Yeneroğlu: “thy, bagaj hakkı kararını düzeltti”Yüklə 6,35 Kb.
tarix11.09.2018
ölçüsü6,35 Kb.
#80667

c:\users\x1\desktop\yaldizli_logo.png

Mustafa Yeneroğlu

İstanbul Milletvekili

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı


Yeneroğlu: “THY, bagaj hakkı kararını düzeltti”


Türk Hava Yolları’nın dış hat uçuşlarında bagaj hakkını “tek parçada 23 kilo” olarak değiştirmesi Avrupa ülkelerindeki vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Gelişme karşısında girişimlerde bulunan İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Vatandaşların haklı tepkisine kulak veren THY aldığı son kararla; Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre ve Danimarka’dan yapılan uçuşlara istisna getirmiştir. Böylece bu ülkelerden gelen yolcular için serbest bagaj ve 30 kg yük hakkı uygulaması devam edecektir. Yeni karar için Türk Hava Yolları yönetimi ve genel müdürlüğüne teşekkür ederim” dedi. Yeneroğlu şunları ifade etti:

“Türk Hava Yolları, 1 Temmuz’dan itibaren dış hat uçuşlarında, ekonomi sınıfı bagaj hakkını çok parça ve 30 kilogramdan, tek parça 23 kilograma düşürme kararı almıştı. Düzenleme, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın haklı tepkisiyle karşılaşmıştı. Yıl boyunca iki ülke arasında gidip gelen diasporamız için uygulanabilir olmaktan çok uzak olan bu düzenlemenin, mağduriyete neden olacağı açıktı.

Hava taşımacılığında milli gururumuz olan THY de bu kapsamda vatandaşlarımızdan gelen şikâyetlere kulak verdi. THY aldığı son kararla, diasporamızın yoğun olarak yaşadığı; Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre ve Danimarka’dan gelen veya giden yolcular için eski uygulamanın geçerli olacağını açıkladı. Yani bu ülke yolcularına tanınan bagaj hakkı; 30 kg ve çok parça olmaya devam edecektir.
THY yönetimi ve genel müdürlüğüne bu ülkelerdeki vatandaşlarımız için gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum.”

Not: THY, 30 kg yük ve serbest bagaj hakkı uygulanacak ülkeleri ilk önce Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre ve Danimarka olarak açıklamış, bu ülkelere daha sonra Avusturya’yı da eklemiştir.24.05.2017
Kataloq: komisyon -> insanhaklari -> docs -> 2017
komisyon -> İmar komisyonu raporu 07
komisyon -> Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve 23 milletvekilinin, deprem riskinin araştırılarak deprem yönetiminde alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi (10/243)
komisyon -> İmar komisyonu raporu (01. 11. 2017)
komisyon -> İmar komisyonu raporu (02. 08. 2017)
komisyon -> İmar komisyonu raporu (07. 03. 2018)
komisyon -> İmar komisyonu raporu (03. 01. 2018)
komisyon -> İzmir Milletvekili Oktay Vural ve 21 milletvekilinin, İzmir'deki deprem riskinin araştırılarak deprem yönetiminde alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi (10/254)
2017 -> Yeneroğlu: “Köln’de düzenlenecek resmî izinli pkk terör festivali, şehitlere ve ailelerine hakarettir”
2017 -> Yeneroğlu: “Van’ın Edremit ilçesine dair yayılan çirkin iddiaların hedefinde, terörle mücadeleyi itibarsızlaştırmak var.”

Yüklə 6,35 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə