Ticaret Merkezi NedirYüklə 4,9 Kb.
tarix06.03.2018
ölçüsü4,9 Kb.

Ticaret Merkezi Nedir?

Ticaret Merkezi (Trading Post), QA mallarının satın alımı ve sanal arazilerin kiralanması konusunda yardıma alınan yerdir. Ticaret Merkezi, dünyanın ilk Araştırmacılar’ının (Questers) buluştukları yer olan OTAK-Merkezi’nin (OTAK-Hub’ın) güneydoğu köşesinde bulunmaktadır. Ticaret Merkezi’nde üç tane ofisle karşılaşılır: Gayrimenkul Ofisi (Real Estate Office), Ticaret Merkezi Mallari (Trading Post Goods) ve Yardım Masası (Help Desk). Herhangi bir ofisten bilgi edinebilmek için kullanıcının o ofisin bilgisayar ekranında görülen masasına tıklaması gerekir. Böylece Ticaret Merkezi ara yüzü ekranın sağ alt köşesinde ortaya çıkar. Açık Dükkan’a (Open Store) tıklandığında OTAK Ticaret Merkezi screensaan’ini (?) ortaya çıkarır. Bu ekranda Araştırmacılar’ın biriken puanları ve alınabilecek mallar fiyatlarıyla birlikte gösterilir. Araştırmacılar tişört, cetvel, kurşun kalem ve oyun kartları gibi “gerçek” nesneler üzerine yaptıkları Araştırmalar’ı bitirerek biriken puanlarını karşılıklı değiştirebilirler. Öğretmenler, Ticaret Merkezi’nde bulunan nesneleri öğrencileri için durum ne gerektiriyorsa ihtiyaca göre düzenleyebilirler.Gayrimenkul Ofisi Nedir?

Araştırmacılar, Gayrimenkul Ofisi’nden kiraladıkları arazilerde sanal yapılar inşa edebilir, kır manzaraları oluşturabilirler. Bilgisayar ekranında bu alana tıklanınca sağdaki pencerede “Parklar ve Eğlence Ofisi” (Parks and Recreation Office) ortaya çıkar. “Parselinizi belirleyin” (“Select your plot of land”) yazısına tıklayınca Araştırmacılar’ın inşa yapmak istedikleri sanal araziyi seçecekleri “Parsel Belirleme” (“Plot Selection”) ara yüzü açılır. Sanal parselin bu kira kontratı altı QA puanına mal olur ve bundan sonra da her ay bu parseli elde tutmak için iki puan harcanır.
Meslekler Nelerdir?

OTAK’ta çeşitli “meslek” olanakları yarattık. Bunlar öğrencilerinizin Quest Atlantis topluluğuna yardım etmek için yapabileceği aktivitelerdir. Çeşitli meslekler: Sohbet Şefliği, Selamlayıcılık, Kullanılırlık Testi Yapıcılık, Tur Rehberliği. Belli bir sayıdaki araştırmayı bitiren tüm öğrenciler bu mesleklere sahip olabilirler. Bu iki hafta ila bir ay arasında süren görevden sonra Araştırmacı, Konsey üyesine iş raporunu teslim eder. Öğrenciler eğer işlerini başarılı bir şekilde bitirirlerse Geçiş hakkı (Col) kazanabilirler.

Yüklə 4,9 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə