Yenilmezler prodüKSİyon notlari gelmiŞ geçMİŞ en iYİ SÜper kahramanlar ekiBİ Bİr araya geliYor!Yüklə 350,77 Kb.
səhifə1/6
tarix23.11.2017
ölçüsü350,77 Kb.
#32610
  1   2   3   4   5   6


YENİLMEZLER PRODÜKSİYON NOTLARI

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ SÜPER KAHRAMANLAR EKİBİ BİR ARAYA GELİYOR!
Paramount Pictures ortaklığıyla Marvel Studios’dan yılın en çok beklenen sinema olayı“Yenilmezler” 4 Mayıs’ta geliyor.
S.H.I.E.L.D. olarak bilinen uluslararası barış koruma örgütünün yöneticisi Nick Fury’nin, global güvenliği tehdit eden beklenmedik bir düşmanı altetmek amacıyla Yenilmezler ekibini toplamak için başlattığı, cesaret isteyen ve dünyanın dört bir yanına yayılan adam toplama girişimine, simgeleşmiş Marvel Süper Kahramanları Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Şahin Göz (Hawkeye) ve Kara Dul (Black Widow) cevap veriyor.
Rüya takım bir araya geliyor ancak güçlü ve tehlikeli Loki, Kozmik Küp’e ve onun sınırsız gücüne erişim sağlayınca; Nick Fury ve sırdaşı Ajan Coulson, süper kahramanları birbirlerine karşı değil, birlikte çalışmaya ikna etmenin bir yolunu bulmak zorunda kalıyor.
Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård ve Nick Fury olarak Samuel L. Jackson’ın paylaştığı, yönetmenliğini Joss Whedon’ın yaptığı “Yenilmezler”, ilk kez 1963 yılında yayımlanan ve o dönemden bu yana Marvel’in en popüler Marvel çizgi roman serisi olan “The Avengers”dan uyarlandı.
Dünyanın en güçlü süper kahramanlarını birlikte ilk kez beyaz perdeye taşıyan filmdeki yetenekli isimlerle dolu oyuncu kadrosuna katılan diğer isimlerise Clark Gregg ve Cobie Smulders.
Yönetmen Joss Whedon’ın yaratıcı prodüksiyon ekibinde Oscar’a aday gösterilen görüntü yönetmeni Seamus McGarvey (“Atonement/Kefaret”), yapım tasarımcısı James Chinlund (“25th Hour/25. Saat”), Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Alexandra Byrne (“Elizabeth: The Golden Age/Elizabeth: Altın Çağ”), Oscar ödüllü görsel efekt süpervizörü Janek Sirrs (“Iron Man 2/Demir Adam 2”, “The Matrix”), dört kez Oscar’a aday gösterilen özel efekt süpervizörü Dan Sudick (“Iron Man/Demir Adam”, “War of the Worlds/Dünyalar Savaşı”) ve kurgucular Jeffrey Ford (“Crazy Heart/Çılgın Kalp”) ile Lisa Lassek (“The Cabin in the Woods”) yer alıyor.
“Yenilmezler”in yapımcılığını Marvel Studios’un Başkanı Kevin Feige, uygulayıcı yapımcılığını ise Alan Fine, Jon Favreau, Stan Lee, Louis D’Esposito, Patricia Whitcher, Victoria Alonso ve Jeremy Latcham üstleniyor. Filmin hikâyesi Zak Penn ve Joss Whedon’a, senaryosu ise Joss Whedon’a ait.
YENİLMEZLER BİRARAYA GELİYOR!
2008 yılında “Iron Man” serisinin ilk filminin yakaladığı başarı, Marvel’in yeni bir seriyi başlatma ve en sevilen karakterlerini Marvel Evreni’nin kutsal kâsesi “The Avengers”ın bir filmiyle bir araya getirme konusunda ne kadar arzulu olacağının ilk sinyali niteliğindeydi.
“Yenilmezler” fikri ilk olarak, “Iron Man”in yapımı sırasında ortaya çıktı. O dönemde yapımcı Kevin Feige,S.H.I.E.L.D.’ın hem “Iron Man”in hem de “Incredible Hulk”un bir parçası olabileceğini düşünüyordu.
“Marvel Evreni’nde yer alan ve diğer stüdyolar tarafından alınmamış olan Demir Adam, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Şahin Göz (Hawkeye) ve Kara Dul (Black Widow)’un içinde bulunduğu karakterler listesine baktık” diyor Feige. “Ve ‘tüm bu karakterlerin en popüler çizgiroman serilerinden biri olan The Avengers’ı oluşturan karakterler olması ilginç değil mi?’ diye düşündüm”.
“Nick Fury’nin küçük bir rolle görünme fikri ortaya çıkmaya başladığında Sam Jackson’u aradım. O, bunun harika bir fikir olduğunu düşündü” diye devam ediyor Feige. “Onun bu konudaki coşkusu bizi son jenerik sahnesini çekmeye ve Tony Stark’ın o sahnede söylediği şu söze yönlendirdi: ‘Sen daha büyük bir evrenin parçasısın, sadece onu henüz tanımıyorsun’. Bu aynı zamanda Marvel’in kendi izleyicisine söylediği bir cümleydi.”
Yapımcı sözlerine şöyle devam ediyor: “İzleyiciler Nick Fury’yi ve kısacık göründüğü sahneyi çok sevdi. Aynısını iki ay sonra ‘Incredible Hulk’ta da yaptık ve aldığımız reaksiyondan “Yenilmezler”in başarılı olacağını bir kez daha anladık. Planımız tek bir süper kahramana ait filmler yapmaktı çünkü tüm karakterleri “Yenilmezler”de biraraya getirmeden önce, ilk olarak kendi serilerinin içinde tanıtmamız gerçekten çok önemliydi. Ayrıca ‘Thor’ ve ‘Kaptan Amerika’daki film yapımcılarını görevlendirdik. Onlar bir kum havuzunu paylaşarak oynama fikrine açık insanlardı.”
Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan “The Avengers” ilk kez Eylül 1963’te yayımlandı. “The Avengers” ekibi aslen Demir Adam, Thor, Hulk, Ant-Man ve Wasp’ı içeriyordu. Çok uzun bir süre büyük bir buz kütlesinin içinde sıkışıp kalan Kaptan Amerika, tekrar hayatadöndükten sonra dördüncü sayıda ekibe katıldı. 50 yılı aşkın bir süre boyunca yaratılmasına yardım ettiği Marvel Evreni’ndeki karakterlerin popülaritesinin giderek büyüdüğünü görmek, Stan Lee açısından mirasının gelişimine tanık olmak gibiydi. “Marvel karakterlerinin bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri bana göre şuydu, karakterleri yaratırken onlara ilginç kişilikler ve kişisel sorunlar vermek istedik, bu şekilde insanlar sanki süper güçleri yokmuş gibi hala onlara ilgi göstermeye devam edecekti” diye açıklıyor Stan Lee. “Başka bir deyişle biz, kadın ve erkek kahramanlarımızı üç boyutlu, ilginç insanlar yapmaya çalıştık”.
Lee sözlerine şöyle devam ediyor “Bazen insanlar, sadece süper güce odaklanıp kostümün içindeki gerçek kişiyiihmal ederek hata yapıyor. İşte böyle durumlarda bu özel hikâyeler bunun olmamasını sağlıyor. “The Avengers”daki her karakterin hasarlı yanları var ve dünyayı kurtarma faaliyetlerine ek olarak dinamik, ilginç, kişisel bir hikâyeleri var”.
Lee ve Jack Kirby’nin renkli hikâyeleri onlarca yıldır Marvel okurlarını heyecanlandırırken, film yapımcıları için zorluklardan biri, “Yenilmezler”in yapım öncesi ve yapım aşaması sırasında hem “Thor”un hem de “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika”nın kurgusunu yapmak ve gösterime sokmaktı.
“İlerlediğimiz yönde çok güvenli davranmak zorundaydık ama dört karakterden ikisi daha izleyiciyle tanışmamıştı. Bu durum birazcık ortada bir kanıt olmamasına rağmen yine de bir şeye inanmaya benziyordu” diyor Kevin Feige. “Yapbozun büyük parçası, ‘Thor’ ve ‘Kaptan Amerika’yı, son derece özgün başlangıçları ve bitişleri olan, ‘Yenilmezler’ filmi için hikâyeye güzel bir geçiş sağlayan, kendi kendine yeten hikâyelerde tanıtmaktı.”
Film yapımcılarının “Thor” ve“İlk Yenilmez: Kaptan Amerika” ile ilgili planları mükemmel bir şekilde ilerledi. Filmler yazın gişede büyük bir başarı yakaladı ve “Yenilmezler”in beyaz perdeye çıkışının fitilini ateşledi.
YENİLMEZLER”İ YÖNETMEK: JOSS WHEDON
“Bir yönetmen aradığımız haberinin yayılmasının ardından Joss Whedon geldi ve konuyla çok yakından ilgilendi” diyor Kevin Feige. “Joss’u 2001 yılından beri tanıyorum. Ona, filmin bağımsız olmak zorunda olduğunu ve ‘Yenilmezler’deki en önemli şeylerden birinin bu olduğunu söyledim. ‘Filmi öyle bir şekilde planlaman gerekiyor ki, diğer Marvel filmlerini görmeyen insanlar da bunu izleyebilsinler ve başından sonuna kadar hikâyeyi anlayabilsinler’ dedim.
Yapımcı şöyle devam ediyor “Joss Whedon sahip olduğu deha sayesinde bu devasa unsurları alıp dengeyi kurabiliyor. Böylece karakterler, görüntü ve görsel efektlerin karşısında asla kaybolmuyor. Biz, inanılmaz sahneler ve harika aksiyonlar içeren bir film yapmak istedik ama diğer taraftan filmin tonunun ve mizah anlayışının perdede göz alıcı görüntülerin gölgesinde kalmasını istemedik. Tony Stark ve Steve Rogers’ı birlikte izlemek, Tony’nin Thor’a verdiği tepkiyi ve Nick Fury’yi kendi çimenliğinde gördüğü ilk andagösterdiği reaksiyonu görmek her zaman çok heyecan verici olmuştur. Biz bu ilişki dinamiklerinin filmin tam kalbinde yer almasını istedik ve Joss’un filmde aksiyon konusu kadar karakter gelişimi konusunu da derinlemesine ele alabilecek birisi olduğunu hissettik”.
Joss Whedon (“Buffy the Vampire Slayer/Buffy Vampir Avcısı”, “Serenity”) ilgisini çeken şeyin ne olduğunu açıklıyor: “Marvel’inyaptığı şeyin bir hayranıyım. Vizyona soktukları filmler son derece öğretici, faydalı ve eğlenceli. Bana ilk geldiklerinde ‘Thor’ ve ‘Kaptan Amerika’nın bitmesine daha çok vardı ve sadece ‘Pekala, elimizde bu şekilde hareketli parçalar var ama onları biraraya getirmek nasıl mümkün olabilir?’ diye düşündüm”.
“Demir Adam, Hulk, Thor ve Kaptan Amerika bir arada olabilecek gibi değillerdi. Sonuçta ilgimi çeken ve bana ‘Bu yapılabilir ve bu yapılmalı’ dedirten şey bu oldu” diye devam ediyor Whedon. “Bu insanların birbirlerine aitlik hissi yok ve iyi geçinmezler. Bu dinamik belirginleştiği an, bu insanlarla ilgili gerçekten söyleyecek birşeylere sahip olduğumu farkettim”.
“Çok yetenekli yönetmenlerin yanısıra, en alt kademeden en üst kademeye kadar en iyi film teknisyenlerinin ilgisini çekmeyi başardık. Bu durum, izleyicilerin izlemekten zevk aldığı, ilgi çekici karakterler ve hikâyelerle dolu, olay yaratan filmlerin ortaya çıkmasıyla sonuçlandı” diyor yapımcı Kevin Feige. “Bunu Joss Whedon’ın yönetmenliği üstlenmesini sağlayarak ‘Yenilmezler’ ile bir kez daha başardık. O inanılmaz yetenekli, sadece filmi yönetmek açısından değil, aynı zamanda da ilgi uyandıran bir hikâyeve senaryo geliştirmek açısından”.
Demir Adam’da Tony Stark karakterini canlandıran oyuncu Robert Downey Jr. şöyle söylüyor: “Oyuncu seçimi dışında Marvel’in yaptığı en iyi şey, doğru yönetmenleri seçmek. Bu her zaman heyecan verici bir duyuru oluyor. ‘Yenilmezler’in senaryo yazımı çok daha kusursuz olmak zorunda çünkü çok daha karmaşık bir yapısı var. Orada sekiz karakteri biraraya getirmeye, hepsine mantıklı bir şekilde sahip olmaya, tüm yönlerini ortaya koymaya ve onları başarılı kılmaya çalışıyorsunuz”.
“Senaryoyu yazarken tüm oyuncu kadrosuyla vakit geçirme şansım oldu, karakterlerini baştan aşağı onlar için inşa ettiğimi biliyorlardı” diye açıklıyor Whedon. “Çalışmalarımızda ilerlerken onlara gidip şöyle söylüyordum ‘Bunlar benim fikirlerim ve bunu bu şekilde oynamanız gerektiğini düşünüyorum. Size ters gelen özel bir şey var mı? Karakterin başka bir şeye ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz?’. Her oyuncunun ayrı ayrı fikirleri vardı, bu yüzden senaryo baştan sona bir işbirliği içinde ortaya çıktı ve bence bu durum hemen tonun belirlenmesineyardım etti. Benim ilkem her zaman şu olmuştur, ‘Ben ne istediğimi tam olarak biliyorum, eğer sen de bana ne istediğini söylersen ikisini birden yapabiliriz’”.
Bir yönetmen olarak görsel tarzımın kaynağı çizgi romanlar. Görsel hikâye anlatımı anlayışımı şekillendiren unsurda çizim kareleri. Çocukluğumun büyük bölümünde film izlemekten ziyade, doymak bilmez bir şekilde okuyordum”.

Joss Whedon, Yönetmen
Film yapımcıları açısından senaryoyu geliştirmek başlı başına zor bir durumdu çünkü 48 yılı aşkın bir süredir yayınlanan ve 500 Avengers’ı içeren Marvel Çizgi Roman evreninden çok, Marvel sinematik evrenine dayanmakgibi bir zorunlulukları vardı.
“’Yenilmezler’ için senaryoya adapte edilecek materyalleri belirlerken yaşanan zorluğun bir benzeri daha yoktu” diye açıklıyor uygulayıcı yapımcı Jeremy Latcham. “Önceki filmlerin hepsinde başlangıç noktası için çizgi romanlara bakabildik ama ‘Yenilmezler’de ‘Hadi önceki filmlerimizde kurduğumuz şeye bakalım’ dedik. Bu tamamen, ‘Kurduğumuz bu sinematik evrenin hakkını nasıl veririz? Saygınlığını korumaya devam ederek, filmlerin hayranlarına ve çizgi romanların hayranlarına istedikleri şeyi nasıl veririz?’ sorularıyla ilgili bir durumdu.
“Marvel’dekilerin senaryoda ve olayların gerçekleştiği yapıda ne istediklerine dair çok net bir fikirleri vardı” diyor Joss Whedon. “Bu benim açımdangerçekten harikaydı çünkü bu durum bana üzerinden yola çıkarak oluşturabileceğim bir şey verdi ve oluştururken ilgilendiğim tek şey ‘o noktaya nasıl ulaşırız?’ sorusu oldu.
Yönetmen şöyle devam ediyor: “Bana göre görüntünün iskelete uymasını istiyorsanız, onu kendiniz yaratmalısınız. Aksiyon yaratmayı seviyorum ve bu konuda son derece spesifik davranmayı seviyorum. Benim için süreç su sorularla başladı, ‘Bu insanlar kim ve nasıl bu şekilde fonksiyon bozuklukları oluyor? Birlikte olmak onlar için ne kadar zor ve böyle bir durum onları kendilerinden ne kadar korur?’”
Bu filmde S.H.I.E.L.D. yöneticisi Nick Fury, dünyanın büyük bir tehlikenin içinde olabileceğini keşfedince Yenilmezler ekibini toplamak zorunda kalıyor.
Kevin Feige, S.H.I.E.L.D.’ın filmde nasıl ortaya konduğunu açıklıyor: “Önceki Marvel filmlerinden bu noktaya kadar S.H.I.E.L.D. sadece gölge gibi bir organizasyondu. Zaman zaman bazı tavsiyeler vermek için ortaya çıkıyor ve tekrar ortadan kayboluyordu. Bu filmde dünyayı gerçekten S.H.I.E.L.D.’ın gözlerinden görüyorsunuz.Bir sürü kaynağı, bir sürü ekipmanı olan ve dünyanın güvenliğini korumak üzere görevlendirilmiş bu büyük organizasyonu izleyiciler de ilk kez görecekler”.
Yapımcı şöyle devam ediyor, “Filmin başında onlarla iletişim kuruyoruz ve onlar Tesseract olarak da bilinen, hakkında çok fazla şey bilmedikleri Kozmik Küp üzerinde bir deney yürütüyorlar. Onlar bunun üzerinde çalışırken çok kötü bir şekilde ters giden bir şeyler oluyor. Bu terslik, kötülüğün kaynaklarını dünyamıza getiriyor ve onlarıöyle bir şekilde yerle bir etmeye başlıyor ki,akıllara tek bir soru geliyor: S.H.I.E.L.D. kadar büyük bir organizasyon bununla başaçıkamıyorsa kim çıkabilir? İşte o noktada Nick Fury, telefonu kaldırıp, bir Yenilmezler ekibi kurmaya başlaması gerektiğini farkediyor”.
Nick Fury ve S.H.I.E.L.D.’ın hesaba katmadığı şey, şimdiye kadar hiç bir araya gelmemiş en büyük süper kahramanlardan bir grup oluşturmanın ve onların bir ekip olarak birlikte çalışmasının zorluğu.
“Filmin başında gerçekleşen olaylar o kadar geniş kapsamlı ki; Nick Fury, Dünya Güvenlik Konseyi ya da S.H.I.E.L.D. dışındaki diğer güçlerin söyleyebileceği şeylere karşın, ‘Yenilmezler’in biraraya gelmesinin zorunlu olduğunu farkediyor” diye açıklıyor uygulayıcı yapımcı Louis D’Esposito. “Bunun son derece sıradışı bir şey olduğunu biliyor ama dünyayı kurtarmak için bunu yapmak zorunda. Ne yazıkki Nick Fury için Süper Kahraman ekibini biraraya getirmek söylendiği kadar kolay değil. İnsanları biraraya getirmek için Ajan Coulson ya da Natasha Romanoff gibi isimlerden yararlanıyor ama asıl olay, hepsi birden aynı odanın içinde toplanınca patlak veriyor”.
Bu dinamik, her biri gerçeküstü olan ve dördükendi bireysel film serilerine sahip, sekiz karakter etrafında gelişen bir senaryoyu geliştirmek, film yapımcılarının karşılarına çıkan çok sayıdaki zorluktan sadece bir tanesiydi. Bir sürü karakterin olduğu ve dünyaların çatıştığı bir filmde hikâyeyi ve senaryoyu gerçeklik düzleminde tutmak, film yapım ekibi için büyük önem taşıyordu.
“Tüm Marvel filmlerine aşılamaya çalıştığımız şeylerden biri,eylemlerin sonuçlarının olması ve onların gerçek dünyada gerçekleşmesi” diyor D’Esposito. “İşte bu yüzden izleyicilerin filmin açılış sahnesinde, gelişen ve Nick Fury’yi etkileyen olayların içine girmiş gerçek dünya unsurlarının varlığını görmesi çok önemli. Çünkü bunu sağlayabilirseniz, fikrin geri kalanının karşılığını verebiliyorsunuz”.
“Tüm filmlerimizin tonu çok farklı ama hepsi de klasik Marvel unsurlarını taşıyor: Beklentileri karşılama, aksiyon, macera ve yükselen riskler” diyor yapımcı Kevin Feige. “Joss Whedon’ın senaryosunda gerçekten hoşuma giden şey, tüm bu renkli kişiliklerin birbirlerini etkilemesiydi. Görülmeye değer bazı anlar var ve bu anlar kadar etkileyici olan diğer bir unsur da senaryoda yer alan ve izleyicileri etkileyecek olan karşılıklı etkileşim anları. Bazen hepsi birden hemfikir olacak ama bazen de tamamen farklı şeyler düşünecekler ve kum havuzunda pek de dostane bir şekilde oynamayacaklar”.
“Senaryoyu yazmayı bitirdiğimde, gerçekten orijinal bir hikâye hissi verdi” diyor yönetmen Whedon. “Kendilerine ve bunun olmasını engellemeye çalışan tüm o güçlere rağmen,bu karakterlerin ‘Yenilmezler’i oluşturmak üzere nasıl biraraya geldiğini görmeniz gerek. Hikâyede bir sürü karakter olsa da, hepsinin kendi anları ve parlayıp ön plana çıktıkları sahneleri var”.

YENİLMEZLER EKİBİ
DEMİR ADAM(Tony Stark)

ROBERT DOWNEY JR. canlandırıyor


Tony Stark (Robert Downey Jr.) garip bir deha, bir milyarder, bir playboy ve bir hayırsever olmanın yanı sıra, aynı zamanda Demir Adam olarak bilinen zırhlı bir süper kahraman. Tüm dünyadaki düşmanları yendikten hemen sonra Stark, gönülsüz bir şekilde Nick Fury’nin (Samuel L. Jackson) S.H.I.E.L.D. olarak bilinen çok gizli barış koruma ve istihbarat örgütüne danışman olarak hizmet vermeyi kabul etti. Ufukta global bir krizin belirmesi ve dünyanın kaderinin belirsizliğe yönelmesi nedeniyle Stark, dünyayı kurtarmak için artık Demir Adam zırhına yeniden güç vermek ve Yenilmezler’in gerçek bir üyesi olmak zorunda.
Robert Downey Jr., Demir Adam:“Tony Stark tüm olasılıklara açık ve sıradışı olayları kabullenmek konusunda bir sorunu yok. Yenilmezler ekibine katılmasının nedeni merak. Olan bitenlere yakından tanık olmak istiyor. Bir süre önce suyun ortasındaki bir ada olmadığının farkına vardı ve bu defa bunun bir grup işi olduğunu ve ‘Biz, benden iyidir’ düşüncesini anlamaya başlıyor”.
KAPTANAMERİKA(Steve Rogers)

CHRIS EVANS canlandırıyor

Çok gizli bir Süper Asker programı zayıf Steve Rogers’ı (Chris Evans) güçlü ve cesur Kaptan Amerika’ya dönüştürdükten sonra, 2. Dünya Savaşı sırasında gösterdiği inanılmaz kahramanlıklar onu yaşayan bir efsane haline getirdi. Steve, New York City’yi kurtardı ve savaşın akışını değiştirdi ama son görevi sırasında Kuzey Kutup Bölgesi’ne düştü. Günümüzde uyanan Steve, onlarca yılını buzla kaplı tundrada donmuş bir şekilde geçirdiğini öğrendi. Şimdi Steve Rogers kendisini, tanımakta zorlandığı modern bir dünyada yalnız bir şekilde buluyor. Uluslararası barış koruma örgütü S.H.I.E.L.D.’ın yöneticisi Nick Fury (Samuel L. Jackson), dünyayı tekrar kurtarmaya yardım etmesi için Rogers’a başvurunca, o da Kaptan Amerika olarak simgeleşmiş kalkanını eline alıp gücünü, liderliğini ve akıllıca tutumunu Yenilmezler’e getiriyor.
Chris Evans, Kaptan Amerika:“Steve Rogers’ın en önemli özellikleri, iyi mizacı, yüksek bir ahlaki anlayışa ve güçlü değerlere sahip olması. Bu ahlaki anlayış ve değerler, insanların birbirlerini farklı biçimde tehdit ettiği bir dönemde oluştu. Etkileşim seviyesi biraz daha derindi. Şu anda sahip olduğumuz teknolojiyle sanki her şey bir adım uzaklaşıyor gibi. İnandığı, desteklediği ve sevdiği birsürü şey değişti. Onlar kaybolmadı, sadece artık farklılar. O, modern bir dünyada ayağını basacağı sağlam bir yer bulmaya çalışıyor”.
THOR(Şimşek Tanrısı)

CHRIS HEMSWORTH canlandırıyor


Uzak Asgard diyarının kibirli prensi Thor (Chris Hemsworth), vatanını tehlikeye atan sorumsuz davranışlarından sonra Dünya’ya sürgün edildi. Dünya’da sürgündeyken Thor, alçakgönüllülüğü öğrendi ve yeni arkadaşlarının, erkek kardeşi Loki’nin yönlendirdiği yıkıcı bir tehlikeden kurtulmalarına yardım etti. Bu süreçte Thor, babası Asgard Kralı Odin’e kendisini affettirdi. Thor, Asgard’a bir kahraman olarak dönüp iyi karşılandıktan sonra, kozmik seviyede bir felaketi engellemek için şimdi bir kez daha dünyaya gelmek zorunda. Muazzam bir güç taşıyan efsanevi çekici Mjolnir’e sahip olan güçlü savaşçı, çok geçmeden kendisini Nick Fury’nin gizli girişimi Yenilmezler’le beklenmedik bir ittifaka sürüklenmiş bir halde buluyor ve gücünü, asi kardeşi Loki’ye karşı davalarına katkıda bulunmak için kullanıyor.
Chris Hemsworth, Thor: “Yaşanan olayların içinde diğer süper kahramanlara oranla Thor’un daha fazla kişisel hesabı var çünkü Loki onun kardeşi. O, birçok insanın iyiliği için uğraşıyor ama kardeşine neler olduğuyla ilgili bazı derin soruları var. En büyük çelişkiyi de burada yaşıyor”.
HULK(Bruce Banner)

MARK RUFFALO canlandırıyor


Yumuşak huylu bilim adamı Doktor Bruce Banner (Mark Ruffalo), ters giden bir gama radyasyon deneyinin ardından kendisini tuhaf bir durumun içinde bulur. Sinirlendirildiğinde ya da tahrik edildiğinde Hulk olarak bilinen kontrol edilemez yeşil derili bir canavara dönüşmektedir. Hulk’un verebileceği zararlardan korkan Doktor Banner, dünyanın ücra köşelerinde gizli bir yaşam sürmeyi seçerek, yeşil tehdide dönüşme yeteneğinden faydalanmak isteyenlerden kurtulmaya çalışırken, hastalığı tedavi etmeye ve zor durumdakilere yardım etmeye uğraşıyor. Büyüyen tehlikeye karşı Banner’ın bilimsel deneyimine ihtiyaç duyulunca, ikinci kişiliğinin inanılmaz gücünü çok iyi bilen S.H.I.E.L.D. yöneticisi Nick Fury onu ekibe dahil ediyor ve Hulk, Yenilmezler’in bir parçası oluyor.
Mark Ruffalo, Hulk: “Bu Hulk çok değişken. Ne yapacağı önceden kestirilemiyor; ayrım noktaları olan biri. Bir espri anlayışı var, bir iletişim kurma yeteneği var. Ama o sinirli biri ve tıpkı vahşi bir hayvan gibi son derece tehlikeli. Onun öfkesi sanki gerçek gibi, olaylara gösterdiği tepkiler çok insani görünüyor”.
HAWKEYE(Clint Barton)

JEREMY RENNER canlandırıyor


S.H.I.E.L.D.’ın en seçkin ajanlarından biri olan Hawkeye kod adlı Clint Barton (Jeremy Renner), dünyadaki yaşayan en büyük nişancıdır. Silah olarak özel bir yaya sahip Hawkeye, farklı durumlar için özel olarak üretilmiş oklarını mükemmel bir isabet oranıyla fırlatır. Potansiyel bir global felaket ufukta belirince, inanılmaz savaş becerilerini Yenilmezler’le birlikte mücadele etmek için kullanıyor.
Jeremy Renner, Hawkeye: “Hawkeye oyunda tek başına, kimsesiz ve yalnız. Bir anlamda yalnızlığı seven bir karakter, bu açıdan bakıldığında o bir takım oyuncusu değil ama kendisine ihtiyaç duyulursa orada olacaktır”.
KARA DUL (BLACK WIDOW)(Natasha Romanoff)

SCARLETT JOHANSSON canlandırıyor


S.H.I.E.L.D. ajanı Natasha Romanoff, diğer adıyla Black Widow (Scarlett Johansson) dünyanın en büyük casuslarından ve muhtemelen dünyanın en yetenekli suikastçılarından biri. İğneler ve misket bombaları gibi kapsamlı özel bir silah cephanesine sahip olmasının yanı sıra, farklı dövüş sanatları konusunda uzman bir isim olan Romanoff’un benzersiz yetenekleri onu, yönetici Fury’nin en önde gelen ajanlarından biri ve bir araya gelen Yenilmezler’in önemli bir parçası yapıyor.
Scarlett Johansson, Black Widow: “Black Widow sadece işini düşünüyor. Bir tür belirsiz alanda bulunuyor. Bir anlamda karanlık denilebilecek geçmişine rağmen iyi bir amaç uğruna savaşıyor. Kendini görevine adamış biri çünkü öyle olmak zorunda ve ahlaki yapısı gereği sorumluluk sahibi. O militarist biri, bu şekilde doğruyla yanlışı ayırt edebiliyor.”
LOKI

TOM HIDDLESTON canlandırıyor


Asgard tahtını devirme teşebbüsünün kardeşi Thor (Chris Hemsworth) tarafından engellenmesinin ardından kötü Loki (Tom Hiddleston), intikam planını yapmak için bilinmeyen topraklara çekildi. O artık sadece kardeşine değil, üzerindekileri Thor’un koruduğu dünyaya da karşı. Loki şimdi dünyayı ele geçirmek için yaptığı hain bir planla geri dönüyor ve bu hayalinin gerçekleştiğini görmek için hiçbir şeyden çekinmeyecek. Kötüye kullandığı gücü, tüm gezegeni tehdit ederken, onu durdurmak için Yenilmezler’den fazlası gerekebilir.
Tom Hiddleston, Loki: “Loki’nin kötülüğü, hasarlı biri oluşundan ve evrendeki yerini arayışından kaynaklanıyor ama bu filmde daha tehditkâr ve daha güçlü. Çok daha serinkanlı. O aynı zamanda da bir tanrı olduğu için herhangi bir insandan daha güçlü.
NICK FURY(S.H.I.E.L.D. Yöneticisi)

SAMUEL L. JACKSON canlandırıyor


Efsanevi yöneticisi Nick Fury (Samuel L. Jackson) önderliğindeki uluslararası barış koruma örgütü S.H.I.E.L.D., dünyanın en büyük tehlikelerine karşı insanlığın ilk savunma hattı. S.H.I.E.L.D.’ın global güvenliği tehdit eden bir kötüden haberdar olmasıyla Fury, gezegenin en güçlü varlıklarını bir araya topluyor ve Yenilmezler’i oluşturuyor.
Samuel L. Jackson, Nick Fury: “Nick Fury bir sürü şeyi takip ediyor ve bir ihtiyaç gördüğünde genellikle alışılmışın tersini yapıyor. Kendisine ısrarla bir şey yapmaması söylenen durumlarda harekete geçerek ve bunu her koşulda yaparak bir sürü insanın damarına basıyor”.
MARIA HILL(S.H.I.E.L.D. Ajanı)

Cobie Smulders canlandırıyor


Maria Hill, S.H.I.E.L.D.’ın yöneticisi Nick Fury’den sonraki ikinci adam. Son derece sadık ve yetenekli bir ajan olan Hill, hızlı bir şekilde Fury’nin en güvendiği yardımcılarından biri haline geldi. Hill’in her şeyi kitabına uygun şekilde yapma ısrarı, bürokrasiye ya da formalitelere tahammülü olmayan Fury’le dönemsel çatışmalar yaşamasına neden oluyor. Yine de Fury, hedefe giden her yolun mubah olmadığını kendisine hatırlatması için Hill’e güveniyor. Hill’in yeteneği ve etkinliğinin yanısıra, ince bir şekilde bilenmiş ilkeleri onu Fury’nin takımının değerli bir parçası yapıyor.
Cobie Smulders, Maria Hill: “Maria Hill ve Nick Fury sık sık sert tartışmalara giriyor. Bana göre Maria, Nick’ten birazcık daha güçlü sezgilere sahip. Ama film ilerledikçe Maria, onun ilgili biri olduğunu, durumu önemsediğini, ülkemizi korumak ve kötü adamlarla savaşmak için doğru adımları attığını farkediyor”.

Yüklə 350,77 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə