Web’in en önemli özelliği ise bir çok işletim sistemini desteklemesi ve internet servislerini bünyesinde barındırmasıdırYüklə 465 b.
səhifə1/22
tarix05.01.2022
ölçüsü465 b.
#65720
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22İnternet kullanıcısının, internet’e dahil olduktan sonra ilk duyduğu ve gözlemlediği kavramlardan birisi Web kavramıdır. WEB (World Wide Web-Geniş Dünya Ağı), içerisinde bir çok dosya türünü barındırabilen çoklu ortam sistemidir.

  • İnternet kullanıcısının, internet’e dahil olduktan sonra ilk duyduğu ve gözlemlediği kavramlardan birisi Web kavramıdır. WEB (World Wide Web-Geniş Dünya Ağı), içerisinde bir çok dosya türünü barındırabilen çoklu ortam sistemidir.

  • Yapı olarak yazi, resim, video, ses gibi bir çok dosya türünü destekleyerek, birbirleri ile uyum içerisinde sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sağlar.Web, basit olarak sayfalardan oluşmasına rağmen sayfaların birbirlerine bağlantı (link) kurulmasi ile bütünlük arz eder. Dolayısı ile bir sayfadan diğerine yol tanımlari yapılabilir ve sayfalar arasında bağlantılar yardımı ile geçişler sağlanabilir.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə