Deniz bandi telsiz haberleşme sistemleri Kurma izni verilmesi için istenen belgelerYüklə 15,71 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü15,71 Kb.
#23930

  1. DENİZ BANDI TELSİZ HABERLEŞME SİSTEMLERİ


Kurma izni verilmesi için istenen belgeler;

1) 2 adet TİM–01 formu ,

2) Tonilato belgesi, gemi tasdiknamesi, özel yat kayıt belgesi veya gemi inşa belgesinden birinin tasdikli sureti, bu belgeleri gerektirmeyen tekneler için müracaat sahibi gerçek kişilerden T.C. kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdan tasdikli sureti,

3) Alınacak telsiz cihazının BTK tarafından onaylı cihazlar listesi ile karşılaştırılmak üzere proforma fatura

4) Şahsen veya posta yoluyla Telsiz İşletme Müdürlüğüne müracaat edilir. .

5) İzin tarihinden itibaren altı ay içerisinde cihaz satın alınarak ruhsatname ve kullanım izni için müracaat edilmesi gerekir.Ruhsatname ve kullanım izni verilmesi istenen belgeler;

1) Cihaz faturasının sureti, yurtdışından alınmış ise ayrıca gümrük giriş beyannamesi sureti,

2) Ruhsatname ve yıllık kullanım ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

3) Kurulan telsiz haberleşme sistemi veya cihaz için TİM–03 formu,

4) Gerçek kişiler için T.C. kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdan sureti,

5) Tüzel kişiler için imza sirküleri, Ticaret odası kayıt belgesi ve Ticaret Sicil Gazetesi, dernekler için Dernek Tüzüğü ve imza sirküleri,

6) Vekil tarafından yürütülecek işlemlerde vekâletname,

7) Yukarıda belirtilen belgeler Telsiz İşletme Müdürlüğüne ulaştığı tarihinden itibaren on beş gün içerisinde gerekli kontroller yapılarak uygun taleplere telsiz ruhsatnamesi ile birlikte kullanım izni, çağrı kodu ve /veya MMSI no’su verilir.

Not: Telsiz sisteminin satışı, cihazın devri, yer değişikliği, adres, unvan değişikliği ile yüzer aracın isim, bağlama limanı, sınıf ve tonilato değişikliği gibi ruhsatnamede yazılı bulunan bilgilerden herhangi birinde değişiklik meydana gelmesi halinde ruhsatname aslı ile bir ay içerisinde Telsiz İşletme Müdürlüğüne ruhsatname değişikliği için 2 adet TİM–02 formu ile müracaatta bulunulur.

Satış veya devir halinde istenen belgeler;

Sabit platform veya yüzer araçlardaki ve deniz bandında olup karada kullanılan telsiz haberleşme sistemleri ile cihazlarının satış veya devri halinde;

1) Noter tasdikli satış senedi veya fatura

2) Ruhsatname aslı

3) Tonilato belgesi, gemi tasdiknamesi, özel yat kayıt belgesi veya gemi inşa belgesinden birinin tasdikli sureti, bu belgeleri gerektirmeyen tekneler için müracaat sahibi gerçek kişilerden T.C. kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdan tasdikli sureti ile bahse konu hususların gerçekleşme tarihinden itibaren bir ay içinde başvurulması zorunludur.
Seyrüsefer cihazları için istenen belgeler;
1) Seyrüsefer cihazlarının BTK’nın onaylı cihazlar listesinde olması, kurma ve kullanım izni ile ruhsatname alınması zorunludur.

2) Seyrüsefer cihazlarına kurma izni ile ruhsatname almak için yukarıda belirtilen belgelerin aynısı istenir.

3)Bir telsiz cihazı ile bütünleşik durumda olan seyrüsefer cihazları ruhsatnamede ayrı ayrı gösterilerek ücretlendirmede ayrı cihaz olarak değerlendirilir.


  1. HAVA BANDI TELSİZ HABERLEŞME SİSTEMLERİ

Kurma izni verilmesi için istenen belgeler;

1) 2 adet TİM–01 (ek–1) formu,

2) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce verilen tescil rezerv yazısı veya uçak tescil sertifikası ile uçuşa elverişlilik sertifikası ve havacılık işletme ruhsatnamesinin tasdikli sureti,

3) Alınacak telsiz cihazının BTK tarafından onaylı cihazlar listesi ile karşılaştırılmak üzere proforma faturası,

4) Şahsen veya posta yoluyla Telsiz İşletme Müdürlüğüne müracaat edilir. .

5) İzin tarihinden itibaren altı ay içerisinde cihaz satın alınarak ruhsatname ve kullanım izni için müracaat edilmesi gerekir.

Ruhsatname ve kullanım izni verilmesi istenen belgeler;

1) TİM–03(ek–3) formu,

2) Ruhsatname ve yıllık kullanım ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

3) Ticaret odası kayıt belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, imza sirküleri,

4) Vekil tarafından yürütülecek işlemlerde vekâletname,

5) Yukarıda belirtilen belgeler Telsiz İşletme Müdürlüğüne ulaştığı tarihinden itibaren on beş gün içerisinde gerekli kontroller yapılarak uygun taleplere telsiz ruhsatnamesi verilir.

Not:


  1. Telsiz sistemi ile hava taşıtının isim, sınıf değişikliği, cihazın devri ve veya yer değişikliği, adres, unvan değişikliği gibi ruhsatnamede yazılı bulunan bilgilerden herhangi birinde değişiklik meydana gelmesi halinde ruhsatname aslı ile bir ay içerisinde Telsiz İşletme Müdürlüğüne ruhsatname değişikliği için 2 adet TİM–02(ek–2) formu ile müracaatta bulunulur.

2) Hava aracının düşmesi, yanması, yurtdışına satılması veya kullanım dışı bırakılması gibi hallerde, bu durumu ispatlayan belgeler, telsiz ruhsatnamesinin aslı ve TİM–02 formu ile Telsiz İşletme Müdürlüğüne müracaat edilerek hava aracının kaydının kapatılması gerekmektedir.


Seyrüsefer cihazları için istenen belgeler;

  1. Seyrüsefer cihazlarının BTK’nın onaylı cihazlar listesinde olması, kurma ve kullanım izni ile ruhsatname alınması zorunludur.

  2. Seyrüsefer cihazlarına kurma izni ile ruhsatname almak için yukarıda belirtilen belgelerin aynısı istenir.

  3. Bir telsiz cihazı ile bütünleşik durumda olan seyrüsefer cihazları ruhsatnamede ayrı ayrı gösterilerek ücretlendirmede ayrı cihaz olarak değerlendirilir.

Yüklə 15,71 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin