Yüksek Performanslı, Yenilikçi Uzun Ömürlü İkincil Cephe ÇözümleriYüklə 162,32 Kb.
tarix11.08.2018
ölçüsü162,32 Kb.
#68899Hakkımızda


”Yüksek Performanslı, Yenilikçi Uzun Ömürlü İkincil Cephe Çözümleri”
Solmaz Metal; son teknoloji makine altyapısıyla imalat konusundaki uzman kadrosu ile ikincil cephe sistemleri ile ilgili hizmet vermektedir.

Tüm sistemlerimizde en yüksek kalite materyaller kullanılarak, en yüksek kalite standartlarında üretim yapılmaktadır. Üretimlerimizde alüminyum, Bakır, Paslanmaz, Bronz, Pirinç, Corten ve Titanyum Çinko gibi materyaller kullanılmaktadır.

Solmaz Metal, ikincil cephe sistemlerinde uzmanlaşmış ve ülkenin önde gelen tasarımcısı ve imalatçısıdır. Projelerinizin başlangıç aşamalarında detay ve çözüm önerileri ile proje maliyetleri konusunda da avantajlar sunmaktadır.
www.solmazmetal.com.tr

1
Vodafone Arena
Mesh Asma Tavan İmalatları

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yeni stadı DB Mimarlık tarafın-dan tasarlandı.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yeni stadyumu Vodofone Arena, İstanbul’da, Dolmabahçe Sarayı’nın karşısında yer alan ve 66 yıl boyunca, İstanbulluların belleğine kazınan nice anıya ev sahip-liği yapan, tarihi İnönü Stadyumu’nun yerine inşa edilmiştir. Bu itibarla yeni stadyum, İnönü Stadyumu’nun ifade ettiği tüm değerleri ve taşıdığı önemi göz önünde bulundurarak, günün ve öngörülebilir geleceğin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, UEFA kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. 41.903 kişi kapasitelidir.
Konsept, stadyumun yeri (İstanbul siluetine etkisi), konumu (Gümüşsuyu ve Kadırgalar Caddesi arasında uzanan vadi çanağında olması itibariyle) ve şehrin tarihi referansları üzerin-den geliştirilmiştir.
2 www.solmazmetal.com.tr

Doğan


Medya Center
Perforeli Panel İmalatları

Ankara’da bulunan Doğan Medya Merkezi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlandı.


Ankara-Eskişehir yolu üzerinde özgün bir medya yapısı olarak planlanan Doğan Medya Merkezi (DMC), Doğan grubuna ait televizyon kanalları ile Hürriyet, Milliyet gazetelerine ev sahipliği yapacak.
Ana kütle, içinde yer aldığı arsanın kare biçimine uyumla, küp formunda tasarlandı. Bu form, cepheden başlamak üzere, farklı kübik biçimlerle ve “küp”ün yeniden şekillenmesiyle zenginleştirildi. Küp biçiminde tekrarlanan eklemelerle ekstra hacimler elde edildi ve yine aynı formda içeri çekilmelerle binaya hareket kazandırıldı.


Cephenin simgesel kullanımı sayesinde yaratılan dinamik ambi-yans, günümüzün renkli, hızla değişen yaşamı ve bunun medyaya yansımasına vurgu yapıyor.


Farklı açılardan ve uzaktan görünüşüyle güçlü bir algılaması olan yapının perfore metalden imal edilen, değişik oranlarda ve açılarda yerleştirilen cephe giydirmeleri iletişimin herkes için olduğuna bir gönderme ile Braille alfabesini anımsatıyor.

www.solmazmetal.com.tr 3

Sipopo
Kongre Merkezi
Lazer Kesimli Panel İmalatları

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’nin başkenti Malabo’da yer alan


Sipopo Kongre Merkezi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarladı.
Sipopo Kongre Merkezi, hemen okyanusun kenarında ormanlık bir alanda konumlanıyor. Dikdörtgen biçimli 2 katlı yapı, yarı geçirgen bir strüktür ile, gün ışığından en yüksek değerde fayda sağlayarak aynı zamanda iç mekanın güneşin zararlı ışınlarından korunmasını önleyecek bir kabuğa sahip.
Bunun yanında cam duvar sistemi ile okyanus manzarasından, düşeyde ve yatayda, her açıdan maksimum faydalanma sağlanıyor.


Kabuğun geçirgenliği, içerisindeki yarıklar ile, gece cam duvar-lardan sızan lokantanın, lobinin ve diğer mekanların ışıkları, sabahları ise içeri sızan dış mekanın güneş ışıkları, doğa,


orman ve okyanus ile tam bir bütünlük kurgulanmasını sağlıyor
4 www.solmazmetal.com.tr

Maslak 1453
Genişletilmiş Mesh
Panel İmalatlarıFoto çok iyi değil

www.solmazmetal.com.tr 5

Ritim İstanbul
Perforeli Panel İmalatları

İstanbul’da bulunan ritim İstanbul projesi DB Mimarlık tarafın-dan tasarlandı.


E-5 karayolunun Maltepe-Gülsuyu hattı üzerinde inşa edilen


bünyesindeki kültür ve spor tesisleriyle entegre ederek sadece yakın çevresine değil, tüm kente hizmet eden birProjeyi benzerlerinden ayıran özellik, kapalı site mantığıy-la yaratılan ve toplumun farklı kesimleri arasındaki sosyal ve mekansal ayrışmayı arttıran, duvarlarla çevrili, güvenlikli yer-leşmelerden farklı olarak bulunduğu bölge ile bütünleşen bir kamusal alan yaratma yaklaşımıdır.
Yapılar arasında yer alan kamusal alanlar ile bazaların çatıları peyzaj ve su elemanları ile zenginleştirilerek yeşil doku olar-ak kurgulanmıştır. Katlı bloklarda, yüksek blok etkisini kırmaya yönelik bir ritim içerisinde planlanan kat bahçeleri ise, yeşil dokuyu üst katlara taşıyarak bu alanlarda da kamuya açık seyir terası vb. sosyal alanlar yaratılmasınına olanak vermektedir.
6 www.solmazmetal.com.tr

Asmaçatı


Alışveriş Merkezi
Lazer Kesim Asma Tavan İmalatları

İzmir, Balçova’da bulunan Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlandı ve 2011’de yapımı tamamlandı.


Balçova’da İzmirliler’in açık havada zaman geçirme eğilimden ve iklimin imkanlarından esinlenilen, Ege’ye has bir yaşam tarzının uzantısı olan yarı-açık alışveriş merkezi Asmaçatı alışveriş ve Bu-luşma Noktası sadece alışveriş yapılan bir yer değil, aynı zaman-


tasarlandı.


Dışa dönük, sokakla buluşan bir mimari öngörüyle, Asmaçatı alışveriş ve yaşam merkezi projesi için Ege’nin çardak altında,


geçirme konseptinden yola çıkıldı. Genellikle üstleri ya da yan-ları sarmaşık bitkilerle çevrili geleneksel çardak modelinden hareketle, merkezin çatısında yer alan, yaprak ve sarmaşıklardan esinlenilen metal örtü sayesinde korunaklı bir açık hava mekanı elde edildi. Çardak hissi yaratan elemanlar binanın dışında da kullanılarak bu vurgu desteklendi.www.solmazmetal.com.tr 7

İTÜ
Fen Edebiyat
Mesh Panel İmalatları

8 www.solmazmetal.com.tr

Vadi İstanbul
Mesh Panel İmalatları

İstanbul’daki Cendere Vadisi, farklı paydaşların İstanbul’da önem-li bir mülkiyet gelişimini başarmak için kurdukları bir ortaklıkla çeşitli arazileri içermektedir. Bu işbirliğinin ardındaki ana moti-vasyon, İstanbul’un doğal varlıklarına saygılı bir mimariyi teşvik eden “şehir oluşturma” örneğini göstermekti. Vadi, eğitim tesis-leri, bilişim, kültür ve turizm alanlarında ilave konut birimleri bu-lunan, özellikle yeni bir kent yerleşimi haline gelecek. Vadi Kent dokusunun doğayla buluştuğu bir konumda yer almaktadır.


Projede mesh paneller yardımı ile vrv sistemleri ve chiller grupları gizlenerek görselde oluşabilecek farklılar bina ile bütünleştirilm-iştir.
www.solmazmetal.com.tr

9

Audi Showroom
Trapeze Form Panel İmalatları10 www.solmazmetal.com.tr

Arnavutköy


Belediyesi
Hareketli Mesh Panel İmalatları

www.solmazmetal.com.tr 11
Casa
Mesh Panel İmalatları12 www.solmazmetal.com.tr

Teleset


3D Cephe Panel İmalatları
www.solmazmetal.com.tr

13

Venezia
Mesh Panel İmalatları14 www.solmazmetal.com.tr

Akrotes


Mesh Panel İmalatları
www.solmazmetal.com.tr

15

Ataşehir Corner
Lazer Kesim Panel İmalatları16 www.solmazmetal.com.tr

ButchaSteakhause
Asma Tavan İmalatları

www.solmazmetal.com.tr 17

Göl Panorama
Perforeli Panel İmalatları18 www.solmazmetal.com.tr

Tepe Nautilus


Asma Tavan ve Kolon Kaplama İmalatları

www.solmazmetal.com.tr 19

Mesh

20 www.solmazmetal.com.tr
Perfore


www.solmazmetal.com.tr

21

Perfore

22 www.solmazmetal.com.tr

Asmatavan
İmalatları

Hook-on Sistem mesh asma tavan; gizli taşıyıcıları ile asma tavan yüzeyinde süreklilik içeren bir görüntü oluşturur. Her türlü mimari tasarı-ma uygun, galvaniz çelik, alüminyum veya bakır malzeme seçenekleri ile genişlikte 300 mm’den 1200 mm’ye, boyda ise 2500 mm’ye kadar sonsuz ebat seçeneği ile üretilmesi mümkündür. Hook-on Sistem plakal-arı hiçbir sökme aparatı gerektirmeden kolayca demonte edilebilir. Çeşitli mesh göz aralıklarında imalat seçeneği bulunan ürün sonsuz renk seçeneği ile tasarıma ayrıca avantajlar sağlamaktadır.


Mesh line-in Sistemler; T24 ve T15 taşıyıcı sistemler ile kullanılabilme özellikleri ile mimarlara farklı tasarım seçenekleri sunar. Oturmalı ve sarkmalı olmak üzere iki tip uygulama şekli bulunmaktadır. Galvaniz çe-lik, alüminyum ve bakır malzeme seçenekleri ile üretilebilir. Çeşitli göz aralıkları ve sonsuz renk seçeneği bulundurur.
www.solmazmetal.com.tr

23

Ankraj ve
Yürüme Yolu24 www.solmazmetal.com.tr
SOLMAZ LEVHA PROFİL METAL İNẞ. SAN. VE TİC. LTD. ẞTİ.

Ferhatpaẟa Mh. Akdeniz Cd. G49 Sk. No:15 Ataẟehir, İSTANBUL T. +90 216 661 66 67-68-69 • F. +90 216 661 66 48 www.solmazmetal.com.tr • solmaz@solmazmetal.com.trYüklə 162,32 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin