Türk Loydu; 1962 yılında tmmob gemi Mühendisleri Odası tarafından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin katkıları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (tobb)Yüklə 6,92 Kb.
tarix05.09.2018
ölçüsü6,92 Kb.
#76994

4.11.04. Türk Loydu Vakfı
Türk Loydu; 1962 yılında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin katkıları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Deniz Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, TMMOB, Armatörler Birliği, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği gibi çeşitli kuruluşların  katılımıyla kurulmuş bağımsız, tarafsız, güvenilir ve uzman bir “Ulusal Klaslama, Belgelendirme ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu” dur.
Türk Loydu; çok çeşitli alanlarda yetkin 100 kişilik teknik kadrosu ile eğitimden, gıdaya, makina imalatından gemi inşa sektörüne kadar geniş bir yelpazede gemi klaslama, yönetim sistemleri, ürün ve personel belgelendirme, uygunluk değerlendirme ve üçüncü taraf kontrollük hizmetleri vermektedir.
Türk Loydu Genel Kurulu'nda 85 delege yer almaktadır. TMMOB 1, Makina M.O. 1, Elektrik M.O. 1, Gemi Mak. İşl. M.O. 2, Gemi M.O. 19 delege ile temsil edilmektedir.
29 Nisan 2011 Cuma günü,  Türk Loydu merkez binası Prof.Dr. Teoman ÖZALP Konferans Salonunda gerçekleştirilen 52.Olağan Genel Kurulunda kamu ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan delegasyonun katılımıyla yapılan seçimle Türk Loydu Yönetim Kurulu yeniden belirlenmiştir.
Kurul toplantılarına Birliğimizi temsilen katılan TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Fatma Berna VATAN, açılışta TMMOB adına bir konuşma yapmıştır.

 

Camialtı Tersanesi ve İstanbul Limanında uzun yıllar hizmet vermiş olan  ve Türk Loydu’nun ilk klaslamış olduğu  gemi olması nedeniyle Türk Loydu için özel bir öneme sahip Camialtı römorkorü de aynı gün törenle Türk Loydu tesisinde sergilenmeye başlanmıştır.


27 Nisan 2012 Cuma günü gerçekleştirilen 53. Olağan Genel Kurulu’nda Birliğimizi TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa ERDOĞAN temsil etmiştir.
Yüklə 6,92 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə