Türkiye de bir ilk… Romantik Ren vadisi ve Romantik yol ile birlikteYüklə 63,62 Kb.
tarix01.11.2017
ölçüsü63,62 Kb.
#26145

Türkiye de bir ilk…
Romantik Ren vadisi ve Romantik yol ile birlikte


BELÇİKA & HOLLANDA & ALMANYA & FRANSA & AVUSTURYA & İSVİÇRE

06 Temmuz – 18 Temmuz

6 ULKE & 2 NEHIR REN VE MOSEL

5* M/S AMADEUS SILVER II GEMİSİ İLE

BRÜKSEL-AMSTERDAM-HOORN-KÖLN-KOBLENZ-RUDESHEIM- MANHEIM-SPEYER- STRASBOURG-BASEL-ZÜRİH-KONSTANZ-BREGENZ-ROMANTİK YOL ŞEHİRLERİ-MUNİH-FRANKFURT

1.GÜN(06.07 Perşembe) İSTANBUL- BRÜKSEL
Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1937 sayılı sefer ile saat 07:55’de Brüksel’e hareket. Saat 10:20’de varışta arzu eden yolcular için ekstra Brüksel şehir turu ve ekstra Brugge turu.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de gece gündüz hareketli kent meydanı Grand Palace, meydanda yer alan Hotel de villige, Manneken Pis heykeli, Atomium, Mini Europe, St. Michael ve St. Gudula Katedrali, Belçika kraliyet sarayı ve Brüksel’in en önemli parklarından olan Cinquantenaire Parkı bu turda görülecek yerler arasındadır.

Batı Avrupa’nın savaşlardan en iyi korunmuş kenti olan Brugge, Orta Çağ'dan kalma mimarisi; su kanalları, dar sokakları, değişik çikolataları, Belçika birası, köprüleri, tarihi yapıları ve meydanları ile size bekliyor olacak. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent, Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor.


Tur sonrası otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


2.GÜN(07.07 Cuma) BRUKSEL- AMSTERDAM

Otelde sabah kahvaltıdan sonra özel otobüsümüzle Amsterdam’a hareket. Varışta arzu eden yolcular için ekstra Amsterdam şehir turu. Saat 16:00’da gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Hoşgeldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği ve geceleme. Arzu eden yolcular için ekstra kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.


3.GÜN(08.07 Cumartesi) AMSTERDAM – HOORN
Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Volendam and Zaanse Schan turu.

Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz.

Gemi saat 08:30’da Amsterdam’dan hareket edecek ve saat 13:30’da Hoorn’a yanaşacaktır yani ekstra turlara katılanlar gemiye Hoornda bineceklerdir. Gemide öğle yemeği. Gemide akşam yemeği ve geceleme.


4.GÜN(09.07 Pazar) KÖLN

Gemide sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra saat 16:00da Köln’e varışta yürüyerek şehir turu ve serbest zaman. Saat 20:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN (10.07 Pazartesi) COCHEM
Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Yol boyunca, Westfalya bölgesinin başkenti olan Düsseldorf, bir ortaçağ şehir olan Zons şehirlerini nehirden panoramik olarak göreceksiniz Saat 14:00 Cochem’e varışta yürüyerek şehir turu ve arzu eden yolcular için ekstra Eltz kalesi turu

Eltz Kalesi, Almanya'nın Koblenz ve Trier şehirleri arasından geçen Moselle Nehri üzerindeki tepelerde bulunan bir Orta Çağ kalesidir. Kale içinde 12. yüzyılda burada yaşayan Eltz ailesinin bugüne kadar korunarak gelmiş olan günlük eşyalar ve mücevher koleksiyonu sergilenirken içeride sizi gezdiren görevliyi dinlerken kalenin duvarlarından çıkan bir aile üyesinin sizi gezdirdiği hissine kapılacaksınız. Tur sonrasında gemiye transfer.

Saat 21:45de geminin hareketine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.6.GÜN(11.07 Salı) KOBLENZ-RUDESHEIM
Saat 06:00’da Koblenz’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra yürüyerek şehir turu ve serbest zaman. Saat 11:00’de gemi hareket ediyor. Öğle yemeğinizi alıp Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredeceksiniz. Saat 17:00’de Rudesheım’a varışta arzu eden misafirler ekstra gezi treni ile üzüm bağlarını ve Siegfried mekanik Müzik Müzesini ziyaret edebilirler.

Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş.

Gemide akşam yemeğinden sonra Drosselglasse açıkhava tavernalarını ziyaret edebilirsiniz. Saat 22:00’de geminin hareketi.


7.GÜN(12.07 Çarşamba) MANNHEIM- SPEYER
Saat 06:00’da Manheim’a varış. Gemide kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular ekstra Heidelberg turuna katılabilirler.

Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır.

Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Saat 15:30’da Speyer’e varışta yürüyerek şehir turu. Saat 19:30’da geminin hareketi. Bu akşam Kaptanın Gala yemeği ile ağırlanacaksınız. Gemide geceleme.8.GÜN(13.07 Perşembe) STRASBOURG
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 07:30’da varışta arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu.

Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrasında gemiye transfer.

Saat 13:00 de geminin hareketi. Gemide ogle yemeği ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

9.GÜN(14.07 Cuma) BASEL- ZÜRİH-KONSTANZ(BODENSEE)160km
Gemide sabah kahvaltıdan sonra saat 08:30’da Basel’e varışta gemiden valizlerle ayrılış ve Basel şehir turu. 1226 yılında Ren nehri üzerine yapılmış şehrin en iyi manzarasına sahip tarihi merkezi orta köprü (mittlere Rheinbrücke), Ren nehrinin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali,  pazar alanı ve Rathaus Belediye binasının bulunduğu dar sokaklar ve caddeler görülecek yerler arasındadır. Basel  gezimiz sonrası  Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri, eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrasse caddesi görülecek yerler arasındadır.  Zürih şehir turunu takiben geceleme yapacağımız Konstanz Gölü üzerinde bulunan Konstanz sehrine yolculuk. Geceleme Göl bölgesindeki otelimizde.


10.GÜN (15.07 Cumartesi) KONSTANZ-BREGENZ-TEGELBERG-SCHWANGAU-FUSSEN-OBEERAMMERGAU-LANDSBERG AM LECH – MÜNİH 330km

Sabah kahvaltısından sonra kısa bir Konstanz sehir tanıtım turunu takiben yola devam ediyoruz Konstanz, Konstanz Gölü kıyısında bulunan 80bin nüfuslu bir şehir. Şehrin tarihi Romalılara kadar uzanıyor. Limanın girişinde gelenleri güzel Imperia heykeli karşılıyor. Sahil ise dükkanlar, kafeler ve barlarla dolu.

Bregenz, Konstanz Gölü’nün doğu kıyısında Avusturya’nın en batısında Ren vadisi ile Alman Alpleri’nin eteklerine uzanan yolların kesişme noktasında bulunan bir Avusturya şehridir. 1662 yılında yapılmış Avrupa’daki en büyük barok kubbeye sahip St.Martin kulesi Bregenz’in sembolü kabul ediliyor.

Ardından Tegelberg ve Schwangau bölgelerinde yapılacak turumuza başlıyoruz. Arzu eden yolcularımız için ekstra Bavyera Kralı II. Ludwig tarafından yaptırılmış; mimarisi, dekorasyonu ve manzarası ile nefes kesen; ünlü Neuschwanstein Şatosu’nu (giriş ücreti dahil) geziyoruz. Fussen’de yapılacak şehir turunda ise Füssen Kalesi ve Reichen Caddesi görülecek yerler arasındadır. Dört gölle çevrili Schwangau kasabası, ise ’’Kraliyet Şatolarının Kasabası’’ olarak tanınıyor. Oberammergau kasabasi ise sizi, evlerin dış cephelerindeki masalsı fresklerle kendine hayran bırakacak. Yol üzerinde Landsberg am Lech’e varışla birlikte yapacağımız  panoramik şehir turumuzda;Lechwehr, Bavarian Kapısı (Bayertor), Marienbrunnen ve Schmalzturm Meydanı görülecek yerler arasındadır. Akşam Munih’e hareket ve geceleme otelimizde.


11.GÜN (16.07 Pazar ) MUNIH-AUGSBURG-NORDLINGEN-DINKELSBUHL-ROTENBURG OB DER TAUBER –WEIKERSHEIM 270km

Sabah kahvaltısını takiben bizleri bekleyen aracımızla Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasında. Münih'in hiç beklemediğiniz tarihi dokusu sizleri büyüleyecek. Münih'in meşhur alış veriş marketlerinde zaman geçirdikten sonra Augsburg’a hareket ediyoruz ve Augsburg şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, soylu evler, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve Meryem Ana Kilisesi ve şehrin diğer önemli yerleri.

Sonrasında ise dev bir meteor krateri üstüne kurulmuş olan Nordlingen panoramik gezimizin ardından  Dinkelsbühl şehrine hareket. Aziz George Katedrali ve 13.yy’dan önce kilise olan daha sonra Külliye’ye çevrilen Külliye Evi görülecektir. Gezimize Rotenburg ob der Tauber ile devam ediyoruz Tauber Nehri kıyısına kurulmuş, tarihi 12. yüzyıla dayanan ve ‘Ortaçağ’ın Mücevheri’ kabul edilen Rothenburg’da yapılacak panoramik şehir turunda Klingentor ve Burgtor Sur Kapıları, belediye binası ve Jakobskirche göreceğimiz yerler arasındadır. Son durağımız Weikersheim ise Bağları ve sarayları ile ünlü Romantik Yol’un en güzel kasabalarından biridir. Taş bir köprüden girilen kasabanın meydanı, otantik belediye binası, gotik kilisesi, evleri ve çeşmesi geçmişini yansıtıyor. Weikersheim’in en önemli yapısı ise Weikersheim Sarayı.


12. yy’da inşa edilen saray görkemli odaları, mobilyaları, çeşmeleri, Versailles tipi bahçesi, heykel ve tabloları ile göz kamaştırıcıdır. Geceleme yol üzerinde bölge otelimizde.

12.GÜN (17.07 Pazartesi)
WEIKERSHEIM-WURZBURG-FRANKFURT(160km )-ISTANBUL
Sabah kahvaltisinin ardindan Würzburg’a hareket ve varışın ardından şehir turu. Görülecek yerler arasında; Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankiscshes Müzesi, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenspltatz, Katedral Dom.  Alte Mainmühle, Falkenhaus, Marienkapelle, Würzburg Dom görülecek yerler arasındadır. Ardından yolculuğumuz son durağımız olan Frankfurt ile devam ediyor. Varışımızın ardından panoramik turumuza Goethe’nin doğum yeri ile başlıyoruz. Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görülecek yerler arasındadır. Akşam üzeri serbest saatler ve ardından Frankfurt Havaalanına transfer saat 22:35’de TK1612 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.

13.GÜN(18.07 Sali) İSTANBUL
Saat 02:30’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Not: Gemide tam pansiyon; varış günü akşam yemeği ile başlar ve gemiden ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.
ÜCRETİ:


GÜVERTE

KATEGORİ

KİŞİ

Kabin özelliği

FİYATI

HAYDN

C 4

2

17,5m2 Pencere açılmaz arkada

2149 Euro

HAYDN

C 1

2

17,5m2 Pencere açılmaz

2199 Euro

STRAUSS

B 4

2

17,5m2 French Balkon arkada

2279 Euro

STRAUSS

B 1

2

17,5m2 French Balkon

2349 Euro

MOZART

A 1

2

17,5m2 French Balkon

2449 Euro

MOZART

SUİT

2

26,4m2 French Balkon

2779 Euro

TEK KİŞİ

FARKI

 

 SUİT HARİÇ

1200 Euro

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

-Türk Havayolları ile İstanbul-Bruksel/Frankfurt-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti


-Liman vergileri (350 Euro)

-Brüksel’de 1 gece oda kahvaltı otelde konaklama


-Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama

-Gemiden sonra yapılacak romantik yol güzergahı üzerindeki otellerde 3 gece oda kahvaltı


konaklama

-Romantik yol boyunca programda belirtilen tüm turlar ve belirtilen geziler


-Köln yürüyüş turu
-Cochem yürüyüş turu

-Koblenz yürüyüş turu

-Tüm transferler
-Türkçe rehberlik hizmeti
-Türsab mecburi mesuliyet sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
-Ekstra turlar

-Romantik yol boyunca program harici her türlü ekstra tur talebi

-Romantik yol boyunca öğle ve akşam yemekleri

-Romantik yol boyunca şöför bahşişleri (kisi basi 20eur )


-Gemi Bahşişleri (Kişibaşı 60 Euro olup gemide toplanacaktır)
-Şahsi harcamalar
-Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
-Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
-Seyahat Sigortası
-Yurt dışı çıkış harcı
ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir.

  • Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.

EKSTRATUR FİYATLARI

BRÜKSEL TURU

 

45,00 €

BRUGGE TURU

 

45,00 €

AMSTERDAM TURU

 

45,00 €

KEUKENHOFF TURU

 

50,00 €

RED LİGHT VE KANAL TURU

 

25,00 €

VOLENDAM & ZAANSE SCHANS

55,00 €

ELTZ KALESİ

 

 

50,00 €

TRENLE ÜZÜM BAĞI GEZİSİ & MEKANİK MÜZİK MÜZESİ

 

25,00 €

HEIDELBERG TURU
60,00 €

STRASBOURG TURU
50,00 €

NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU
35,00 €

EKSTRA TUR KATILIMI HAKKINDA GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER

  • Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

  • Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.

  • Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.

  • Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  • Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

  • Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

İPTAL ŞARTLARI : Hareket tarihine
90 gün kala 200 € kişibaşı
90 gün – 51 gün kala %50
50 gün – 30 gün kala %60
29 gün – 15 gün kala %75
14 gün – ve sonrası %100 ceza uygulanır.
Kataloq: wp-content -> uploads -> programlar2017
uploads -> İxtisasın (proqramın) şifri və adı: 040545 Kompyuter şəbəkələrinin və hesablama texnikasının
uploads -> Onlayn jurnaliSTİka fənninin
uploads -> Mühazirə mətinləri. Matrislər və onlar üzərində əməllər
uploads -> İxtisasın (proqramın) şifri və adı 040529 – Nəqliyyatda daşımaların təşkili baki – 2014
uploads -> Multimedia Mərkəzi Ali təhsil müəssisələrinin jurnalistika fakültələri üçün multimedia jurnaliSTİkasi fənninin
programlar2017 -> Dinyeper nehir turu m/s general vatutin gemiSİ İle 3 Haziran – 29 Haziran Gece Gün
programlar2017 -> 24 Mayıs – 03 Haziran 10 Gece 11 Gün GÜN (24. 05. 2017) İstanbul – kiev
programlar2017 -> []
programlar2017 -> []
programlar2017 -> *M/s amadeus silver gemiSİ İle romantik ren nehri & mosel ve ülke

Yüklə 63,62 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə