Türkiye İş Bankası Kütahya Şubesi MüdürlüğüneYüklə 21,4 Kb.
tarix08.01.2019
ölçüsü21,4 Kb.
#9251806 Haziran 2017

KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

2017/MAYIS AYI FAALİYET RAPORU


 1. 03 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği, ilimize yaptıkları girişimcilik gezisi kapsamında, odamızı ziyaret etmiştir. Ziyarete katılan öğrenciler ve heyetle, girişimci kurullarımızın çalışmaları ve faaliyetlerine ilişkin bilgi paylaşılmıştır. Kütahya Porselen işletme ziyaretinde ise Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral, iş dünyasına ilişkin tecrübelerini ve tavsiyelerini öğrencilerle paylaşmıştır.
 1. 04 Mayıs 2017 Perşembe günü, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlük binası kırmızı salonda gerçekleştirilen, Üçüncü Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral katılmıştır. Toplantıda, kamu daireleri, üniversite, meslek kuruluşları, ildeki diğer paydaş kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonun geliştirilmesine dair müzakere yapılmış, ilin mevcut durumuna ilişkin veriler paylaşılmıştır.
 1. 04 Mayıs 2017 Perşembe günü, M&T Eğitim ve Danışmanlık yetkilisi Mete Taştan sunumunda, iletişimi mükemmelleştirmek, beden dili ve motivasyon eğitimi, yoğun ilgi ve katılımla odamızda gerçekleştirilmiştir.
 1. 08 Mayıs 2017 Pazartesi günü, Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen Zirvedekilerle Söyleşi etkinliğinde, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral, konuşmacı olarak misafir edilmiştir. Hitabında, iş dünyasına dair elli yılı aşan tecrübeleri ile tavsiyelerini aktarmıştır. Başarı hikâyesini ve kendi yaşamından örnekleri, başarıya ulaşmak için ipuçlarını ve gerekli unsurları paylaşmıştır.
 1. 09 Mayıs 2017 Salı günü, Kütahya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı Halil Hamzaoğlu ile beraberindeki heyet, yönetim kurulumuzu ziyaret etmiştir. Ziyarette iki kuruluşun faaliyetlerine ilişkin bilgi alışverişi yapılmış, işbirliği çalışmalarının arttırılmasına yönelik öneriler dile getirilmiştir. Ayrıca, ülkemizdeki vergi oranları, vergi düzenlemeleri, işletmelerin ihtiyaç duyduğu düzenlemeler konusunda müzakere yapılmıştır.
 1. 11 Mayıs 2017 Perşembe günü, Kütahya Belediyesi Fuar Alanında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kütahya Yapı Fuarı’na, Odamız heyetiyle ziyaret yapılmıştır. Stant açan işletmelerin yetkili ve temsilcileriyle görüşmeler yapılmış, ürünler incelenmiştir. Ayrıca, yapı, inşaat, dekorasyon, ısı yalıtımı, enerji verimliliği vb. konularda sektöre ilişkin fikir alışverişi yapılmıştır.
 1. 11 Mayıs 2017 Perşembe günü, Zafer Kalkınma Ajansı organizasyonunda, Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Uluslararası Çini ve Seramik Sektöründe Nitelikli İşgücü Konferansı”na, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral, konuşmacı olarak katılmıştır. “TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (Zafer-İN)” kapsamında düzenlenen toplantıda, çini ve seramik sektörüne dair ilimizde yürütülen çalışmalar, planlanan faaliyetler hakkında bilgilendirme ve görüş alışverişi yapılmıştır.
 1. 16 Mayıs 2017 Salı günü, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürlüğü heyeti, odamızı ziyaret etmiştir. Ziyarette, SGK İl Müdürü İsmail Sayar, hizmetleri iyileştirme yönünde yapılan çalışmaları hakkında bilgi paylaşmıştır. Kütahya ekonomisine ilişkin verilerin de paylaşıldığı görüşmede, işverenlerin sorunları ve çözüm önerilerine dair görüş alışverişi yapılmıştır. Ayrıca, karşılıklı olarak, iki kurumun işbirliğinden duyulan memnuniyet belirtilmiş, işbirliğinin artarak sürdürüleceği dile getirilmiştir.
 1. 16 Mayıs 2017 Salı günü, aylık olağan meclis toplantımız öncesinde, meclis ve yönetim kurulu üyelerimiz, meslek komite başkanlarımızın katılımında, sosyal tesisimiz Âlâ Restoran’da akşam yemeği düzenlenmiş, yeni kayıt olan üyelerimize, Meclis Başkanımız İsmet Özotraç tarafından üyelik beratları takdim edilmiştir.
 1. 16 Mayıs 2017 Salı günü, Kütahya Kuyumcular Odası Başkanı Ali Eğce ve beraberindeki meslektaşları, odamızı ziyaret ederek, Meclis Başkanımız İsmet Özotraç ve Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral ile görüşmüştür. Görüşmede, kuyumculuk ve mücevher sektörüne ilişkin yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi paylaşılmıştır.
 1. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü, yönetim kurulumuz tarafından, 61.kuruluş yıldönümü olmasından dolayı, Kütahya Ekspres Gazetesi’ne ziyaret yapılmıştır. Ziyarette, Semra Tozaraydın ve Nadi Sarıışık ile görüşülmüş, tebrik edilerek iyi dilekler belirtilmiştir.
 1. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü, Kütahyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Tekdemir ve beraberindeki heyet, odamızı ziyaret ederek, faaliyetler ile yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşmıştır.
 1. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü, Dünya Gazetesi işbirliğinde, “Sanayi 4.0” ve “Serbest Bölge” toplantısı, odamızda gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, konuşmacı olarak, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Dünya Gazetesi Yazarı Dr.Rüştü Bozkurt, Ege Serbest Bölge A.Ş. (ESBAŞ) yetkilisi Mehmet Pulak, İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) Genel Müdürü H.Gürsel Bahçıvancılar konuk edilmiştir. Toplantıda, Sanayi 4.0 kavramı ve işletmelere getirdiği yenilikler hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca, serbest bölge kuruluş aşamaları ve yatırım avantajlarına ilişkin bilgi paylaşılmış, işletmelerden örnekler verilmiştir.
 1. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü, TR33 Bölgesi illerinin ticaret ve sanayi odaları işbirliğinde yürütülen “Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Projesi (KADİM)” toplantısı, odamızda gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, kayıtlı istihdam konusunda deneyim sahibi olan kamu temsilcileri ve özel sektörü temsil eden STK temsilcilerinin sunumuyla, Almanya’daki iyi uygulama örnekleri anlatılmıştır.
 1. 19 Mayıs 2017 Cuma günü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı kapsamında, Kütahya Dumlupınar Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte, öğrencilere ve halka, odamız tarafından Türk Bayrağı ve şapka dağıtılmıştır. 1. 19 Mayıs 2017 Cuma günü, Sigorta Acenteleri Bilgilendirme Toplantısı, odamız organizasyonunda toplantı salonumuzda gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Hüseyin Kasap’ın sunumuyla katılımcılara bilgi verilmiş, acentelerin sorunları ve çözüm önerileri müzakere edilerek, sektöre ilişkin değerlendirmeler yapılmıştır.
 1. 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların teşrifiyle gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 73.Genel Kurul Toplantısına, odamız heyetiyle katılım sağlanmıştır.


ODAMIZ ADINA KATILIM SAĞLANAN TOPLANTI VE TEMSİLLER


 1. 04 Mayıs 2017 Perşembe günü, saat 14.30’da, İşkur İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Seferberliği toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.

 2. 09 Mayıs 2017 Salı günü, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler İl Kurulumuzun katılımıyla, Kütahya Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleştirilen Engelliler Haftası programına, Yönetim Kurulu Üyemiz Harun Yurdagül, odamızı temsilen katılmıştır.

 3. 09 Mayıs 2017 Salı günü, saat 14.00’te, Kütahya Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplantısına, Ticaret Sicil Müdür Yrd. vekilimiz Fatih Yaman, odamız temsilen katılmıştır.

 4. 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara’da gerçekleştirilen, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimine, personellerimiz Melike Köse ve A.Orhan Güngör katılmıştır.

 5. 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü, saat 09.30’da, Valilik Binası İl İdare Kurulu toplantı salonunda düzenlenen, Emlak Komisyonu yemin merasimine, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Salih Çetiner, odamızı temsilen katılmıştır.

 6. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü, saat 10.30’da, Defterdarlıkta gerçekleştirilen 30 Ağustos Vergi Dairesi Takdir Komisyonu toplantısına, Meclis Başkan Yardımcımız Hasan Öncel ve Meclis Üyemiz Hasan Baydar, odamızı temsilen katılmıştır.

 7. 23 Mayıs 2017 Salı günü, saat 10.00’da, Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından, Belediye Kültür Sarayında düzenlenen “Ahilik ve Şed Kuşanma” törenine, aynı gün saat 11.30’da Sevgi Yolunda düzenlenen, Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarına, Yönetim Kurulu Üyemiz Enver Özer, odamızı temsilen katılmıştır.

 8. 25 Mayıs 2017 Perşembe günü, saat 11.00’de, KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç ve personelimiz A.Orhan Güngör, odamızı temsilen katılmıştır.

Aynı gün, saat 14.00’te, Koruma Kurulu Haziran ayı toplantısı, odamız ev sahipliğinde yapılmıştır.

 1. 25 Mayıs 2017 Perşembe günü, saat 15.00’te, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen, İl İstihdam Yürütme Kurulu toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.

 2. 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, saat 10.00’da, Valilik Kriz Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen, İl Trafik Komisyonu toplantısına, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ahmet Bağırgan, odamızı temsilen katılmıştır.

Saygılarımızla.

Yönetim Kurulu Başkanlığı


Kataloq: wp-content -> uploads -> 2017

Yüklə 21,4 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə