Basin bülteni Mart 2013 fespa’nin global marka güCÜ brezilya’da tahminleri alt üst eden bir fuar ortaya çikardiYüklə 18,34 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü18,34 Kb.
#18848

fespa brasil 13.jpg


BASIN BÜLTENİ

Mart 2013FESPA’NIN GLOBAL MARKA GÜCÜ BREZİLYA’DA

TAHMİNLERİ ALT ÜST EDEN BİR FUAR ORTAYA ÇIKARDI
FESPA Brasil, 13 – 16 Mart tarihleri arasında Sao Paulo / Brezilya’daki Expo Center Norte’de 13.184 ziyaretçi ağırladı. İlk defa yapılan fuara beklenen ziyaretçi sayısı aşıldığı gibi fuara gelen üst düzey karar vericiler de toplam ziyaretçi sayısının %50’sini oluşturdu.
Fuar sonrası yeniden katılmak için yer ayırtan katılımcı sayısı fuarın başarısını göstermektedir. Aralarında önde gelen uluslararası üreticilerin de olduğu 40’tan fazla firma fuar alanının %70’ine tekabül edecek şekilde şimdiden FESPA Brasil 2015’teki stand alanlarını rezerve ettiler.
Fuardaki katılımcılar FESPA’nın Brezilya’daki bu ilk fuarında coşkulu ve heyecanlıydılar. Fuardan son derece memnun ve heyecanlı olduklarını belirten FESPA’nın Global Teknoloji Çözüm Ortağı olan Xaar’ın Latina Amerika Satış Müdürü Edsel Lonza sözlerini şöyle sürdürdü: “FESPA Brasil, dijital geniş format alanındaki son gelişmelerle ilgili olan ciddi alıcıları ve üst düzey karar vericileri çekti. İnkjet üzerine ne varsa öğrenmeye istekli 100’den fazla delegenin katıldığı Xaar sponsorluğundaki ‘Dijital Baskıda Yeni İş Fırsatları” seminerini düzenlemek için mükemmel bir ortam sundu.
Epson Brezilya Ürün Müdürü Evelin Wanke: “FESPA Brasil, kapılar açılır açılmaz oldukça yoğundu! Bir fuarın ilk gününün sakin geçmesi ve ziyaretçi sayısının fuar süresince giderek artması gayet normaldir ; ama burada ziyaretçi katılımı harikaydı.’’
FESPA Yönetici Direktör Neil Felton: “FESPA Brasil, mükemmel ziyaretçi katılımının olduğu sıra dışı bir ilk fuar organizasyonu oldu. Katılımcılardan stand satışları ve iş bağlantıları anlamında aldığımız geri bilgilendirmeler inanılmaz. Fuar, baskı sektörü için göz kamaştırıcı ve görülmeye değer bir vitrin oldu. İlk kez düzenlediğimiz FESPA Brasil’in bu başarısı bize açık ve net bir şekilde kanıtladı ki FESPA halihazırda fuar organizasyonları düzenlenmekte olan yeni coğrafyalardaki pazarlara doğru genişleyebilir ve eşsiz içerik odaklı yaklaşımıyla değer katan ve yüksek rakamlarda ve kalibrede ziyaretçi çeken organizasyonlar sunabilir.
Brezilyalı fuar ve organizasyon şirketi APS Feiras & Eventos ile işbirliğinde düzenlenmiş olan FESPA Brasil, Brezilya serigrafi baskı, dijital geniş format ve tekstil baskı camiasınca güçlüce desteklendi. FESPA’nın özel olarak bu kitle için oluşturulmuş kaliteli içeriği, özellikle ziyaretçilere bir dizi teknik seanslar, yaratıcı fikirler ve iş çözümleri sunan Uluslararası Kongre’si oldukça ilgi çekti.
Océ Ticaret Müdürü Ricardo Vieira Pi Martin: “HemUluslararası Kongre’de sunum yaptık hem de aynı zamanda katılımcı olarak stand açtık. Bu sayede hedeflediğimiz makine ve ekipman alabilecek yüksek kalibreli karar verici kitleye ulaştık. Katılımcıların kalitesi her fuarın başarısı için esastır ve FESPA Brasil bu anlamda tüm beklentilerimizi aşmıştır.”
Fuarda diğer öne çıkan etkinliklerden biri de serigrafi baskı alanında teknik danışmanlık şirketinin sahibi Charlie Taublieb’in 450’den fazla ziyaretçinin ilgi odağı olmasıydı. Charlie serigrafi baskı, püskürtme efektleri ve süsleme tekniklerini de içeren pratik tekstil dekorasyon tekniklerini gösterdi.
FESPA’nın oldukça çekişmeli 3M sponsorluğundaki araç kaplama yarışması Wrap Cup Masters Series, kelimenin tam anlamıyla kalabalığı kendine mıknatıs gibi çekti. Yarışmayı kazanan Pimenta’s Adesivos şirketinden Brezilyalı Jefferson Pimenta bu sene haziranda FESPA 2013’te Avrupa, ABD ve Meksika’dan gelecek uluslararası rakipleriyle dünya şampiyonluğu için yarışmak üzere Londra’ya gitmek için hazırlanacak. Fuarın son gününde stand alanı aynı zamanda sunumların yapıldığı ve en iyi araç kaplama uygulamalarının gösterildiği bir eğitim alanına da dönüştürüldü.
Fujifilm’in çocuk kütüphanesi temalı Uygulama Köyü innovatif görsel ve dekoratif baskı uygulamalarının buluşması gibiydi. Zemin, duvarlar, koltuklar, oyuncak araba dahil her şeyin Hexacomb oluklu mukavva malzemeden inşa edildiği kütüphane dijital ekranı taşımasının haricinde yaratıcı bir şekilde kullanıldığında baskı teknolojileri ile nelerin yapılabileceğini göstermesi bakımından etkileyiciydi. Uygulama, imkanları yetersiz olan çocuklarla ilgilenen yerel bir yardım kuruluşu olan Livroteca Brincante do Pina’ya bağışlanmıştır.
Neil Felton sözlerini şöyle sürdürdü: “Başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz buradaki bu ilk fuar organizasyonumuz FESPA markasının gücünü ve geniş format baskı camiasını desteklemek için dünya çapında sektörün önünde giden fuarlar organize etmeye olan bağlılığımızı gösterdi. Eşsiz fuar organizasyonu önerimiz, bize burada Brezilya’daki gibi başarılı fuarları yeni başka yerlerde de yapma imkanı sağlıyor, ki yeni fuarlara olan olağanüstü taleplerde de bunu görmek mümkün: FESPA Eurasia rekor düzeyde yer ayırtmaya ulaşmıştır ve fuar alanı büyütülmüştür. FESPA China ise başlangıçta öngörülen alanın tamamına yakınını doldurmak üzeredir.”
SON
FESPA Hakkında

1962’de kurulan FESPA serigrafi baskı, dijital baskı ve tekstil baskı sektörlerinden 37 üye derneğin oluşturduğu global bir federasyondur. FESPA’nın iki amacı serigrafi baskı ve dijital baskı sektörlerinin tanıtımını sağlamak ve serigrafi baskı ve dijital baskı konularında dünya çapındaki üyeleri arasında bilgileri paylaşmak ve böylece işlerini büyütmede ve hızla büyüyen sektörlerindeki en yeni gelişmeler hakkında bilgilenmelerinde onlara yardımcı olmaktır.


FESPA Amaç için Kazanç

Bizim ortaklarımız sektördür. FESPA son 7 yılda global baskı sektörüne pazarın büyümesini destekleyen milyonlarca Euro yatırım yapmıştır. Daha fazla bilgi için www.fespa.com ‘u ziyaret ediniz.


Gelecek FESPA Fuarları:

  • FESPA 2013, 25 – 29 Haziran 2013, Londra, İngiltere

  • FESPA Fabric 2013, 25 – 29 Haziran 2013, Londra, İngiltere

  • FESPA Mexico, 15 – 17 Ağustos 2013, Meksiko, Meksika

  • FESPA Eurasia 2013, 3 – 5 Ekim 2013, İstanbul, Türkiye

  • FESPA China 2013, 18 – 20 Kasım 2013, Şangay, Çin

  • FESPA Digital 2014, 20 – 23 Mayıs, Münih, Almanya


FESPA adına AD Communications tarafından yayımlanmıştır.
Daha fazla bilgi için lütfen temasa geçiniz:
Ailsa Herd

AD Communications

Tel : + 44 (0) 1372 464470

Email : aherd@adcomms.co.ukWebsitesi : www.adcomms.co.uk

Yüklə 18,34 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə