Tepkiler çok iYİYüklə 8,59 Kb.
tarix12.01.2019
ölçüsü8,59 Kb.

TEPKİLER ÇOK İYİ


Murat Yıldız, “Resmi başvurumu yapalı 2 hafta oluyor. Temayüle’de girdik. Biz devamlı sahadayız. STK ziyaretlerimizi ve toplu yaşanılan yerlerdeki ziyaretlerimiz sürüyor. İşin doğası gereği medya kuruluşlarını da ziyaret ediyoruz. Sahadan aldığımız tepkiler çok iyi. Umduğumuzdan daha iyi tepkiler alıyoruz. Gerçekten Kartepe halkı bizi sahiplendi. Ben ‘Kartape’yi kucaklayacağız’ demiştim. Kartepe bizi kucakladı. Sahada iyi gidiyoruz.
İDDİAM GENÇLİĞİM
İlk kez aday adayı oldum. Aynı zamanda Kartepe’nin en genç aday adayı da benim. Kartepe’de şu an 12 aday adayı var. Ama henüz başvuru yapmamış ilçe başkanı Mustafa Kocaman ve mevcut başkanımız Hüseyin Üzülmez ‘i de sayarsak 14 aday adayı var. Bütün aday adaylarının iddiası var. Bizim iddiamızda gençliğimiz, motivasyonumuz.
BU ÇOK SEVİNDİRİCİ
Ben şanslı olduğumu düşünüyorum. Belediyecilik faaliyetleri olan imar, alt yapı işlerine mesleğim gereği yatkınım. Bu benim için bir avantaj. Ama sadece bunlar yetmiyor. Bir temayül oylaması yapıldı. Biz temayül sonuçlarını göremiyoruz ama, cumhurbaşkanımız görecek. Temayülden iyi bir oyla çıkacağımıza inanıyorum. Kamuoyunda, sosyal medyada insanlarımız ilgi alaka gösteriyor. Nereye gitsek ilgi gösteriyorlar. Bu çok sevindirici.
ADAY ADAYI OLMAK İÇİN BU İŞE GİRMEDİM
Ben bu işi yapabileceğime inanıyorum. O yüzden aday adayı oldum. İnanmak bir işin yarısıdır. İnanmadığınız işi yapamazsınız. Ben sadece aday adayı olmak için bu yola girmedim. Mesleğim ve yapım gereği çevreme karşı çok duyarlı olduğumu düşünüyorum. Kartepe’deki bazı şeyleri değiştirmek istiyorum. Meseleye son derece idealist bir açıdan bakıyorum. Bu yüzden aday adayıyım.
4 DİSİPLİN
Proje meselesi hep soruluyor. Esnaflık jargonunda da bana ‘Projeci Murat’ derler. İnsanlar mühendis olduğum için, benim için ‘Çok güzel projeleri vardır’ diyor. Ben mühendisim. Mühendis olmak realist olmayı da gerektirir. Bir proje yapacağınız zaman ilk önce ona ihtiyaç olup olmadığını sorgulamak gerekir. Projeyi yapacak kadar finansal güç var mı? Bütçeye bakmak gerekir. Sonra projeyi gerçekleştirecek, saha zemin var mı? Ondan sonra da uygun bölge var mı? Buna bakmak gerekir. Bu 4 disiplin bir araya geldiği zaman bir proje yapılır.
TAŞLARI TEMİZLERSEK…
Ben aday adayıyım. Kalkıp hayalperestlik, fütüristlik bir takım projeler yapacağım dersem, yanlış yapmış olurum. Ben Kartepe’nin önceliklerinin sürdürülebilir uygulanabilir imar planları olduğunu düşünüyorum. Biz zaten Kartepe’nin kenarına kıyısına takılan taşları temizlersek, önünü açarsak şehir kendi kendine yürür gider. Aday olarak açıklanırsam, projelerimden bahsederim.
‘KARTEPELİ’ HÜRRİYETİ
Önceliğim plan olacak. İkinci önceliğim ise; biz 10 köy, 10 beldeden oluştuk. Demokrafik yapı, doku farklılıkları nedeniyle Kartepe bir türlü homojen hale gelmedi. Benim idealim var. Ben bunu bitirmek istiyorum. ‘Kartepe’li’ hürriyetini oturtmak istiyorum. Bunun için halka dokunmak istiyorum.
Bunları yaparsak eğer Kartepe’nin problemleri bellidir. Kartepe’nin içerisinde ulaşım problemi var. Talep edilen hastane talebi ve kent merkezinin etkin olarak kullanılamaması söz konusu. Bunlar hepimizin bilinci de olan şeyler. Karetepe’nin problemleri öyle gizemli ve uzakta olan problemler değil. Bunlar artık çözüm noktasında yöneticileri de zorluyor. Ama bunun da sebebi var.
Bizden önceki aday olan Habip bey, Şükrü bey ve Hüseyin bey iyi mesai yaptılar. Alanda gayet iyi çalıştılar. Şöyle bir bakın, Türkiye’de belki de dünyada 10.50

MURAT YILDIZ KİMDİR

1977, Kocaeli doğumlu. Uzunçiftlik Rabak İlkokulu, İzmit Ortaokulu, İzmit Lisesi mezunu.

Kocaeli Üniversitesi – İnşaat Mühendisliği, 1999 mezunu.

Yurtdışı ve Yurtiçi çeşitli bölgelerde ve çeşitli projelerde mühendis olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında

Kocaeli’de kurduğu Yıldız Mühendislik firması ile, Mühendislik hizmetleri ile plan ve proje konularında

faaliyet gösteriyor. Daha önce AK Parti Kartepe İlçe Başkan Aday Adayı oldu.

Görev aldığı Sivil Toplum Kuruluşları:

Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği.

Genç Kartepeliler Derneği Dernek Başkanlığı.

Kartepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Derneği Mütevelli Heyeti Üyeliği.

Kartepe Kızılay Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği.

Aktif bir AK Parti Üyesi. Daha önce herhangi bir siyasi parti üyeliği yok.

AK Parti 1. ve 2. Dönem Siyaset Akademisi Eğitimi aldı.2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Kartepe Proje Grubu Çalışma Ekibinde aktif görev aldı

Yüklə 8,59 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə