Yönetim kurulu faaliyet raporu 13. 12. 2016-06. 01. 2017 I- kayit değİŞİKLİk ve terklerYüklə 462,66 Kb.
səhifə1/8
tarix07.01.2019
ölçüsü462,66 Kb.
#91598
  1   2   3   4   5   6   7   8

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

13.12.2016-06.01.2017

I- KAYIT DEĞİŞİKLİK VE TERKLER

13.12.2016-06.01.2017 tarihleri arasında Odamıza;

94 yeni üye kaydedilmiş,

175 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

32 üyenin kaydı silinmiştir.06.01.2017 Tarihi İtibari İle Toplam Üye Sayımız: 9022

II- KATILDIĞIMIZ TOPLANTILAR VE TÖRENLER

 1. 12.12.2016 tarihinde İstanbul'daki hain saldırıda şehit düşen Şanlıurfalı polis memurları Bozovalı Mehmet Taş ve Suruçlu Enes Çiçek için bugün İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törene; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, şehitlerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 2. 14.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısına başkanlık etti. Vali Yardımcısı OSB Müteşebbis Heyeti Üyesi Uğur Sezer’in son kez katıldığı toplantıda, yükümlülüklerini yerine getirmeyen bazı işletmelerin yer tahsislerinin iptal edilmesi kararlaştırıldı. Şanlıurfa’da yatırım yapacak yeni yatırımcıların arsa tahsisleri ile alt yapı, su ve elektrik sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıya, Vali Tuna’nın yanı sıra, Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Meclis Üyeleri Mustafa Badıllı, Halil Peltek, Cemal Casuk, Mahmut Akaslan, Mithat Arhan, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, OSB Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Koordinatörü Yunus Çolak, OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri katıldı.

 3. 15.12.2016 tarihinde Şanlıurfa'da Sivil Toplum Kuruluşlarının organizasyonuyla teröre lanet yürüyüşü düzenlendi. Düzenlenen yürüyüşe şanlıurfa ticaret ve sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol da katıldı. On Binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen yürüyüşte, Beşiktaş'taki terör saldırısı kınandı.

 4. 22.12.2016 tarihinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliği ve başkanlığında TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.Toplantıya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Meclis Başkanı Mustafa Taş ile Genel Sekreter Vekili Ali Tatlı'nın da aralarında bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Oda ve Borsaların Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Genel Sekreterleri katıldı.

 5. 24.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Türk Dünyası 3’ncü Bilim ve Kültür Şenliği'nde ödüller sahiplerini buldu. 18 ülkeden 4 ile 8’inci sınıf öğrencilerinin hazırladığı 1200 Proje başvurusu arasından sergilenmeye layık bulunan 100 eser, jüri üyeleri tarafından belirlendi. Bu projeler arasından Buluş ve Tasarım dallarında ödüle layık görülen eserlerin sahiplerine ödülleri düzenlenen törenle verildi. Düzenlenen ödül törenine Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Meclis Başkanı Mustafa Taş da katıldı.

 6. 26.12.2016 tarihinde Harran Üniversitesi bünyesinde bulunan Şanlıurfa Teknokent, Kocaeli Teknokent ve Yozgat Teknokent ile tercübe paylaşımı çalıştayı düzenlendi. 2 gün sürecek çalıştaya Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kocaeli ve Bozok Üniversiteleri Teknoloji Geliştirme Bölge yetkilileri, üniversite öğretim elemanları, teknokentte faaliyet gösteren firma yetkilileri ve araştırmacılar katıldı.

 7. 28.12.2016 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirildi.Diyarbakır'da gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'na Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un yanı sıra Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ile kurul üyeleri katıldı

III- ODAMIZDA YAPILAN TOPLANTILAR

 1. 14.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 28. Meslek Komitesi Mehmet Emin Atmaca Başkanlığında olağan toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda 28. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Emin Atmaca'nın yanı sıra Komite Başkan Yardımcısı Osman Elçi, Komite Üyeleri Mustafa Direkçi, Mehmet Erdem, Mehmet Gökmen ve ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.

 2. 15.12.2016 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonuyla düzenlenen “İşletmeciler Destek Programının Tanıtımı ve İşletme Merceği Uygulaması” konulu seminer, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Frankfurt School Kıdemli Kadın Girişimci Uzmanı Belgin Güzaltan tarafından, verilen seminerde kadınlara, Kadın İşletmeciler Destek Programları, girişimci olmanın avantajları, iyi bir girişimcinin özellikleri, işi yapmaya karar verme, planlama, işe başlama, finansman kaynakları ve kurum destekleri, konularında bilgi verildi.

 3. 22.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 27. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.ŞUTSO 2. Meslek Komitesi, Komite Başkanı Serdar Eren Başkanlığında, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda istişare toplantısında biraraya gelen komite üyeleri, sektörle ilgili güncel konularda görüş alışverişinde bulundu.Gerçekleştirilen toplantıda, ŞUTSO Meclis Üyeleri Vedat Polat, Serdar Eren, Komite Üyeleri Turan Gören ve Hasan Yılmaztekin ile ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.

 4. 22.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 24. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını yaptı.ŞUTSO 24. Meslek Komitesi, sektör sorunları ve meslek komite toplantıları'nın düzeni gündemiyle, Komite Başkanı Ahmet Böke Başkanlığında, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda ŞUTSO Meclis Üyesi Abdülkadir Güllü, Komite Başkanı Ahmet Böke, Komite Üyesi Murat Atmanoğlu ile ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.

 5. 26.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 26. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını yaptı.ŞUTSO 26. Meslek Komitesi, genel istişare gündemiyle, Komite Başkan Yardımcısı Bahri Aksakallı Başkanlığında, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda ŞUTSO Meclis Üyeleri Mahmut Akaslan, Cuma Korak, Komite Başkan Yardımcısı Bahri Aksakallı ile ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.

 6. 27.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 12. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını yaptı.ŞUTSO 12. Meslek Komitesi, genel istişare gündemiyle, Komite Başkanı Abdülkadir Hatipoğlu başkanlığında, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda ŞUTSO Meclis Üyeleri Mustafa Şimşek, Ş.Müslüm Köse, Komite Başkanı Abdülkadir Hatipoğlu, Komite Başkan Yardımcısı Ahmet Altun, Komite Üyesi Bayram Çirik ile ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.

 7. 29.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Meclis Başkanı Mustafa Taş ve Kredi Garanti Fonu (KGF) İl Müdürü Özgür Aydın beraber gerçekleştiridkleri Basın Toplantısında, TOBB tarafından düzenlenen "Nefes Kredisi" Kampanyası'na ŞUTSO’nun 3 Milyon lira yatırdığını, yatırılan bu parayla ŞUTSO üyelerinin 30 milyon lira uygun faizli kredi kullanabileceklerini açıkladı.

 8. 04.01.2017 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 29. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını yaptı.ŞUTSO 29. Meslek Komitesi, sektörde yaşanan sıkıntılar hakkındaki gündemle, Komite Başkanı Mahmut Sayık başkanlığında, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda ŞUTSO Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, ŞUTSO Meclis Üyesi Kadir Kılıçoğlu, Komite Başkanı Mahmut Sayık, Komite Başkan Yardımcısı Reşat Baydar, Komite Üyesi Hayati Baydar ile ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.

IV- ODAMIZA YAPILAN ZİYARETLER:

 1. 13.12.2016 tarihinde Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’a bir ziyaret gerçekleştirdi.Başkan Fevzi Demirkol'u, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Heyeti Üyesi Mehmet Emin Bayaslan karşıladı. Gerçekleşen ziyarette; kentin sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra, mevcut problemler, çözüm önerileri ve yerel gündem ile ilgili istişarede bulunuldu.

 2. 14.12.2016 tarihinde Vali Yardımcısı Uğur Sezer, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’a veda ziyaretinde bulundu.İçişleri Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre Yalova’nın Armutlu İlçesi Kaymakamlığı'na atanan Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’na (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’a veda ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette; ŞUTSO Kayyum Heyeti Üyesi Mehmet Emin Bayaslan, ŞUTSO Meclis Başkanvekili Mustafa Taş, Meclis Üyesi Mustafa Sonekinci, Şanlıurfa Organize Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Badıllı ve Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu hazır bulundu.

 3. 20.12.2016 tarihinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 4. 26.12.2016 tarihinde Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.Başkan Metin Baydilli’yi makamında ağırlayan ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

 5. 27.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Izleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş ile Şanlıurfa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Eski Başkanı Nihat Taş, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 6. 27.12.2016 tarihinde Evren Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Arslan, Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Odası Başkan Vekili Suphi Engül, Şanlıurfa Oto Hurdacılar ve Tamircileri Kooperatifi Başkanı Mehmet Özbek, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 7. 27.12.2016 tarihinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı'ya bir ziyaret gerçekleştirdi.Dr. Sadık Yetim’i makamında ağırlayan ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra TKDK Hibe ve desteklerinin detayları konuşuldu.

 8. 28.12.2016 tarihinde AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hacı Yaygın ve İbrahim Kaymaz, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.Başkan Yardımcıları Hacı Yaygın ve İbrahim Kaymaz'ı makamında ağırlayan ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

 9. 28.12.2016 tarihinde Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı İsmail Bağıban, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.Başkanı İsmail Bağıban'ı makamında ağırlayan ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra Şanlıurfaspor'un son haftalarda aldığı başarılı sonuçlar ve güncel konular konuşuldu.

 10. 29.12.2016 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün ve berberindeki İcra Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.Genç Girişimciler Kurulu Üyelerini, makamında ağırlayan ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

 11. 29.12.2016 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün ve berberindeki İcra Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’a bir ziyaret gerçekleştirdi.Genç Girişimciler Kurulu Üyelerini ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı karşıladı. Gerçekleşen ziyarette; Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, seçildikleri günden bugüne gerçekleştirdikleri faaliyet ve çalışmalarını, mevcut problemlerini, çözüm önerilerini aktararak önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları hakkında görüş alışverişi gerçekleştirdi.

 12. 30.12.2016 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat Başkan Yardımcısı Fehime Çoban Avcı ve Kurul Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 13. 02.01.2017 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Beltur A.Ş Genel Müdürü Levent Kama Şanlıurfa İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Canbek, Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Cihan Canbeyli ve İşadamları Bülent Sefer Öztürkmen ile Halil Tokucu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 14. 03.01.2017 tarihinde Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı Ufuk Akıl'ı, makamında ağırlayan ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

 15. 03.01.2017 tarihinde Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

 16. 03.01.2017 tarihinde Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Bahattin Yıldız ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 17. 04.01.2017 tarihinde Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’a bir ziyaret gerçekleştirdi.Başkan Mehmet Kaya'yı, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı karşıladı. Gerçekleşen ziyarette; kentin sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra, mevcut problemler, çözüm önerileri ve yerel gündem ile ilgili istişarede bulunuldu.

 18. 04.01.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’a bir ziyaret gerçekleştirerek hayırlı olsun dileklerini iletti.CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık ve berberindeki heyeti, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Heyeti Üyesi Mehmet Emin Bayaslan karşıladı. Gerçekleşen ziyarette; kentin sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra, mevcut problemler, çözüm önerileri ve yerel gündem ile ilgili istişarede bulunuldu.

 19. 04.01.2017 tarihinde CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular konuşuldu.

 20. 04.1.2017 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 21. 05.01.2017 tarihinde Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şanlıurfa Şube Başkanı ve Eyyübiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Faruk Günak ile beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 22. 05.01.2017 tarihinde Şanlıurfa Eski Ak Parti Milletvekili ve Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Doç.Dr. Abdülkerim Gök Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Av.Ahmet Elçi ve Ekonomi Kulübü Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özbek Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 23. 05.01.2017 tarihinde Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Orhan Şahin ve Başkan Yardımcıları Mehmet Recep Uğur, Mutlu Güneş, Çetin Baydar, Murat Şahin Şahanoğlu ve ŞUTSO Meclis Üyesi Mehmet Günak Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Taş'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

V-ODAMIZCA YAPILAN ZİYARETLER:

 1. 15.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim’e bir ziyaret gerçekleştirdi.ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile Kayyum Üyeleri Hasan Fehmi Hayırlı ve Mehmet Emin Bayaslan’ı makamında ağırlayan Dr. Sadık Yetim, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra TKDK Hibe ve destekleri konuşuldu.

 2. 20.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı ve Meclis Başkanı Mustafa Taş, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali'ye bir ziyaret gerçekleştirerek hem geçtiğimiz haftasonu Kayseri'de yaşanan terör saldısında şehit olan askerler için taziyelerini, hemde gerçekleştirdikleri özverili çalışmalardan dolayı desteklerini iletti. ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı ve Meclis Başkanı Mustafa Taş’ı makamında ağırlayan Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 3. 27.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı, Meclis Başkanı Mustafa Taş ve Genel Sekreter Vekili Ali Tatlı'dan oluşan heyet, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne atanan Veysel Tipioğlu'na bir ziyaret gerçekleştirerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

 4. 27.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan fabrikalara bir ziyaret gerçekleştirerek sanayi kuruluşlarıyla bir araya geldi.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Badıllı ve Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı ile ŞUTSO Meclis Üyesi Adil Kılıç’ın da yer aldığı ziyaret programında Pınar Süt Ürünleri Fabrikası, Badıllı Zirai Aletler Fabrikası, Fırat Dalgıç ve Pompa Fabrikası, Yağız İplik Fabrikası, Ziylan Ayakkabı Fabrikası, TRD Tekstil Fabrikası ziyaret edildi. Ziyaretlerde fabrikalarda gerçekleştirilen üretim faaliyetleri ile işverenlerin ŞUTSO’dan talep ve beklentileri hakkında bilgiler alındı.

 5. 02.01.2017 tarihinde Vali Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı seçilen Mustafa Taş’ı makamında kabul etti. Vali Tuna’ya, 2017 yılında planladıkları faaliyetleri ve meclis çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Mustafa Taş, Vali Tuna’ya kabullerinden dolayı teşekkür etti. Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, Mustafa Taş’ı tebrik edip, çalışmalarında başarılar diledi.

VI-DİĞER

 1. 12.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi, Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde “Yaratıcı Düşünme ve Problem Çözme” konulu konferans ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Eğitmen Burcu Yularcı, Harran Üniversitesi son sınıf öğrencilerinin ağırlıklı olarak katıldığı tkinlikte iş hayatına atılacak öğrencilerin üretici olabilmeleri, problem çözebilmeleri gibi özelliklerinin gelişmesi yönünde eğitim verildi.

 2. 15.12.2016 tarihinde Harran Üniversitesi'ndeki bilgi birikimi ve teknolojik altyapıyı kullanarak üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmak amacıyla, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile protokol imzalandı.ŞUTSO’ya kayıtlı bulunan firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini arttırmak amacıyla düzenlenen protokolü, Harran Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, ŞUTSO adına ise Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol imzaladı. Harran Üniversitesi Rektörlük makamında düzenlenen protokol imzalama törenine, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Sarıışık, Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Genel Sekreter Yrd.Doç.Dr. Mehmet Akif Nacar ve ŞUTSO Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı, Genel Sekreter Vekili Ali Tatlı katıldı.

 3. 16.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi tarafından "AB Projeleri, Ar-Ge ve İnovasyon" Paneli düzenlendi.Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli, ŞUTSO Genel Sekreter Vekili Ali Tatlı, ŞUTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Evrim Esen Uygun, öğretim görevlileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Koordinatörü ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, katılımcılara, özel sektör ve teşvikleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Program panelistlerin sunumlarıyla devam etti. Panelde, kişisel inovasyonda hayal kurma önemini Semih Yalman, inovasyon ve teknoloji konusunda Muhammed Al Yürük, Bilim ve Araştırma konusunda ise Altan Apar birer sunum yaptı.

 4. 16.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. Meclis Başkanlığı’nı vekâleten yürüten Mustafa Taş, ŞUTSO’nun yeni Meclis Başkanı olarak seçildi.

 5. 30.12.2016 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı Mustafa Taş, Genel Sekreter Vekili Ali Tatlı ile Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Tekatlı'nın da hazır bulunduğu, Has Balkon Restaurant’da düzenlenen yemek programında ŞUTSO Personeli ile biraraya geldi.


YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

06.01.2017-03.02.2017

Yüklə 462,66 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin