Basın Bülteni 28 Eylül 2011 ttnet – townster iŞBİRLİĞİ ÖDÜl kazandiYüklə 13,47 Kb.
tarix26.04.2018
ölçüsü13,47 Kb.
#49143
Basın Bülteni 28 Eylül 2011

TTNET – TOWNSTER İŞBİRLİĞİ ÖDÜL KAZANDI

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET ile Townster oyunu arasında yapılan entegrasyon çalışması AVEA Grand Interactive Awards’da (Avea GIA) “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. TTNET binalarının oyunun bir parçası olarak kullanılmasını sağlayan uygulama sonucu Townster’da 500 binden fazla TTNET binası kuruldu. Her yıl 50’den fazla marka ve 200’ü aşkın projenin başvurduğu AVEA GIA, interaktif mecranın ilk ve tek ödülü unvanına sahip

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET ve Gamester Oyun Stüdyosu tarafından üretilen Townster oyunu işbirliği ödüle layık görüldü. Dünyanın en çok oynanan ilk 10 emlak oyunu arasında yer alan Townster içerisine TTNET binalarını entegre eden uygulama, Avea tarafından düzenlenen AVEA Grand Interactive Awards’da (Avea GIA) “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.

Sektörün en iyilerinin yarıştığı ve interaktif pazarlamanın tüm uzmanlıklarının değerlendirildiği AVEA GIA bu mecradaki tek yarışma. Her yıl 50’den fazla marka ve 200’ü aşkın projenin başvurduğu AVEA GIA’ya bu yıl rekor sayıda katılım alındı.

Bu yıl 6’ıncısı yapılan İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin (İPZ) bir parçası olarak gerçekleştirilen Grand Interactive Awards, 21 Eylül 2011 tarihinde düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. 10 farklı kategoride yapılan başvurular arasından TTNET - Townster entegrasyonu projesi “En İyi Sosyal Medya Mecra Uygulaması” kategorisinde yer alan onlarca aday arasından kısa listeye girme başarısı gösterdi ve ödül töreninde üçüncülüğün sahibi oldu.


Kategorinin jüri değerlendirmesinde sosyal medya kanallarında kullanılan her türlü reklam uygulama projelerinde yaratıcı metin yazımı ve görsel tasarım, mecra stratejisindeki özgünlük, yenilikçilik ve rakamsal sonuçlar etkili oldu.

TTNET’in desteklediği oyunlardan biri olan ve Gamester Oyun Stüdyosu tarafından hayata geçirilen Townster, Facebook’ta yoğun ilgi görüyor. Bir şehir kurma ve emlakçılık oyunu olan Townster, her ay aktif olarak oyun oynayan 500 bin oyuncusuyla dünyada en çok oynanan 10 şehir kurma oyunundan biri oldu. Son verilere göre bu hafta toplam 1.5 milyon kullanıcıya ulaşmayı başaran Townster’da 500 binden fazla TTNET binası kuruldu.

http://www.facebook.com/townstergame adresinden tüm Facebook kullanıcılarının ücretsiz olarak oynayabildiği Townster‘da inşa edilen toplam bina sayısı Türkiye'deki toplam bina sayısının tam 3 katı. Townster oyuncuları şu ana kadar 22 milyon bina inşa etti. Townster oyununda TTNET binaları da büyük ilgi görüyor. Şu ana kadar oyunda toplam inşa edilmiş TTNET bina adedi 500 bin 267’ye ulaştı. Bu rakamlara göre her 3 Townster oyuncusundan biri TTNET binasına sahip. Townster’da TTNET, TTNET WiFi, TTNET İnternet, TTNET Müzik binaları yer alıyor. TTNET’in tıpkı gerçek hayattaki gibi iletişim altyapısını kurduğu Townster’da oyuncular, kendi şehirlerine TTNET markalarına ait binalar inşa edebiliyor ve şehirlerine internet gibi farklı TTNET servislerini sunabiliyor.

Markaların sosyal oyunlar içerisinde yer alması konusunda dünyanın sayılı örneklerinden biri olarak öne çıkan TTNET – Townster konumlandırmasıyla her TTNET hizmeti oyunculara çeşitli avantajlar sağlıyor.


TTNET Hakkında

2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan,  müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahiplenen TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL/VDSL 2-hızlı internet erişimi,  WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. Sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'in yanı sıra, Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri de TTNET müşterilerine sunulmaktadır.

İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik, online oyun platformu TTNET Oyun, eğitim alanına yeni bir soluk getiren akıllı eğitim destek aracı TTNET Vitamin İlköğretim ve TTNET Vitamin Lise bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.

Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır.  www.ttnet.com.trBilgi İçin:

EXCEL İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Murat Demirokmurat.d@excel.com.tr

0216 544 94 54Dilek Koyun

dilek.k@excel.com.tr

0216 544 94 31
Yüklə 13,47 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə