Yaşamın zorlukları karşısında bazıları umudunu yitirirken neden bazıları kendini toparlar? Mess, Harvard Business Review Dergisi’nden Seçmeler dizisinin Zor Zamanlarda Kariyerinizi Yönetmek adlı yeni kitabını yayımladıYüklə 5,13 Kb.
tarix15.09.2018
ölçüsü5,13 Kb.
#82380


Yaşamın zorlukları karşısında bazıları umudunu yitirirken neden bazıları kendini toparlar?
MESS, Harvard Business Review Dergisi’nden Seçmeler dizisinin

Zor Zamanlarda Kariyerinizi Yönetmek

adlı yeni kitabını yayımladı.
Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası -MESS-, Harvard Business Review Dergisi’nden Seçmeler dizisini 1999 yılından bu yana yayımlıyor. Dizinin 49. kitabı Zor Zamanlarda Kariyerinizi Yönetmek okurlara dayanıklı insanların bugünün zorluklarından, daha iyi inşa edilmiş bir geleceğe köprüler kurarak şimdiki zamanı yönetebileceklerini anlatıyor.
Ekonomik durgunluk dönemlerinde, işten çıkarma kararları kontrolünüzün dışındaymış gibi görünse de, işinizi sağlama almak için yapabileceğiniz çok şey vardır. Kitapta, planlı davranmak, geleceğe müşterilere odaklanarak bakmak, çok yönlü olmak, çalışma arkadaşlarını değişimin çevresinde harekete geçirmek öne çıkan öneriler. Kitapta yer alan bir başka konu ise ekonomik yavaşlama dönemlerinden kariyer değiştirmenin nasıl başarılabileceği. Görev zihniyetli yöneticilerin bir işten çıkarılma yaşadıktan sonra, nasıl kısa sürede yeniden muzaffer şekilde görev başına gelebilecekleri de ayrıntılı olarak ele alınıyor. Paralel olarak büyük bir yenilgi yaşadıktan sonra görevlerinden ayrılmak zorunda kalan dayanıklılık örneği kişilerin nasıl yeniden kahramanlık konumlarına dönebileceği konusu işleniyor.

Yüklə 5,13 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə