Demir Sabancı`dan sigorta şirketiYüklə 11,63 Kb.
tarix27.10.2017
ölçüsü11,63 Kb.
#17015

06.02.2008 ROTA HABER


Demir Sabancı`dan sigorta şirketi


Sabancı Holding`den ayrıldıktan sonra Sedes Holding`i kuran Demir Sabancı, sigorta şirketi kurdu. Demir Sabancı`nın sanayi, perakende, havacılık ve inşaat sektörlerinde yatırımları bulunuyor.
İLİŞKİLİ HABERLER

Gülfem Varlık`ın haberi

Sanayi, perakende, havacılık ve inşaat sektörlerinde yatırımları bulunan Demir Sabancı`nın holding bünyesindeki şirketlerin sigortacılık hizmetlerini vermek için Sedes Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi`ni kurduğu belirtiliyor.

1 Şubat Cuma günü kurulan şirketin ana konusu olarak yerli veya yabancı sigorta şirketlerinin aracılık hizmetleri, reasürans broker`liği, hasar öncesi veya hasar sonrası sigorta ekspertiz hizmetleri ve sigorta acenteliği olarak belirlendi. 50 bin YTL sermaye ile kurulan şirketin sermayesinin 49 bin 500 YTL`lik kısmı Seden Holding`e ait.

Seden Holding ortaklarından Alper Çeler`in ise 500 YTL`lik payı bulunuyor. Çeler aynı zamanda Seden Sigorta`nın genel müdürlüğünü yürütecek. Demir Sabancı, holdingde de Alper Çeler ve Cihan Aktaş ile ortak çalışıyor.

Teknomarket pazarına girmişti

Sabancı Holding`deki hisselerini 1 Eylül 2004`te satarak ayrılan Demir Sabancı, geçen yıl Dixons ile anlaşarak Electro World mağazalarıyla teknomarket pazarında yerini aldı. Demir Sabancı`nın ODESA Polimer Yatırımları ve Dış. Tic. Ltd. AŞ adlı şirketinde ortakları arasında Ömer Sabancı ile kız kardeşi Çiğdem Çetindoğan`ın eşi Cengiz Çetindoğan bulunuyor.

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi`nde kurulan fabrikada, polimer teknolojisi ile gıda taşımasında ve muhafaza edilmesinde kullanılan kasalar üretiliyor. Sabancı ayrıca Ömer ve Yalçın Sabancı ile birlikte kurduğu DÖYSA VIP Havacılık AŞ ile havacılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Odea İnşaat Turizm Yatırımları ve Dış Ticaret AŞ ve Dörtsa İnşaat ve Taahhüt AŞ de Sabancı`nın şirketleri arasında bulunuyor.

Sabancı Holding`den ayrıldıktan sonra Sedes Holding`i kuran Demir Sabancı, sigorta şirketi kurdu. Sanayi, perakende, havacılık ve inşaat sektörlerinde...Referans

Yüklə 11,63 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə