Uluslararasi deniZCİLİk tehlikeli YÜkler kodu (imdg kod) kapsaminda eğİTİm verecek eğİTİCİleri yetiŞTİrmek amaciyla düzenlenecek olan eğİTİCİlerin eğİTİMİ semineriYüklə 8,78 Kb.
tarix22.01.2018
ölçüsü8,78 Kb.
#39925

ULUSLARARASI DENİZCİLİK TEHLİKELİ YÜKLER KODU (IMDG KOD) KAPSAMINDA EĞİTİM VERECEK EĞİTİCİLERİ YETİŞTİRMEK AMACIYLA DÜZENLENECEK OLAN EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ SEMİNERİ

İLANI

1 - Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından IMDG Kod ’da yapılan değişiklik ile Kod kapsamındaki yükleri elleçleyen kıyı tesisi personeli ve bu yüklerin ulaştırma zincirinde görev alan ilgili kurum/kuruluşların personeli için eğitimler zorunlu hale getirilmiştir. Bu hususu düzenlemek amacıyla hazırlanan Denizyoluyla Taşınan Tehlikeli Yüklere İlişkin Uluslararası Kod Kapsamında Eğitim ve Yetkilendirme Yönetmeliği 4 Şubat 2011 tarihli ve 27836 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanmıştır.

2 – Eğitim hükmünün ülkemizde uygulanması amacı ile bugüne kadar düzenlenen iki Eğiticilerin Eğitimi Seminerinde 82 eğiticiye belge verilmiştir. Tehlikeli yük elleçleyen kıyı tesisleri başta olmak üzere sektörden gelen talepler üzerine, İdare koordinasyonunda ve TURKLİM organizasyonunda 18-22/02/2013 tarihleri arasında İstanbul’da Eğiticilerin Eğitimi Semineri düzenlenecektir.

3 – Eğiticilerin Eğitimi Seminerine katılacaklardan en az lisans düzeyinde eğitim almış olmaları şartıyla, istenen yeterlilikler aşağıda belirtilmiştir:

  • En az Uzakyol 1. Zabiti veya Uzakyol 2.Mühendisi ehliyetine sahip olmak
  • Üniversitelerin Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Çevre Mühendisliği, Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş ve konusunda en az beş yıl iş tecrübesine sahip olmak  • Kıyı tesislerinde tehlikeli maddelerin elleçlenmesi ve depolanması ile ilgili konularda en az beş yıl iş tecrübesine sahip olmak
  • Tehlikeli maddelerle ilgili düzenleyici faaliyetlerde bulunan kamu kurumlarında en az beş yıl çalışmış olmak

4 – Düzenlenecek olan Eğiticilerin Eğitimi Seminerinin sonunda yapılacak sınavda, 100 üzerinden en az 70 puan alan katılımcılar başarılı kabul edilir ve kendilerine Eğitici Sertifikası düzenlenir.

5 – 3 üncü maddedeki şartları sağlayanlar, ön talep toplanması amacı ile 06 Şubat 2013 tarihine kadar TURKLİM’e başvuracak olup, kontenjanın kısıtlı olması nedeniyle başvuru yapanlar arasından önceliği, IMDG Kod kapsamında yükleri elleçleyen kıyı tesislerinde görev yapanlara verilmek üzere, eğitime katılacaklar belirlenecektir. İhtiyaç olması halinde, İdare uygun bir tarihte yeni bir eğiticilerin eğitimi semineri düzenleyebilir.

6 – Eğiticilerin eğitimine katılım ücretli olup, organizasyon maliyetinin belirlenmesinden sonra, ücret katılımcılara bildirilecektir.

7 – Eğitim semineri, 18-22 Şubat 2013 tarihleri arasında Byotell Oteli Kozyatağı/İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

8 – Eğitime katılacak kişiler, IMDG Kod kitabı ve eklerini eğitim semineri süresince yanlarında bulunduracaklardır.
Yüklə 8,78 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin