Vizyon ve MisyonYüklə 369,29 Kb.
səhifə1/8
tarix29.10.2017
ölçüsü369,29 Kb.
#20927
  1   2   3   4   5   6   7   8

FATİH ÜNİVERSİTESİhttp://dis.fatih.edu.tr/store/images/453403_mo2dwk4y.jpgÜniversite Hakkında

Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi, 18.11.1996 tarihinde Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel tarafından eğitim - öğretime açılmıştır. Dokuz üyesi bulunan Mütevelli Heyeti ile yönetilmektedir. Üniversitemiz, Büyükçekmece Kampüsü’nde Fen - Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Hukuk Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ve İstanbul Meslek Yüksekokulu; Ostim Kampüsü’nde Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu ile eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

1997 – 1998 akademik yılında Büyükçekmece Kampüsü’nde eğitim-öğretime başlayan Fatih Üniversitesi; Fen - Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi sosyal tesisleri ve öğrenci yurtlarıyla modern bir eğitim ortamına sahiptir. Sosyal tesis binasında kütüphane, sinema salonu, kafeterya, yemekhane, kitabevi, kırtasiye, terzi, kuaför ve internet kafe bulunmaktadır. Fakültelerin  bünyesinde kurulan laboratuvarlarda eğitim – öğretim faaliyetlerinin yanı sıra araştırmalar da sürdürülmektedir.

Vizyon ve Misyon

VİZYONhttp://dis.fatih.edu.tr/store/images/628785_jupr7d03.jpg


Uygulama ve kurama yönelik eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirmeyi amaçlayan, küresel yaklaşımı yerel açıdan esas alan faaliyetleri ile bilimsel alanda öncülük edebilecek bir üniversite olmak.

 MİSYON                                                                                                                           


  • Bilimsel etik ve evrensel değerleri yerel çerçevede göz önünde bulundurmak.

  • Üretilen bilginin insana ve çevreye duyarlı ve faydalı olmasına dikkat ederek toplumsal sorunlara bilimsel çözümler aramak.

  • Mesleki yeterliliği olan, mesleki etik değerlere bağlı uzmanlar yetiştirmek.

  • Özgür, eleştirel, üretken ve yenilikçi düşünceye sahip bireyler yetiştirmek.

  • Disiplinlerarası çalışmaları ön plana çıkarmak;

  • Çeşitli etkinliklerle uluslararası kurum ve kuruluşlarla ilişkileri yapılandırmak.

  • Sanayi ve hizmet sektörleri ile ilişkileri çeşitli projelerle güçlendirerek ülke kalkınmasına katkıda bulunmak


Genel BilgilerTürkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi, 1996 yılında öğretime açılmıştır. http://dis.fatih.edu.tr/store/images/971667_gpiebvlg.jpg

Fatih Üniversitesi, yüksek maliyette altyapı gerektiren fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, endüstri ve çevre gibi alanlarda bölümler açmış ve bütçe imkânlarını zorlayarak bu alanlarda hızla modern üniversite standartlarında eğitim ve araştırma laboratuvarlarını kurmuştur.


Fatih Üniversitesi, lisansüstü programları ile bilim adamı yetiştirme konusuna büyük önem vermektedir. Tamamına yakını burslu lisansüstü eğitim öğrencilerine sağladığımız eğitim ve araştırma imkânları, ülkemizde bu alandaki boşluğu dolduracak niteliktedir.


Yurt içindeki üniversiteler arasında yabancı uyruklu öğrenci oranı bakımından ilk sırada olan Fatih Üniversitesi, farklı kültürel etkileşimlerin yaşandığı uluslararası bir konuma sahiptir.


Üniversitemizde ön lisans ve lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere, bilgi birikimlerini, tecrübelerini uygulama imkânı sağlanmaktadır. Özellikle uygulamalı bilimlerde öğrenci ve araştırmacılar mesleki uygulama alanlarına yönlendirilerek üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanmasına çalışılmaktadır.


Öğrencilerin, istihdamı az olan alanlarda iş bulabilmeleri ve iş alanlarının beklentilerine cevap verebilmeleri için seçmeli dersleri yabancı dil, sekreterlik, bilgisayar bilgisi, işletme vb. alanlarla ilgili dersler arasından tercih etmeleri sağlanmaktadır.  

Modern Bir Üniversite KampüsüÜniversitemiz, şehir stresinden uzakta, göl manzaralı bir kampüse sahiptir. Kampüs içerisinde akademik faaliyetler için gerekli derslik, laboratuvar, kütüphane gibi ana yapıların yanı sıra öğrencilerin barınma, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak yurt, yemekhane, fastfood, spor tesisleri, bilardo salonu, kırtasiye, kuaför, konferans salonu ve sağlık hizmetleri ünitesi bulunmaktadır.
Fatih Üniversitesi, öğrencilere, sosyal yönlerini de geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır. Üniversitemizdeki sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile sağlık hizmetleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca organize edilmektedir. Sayıları 68’i bulan öğrenci kulüp ve toplulukları, Kültür Şube Müdürlüğünün desteği ile etkinliklerini sürdürmektedir. Öğrenci kulüp ve toplulukları; dergi, gazete ve bülten çıkarılması, konser, kermes, kitap fuarı, resim sergisi, tiyatro, gösteri, gezi gibi çok sayıda organizasyonu gerçekleştirmektedir. Ayrıca, ülkemizin önde gelen politikacı, sanatçı, yazar, iş adamı ve akademisyenlerinin de davet edildiği konferans, panel, söyleşi gibi etkinlikler düzenlemektedir.http://dis.fatih.edu.tr/store/images/799374_wb3fq97e.jpg

Kampüste Yaşam


Kataloq: images -> kurumlar -> dosyalar
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti
images -> Qrafikdizay n fənninin proqramı baki – 2013 Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti “Dİzayn” kafedrası Qrafik dizayn
images -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti «İQTİsadi TƏHLİl və audiT»
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti
dosyalar -> Eğitim-öğretim yılında toplam olarak 2915 öğrenci öğrenim görmüştür
dosyalar -> İlkelerimiz Araştırma Özgürlüğü
dosyalar -> Üniversite Kurucusu: T. C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü
dosyalar -> Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı
dosyalar -> Unesco bünyesindeki

Yüklə 369,29 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə