Upuzun bir yaz tatili var ve bu yaz tatili dönüşünde kısa bir süre sonra ise geleceği için önemli bir dönüm noktası olacak “ teog “Yüklə 9,08 Kb.
tarix18.01.2019
ölçüsü9,08 Kb.
#100384

Sayın Velimiz:

Siz her ne kadar hayatın tüm yoğunluğu içerisinde gerektiği kadar zaman ayıramadığınızı düşünseniz de bizler çocuğunuzun daha doğar doğmaz gelecek kaygısını taşımaya başladığınızın ve onun okula başladığı ilk günden bu güne geçen yıllar boyunca da tüm özverinizle, daha iyi bir eğitim alması ve daha nitelikli bir birey olması için tüm olanaklarınızı seferber ettiğinizin farkındayız.

Çocuğunuzun okula başladığı, kalem tutmayı öğrenme çabası içerisinde olduğu o ilk günden bu güne hep daha çalışkan, hep başarılı olsun istediniz ve geçen yıllar boyunca da okulda gösterdiği performanstan dolayı yeri geldi gösterdiği gayretle ve ortaya koyduğu başarıyla gurur duydunuz ve ailecek çok mutlu oldunuz; yeri geldi yeterli gayreti göstermediği için çocuğunuza kızdınız, onu azarladınız. Bunun yanın da özellikle son yıllarda içinde bulundukları ‘ Ergenlik Dönemi ’ özelliklerinden dolayı yıllar içerisinde büyüyen, gelişen ve değişen çocuğunuzla kurduğunuz iletişimde sizi mutlu eden, heyecanlandıran anlar olduğu kadar, anlayamadığınız, şaşırtan ve hatta kızdıran problemler de yaşadınız. Ama iyisiyle, kötüsüyle o ilk gün heyecanla okula getirip kaydettiğiniz çocuğunuz yıllar içerisinde büyüyerek, gelişerek ve kendi kişiliğini, hayata bakış açısını oluşturma çabası ile yoğrularak bu günlere geldi ve şimdi karşınızda genç bir birey olarak bulunuyor. Her ne kadar sizin gözünüzde kaç yaşında olurlarsa olsunlar hep çocuk olsalar da…

Ve artık bu genç birey 7. Sınıfı bitiriyor ve seneye 8. Sınıfta olacak. Önün de de 3 aydan fazla sürecek upuzun bir yaz tatili var ve bu yaz tatili dönüşünde kısa bir süre sonra ise geleceği için önemli bir dönüm noktası olacak “ TEOG “ sınavlarına girecek ve bu sınavlar çocuğunuzun ortaokul sonrası için geleceğinde önemli bir dönüm noktası olacak. Çocuğunuzun bu sınavlarda göstereceği performans 6,7. ve 8. sınıf ortalamaları da eklenerek çocuğunuzun gideceği liseyi belirlemesinde kullanılacak. 1. “ TEOG “ sınavına sayılı zaman kala ( Haziran’ la birlikte topu topu - 6 - ay ) çocuğunuzun yıllardır gösterdiği çabanın en üst seviyede performansına yansıması için ailecek çocuğunuza yaz tatilini de fırsat bilip - Ne kadar yoğun bir hayat temposu içerisinde olursanız olun - daha fazla vakit ayırarak geçireceğiniz ve ayrıca onu anladığınızı ve ona değer verdiğinizi gösteren nitelikli zaman, önümüzdeki bu sınava kadar ki sayılı günlerde çocuğunuzun daha iyi bir şekilde hazırlanarak ve üstüne daha özgüvenli ve motive bir ruh haliyle sınava girmesi ve performansını en üst düzeyde göstermesine yardımcı olacaktır. Bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinizden hiç şüphemiz olmadığını da belirterek yeri gelmişken siz değerli velimize çocuğunuzun okulumuzdaki öğrenciliği boyunca gösterdiğiniz ilgi ve gayretinizden dolayı TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunuyoruz.

Ve bizlerde öğretmenleri olarak şimdiye kadar gerek derslerindeki başarısı için, gerekse kendisini daha iyi anlama ve etkili iletişim kurma adına yoğun gayret içerisinde bulunduğumuz öğrencimizin 8. Sınıftaki “ TEOG “ sınavlarında en iyi performansı göstererek başarılı olacağına inanıyoruz. Tüm öğrencilerimizin iyi bir gelecek inşa etmesi ve değer sahibi birer birey olarak içinde yaşadığı topluma faydalı insanlar olarak yetişmesi en büyük hedefimiz olduğunu da bilmenizi isteriz.

Tüm bu paylaşımlardan yola çıkarak; Yaz tatilinin ne tek başına sadece ders çalışarak, ne de sadece ders dışı şeylere zaman ayırarak geçirilmemesi gerektiğini bilmenizi isteriz. Öğrencimizin öncelikle yeterince dinleneceği, bol bol kitap okuyacağı ve gerek Rehberlik Servisinden ve gerekse ders öğretmenlerinden öğrendiği ders çalışma, test çözme alışkanlıkları ve sorumlu oldukları konularla ilgili çalışma teknikleri ve sizin de ilgi ve desteğinizle yaz tatilini en verimli şekilde geçirerek 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılına başlayacağından eminiz. Bu arada öğrencilerimizin tatili nasıl geçirdiğini yerinde görmek maksadıyla, yaz tatili içerisinde size misafir olmayı planladığımızı da bilmenizi isteriz…Bu Dünyada her şeyin en iyisine layık çok özel ve güzel bir çocuk var. O, sizin evinizde yaşıyor. “

Yüklə 9,08 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə