Zaman Yönetimi, Kişilik Türleri ve LiderlikYüklə 22,05 Kb.
tarix06.09.2018
ölçüsü22,05 Kb.

  • Zaman Yönetimi, Kişilik Türleri ve Liderlik: Aslı Funda Erişken

Aslı Funda Erişken, İşletme eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra öğrenim hayatına Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programında devam etmiştir. İş hayatına, dijital kart sistemleri konusunda faaliyet gösteren firmada başlamış sonrasında da mobil iletişim alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin değerli firmalarında aktif olarak görev almıştır. c:\users\user\desktop\aslifundaerisken.jpg


Bu dönem içerisinde Kültür Üniversitesi “Profesyonel Eğitimci” programını tamamlamış ardından iş yaşamına Eğitim Uzmanı olarak devam etmiştir. Tecrübe, eğitim ve bilgi birikimi sonrasında Yönetim Danışmanlığı yapmaya başlamıştır. Halen iş yaşamına Yönetim Danışmanı ve Eğitim Uzmanı olarak da devam etmektedir. Okan Üniversitesinde Etkin İletişim Teknikleri derslerinde öğretim görevlisi olarak da bulunmaktadır.


c:\users\user\pictures\denizbeyaz-217x300.jpg

Koçluk Platformu Derneği (KPD) üyesi ve AC akredite 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk ve House Of Human Danışmanlık (ICF onaylı) Profesyonel Koçluk mezunu koç ve eğitmen. 1968,  İstanbul doğumlu.


KPD üyesi olarak etkinlik organizasyon ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev almaktadır.

Bireysel ve Kurumsal Koçluk, Grup Koçluğu, Kişisel Farkındalık Gelişimi konularında uzmandır.
  • Stres Yönetimi: Ferhan Erginer

c:\users\user\pictures\ferhan_erginer.jpg

2006’dan bu yana Yaşam Koçluğu yapan Ferhan Erginer enerjinin doğru kullanımına dayalı Reiki, EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) ve Feng Shui’den sonra kuantum felsefesine yöneldi. Önce Sky Zone Akademisi’nde terapistlik, ardından da International Quantum Coaching Center’da Kuantum Koçluğu eğitimleri aldı.

Erginer bu alandaki uzmanlığını 2008 yılından itibaren vermeye başladığı “Kuantum Teknikleriyle İş Dünyasında Mucizeler Yaratmak” başlıklı seminerde iş dünyasıyla paylaşmaya başladı ve bu eğitim ve seminerleri büyük ilgi gördü.


  • Duygusal Zekâ: Eray Beceren

http://duygusalzeka.net/dosyalar/images/bos.jpg Lisans Eğitimini Kara Harp Okulu Harita Bölümü’nde yapan Eray Beceren, Yeditepe Üniversitesi “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” yüksek lisans programı mezunudur. 25 yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın çeşitli kademelerinde Eğitim Planlama ve Yönetimi görevlerinde bulunmuş, Yönetim ve Liderlik konularında eğitimler vermiştir.http://duygusalzeka.net/dosyalar/images/eray66.jpg

1998 yılından beri Duygusal Zekânın Türkiye’de yaygınlaşması ve benimsenmesini hedefleyen Beceren, Duygusal Zekâ ile ilgili; çeşitli okul ve kurumlarda farkındalık yaratma konferansları vermiştir.

Halen serbest olarak "Eğitim Danışmanı" olarak çalışmakta olan Beceren Bahçeşehir Üniversitesinde “Duygusal Zekâ” dersi de vermiştir. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi ve United Eğitim Danışmanlık Şirketi vasıtası ile kurum ve şirketlere “Duygusal Zekâ” seminer çalışmaları sürdürmüştür.


  • Okunaklı-Anlaşılır Yazarlık ve İletişim Becerileri, Türkiye'de Kadınlar ve Erkekler Arası İletişim: Savaş Şenel

c:\users\user\pictures\savas_senel_2.jpg

İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Eğitim Bölümü İngilizce Ana Bilim Dalı mezunu Savaş Şenel hem öğrencilik yıllarında hem mezun olduktan sonra çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetlerde bulundu. Radyo ve televizyon programcılığından ve Fatih Üniversitesi’nde okutmanlığa kadar çeşitli alanlarda görev aldı.

ELT (İngilizce Öğretimi), motivasyon ve iletişim odaklı konularda üniversitede ve dershanelerde çeşitli seminerler vermektedir. Şu anda insan ilişkilerine, organizasyon kurmaya dayalı, e-tabanlı bir ticaretle ilgilenmektedir. Ayrıca iş adamlarına İngilizce dersleri vermekte, tercümanlık ve danışmanlık da yapmaktadır.


  • Mülakat Teknikleri: Sena Aytan

Boğaziçi Üniversitesi “Uluslararası Ticaret” bölümünden mezun olan Aytan, “İnsan Kaynakları Uzmanlığı ve Yönetişim” ve Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan akredite koçluk sertifikası sahibidir. Kalite Yönetim Sistemi eğitimlerini tamamladıktan sonra İç Denetçi uzmanlığına da hak kazanmıştır. c:\users\user\pictures\43.jpg

Profesyonel hayatına İnsan Kaynakları alanında adım atan Aytan, çeşitli kurumlarda İnsan Kaynakları Yönetici pozisyonlarında bulunmuştur.


  • Risk ve Kriz Yönetimi, Aile Şirketlerinde Yönetim ve Liderlik: İlkay Gültaş

İzmir Fen Lisesi mezunu olan Gültaş, Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden, Yüksek Lisans derecesini ise İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden aldı. Ayrıca halen İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Doktora Tez Çalışmasına devam etmektedir. c:\users\user\pictures\ilkay%20gultas.jpg

İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde Öğretim Elemanı, University of Cambridge ve University of Pittsburgh’da Misafir Araştırmacı pozisyonlarında bulunan Gültaş, akademik kariyerini noktalayarak ARGE Danışmanlık’ta Kıdemli Strateji ve Yönetim Danışmanı olarak görev aldı. Double Wings International danışmanlık şirketine Managing Partner olarak transfer oldu. Suudi Arabistan merkezli Al Bassam Group of Companies‘de Strateji ve İş Geliştirme alanlarında YK Başkanı Danışmanı olarak çalıştı. Stratejik Planlama Derneği’nin Genel Sekreteri de olan Gültaş, halen İndus Danışmanlık’ta Managing Partner olarak görev yapmaktadır.
  • Beden Dili, İletişim: Efsun Yüksel Tunç

İstanbul Üniversitesi “Sosyal Bilimler Avrupa İlişkileri”nden sonra İngiltere’de ikinci üniversite olarak Heriot Watt University’de İşletme okumuş olan Efsun Yüksel Tunç ayrıca Western University’de Professional Coaching, NLP School / England’da NLP Master Trainers ve College of Public Speaking’de Body Language eğitimleri almıştır. c:\users\user\pictures\untitled.bmp

1991 yılında iş yaşamına adım atan ve 1995 yılından beri bilgi ve deneyimini paylaşan M.Efsun Yüksel Tunç, 19 senedir profesyonel olarak aktif satış ve 13 seneden beri yöneticilik yapmaktadır. Indus Danışmanlık’ın kurucusu olarak firmalara eğitim, insan kaynakları ve yönetim/strateji konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.  • Dikkat Eksikliği: İsmail Eroğlu

İlk, orta ve lise eğitimlerini Kütahya’da tamamlayan Eroğlu 1994 yılında Uludağ Üniversitesi´nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Kişisel Gelişim ile ilgili çalışmalara başladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Kişisel Gelişim ile ilgili çeşitli uzmanlık eğitimleri aldı. Halen Marmara Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca şirketlere, okullara ve kurumlara yönelik seminerler vermektedir.c:\users\user\pictures\ism.jpg  • Osmanlı'da Kadın Olmak ve Modernleşme Sürecinde Osmanlı Adab-ı Muaşereti: Akşin Somel


c:\users\user\pictures\557.jpg

Sabancı Üniversitesi’nde tarih dersleri vermektedir.
  • Elif Neşe Çelik- Eczacıbaşı Baxter (Deneyimlerini bizlerle paylaşacak)

Elif Çelik, who last worked as General Manager at Zentiva Turkey, has appointed to the post of General Manager at Eczacıbaşı-Baxter, effective as of July 1st, 2011.Çelik initiated her career in 1992 as Product Manager at Deva Holding. Between 1993 and 1996 she was Product Manager at Eczacıbaşı-Rhone Poulenc İlaç Pazarlama, between 1996 and 1998 she was Group Product Manager and between 1998 and 2001 and she was Marketing Manager at the same company. Çelik served as Busıness Unit Manager at Eczacıbaşı İlaç Pazarlama between 2001and 2007 and as General Manager responsible for commercial activities at Eczacıbaşı-Zentiva  between 2007 and 2008. Çelik was Country Head responsible for both commercial and industrial operations at Ecazcıbaşı-Zentiva between 2008 and 2009.  Elif Celik is a member of the board of directors in Intema.
Born in 1968, Elif Çelik received her undergraduate degree from Faculty of Pharmacy of İstanbul University in 1991.

Yüklə 22,05 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə