Bülten ►Mayıs►2007Yüklə 7,78 Kb.
tarix30.07.2018
ölçüsü7,78 Kb.
#63248
BÜLTEN   

Mayıs►2007

 

 

Onu Nisan olarak biliyorduk ama belki de Mayıs’tır ayların en zalim olanı bütün bu şiddet, rejim tartışmaları, müdahale, iklim yıkımı, kuraklık vb. patırtısına bakılacak olursa. Hatta, bu gidişle, hangi aya girersek girelim, bu sıfatı onun için kullanabilir hale geleceğiz... Her neyse, edebiyat parçalamayı bırakırsak,Mayıs Ayı, biraz da dünyanın gidişatına ilişkin raporların analizleriyle geçti sayılabilir.  Sosyal Politika Forumu’nun Nisan 2007’de yayınlanan

“Türkiye’nin Kamu Sosyal Koruma Harcamalarının Karşılaştırmalı Bir Analizi” başlıklı raporu, onu (Sinem Adar’la birlikte) hazırlayanlardan programcımız Prof. Dr. Ayşe Buğra ile ele alındı; Uluslararası Af Örgütü’nün 2006 insan hakları raporu,  örgütün Türkiye direktörü Ville Forsman’la kapsandı; Ağrı’da inşa edilen Nuhun Gemisi projesi ve dünya liderlerini küresel ısınma konusunda acilen sorumluluk almaya çağıran Ağrı Bildirgesi de Greenpeace sözcüsü Hilal Atıcı ile konuşuldu. Türkiye’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olup olmadığı konusunda etraflı bir analiz yapmak üzere Emekli Askeri Hâkim Ümit Kardaş konuğumuz oldu. 

 

Açık Radyo’nun bu ayki diğer konukları arasında, 35. İstanbul Müzik Festivali üzerine sohbetiyle İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak, 1.İstanbul Dans Festivali dolayısıyla Mustafa Kaplan, Filiz Sızanlı, Zeynep Tanbay, Aydın Teker, “Varlık Evhamı” isimli sergisi ile Bahadır Baruter, Boğaziçi Üniversitesi ile Metis Yayınları’nın düzenlediği “Barbarları Beklerken Edward Said'i Anıyoruz” konferans dizisiyle Metis Yayınları’ndan Müge Gürsoy Sökmen ve konferansın basın danışmanı Özlem Dalkıran, türler ötesi müzik grubu Tiger Lillies, eleştiride 45. ve çeviride 50.yılını kutlayan Seçkin Selvi, ULISfotoFEST Uluslararası İstanbul Fotoğraf Festivali Organizasyon Komitesi Üyesi Neşet Kutluğ, Fikret Kızılok’un 20 yıl önce TRT için kaydettiği çocuk şarkılarını “Büyükler İçin Çocuk Şarkıları” adıyla yayınlayan Bülent Ortaçgil, Türkiye’de ve dünyada kuraklık üzerine bilgilerini bizimle paylaşan Eski Hazine Müsteşarı Ata Murat Kudat, Fransa’da çevre öncülerinden Niolas Hulot ile mülakat yapan Aktüel muhabiri gazeteci Tuluhan Tekelioğlu, bir mahalle örgütlenmesi olan Validebağ Gönüllüleri adına Arif Belgin, Türk halk muziğinin önemli isimlerinden Muzaffer Akgün, yazar Buket Uzuner, şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam, "Türkiye'de grup müziği 1957-1980” kitabının yazarı Münir Türeli, ve Afyon Klasik Müzik ve Caz Festivallerinin kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem vardı. 

Bütün hengâme arasında, bir de “Sunky Funky” dans partisi gerçekleştirdik. Saltuk Erginer, Jak Kohen ve Artun Çinetçi Babylon’da insanları saatlerce dans ettirdiler.Mayıs ayında, Dünya, Naviga, Time Out İstanbul, Billboard, Beyoğlu Guide, Milliyet, Cumartesi Sabah, İstanbul Dergisi, Hürriyet Keyif, Milliyet Sanat, Özgür Gündem, Akşam, Günlük Evrensel, Sabah, Vatan, Cumartesi Milliyet, Radikal Cumartesi, Cumhuriyet, Radikal, Hürriyet Cumartesi, Yeni Asır, Pazar Milliyet, Radikal Genç, Forum, Dünya Gıda ve Alem dergisi Açık Radyo programcılarına sayfalarında yer vererek, Açık Radyo’yu haber konusu yaptılar.  

Yüklə 7,78 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə