe başlayacaktır.

 6. Transformatör Merkezine giriş yapacak bütün personele mesleği ve yapacağı iş gözetilmeksizin ‘www.teias.gov.tr’ web adresinde yer alan “İş Güvenliği Bilgilendirme ve Farkındalık Videosu” izletilecek ve izletildiğine dair imza altına alınan tebellüğ formu bir nüshası yüklenicide, bir nüshası ilgili Transformatör Merkezinde olacak şekilde muhafaza edilecektir.

 7. Çalışmalar süresince ve elektrik kesme vermeyi gerektiren hallerde TEİAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde belirtilen kurallara uyulacak, çalışan personel iş güvenliğiyle ilgili olarak her türlü iş güvenlik teçhizatını çalışma esnasında kesinlikle kullanacaktır (Baret, iş ayakkabısı, iş elbisesi vs.).

 8. Çalışma sahasında kullanılacak taşıma ve kaldırma araçları, Vardiya teknisyenine bildirilerek sahaya her türlü emniyet tedbirleri alınarak ve TEİAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği Madde-10’da belirtilen TEİAŞ Güvenlik Mesafelerine uygun olarak alınacaktır.

 9. Çalışma alanı dışında belirtilen yerler ve güzergâh dışına giriş çıkış kesinlikle olmayacaktır.

 10. Her türlü İş Sağlığı ve Güvenliği önleminden …………………………………….. firması adına firma Elektrik Müh. ……………………………………………. sorumlu olup çalışmalar sırasında oluşabilecek her türlü maddi-manevi, zarar ziyan ve tazminat …………………………………………….…… firması tarafından karşılanacaktır.

 11. Çalışmalarda; 4857 Sayılı İş Kanunu, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve TEİAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği hükümlerine göre hareket edilecektir.

 12. Çalışmalar süresince TEİAŞ mensubu dışındaki çalışacak olan kişilerin kimliklerini ve araçlarını (kimlik ve ruhsat fotokopileri ile) belirtir liste ve oluşacak çalışan değişiklikleri, işi yapan kuruluşun görevlendirdiği sorumlu personelce vardiya teknisyenine verilecek, iş yerine giriş ve çıkışların emniyeti temin için Transformatör Merkezi güvenlik noktasına da aynı liste ve kimlik fotokopileri verilecektir.

 13. Çalışma esnasında kullanılacak malzeme ve araçlar Vardiya Teknisyeninin belirlediği yerlere düzgün bir şekilde konulacaktır.

 14. Çalışmayı yürüten Elektrik Müh. ……………………………………………….iş bitiminde çalışma yerini teslim aldığı haliyle terk edecektir. Tesiste atık bırakmayacaktır.

 15. İş bitiminde aldığı güvenlik tedbirlerini kaldırttıktan sonra, mutlaka EKV-İGF-2 formu doldurulup imzalanacak, İşletme Mesul Teknisyenliklerince tesislerin enerjilenebileceği ilgili birimlere haber verilecektir.

 16. İş mahalli temiz tutulup, iş bitiminde işe başlamadan önceki haldeki gibi temiz bir şekilde teslim edilecektir. Transformatör Merkezi içinde inşaat atığı vb. malzemeler bırakılmayacaktır.

Bu protokol …………………… / …………………….. tarihleri arasındaki çalışmalar süresince geçerlidir. Yukarıdaki maddelerde belirtilen hususlara uymayı, işi yapacak olan ……………………………………………. firması adına Elektrik Müh. ………………………………… kabul ve taahhüt eder.


İşbu protokol …………………. tarihinde 2 nüsha olarak tanzim ve imza edilmiştir.
Ek-1: Çalışma yapacak firma personel listesi

TEİAŞ Firma Çalışma

….. Bölge Müdürlüğü Sorumlusu

Bu form, A4 boyutunda soldan 1,5 cm, sağdan ve üstten 1’er cm, alttan 2 cm ve altbilgi alttan 1 cm kenar boşluğu olacak şekilde hazırlanır.

Kataloq: sites -> default -> files

Yüklə 14,49 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə