World: WiR = Global, wjiR = Junior, wyiR = Youth



Yüklə 1,82 Mb.
səhifə5/35
tarix01.03.2018
ölçüsü1,82 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35

Finland FIN
24-26 Feb-17 Turku, NiC:
u23 60H [106.7cm] (26) 2 Ilari Manninen 11-Oct-97) 8.09* PV (26) 1 Urho Kujanpää (18-May-97) 5.35 WSP [4kg] (25) 1 Eveliina Rouvali (16-Apr-97) 15.28* No13 FIN Indoors All-Time u20 60 (25) 1 Lauri Tuomilehto (1-Nov-99) 6.90 400 (25) 1 Markus Teijula (30-Jan-98) 48.80* No14 FIN Indoors All-Time 60H [99.5cm] (26) 1 Santeri Kuusinlemi 10-Oct-98) 7.85 2 Miska Sundberg (29-Nov-98) 7.96* 3 Pyry Santahuhta (22-Mar-99) 8.17* PV (24) 1 Eetu Turakainen (28-Oct-98) 5.21* W60 (25) 1 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.58 2 Henriikka Parpala (11-Apr-98) 7.61 3 Taika Koilahti (4-Dec-98) 7.62 4 Annika Haverinen (21-Nov-99) 7.63* W200 (26) 1 Koilahti 24.88* W60H [84.0cm] (26) 1 Julia Enarvi (24-May-98) 8.53* 2 Anni Siirtola (12-Sep-98) 8.58 WHJ (26) 1 Ella Junnila (6-Dec-98) 1.78* WLJ (24) 1 Koilahti 6.19 WSP [4kg] (24) 2 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 14.17* u18 60H [91.4cm] (26) 1 Jesse Väyrynen (26-Mar-00) 8.16 2 Chibunna Ezeabasirim (24-Feb-01, 16 today!) 8.23 [1s1 8.18* 1h1 8.37*] HJ (24) 1 Arttu Mattila (3-Mar-01, nearly 16) 2.06 PV (25) 1 Marcus Kytölä (25-May-01) 4.90* (4.43/o 4.60/o 4.75/o 4.90/xxo 5.00/xxx: steady progress from his Outdoor best of 4.75, and his 4.80 Indoor PB, set 13-Jan-17) LJ (26) 1 Kytölä 7.02* (6.29* 2.67 6.39* 6.65* 6.82* 7.02*: great series) SP [5kg] (26) 1 Arttu Korkeasalo 4-Feb-00, just 17) 20.47 (x 19.30 19.47 19.85 x 20.47) W60 (25) 1 Saara Keskitalo (3-Jul-00) 7.69* 2 Sara Francis (22-Nov-00) 7.75 [1s3 7.74 1h9 7.68] 3 Olivia Ben Khalifa (5-Apr-00) 7.83* 4 Jenna Kokkonen 28-Aug-01) 7.92 [1s2 7.87*] 5 Minttu-Maaria Alanen (8-Jun-01) 7.96 [2s3 7.86*] [3s3 Aino Bergqvist (12-Jun-01) 7.88] WHJ (25) 1 Jessica Kähärä (1-Aug-01) 1.79* No30 FIN Indoors All-Time (1.63/o 1.66/o 1.69/o 1.73/xo 1.76/o 1.79/xxo 1.81/xxx) WPV (26) 1 Saga Andersson (30-Mar-00) 4.25* No6 FIN Indoors All-Time (3.83/o 3.90/xo 4.05/o 4.15/xxo 4.25*/o 4.31/xxx) 2 Minttu Koskiaho (5-Nov-01) 3.73 WLJ (26) 1 Kähärä 5.94* (5.88 5.76 5.93* x x 5.94*) 2 Frida Hämäläinen (12-Oct-00) 5.76* (5.64* 5.76* 5.60 x 5.70 5.74) 3 Kokkonen 5.74* (4.55 5.69* 5.48 x 5.69 5.74*) WTJ (25) 1 Kähärä 12.65* (11.91 12.45* 12.38 12.30 12.65*: adding 32cm to her overall best; she had an excellent meeting, with 3 PBs – a youngster to watch in the future);
29-Jan-17 Oulu (oversized track): u18 60 2 Samuel Purola (19-May-00) 6.88 300 1 Purola 35.13;
28-Jan-17 Helsinki: W60
2 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.55* W3000 4 Moona Korkealaakso (17-Jan-02, just 15) 9:58.56* u20 60 1 Lauri Tuomilehto (1-Nov-99) 6.88 u18 W60 1 Kerttu Latvala (8-Jun-01) 7.82* [1h5 7.88*];
28-Jan-17 Jyväskylä: HJ
3 Arttu Mattila (3-Mar-01) 2.01 u18 60H [91.4cm] 1 Jesse Väyrynen (26-Mar-00) 8.15* 2 Juuso Peltola (1-Jan-01) 8.27* WLJ 1 Jessica Kähärä (1-Aug-01) 5.72*;
21-Jan-17 Helsinki: 200
1r4 Samuel Purola (19-May-00) 21.64* W200 1r1 Kerttu Latvala (8-Jun-01) 25.70* r3 2 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 24.36* 3 Nea Mattila (24-Nov-99) 24.91*;
21-Jan-17 Joensuu (oversized track): W60 1 Sara Francis (22-Nov-00) 7.63* [ht 7.74*];
21-Jan-17 Kajaani: W60 1 Annika Haverinen (21-Nov-99) 7.74;
21-Jan-17 Turku: PV 1 Masaki Ejima JPN (6-Mar-99) 5.30 u18 60H [91.4cm] 1 Eero Hirvinen (4-Jan-01, just 16) 8.24*;
19-Jan-17 Kuopio
(oversized track): u16 W1000 1 Alisa Virtanen (4-Sep-02) 2:57.68*;
17-Jan-17 Mustasaari
(oversized track): u20 300 1 Tommi Mäkinen (8-Feb-00) 34.88 60H [99.5cm] 1 Miska Sundberg (29-Nov-98) 8.17 W60 1 Taika Koilahti (4-Dec-98) 7.63 [1h1 7.58*] 2 Saara Keskitalo (3-Jul-00) 7.91* [2h1 Tiia Tammisalo (12-Mar-99) 7.80*] W300 1 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 38.89;
17-Jan-17
Tampere (oversized track): SP [7.26kg] 1 Arttu Korkeasalo (4-Feb-00) 17.68* (x 16.24* 16.49* 17.34* 17.68* 16.79: great series! He has an Outdoor best of 16.61) WPV 1 Sage Andersson (30-Mar-00) 4.17* (3.77/xo 3.97/o 4.07/xxo 4.17/o 4.22/xxx) WSP [4kg] 1 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 13.63* (x 13.47* 13.63* 13.17 12.85);
15-Jan-17 Lahti: W60
1 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.65 u18 W60 1 Aino Bergqvist (12-Jun-01) 7.97;
15-Jan-17 Nastola: PV 1 Jesse Salmi (31-Mar-98) 5.05*;
15-Jan-17 Turku: W60 2 Johanna Kylmänen (22-Mar-02) 7.78*;
14-Jan-17 Jyväskylä: 150
rB 1 Daniel Savolainen (28-Jul-99) 16.74* 2 Miska Sundberg (29-Nov-98) 16.91* 1rC Jesse Väyrynen (26-Mar-00) 16.77* 300 2 Savolainen 35.39* W150 1 Aino Pulkkinen (2-Feb-98) 18.18* 2rB Tiia Tammisalo (12-Mar-99) 18.79* 1rC Ada Koistinen (5-Jan-99, just 18) 18.62* WLJ 1 Koistinen 5.70;
14-Jan-17 Nastola: PV 1 Masaki Ejima JPN (6-Mar-99) 5.50* =NJiR 3 Eetu Turakainen (28-Oct-98) 5.15* WPV 2 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.20 3 Sage Andersson (30-Mar-00) 4.10*;
13-Jan-17 Nastola: PV
1 Jere Keskinen (22-Nov-99) 4.80* 2 Jesse Salmi (31-Mar-98) 4.80 3 Santtu Kosklaho (6-Feb-99) 4.80* 4 Marcus Kytölä (25-May-01) 4.80* (such a close contest) WPV 1 Sage Andersson (30-Mar-00) 4.05* 2 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.85;
6-Jan-17 Turku:
u18 WSP [3kg] 1 Janette Hanski (2-Mar-00) 14.65* (14.35* 14.24 14.18 14.65* 14.36 14.19: so consistent);
31-Dec-16 Somero: PV
1 Eetu Turakainen (28-Oct-98) 5.15* WPV 1 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.35;
5 & 6-Mar-16 Helsinki
(Liikuntamylly) NiC-u23, NiC-j & NiC-y: u23 PV (6) 1 Niko Koskinen (14-Jul-96) 5.41* (5.11/o 5.26/o 5.41*/o 5.55/xxx) 2 Tomas Wecksten (2-Nov-96) 5.11 W60 (5) 3 Milla Heiskanen (16-May-96) 7.70 [2s1 7.65*] 4 Netta Myllynen (29-Feb-96, just 20) 7.75 [3s1 7.68*] W200 (6) 1 Hilla Uusimäki (12-Jun-96) 24.15* [1h5 24.66*] 3 Sara Jokinen (7-Jun-96) 24.45* [1h4 24.71*] 4 Myllynen 24.62* [1h3 24.83*] 5 Heiskanen 24.99 [1h2 24.89*] W60H [84.0cm] (6) 1 Emma Koistinen (6-Aug-96) 8.32
u20
60 (5) 1 Arttu Paananen (12-Feb-97) 6.97* [1s2 7.00*] 2 Heikki Chen (27-Apr-98) 7.04* [2s2 7.05*] 60H [99.5cm] (6) 1 Ilari Manninen (11-Oct-97) 7.93* 2 Miska Sundberg (29-Nov-98) 8.10* HJ (5) 1 Miro Rastas (29-May-97) 2.06 PV (6) 1 Urho Kujanpää (18-May-97) 5.26* (4.76/o 4.96/o 5.06/xo 5.16*/xxo 5.26/o 5.31/xxx) SP [6kg] (5) 1 Samuli Kyrönviita (9-Jan-97) 18.64* 2 Panu Tirkkonen (25-Feb-97, just 19) 17.94 3 Ville Välimaa (20-Apr-98) 17.23* W60 (5) 1 Henriikka Parpala (11-Apr-98) 7.55 2 Sanni Mahonen (19-Aug-98) 7.65* [1h4 7.69*] W200 (6) 1 Mahonen 24.82* [1h4 25.10*] W60H [84.0cm] (6) 1 Anni Siirtola (12-Sep-98) 8.64 2 Jessi Landström (21-Mar-97) 8.67 W3000W (5) 1 Enni Nurmi (4-Jul-98) 13:07.98* (No.4 FIN Indoors All-Time)
u18 60 (5) 1 Samuel Purola (19-May-00) 6.87* [1s2 6.92*] 300 (6) 1 Purola 34.74* (No.5 FIN Indoors All-Time) 2 Daniel Savolainen (28-Jul-99) 35.45* (No.13) 3 Eliel Pohjolainen (19-Jan-99) 35.99* (No.23) 4 Tommi Mäkinen (8-Feb-00) 36.38* (No.28) 5 Anton Tallbacka (14-Nov-99) 36.42* 60H [91.4cm] (6) 1 Márk Bártfai HUN (18-Feb-99) 8.13* [2h3 8.30*] 2 Pyry Santahuhta (22-Mar-99) 8.19 [1h3 8.18*] 3 Savolainen 8.26 [1h18.16*] 4 Joni Järvinen (14-Mar-00) 8.35* [2h1 8.41*] 5 Kalle Stylman (11-Jan-00) 8.38* [3h1 8.43*] PV (5) 1 Jere Keskinen (22-Nov-99) 4.80* SP [5kg] (5) 1 Arttu Korkeasalo (4-Feb-00) 20.85* (18.47 19.81 20.18* 19.97 x 20.85*: very consistent series, and a sizeable improvement on his former PB of 19.86!) W60 (5) 1 Annika Haverinen (21-Nov-99) 7.73* 2 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 7.76 3 Sofia Kankaanpää (15-Oct-00) 7.86 [1s1 7.84* 1h5 7.91*] 4 Mette Baas (10-Sep-00) 7.87* [2s2 7.88* 1h10 7.93*] 5 Sara Francis (22-Nov-00) 7.93 [1h6 7.83*] W300 (6) 1 Lehikoinen 38.82* (No.4 FIN Indoor All-Time) 2 Frida Hämäläinen (12-Oct-00) 39.70* (No.7) 3 Ada Koistinen (5-Jan-99) 40.17* (No.10) 1rb Baas 40.65* (No.14) WHJ (5) 1 Hämäläinen 1.71* WPV (6) 1 Alina Strömberg (23-Mar-99) 4.05* (No.12 FIN Indoor All-Time) WLJ (6) 1 Saara Hakanen (14-Jul-99) 6.06* 2 Koistinen 5.88* 3 Gia Reinholm (31-Mar-99) 5.84 4 Ida Ounaslehto (15-Nov-00) 5.82* 5 Henriika Aaltonen (12-Dec-99) 5.82* WTJ (5) 1 Hakanen 13.08* (No.14 FIN Indoor All-Time) WSP [3kg] (6) 1 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 14.84 2 Milla Koski-Vähälä (25-Aug-99) 14.65* 3 Iina-Kaisa Mäkelä (30-Mar-99) 14.57*
16-Jan-16 Kuortane:
u20 200 1 Samuel Purola (19-May-00) 22.2m;
16-Jan-16 Lahti: W60
1r1 Anni Siirtola (12-Sep-98) 7.88* 1r2 Siirtola 7.82* W60H [84.0cm] 3 Siirtola 8.77* u18 W60 1 Olivia Ben Khalifa (5-Apr-00) 7.93*;
15-Jan-16 Kuortane:
u18 WSP [3kg] 1 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 14.72;
14-Jan-16 Turku
(Kupittaa) Sports Schools Champs: u20 300 1r1 Tuomas Lehtonen (4-Aug-98) 36.07* 60H [99.5cm] 1 Ilari Manninen (11-Oct-97) 7.94* 2 Miska Sundberg (29-Nov-98) 8.21* PV 1 Urho Kujanpää (18-May-97) 5.01 2 Eetu Turkainen (28-Oct-98) 4.91* SP [6kg] 1 Eero Ahola (15-Jan-99, nearly 17) 18.42* W60 r2 1 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 7.78 [1h4 7.75*] 2 Iiris Peterzéns (16-Aug-98) 7.87 [1h1 Kira Kruuti (10-May-98) 7.86] WPV 1 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.31 WLJ 1 Saara Hakanen (14-Jul-99) 5.86* WSP [4kg] 1 Eveliina Rouvali (16-Apr-97) 14.56*;
10-Jan-16 Nastola:
u16 PV 1 Jesse Salmi (31-Mar-98) 4.80 2 Pål Haugen Lillefosse (4-Jun-01) 4.80* u14 WPV 1 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.80;
10-Jan-16 Vantaa:
u18 WSP [3kg] 1 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 15.29* WDT [1kg] 1 Leveelahti 47.39
8 & 9-Jan-16 Nastola
(Pajulahti) Winter Pole Vault Carnival: Elite PV (9) 5 Adam Hague GBR (29-Aug-97) 5.20 WPV (9) 1 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.50* Nu23iR NJiR 6 Saga Andersson (30-Mar-00) 3.85 7 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.85* Other PV (8) 4 Zeki Tenekebüken (8-Nov-98) 4.90 cB 1 Eetu Turakainen FIN (28-Oct-98) 4.90* 3 Pål Haugen Lillefosse (4-Jun-01) 4.70 u20 WPV (8) 1 Andersson 3.80;
3-Jan-16 Nastola: WDT
[1kg] 3 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 47.69* u20 DT [1,75kg] 1 Veikko Laitinen (19-Apr-97) 53.74;
2-Jan-16
Tampere (oversized track): u16 WSP [3kg] 1 Annukka Saalismaa (28-May-02) 13.00*;
29-Dec-15
Tampere (oversized track): u18 WPV 1 Saga Anderson (30-Mar-00) 3.65 2 Siiri Saalo (10-Feb-00) 3.55*;
27-Dec-15 Jyväskylä: HJ
1 Arttu Mattila (3-Mar-01) 2.03* (1.93*/o 1.96*/o 1.99*/o 2.03*/xxo 2.08/xxx: ever upwards!);
27-Dec-15 Kaustinen: u18 WHT [3kg] 1 Julia Kivinen (10-May-01) 51.61;
27-Dec-15 Somero: WPV
1 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.45* Nu23iR NJiR NYiR (4.05/xo 4.15/o 4.25/o 4.35/xxo 4.45*/o 4.50/xxx) 3 Saga Anderson (30-Mar-00) 3.75 4 Kiia Jullenmaa (11-Oct-01) 3.65* u16 1 Siiri Saalo (10-Feb-00) 3.50*;
12-Dec-15 Oulu (oversized track): u18 60 1 Samuel Purola (19-May-00) 7.03* W60 1r1 Annika Haverinen (21-Nov-99) 7.98 1r2 Haverinen 7.90;
6-Dec-15 Mustasaari (oversized track): u18 WPV 1 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.70 WLJ 1 Henriika Aaltonen (12-Dec-99, nearly 16) 5.64* u16 WPV 1 Minttu Koskiaho (5-Nov-01) 3.50*;
6-Dec-15 Otaniemi: W60 1 Ida Ounaslehto (15-Nov-00) 7.96;
5-Dec-15 Kajaani: W60 1 Annika Haverinen (21-Nov-99, just 16) 7.94;
8-Feb-15 Espoo:
u18 W3000W 1 Enni Nurmi (4-Jul-98) 13:56.0*m;
8-Feb-15
Mustasaari (Botniahalli, oversized track): PV 1 Jesse Salmi (31-Mar-98) 4.90* u18 WSP 1 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.81*;
7-Feb-15 Imatra: WTJ
1 Senni Salminen (29-Jan-96) 13.25*;
7-Feb-15 Jyväskylä
(Hipposhalli) Jyväskylä Indoor Games: W60 5 Henriikka Parpala (11-Apr-98) 7.66 [3h1 7.64*] W60H [84.0cm] r1 3 Reetta Hurske (15-May-95) 8.35* 6 Emma Koistinen (6-Aug-96) 8.56 r2 3 Hurske 8.32* WHJ 4 Vanessa Varjolampi (8-Apr-95) 1.80* WPV 2 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.15 4 Elina Lampela (18-Feb-98) 4.04 WLJ 3 Heta Haapala (16-Oct-96) 5.86*;
7-Feb-15 Kalajoki:
u20 SP [6kg] 1 Panu Tirkkonen (25-Feb-97) 17.29;
7-Feb-15
Tampere (oversized track): PV 1 Niko Koskinen (14-Jul-96) 5.21* W300H 1 Hilla Uusimäki (12-Jun-96) 43.37* 2 Kira Kruuti (10-May-98) 43.54 WPV 1 Saga Andersson (30-Mar-00) 3.70 u20 SP [6kg] 1 Samuli Kyrönviita (9-Jan-97) 17.15* W60 1 Linn Gustafsson (30-Oct-97) 7.86 u18 60H [91.4cm] 1 Miska Sundberg (29-Nov-98) 8.21* 2 Elias Ylöstalo (20-Apr-98) 8.25 3 Joska Tommola (6-Oct-99) 8.32 W60 1 Iiris Peterzéns (16-Aug-98) 7.88 2 Olivia Ben Khalifa (5-Apr-00) 7.94* 3 Ida Ounaslehto (15-Nov-00) 7.97 WLJ 1 Tilda Lipasti (13-Feb-98) 6.01* WSP [3kg] 1 Helena Leveelahti (30-Sep-98) 14.33*;
7-Feb-15 Turku:
u20 60H [99.5cm] 1r1 / 1r2 Valterri Kalliokulju (14-Jan-97) 8.24* / 8.18* W60 1 Eeva Paavilainen (22-Feb-97) 7.85* [1h1 7.89*] u18 WPV 1 Saga Andersson (30-Mar-00) 3.90*;
4-Feb-15 Mustasaari (Botniahalli, oversized track) Botnia Games: 60 2 Erik Hagberg SWE (11-Apr-95) 6.70* [1h2 6.74*] WPV 2 Wilma Murto (11-Jun-98) 4.10 5 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.60 W3000W 2 Vera Rauhala (8-Oct-97) 14:56.94*;
25-Jan-15 Helsinki: u18 60 1 Lauri Tuomilehto (1-Nov-99) 6.87* [1h6 6.91*] 300 r5 Oskari Lehtonen (14-Jun-97) 34.86* 60H [91.4cm] 1 Elias Ylöstalo (20-Apr-98) 8.21* W60 1 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.69 [1h3 7.68] 2 Kira Kruuti (10-May-98) 7.86 W300 1 Kemppinen 40.79 WSP [3kg] 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 14.98*;
25-Jan-15 Keitele: SP 1 Panu Tirkkonen (25-Feb-97) 15.40* u20 SP [6kg] 1 Tirkkonen 18.19*;
25-Jan-15 Kuortane: u20 60H [99.5cm] 1 Ilari Manninen (11-Oct-97) 8.10* 2 Artur Hämäläinen (19-Jul-97) 8.16* HJ 1 Mauri Kaattari (6-Feb-96) 2.10 W60 1 Henriikka Parpala (11-Apr-98) 7.75* [1h1 7.75*] WPV 2 Alina Strömberg (23-Mar-99) 3.70 u18 60H [91.4cm] 1 Eelis Hirvinen (6-Jun-98) 8.36* 2 Pyry Santahuhta (22-Mar-99) 8.43* PV 1 Jesse Salmi (31-Mar-98) 4.70;
25-Jan-15 Savonlinna: u18 WSP [3kg] 1 Henna Sallinen (12-Nov-98) 14.35*;
24 & 25-Jan-15 Joensuu (oversized track): W60 (24) 1 Milla Heiskanen (16-May-96) 7.67* u18 W60 (24) 1 Ellinoora Karvinen (23-Jun-99) 7.90* [1h1 7.98*] [1h2 Petra-Sofia Laakso (6-Apr-99) 7.97*];
24-Jan-15 Helsinki: W200 1 Aleksandra Niiranen (31-Jul-99) 25.45*;
23 & 24-Jan-15 Tampere (oversized track): PV (24) 2 Niko Koskinen (14-Jul-96) 5.20* (upping his fortnight-old PB by another 5cm) 3 Tomas Wecksten (2-Nov-96) 5.05* 1cB Urho Kujanpää (18-May-97) 4.95* u20 W60H (23) 1 Reeta Hurske (15-May-95) 8.47 2 Jessi Landström (21-Mar-97) 8.61* u18 60H [91.4cm] (23) 1 Joska Tommola (6-Oct-99) 8.38 W300 1 Kira Kruuti (10-May-98) 41.10;
23-Jan-15 Nastola: u20 SP [6kg] 1 Samuli Kyrönviita (9-Jan-97, just 18) 17.14* (also 3rd in the 7.26kg event, 15.45*);
22-Jan-15 Helsinki:
u16 WPV 1 Saga Andersson (30-Mar-00) 3.60;
22-Jan-15 Nastola:
u20 DT [1.75kg] 1 Veikko Laitinen (19-Apr-97) 54.63* 2 Oskari Perälampi (24-Jul-96) 53.74*;
11-Jan-15 Kuortane: u18 300 1 Eemeli Välimäki (8-Dec-96) 35.77*;
11-Jan-15 Nastola: u20 60H [99.5cm] 1 Lauri Arpiainen (29-Nov-96) 8.32* u18 60H [91.4cm] 1 Joska Tommola (6-Oct-99) 8.36*;
10-Jan-15 Otaniemi: WPV 1 Saga Andersson (30-Mar-00) 3.76*;
9 & 10-Jan-15 Nastola: PV (10) 1 Niko Koskinen (14-Jul-96) 5.15* (improving his PB by 4cm) 6= Jesse Salmi (31-Mar-98) 4.80* WPV (10) 3 Elina Lampela (18-Feb-98) 4.05* 5 Wilma Murto (11-Jun-98) 3.95* u20 PV (9) 1 Urho Kujanpää (18-May-97) 4.90*;
27-Dec-14 Somero: PV
1 Niko Koskinen (14-Jul-96) 5.10 3 Eetu Turakainen (28-Oct-98) 4.70* WPV 1 Wilma Murto (11-Jun-98) 3.90*;
15-Dec-14 Nastola: PV
1 Niko Koskinen (14-Jul-96) 5.11* (equal to his outdoor PB, set 6-Aug-14);
6-Dec-14 Otaniemi:
u15 W60 1 Ida Ounaslehto (15-Nov-00) 7.93* [1h2 7.98*];
8-May-14 Helsinki:
u20 PV 1 Niko Koskinen (14-Jul-96) 4.90* u16 WPV 1 Saga Andersson (30-Mar-00) 3.50;
1 & 2-Mar-14 Jyväskylä
(Hipposhalli) Combined Events NiC-j & NiC-y: u20 Hep [youth specs] (1/2) 1 Elmo Savola (10-Mar-95, nearly 19) 5368* WPen (2) 1 Juulia Ojala (3-Jul-96) 3610* u18 WPen [youth specs] 1 Jessica Rautelin (16-Jan-97) 3945* 2 Elina Kakko (12-Jan-97) 3891* 3 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 3755*;
22 & 23-Feb-14 Rovaniemi, NiC: 60
(22) 4 Samuli Samuelsson (23-Jun-95) 6.91* 60H [106.7cm] [(23) 4h1 Samuel Rautapalo (30-Jun-95) 8.39] PV (23) 7 Tomas Wecksten (2-Nov-96) 4.82 LJ (23) 2 Kristian Pulli (2-Sep-94) 7.61* TJ (22) 2 Simo Lipsanen (13-Sep-95) 15.00 SP [7.26kg] (23) 3 Matti Sivonen (28-Jul-94) 17.27 W60 (22) 6 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.70 [2h2 7.62*] [4h1 Milja Thureson (23-May-94) 7.71 6h2 Henriikka Parpala (11-Apr-98) 7.91] W400 (22) 1 Eliisa Räsänen (3-Mar-96) 57.00* W1500 (22) 2 Oona Kettunen (10-Feb-94, just 20) 4:21.04* W3000 (23) 2 Kettunen 9:18.23* W60H [84.0cm] (23) 5 Emma Koistinen (6-Aug-96) 8.71* WHJ (23) 1 Sini Lällä (12-Mar-94) 1.82* 4 Heta Tuuri (14-Jan-95) 1.80 WPV (22) 5 Henriikka Könönen (25-Oct-97) 3.70 6= Wilma Murto (11-Jun-98) & Elina Lampela (18-Feb-98) 3.70 W3000W (22) 2 Henrika Parviainen (27-May-97) 13:59.36;
15 & 16-Feb-14 Helsinki
(Liikuntamylly) NiC-u23 & j: u23 60 (15) 2 Aleksi Ala-Prinkkilä (31-Dec-94) 6.91 3 Otto Ahlfors (29-Jan-94, just 20) 6.92 200 (16) 3 Roope Saarinen (20-Feb-94, nearly 20) 21.94* [1h3 21.96*] 400 (15) 1 Ville Lampinen (12-Dec-94) 48.99* 2 Saarinen 49.41* 800 (16) 1 Lampinen 1:53.34 PV (16) 1 Teemu Hyytiä (7-Aug-94) 4.95* LJ (16) 1 Kristian Pulli (2-Sep-94) 7.50* TJ (15) 1 Tuomas Kaukolahti (6-May-94) 15.61* SP ]7.26kg] (16) 2 Matti Sivonen (28-Jul-94) 17.49 W60 (15) 1 Milja Thureson (23-May-94) 7.53* 4 Johanna Rajavaara (21-Dec-94) 7.75*;
1-Feb-14 Mustasaari
(Botniahalli, oversized track) Botnia Games: 60 rB 2 Leon Reid GBR (26-Jul-94) 6.87* [2h1 6.92*] 3 Aleksi Ala-Prinkkilä (31-Dec-94) 6.88* [3h2 6.89*] 200 1 Reid 21.45 2 Ville Aarnivala (14-Jun-96) 21.78 800 1 Mamush Lencho ETH (24-Mar-96) 1:49.23* 4 Ville Lampinen (12-Dec-94) 1:50.16* 3000 12 Pauli Ruostetsaari (17-May-95) 8:44.06* PV 4 Viktor Östman (25-Mar-94) 5.10 W60 4 Anniina Kortetmaa (9-Jan-95, just 19) 7.62* 5 Milja Thureson (23-May-94) 7.68 [1h3 7.67] rB 2 Erika Nevanperä (26-Feb-95) 7.69* [3h3 7.75*] 3 Johanna Rajavaara (21-Dec-94) 7.77 4 Felicia Åbacka (28-Aug-97) 7.98 W200 4 Thureson 24.94 rB 1 Kortetmaa 24.56 2 Nevanperä 25.41 W800 3 Eliisa Räsänen (3-Mar-96) 2:11.31* WTJ 6 Emma Pullola (18-Dec-96) 12.16* 7 Anna Pajunen (12-Nov-97) 12.02* WDT (Indoor) 2 Salla Sipponen (13-Mar-95) 48.14* W3000W 2 Vera Rauhala (8-Oct-97) 14:57.93* u18 300 1 Aaron Savolainen (3-Apr-97) 35.47 DT (Indoor) [1.5kg] 1 Veikko Laitinen (19-Apr-97) 57.82* W300 1 Åbacka 39.72 WLJ 1 Roosa Määttälä (4-Feb-97, nearly 17) 5.74* WDT (Indoor) 1 Helena Leveelahti (30-Sep-99) 46.71*;
26-Jan-14 Helsinki: 60H
[106.7cm] 3 Samuel Rautapalo (30-Jun-95) 8.38 u20 W60 1 Kamilla Nurminen (16-Mar-95) 7.93 2 Milena Kärnä (12-Sep-96) 7.96* u18 60H [91.4cm] 1r1 Vertti Viitala (29-Sep-98) 8.50 1r2 Viktor Kantele (11-Jan-97, just 17) 8.49* W60 1 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.69* 2 Nea Mattila (24-Nov-99) 7.76 W300 1r4 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 40.00* WTJ 1 Heini Vainionpää (16-Apr-95) 12.19* 2 Saara Hakanen (14-Jul-99) 11.89 u16 W60 1 Mattila 7.76;
25-Jan-14 Jyväskylä, Central Finland Indoor Competition: W60
4= Johanna Rajavaara (21-Dec-94) 7.75* & Anniina Kortetmaa (9-Jan-95, just 19) 7.75 6 Milla Heiskanen (16-May-96) 7.80 rB 1 Felicia Åbacka (28-Aug-97) 7.90* W200 2rB Heiskanen 25.25* 1rC Kortetmaa 25.04* 1rD Emma Koistinen (6-Aug-96) 25.71* WHJ 2 Elin Pajunen (1-Mar-95) 1.68* u20 HJ 1 Samuli Eriksson (9-Nov-95) 2.10 PV 3 Thomas Wecksten (2-Nov-96) 4.95*;
25-Jan-14 Lempäälä (Ideapark) Pole Vault Challenge: LJ 2 Kristian Pulli (2-Sep-94) 7.48* WPV 4 Aino Siitonen (29-Sep-94) 4.00*;
27-Dec-13 Somero: PV 2 Johannes Simola (29-Sep-94) 4.90* 3 Tomas Wecksten (2-Nov-96) 4.70*;
14-Dec-13 Oulu (oversized track): u18 WPV 1 Elina Lampela (18-Feb-98) 3.70*;
6-Dec-13 Espoo:
u18 W60 1 Sanni Mahonen (19-Aug-98) 7.91* 2 Iiris Peterzéns (16-Aug-98) 7.92;
6-Dec-13 Mustasaari (oversized track): PV 1 Viktor Östman (25-Mar-94) 4.80;
30-Nov-13 Kaustinen: u18 WHJ 1 Elin Pajunen (1-Mar-95) 1.65;
24-Nov-13 Helsinki: u15 WSP [3kg] 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 14.36;
17-Nov-13 Turku: u18 WSP [3kg] 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 14.66*;
13-May-13 Nastola: PV 2 Einari Välimäki (2-Mar-94) 4.81*;
14-Apr-13 Helsinki:
u18 WSP [3kg] 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 14.51*;
7-Apr-13 Imatra
(indoor): WJT 1 Saara Lipsanen (13-Sep-95) 47.86*;
24-Mar-13 Helsinki: WSP
[3kg] 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 13.59;
19-Mar-13 Nastola: u20 DT [1.75kg] 1 Olli Takala (29-Mar-95) 50.77 u18 DT [1.5kg] 1 Veikko Laitinen (19-Apr-97) 54.21*;
16-Mar-13 Helsinki: WSP [3kg] 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 14.07*;
9 & 10-Mar-13 Tampere
(oversized track): u16 W60 (9) 1 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.75 2 Taika Koilahti (4-Dec-98) 7.84* 3 Iiris Peterzéns (16-Aug-98) 7.87* W300 (10) 1 Kemppinen 40.94 WPV (9) 1 Wilma Murto (11-Jun-98) 3.65 WSP [3kg] (10) 1 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 13.97 u15 W60 (9) 1 Saana Johansson (6-Aug-99) 7.90 2 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 7.96* W300H (10) 1 Lehikoinen 40.21 W300H (9) 1 Lehikoinen 44.04*;
2 & 3-Mar-13 Joensuu
(oversized track), Combined Events NiC: u23 Hep (2/3) 1 Juuso Hassi (4-Apr-93) 5,170* WPen (3) 1 Henna Palosaari (9-Sep-93) 3,896 3 Hanne Kantanen (1-Oct-93) 3,771 u20 Hep [youth specs] (2/3) 1 Elmo Savola (10-Mar-95) 5,177* 2 Aleksi Tuononen (1-Apr-94) 4,922* 3 Tuomo Marttila (95) 4,892* WPen (3) 1 Jutta Heikkinen (27-Oct-94) 3,401 2 Hertta Heikkinen (27-Oct-94) 3,306 (sibling rivals!);
2-Mar-13 Mustasaari (oversized track), Javelin NiC: WJT 3 Sandra Laulumaa (1-Nov-96) 42.82* u23 WJT 1 Sofi Flinck SWE (8-Jul-95) 51.69* u20 JT 1 Joni Karvinen (7-Feb-94) 70.04* 2 Toni Kuusela (21-Jan-94) 65.62* WJT 1 Amanda Räty (5-May-95) 47.15* 2 Meri Rautamies (8-Jun-94) 46.99* u18 JT [700gm] 1 Tuomo Kaurila (23-Mar-96) 70.53* 2 Kasperi Koskela (24-May-96) 66.06*;
23 & 24-Feb-13 Pori, Long Throws NiC-j & y:
u20 DT [1.75kg] (23) 1 Olli Takala (29-Mar-95) 51.61* WDT (23) 1 Salla Sipponen (13-Mar-95) 46.44* u18 DT [1.5kg] (23) 1 Oskari Perälampi (24-Jul-96) 56.25 2 Veikko Laitinen (19-Apr-97) 52.61* WDT (23) 1 Vilma Paakkala (11-May-96) 43.03*;
23 & 24-Feb-13 Tampere (Pirkkahalli, oversized track), NiC-u23, j & y: 60 (23) 1 Eetu Rantala (5-Jun-93) 6.89 200 (24) 1 Jani Koskela (14-Apr-93) 21.59 1500 (23) 1 Ossi Kekki (29-Oct-93) 3:52.09* 60H (24) 1 Jussi Kanervo (1-Feb-93, just 20) 7.85 SP (24) 1 Arttu Kangas (13-Jul-93) 17.78* W60 (23) / W200 (24) 2 Jonna Berghem (25-Feb-93) 7.53* / 24.02 W3000 (24) 2 Vilma Laitinen (24-May-93) 10:03.19* WHJ (24) 1 Senni Ronkainen (23-Aug-93) 1.77 WPV (23) 1 Erica Hjerpe (20-Aug-93) 4.11* WLJ (23) 1 Emmi Mäkinen (29-May-93) 5.99* WSP (24) 1 Tara Tuominen (21-Nov-93) 13.72* u20 60 (23) 1 Otto Ahlfors (29-Jan-94) 6.83* 2 Markus Skyttä (15-Mar-95) 6.87* 3 Samuli Samuelsson (23-Jun-95) 6.98* 200 (24) 1 Samuelsson 21.93 400 (23) 1 Ville Lampinen (12-Dec-94) 49.51 2 Simon Jansson (31-Dec-95) 49.53 1rB Joni Vainio-Kaila (13-Jan-94) 49.53 60H [99.5cm] (24) 1 Niko Pronin (16-Feb-94, just 19) 8.05* 2 Elmo Savola (10-Mar-95) 8.17* 3 Samuel Rautapalo (30-Jun-95) 8.21 HJ (23) 1 Samuli Sievi-Korte (13-May-94) 2.00* 2 Samuli Eriksson (9-Nov-95) 2.00 PV (24) 1 Viktor Östman (25-Mar-94) 4.80 2 Teemu Hyytiä (7-Aug-94) 4.75 LJ (23) / TJ (24) 1 Kristian Pulli (2-Sep-94) 7.31* / 15.19 SP [6kg] (24)1 Matti Sivonen (28-Jul-94) 18.30* 2 Timo Kööpikkä (10-May-94) 17.66* W60 (23) 1 Milja Thureson (23-May-94) 7.63 2 Jatta-Juulia Hanski (13-Jan-94) 7.72* 3 Anniina Kortetmaa (9-Jan-95) 7.74 [1s2 7.73*] 4 Reetta Hurske (15-May-95) 7.78 [2s1 7.77*] W200 (24) 1 Ella Räsänen (27-Jan-94) 23.90 2 Kortetmaa 24.97 W400 (23) 1 Eveliina Määttänen (1-Sep-95) 57.19 2 Emilia Borgmästars (11-Mar-94) 57.70 W800 (24) / W1500 (23) 1 / 1 Oona Kettunen (10-Feb-94, just 19) 2:13.99* / 4:24.46* W60H (24) 1 Hurske 8.50 2 Oona Hujanen (19-Jul-94) 8.63 3 Hanski 8.64 W300H (24) 1 Hujanen 42.27* 2 Määttänen 44.44* WHJ (24) 1 Sini Lällä (12-Mar-94) 1.78 2 Heta Tuuri (14-Jan-95) 1.73 WPV (23) 1 Aino Siitonen (29-Sep-94) 3.80 WLJ (24) 1 Hurske 5.81 2 Merika Sumanen (15-Oct-94) 5.79* WTJ (23) 1 Miia Sillman (3-Jun-95) 12.27 WSP (24) 1 Taija Keskinen (12-Jan-95) 13.74 u18 300 (24) 1 Ville Aarnivala (14-Jun-96) 35.16 60H [91.4cm] 1 Aarnivala 8.10 2 Joel Lapinlampi (6-Feb-96, just 17) 8.12* 3 David Dawkins (23-Apr-96) 8.15* 4 Ilari Manninen (11-Oct-97) 8.21* 5 Lauri Arpiainen (29-Nov-96) 8.31* 6 Hoang Nguyen (30-Mar-97) 8.34 7 Elias Saarinen (2-Jan-96) 8.35* [1h3 Artur Hämäläinen (19-Jul-97) 8.25] LJ (23) 1 Dawkins 7.20* SP [5kg] (23) 1 Aleksi Jaakkola (17-Nov-97) 17.69* 2 Matti Kahilainen (96) 17.40* W60 (23) 1 Lotta Kemppinen (1-Apr-98) 7.72* 2 Jessi Landström (21-Mar-97) 7.73* 3 Saana Johansson (6-Aug-99) 7.87 [2s2 7.81*] 4 Milla Heiskanen (16-May-96) 7.90 5 Netta Myllynen (29-Feb-96) 7.91* 6 Taika Koilahti (4-Dec-98) 7.91 7 Eliisa Räsänen (3-Mar-96) 7.92 [1s1 7.90* 1h6 7.90*] [2s1 Maiju Niemelä (13-Jun-97) 7.99* 3s2 Milla Heiskanen (16-May-96) 7.88* 1h7 Elisabet Salmela (16-Dec-97) 7.92*] W300 (24) 1 Kemppinen 39.87 2 Johansson 40.00 3 Viivi Lehikoinen (27-Aug-99) 40.16 4 Räsänen 40.46 W800 (23) 1 Lehikoinen 2:16.34* 2 Laura Nakolinna (30-Jul-97) 2:16.34* (such a tight finish!) W1500 (24) 1 Nakolinna 4:44.93* W300H (23) 1 Katariina Liipo (11-May-96) 43.40 2 Emma Koistinen (6-Aug-96) 44.20* 1rC Annika Hannola (21-Aug-97) 44.65* WHJ (23) 1 Elina Kakko (12-Jan-97) 1.77 WLJ (24) 1 Emma Pullola (18-Dec-96) 5.70* 2 Suvi Eerikäinen (13-May-97) 5.60* WTJ (23) 1 Tilda Lipasti (13-Feb-98, just 15) 11.98* 2 Kakko 11.89 3 Eerikäinen 11.82* WSP [3kg] (23) 1 Sandra Laulumaa (1-Nov-96) 14.98 2 Susanna Törrönen (5-Apr-98) 13.93*;
Каталог: downloads

Yüklə 1,82 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə