Yeni ŞablonYüklə 8,45 Kb.
tarix18.01.2018
ölçüsü8,45 Kb.


Alper Taban Park İle İlgili Yapılan Eleştirilere Cevap Verdi
Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Mahmudiye Mahallesi Kale Sokak sakinlerinin kullanımında olan çocuk parkı ile ilgili tepkilere yanıt verdi. Taban, 3 bin 500 m2’lik bir alanda daha güvenli bir parkın yapım çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
Alper Taban, makamında düzenlediği basın açıklamasında Mahmudiye Mahallesi Kale Sokak’taki park ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Taban: “Dün yerel gazetelerde yer alan, “Mahmudiye mahallesi Kale sokak sakinlerinin kullanımında olan Çocuk ve Dinlenme Parkının Belediye tarafından bir şahsa satıldığı ve inşaat çalışmalarına başladığına” ilişkin haberlere istinaden değerli kamuoyunu aydınlatmak için İnegöl Belediyesi olarak basın açıklaması yapıp konuyla ilgili ilçe halkımızı bilgilendirme gereği duyduk. Bahsi geçen Mahmudiye Mahallesi Kale Sokak sakinlerinin kullanımında olan yaklaşık 500 m² lik park alanının, 2005 yılında yapılan 1/1000 Ölçekli Uygulama revizyon imar planı kapsamında konut alanı olarak plan tadilatı yapılmış olup, o tarihten sonra arsa sahibinin de onayı alınarak 2012 yılına kadar park alanı olarak kullanımına devam edilmiştir. Söz konusu alan çevre yolunun 2. Etabı çalışmalarının başlamasıyla yolun hemen yanı başında kalmaktadır. 24 metre genişliğinde çevre yoluna, sıfır bir noktada çocuklar için park alanının olması ciddi sorunlar teşkil edecektir. Günümüzde şehir içi çevre yolu trafik hızının da 90 km’ye çıkmasıyla ilgili bölgede çocuk parkının varlığı sorunları beraberinde getirecek, hiçte sağlıklı olmayacaktır” dedi.

Bu sebeplerden dolayı bahsi geçen parka 70 m mesafede(Dağ yolu sk. İle Diriliş caddesi arasındaki alan), otopark alanı ve park alanı olan yaklaşık 3.500m² lik alanın mahalle sakinlerinin çocuk oyun alanı, dinlenme, park ve benzeri ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendiğini kaydeden Alper taban: “Park Bahçeler Müdürlüğümüz konuyla ilgili çalışmalara zaten başlamıştır. Söz konusu alanda çocuklarımız ve mahallelimiz için daha sağlıklı ve daha güvenli bir park en kısa zamanda gerekli çalışmalar yapılarak mahalle halkının hizmetine sunulacaktır. İlgili 3.500m² alan daha korunaklı ve daha güvenli bölgede kalmakta olup aynı zamanda yetişkinler için yapılacak dinlenme alanları ile çocuklarımız ebeveynlerinin gözetiminde daha emniyetli ve tehlikeden uzak bir şekilde oyun oynamalarına imkân sağlayacak şekilde düzenlenecektir. Mahmudiye mahallesi Kale Sokak sakinlerinin kullanımında olan Çocuk ve Dinlenme Parkı alanının Belediye tarafından şahsa satıldığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu alanla ilgili yanlış bilgilendirmeler neticesinde mahalle halkı konuyla ilgili tepki göstermiştir. Yerel basınımızda yer alan haberlere istinaden değerli kamuoyunu aydınlatmak için İnegöl Belediyesi olarak bir basın açıklaması ile konuyla ilgili ilçe halkımızı bilgilendirme gereği duyduk. Değerli ilçe halkımıza önemle duyurulur” dedi.

Yüklə 8,45 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə