İlkelerimiz Araştırma ÖzgürlüğüYüklə 161,9 Kb.
tarix19.11.2017
ölçüsü161,9 Kb.
#32187

Hakkında


http://www.ikbu.edu.tr/images/detay/uni-hakkinda.jpg

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında, 6 fakültesi ve 21 programıyla ülkemizin en kapsamlı ve prestijli eğitim kurumu olma ilkeleriyle yoluna devam ediyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, akademik kadrosu ve yetiştirdiği değerler ile bilgi üretmeyi, ürettiği bilgiyi toplumla paylaşarak ülke değerlerini zenginleştirmeyi kendisine misyon kabul ediyor.


Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarıyor. Dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak gençlerini yetiştirmeyi hedefliyor.
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, yürünmüş yollar yerine yürünecek yeni yollar üreten gençlerle, ülke gereksinimlerini karşılayacak dinamik bir gelecek kurmak için sizleri bekliyor.

İlkelerimiz

http://www.ikbu.edu.tr/images/detay/ilkelerimiz.jpg

1. Araştırma Özgürlüğü

Öğretim elemanları, diğer akademik görevlerini hakkıyla yerine getirmeleri kaydıyla araştırma yapmak ve yaptıkları araştırmanın sonuçlarını yayınlamak konusunda tümüyle özgürdürler; ancak gelir getirici araştırmalar üniversite yönetiminin anlayışı dahilinde yapılmalıdır.


2. Eğitim Özgürlüğü

Öğretim elemanları sınıf içinde kendi alanları ile ilgili konuları aktarmak ve tartışmak konusunda tümüyle özgürdürler; ancak kendi alanları ile ilgili olmayan tartışmalı konuları derslerinde gündeme getirmeme konusunda özen göstermelidirler.


3. Fikir Özgürlüğü

Öğretim elemanları bir vatandaş olarak konuşurken veya yazarken üniversite tarafından herhangi bir sansüre ya da disiplin işlemine tabi tutulamazlar; ancak toplum içinde sahip oldukları özel konumlarının onlara bazı özel yükümlülükler yüklediğinin bilincinde olmalıdırlar. Kamuoyunun, kendi uzmanlıklarını ve üniversitelerini, onların söylem ve yazıları doğrultusunda yargılayabileceğini göz önünde tutmak zorundadırlar. O nedenle her zaman gerçek ve doğru bilgiyi vermeli, kendi kendilerini kontrol edebilmeli, başkalarının fikirlerine saygı göstermeli ve mensubu bulundukları üniversite adına konuşmadıklarını belirtmek için ellerinden geleni yapmalıdırlar.


4. Öğrenciye Destek

Üniversite, öğrencilerinin maddi zorluklar nedeniyle eğitim hakkından mahrum kalmaması için her türlü çabayı göstermeyi görev bilir.


5. Katılımcılık

Üniversite, bilgiye dayalı, görev ve sorumlulukların akademik ve idari birimlere dağıtıldığı, demokratik, katılımcı, dinamik ve esnek bir yönetim biçimini benimser. Tüm faaliyetlerinde saydam ve hesap verebilir olmayı ilke edinir.6. Topluma Katkı

Üniversite, toplumun her kesimine yararlı olmayı ve çevresi ile yakın ilişki içerisinde bulunmayı hedefler. Ülkemizin, bölgemizin ve uluslararası toplulukların sorunlarıyla yakından ilgilenir. Bu sorunlara çözümler üreterek kamuoyuna yayar. Bilimsel, kültürel ve sosyal konularda etkileşim sağlamada öncü rol oynar.


7. Paydaşlarla İlişkiler

Üniversite, çalışması ve gelişimi doğrultusunda paydaşlarının katkılarını göz önüne almak için çaba gösterir. İşlevlerini hakkıyla yerine getirebilmesinin tüm paydaşlarının memnuniyetine bağlı olduğu bilinciyle hareket eder.


8. Evrensellik

Üniversite, öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin evrensel dünyanın saygın birer ferdi olması yönünde gerekli önlemleri alır.


9. Kalite Yaklaşımı

Üniversite, tüm mensuplarının işlevleri gereği sahip olmaları gereken nitelikleri en üst düzeye getirmek yönünde çaba sarfeder. Kalite kavramını, çalışanlarının, öğrencilerinin ve kurumun başarımı ve başarısı için vazgeçilmez olarak görür.


10. Sürdürülebilirlik

Üniversite, yaşam boyu öğrenmeyi, sürekli iyileştirmeyi ve sürdürülebilir üretkenliği teşvik eder ve bu kavramların hayat bulması için gereken ortamı hazırlar.Fakültelerin Program ve Kontenjanları

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK YILI KONTENJANLARI

Fakülte / Program

Puan Türü

%100 Burslu

%75 Burslu

%50 Burslu

%25 Burslu

Burssuz

Toplam

 

 

 

 

 

 

 

 

Eczacılık Fakültesi       

Eczacılık (İngilizce)

MF-3

6

-

-

-

54

60

 

 

 

 

 

 

 

 

Fen-Edebiyat Fakültesi

Psikoloji (İngilizce)

TM-3

6

 

-

20

34

60

Sosyoloji (İngilizce)

TM-3

5

10

30

-

 

45

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Grafik Tasarım

TM-3

6

10

24

-

-

40

Moda ve Tekstil Tasarımı

TM-3

6

10

24

-

-

40

Takı Tasarımı

TM-3

6

10

24

-

-

40

Plastik Sanatlar

Özel Yetenek

10

10

20

-

-

40

 

Hukuk Fakültesi

Hukuk (%30 İngilizce)

TM-2

18

-

-

8

94

120

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisat (İngilizce)

TM-1

5

10

30

-

-

45

İşletme (İngilizce)

TM-1

5

10

30

 

 

45

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce)

TM-2

5

10

30

 

 

45

Uluslararası İlişkiler (İngilizce)

TM-2

6

-

40

14

-

60

Uluslararası Lojistik Yönetimi (İngilizce)

TM-1 

6

 

40

14

 

60

Uluslararası Ticaret (İngilizce)

TM-1

6

-

40

14

-

60

 

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)

MF-4 

5

10

30

 

 

45 

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

MF-410

30 

 

 

45

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

MF-4

6

 

44

10

-

60

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı(İngilizce)

MF-4

5

10

30

 

 

45

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

MF-4

6

10

40

-

-

56

Makine Mühendisliği (İngilizce)

MF-4

5

10

30

-

-

45

Mimarlık (İngilizce)

MF-4 

 

30

30

66

 

GENEL TOPLAM

 

 

 

 

 

 

1122

Lisans Öğrenim Ücretleri

http://www.kemerburgaz.edu.tr/images/detay/ogrenim.jpg
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir. 2012-2013 akademik yılında öğrenim ücreti, lisans programları ve bunların İngilizce Hazırlık Sınıfı için 21.000 TL'dir. Bu ücrete %8 KDV dahil değildir.
Yıllık öğrenim ücreti, Üniversite tarafından ödeme için ilan edilen banka ile bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında, her ayın en geç ikinci gününe kadar toplam on eşit taksitte veya Üniversitenin anlaşmalı olduğu taksit özelliğine sahip, limiti toplam bir yıllık öğrenim ücretini ödemeye yeterli banka kredi kartları ile on taksitte ödenir.
Öğrenim ücretleri kesin kayıt sırasında tamamı peşin olarak ödenirse %5 indirim uygulanır. Takip eden her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür.


Burslar

ÖSYM Bursu

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirilecekleri programlarda belirlenen burs oranlarıyla eğitim görmeye başlar.


   •  Tam burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin tamamından


   •  % 75 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin dörtte üçünden
   •  % 50 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin yarısından
   •  % 25 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler ise öğrenim ücretinin dörtte birinden muaf olurlar.

Burslar karşılıksız olup öğrenimlerine İngilizce Hazırlık Sınıfından başlayanlar için 5 akademik yıl, doğrudan lisans programlarından başlayanlar için 4 akademik yıl boyunca geçerlidir. Bu sürelerin aşılması durumunda burs oranı, ilk yıl giriş oranının %80'ine, ikinci yıl için %50'sine düşer. Üçüncü yıla uzama durumunda burs tümüyle kesilir.


İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bursu:

LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen öğrenciler ayda 1.000 TL destek bursu almaya hak kazanır. Destek bursu, öğrencilerin eğitimlerini başarıyla sürdürmeleri koşuluyla normal öğrenim hayatları boyunca yılda 9 ay süreyle verilir. Bu öğrencilere ayrıca bir dizüstü bilgisayar hediye edilir ve ücretsiz üniversite yurdu imkanı sağlanır.


Onur Bursu:

İngilizce Hazırlık Programından sonraki her akademik yılın sonunda, hem o yıl için bağlı oldukları öğretim programında belirtilen normal dersleri almış hem de genel not ortalamasını 3.50’nin üstünde tutmuş öğrencilere verilen burstur. Öğrenciler, belirlenen Onur Bursunu o yıl boyunca aşağıda gösterilen oranlarla almaya devam eder. Aynı koşulları sağlayan giriş %25, %50, %75 burslu öğrencilere de aynı oranlarda burs verilir. Bu burs için her akademik yıl başında yeniden değerlendirme yapılır. Burs için başvuruya gerek yoktur. Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü burs kazanan öğrencileri belirler ve yazılı olarak bilgilendirir.

 


Not Ortalaması

Burs Oranı

Bölüm Birincisi

Öğretim ücretinin % 100'ünü ödemez.

Bölüm İkincisi

Öğretim ücretinin % 50'sini ödemez.

Bölüm Üçüncüsü

Öğretim ücretinin % 25'ini ödemez.

 
Spor ve Sanat Başarı Bursları:

Çeşitli spor veya sanat dallarında ulusal ve uluslararası başarılar elde etmiş öğrenciler arasından Üniversite adına spor veya sanat faaliyetlerinde bulunmak üzere seçilenler ile üniversite adına ulusal ve uluslararası başarılar elde eden öğrencilere verilen burstur.


Diğer Burs ve Destekler:

Bu bursların yanı sıra Çalışma Bursu, Destek Bursu, Öğrenim Kredisi ve %15 Kardeş İndirimi gibi imkanlar sunulmaktadır. Acil Sağlık Sigortası, ücretsiz İngilizce Hazırlık Yaz Okulu ve ücretsiz Güzel Sanatlara Giriş Kursu da öğrencilere sağlanan avantajlar arasında yer almaktadır.


Ayrıca, Üniversitemiz, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 3 şehit çocuğuna, tam burs verecektir.Enstitüler

 • FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ


Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı:

Vizyon
İşletmelerin ve bireylerin başarısı ve verimliliği bilişim teknolojilerini etkin kullanmalarıyla doğru orantılıdır. Bu doğrultuda vizyonumuz bireyleri/işletmeleri bilişim teknolojileri konularında eğitmek ve hızla gelişen teknolojinin kullanıcısı ve uygulayıcısı haline getirmektir.
Misyon
Misyonumuz, bilişim teknolojileri uygulamalarını kullanarak çalışma alanlarının verimliliklerini artıran, iş dünyasına değer katan, üstün nitelikli bireyler yetiştirmektir.

Elektirik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı:

Vizyon
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans programının vizyonu yürüteceği ileri düzeyde araştırma odaklı eğitim, üstün nitelikli bilimsel araştırmalar, endüstri ve topluma hizmet ile alanında ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir akademik birim olmaktır.
Misyon 
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans programının misyonu yeni bilgi üretmek, bilimsel araştırmalarda mükemmele erişmek, bilimin ve teknolojinin ilerlemesine katkıda bulunmak, öğrencilerini küresel ortamda rekabetçi kariyere hazırlamak ve onlara endüstride veya akademide lider konumuna gelebilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak, ulusal ve uluslararası ölçekte sorumluluk bilinci ile toplumun ve endüstrinin sorunlarına çözümler üretmek ve insanlığa hizmet etmektir.


Fen Bilimleri Enstitüsü Eğitim Ücreti ve Ödeme Seçenekleri:
Program ücreti 18,000 TL + KDV’dir.

İş Bankası ile yapılan anlaşmalı hesap yöntemiyle 24 Taksit halinde ödenebilir.

Kredi Kartı ile taksitlendirme yapılabilmektedir. (İş Bankası, Akbank, Garanti ve Yapı Kredi Bankası)

Peşin ödeme durumunda % 10 indirim yapılmaktadır.

 • SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ


İşletme Yüksek Lisans Programı:
Misyon

İşletme Yüksek Lisans Programının misyonu, saygın, ilkeli ve paylaşımcı bir eğitim ortamında, küresel iş dünyasının sürekli değişen rekabet şartlarına uyum sağlayabilecek lider nitelikli yöneticiler yetiştirmek, akademik araştırmalar ile bilgi üretimine katkı sağlamak ve paydaşlarına ve topluma yarar sağlayıcı hizmetler vermektir.


MBA/MA İşletme Alt Uzmanlık Dalları

Kurumsal Kaynak Planlaması (SAP Corporate Master Programı ile entegre)

Finans ve Muhasebe

Enerji Yönetimi

Uluslararası İşletme

İnsan Kaynakları Yönetimi

Pazarlama

Tedarik Zinciri ve Üretim Yönetimi

Yönetim ve Organizasyon

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programı:
Misyon

Hukuk kültürünü benimsemiş, güçlü bir adalet duygusuna ve etik değerlere sahip, bu adalet duygusunun izlerini her tür hukuki ilişkiye yansıtabilen hukukçular yetiştirmek. Hukuk bilimine öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve faaliyet boyutlarında ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunarak hukuk biliminin gelişimine öncülük etmekSanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı:
Misyon

Sanat ve tasarım alanlarında bilgi ve deneyimi ile toplumun kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sunan, tarihsel ve kültürel bilince sahip eleştirel bakış açısıyla evrensel değerlere ulaşma hedefinde olan, güncel sanat disiplinleri ile hayatın buluşmasını öngören, kuramsal ve deneysel yeni tasarımlar oluşturacak mezunlar yetiştirmek
Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

Program ücreti 18,000 TL + KDV’dir.

İş Bankası ile yapılan anlaşmalı hesap yöntemiyle 24 Taksit halinde ödenebilir.

Kredi Kartı ile taksitlendirme yapılabilmektedir. (İş Bankası, Akbank, Garanti ve Yapı Kredi Bankası)

Peşin ödeme durumunda % 10 indirim yapılmaktadır.

Yüksekokul


 • TEMEL İNGİLİZCE BÖLÜMÜ

Temel İngilizce Bölümünde önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarına kabul edilen, ancak bölümlerindeki akademik çalışmaları takip edecek düzeyde İngilizce bilmeyen öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeye yönelik bir program uygulanır.

Üniversitemiz önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz akademik yılın başında üniversitemiz tarafından uygulanan iki aşamalı Yeterlik sınavına girerler. Bu sınavda ya da eşdeğerliliği Senatomuz tarafından kabul edilen uluslararası sınavlarda asgari olarak aşağıda listelenen puanları alan öğrenciler doğrudan birinci sınıf eğitimine başlarlar.

 


Sınav Türü

Asgari Puan

Yabancı Diller Yüksekokulu Yeterlik Sınavı

70

TOEFL IBT

80

IELTS Akademik

6.5

FCE

B

CAE

C

CPE

C

 
Temel İngilizce Bölümünde yürütülen İngilizce hazırlık programı sekizer haftalık 4 modülden oluşur: Temel Seviye, Orta Öncesi Seviye, Orta Seviye ve İleri Seviye.

Söz konusu dört modülü toplam 32 haftalık eğitim süresi sonunda başarıyla tamamlayamayan öğrenciler isteğe bağlı olarak ücretsiz yaz okuluna devam eder. Başarılı öğrenciler ise birinci sınıf eğitimlerine başlar.

 • MODERN DİLLER BÖLÜMÜ

Önlisans ve lisans programlarında, İngilizcenin akademik ortamlarda daha etkili kullanımını sağlamak ve öğrencilerimizi iş dünyasına hazırlamak amacıyla ileri düzeyde İngilizce dersleri Modern Diller Bölümü tarafından verilir.


Rusça, Çince, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca ve diğer yabancı dil dersleri de yine Modern Diller Bölümümüz tarafından öğrencilerimize sunulmaktadır. Bu şekilde, mesleki bilgi ve yeterliğin yanı sıra farklı yabancı dilleri öğrenerek daha iyi bir donanım elde etmiş mezunların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.
Araştırma ve Uygulama Merkezi

Amacımız:
Günümüz dünyasında değişimin bir seçenek değil bir zorunluluk olduğunun bilincinde olan, istihdam edilebilirlik ve sürdürülebilir büyüme için yeni düşüncelere ve becerilere yatırım yapmanın gerekliliğini kavramış insan kaynağının; bilgi, beceri ve yetkinliklerinin günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmesi ve sürekli güncel tutulmasının sağlanmasıdır.

Bu amaç doğrultusunda başta içinde yer aldığımız bölgeden başlayarak, Üniversitemizin sahip olduğu uzmanlığı ve birikimi halkımızla, her düzeyden iş dünyası çalışanıyla, kamu kurumları ve yerel yönetimlerle buluşturmak öncelikli hedefimizdir.

Yaşam hepimizin kaçınılmaz bir şekilde içinde yer aldığı bir süreçtir. Bu süreci en verimli şekilde değerlendirmek ve anlamlı hale getirmek, öğrenmeyi yaşamın tamamına yaymakla mümkündür.
Eğitim Politikamız:
Bilip de yapmamak aslında bilmemektir. Öğrenip de yapmamak öğrenmemektir. Bilgi ve düşünceyi içselleştirmek, ancak yaparak ve uygulayarak olur. 

Bu düşüncenin şekillendirdiği eğitimlerimiz;


 • Etkili ve doğru yapılan ihtiyaç analizlerine dayanan,

 • Bilgi, beceri ve davranışsal hedeflerin, kurumsal hedeflerle örtüşecek şekilde belirlendiği,

 • Eğitim yerinden iş yerine ve günlük hayata kolaylıkla transfer edilebilen.

 • Hedef kitleye, doğru yer, doğru zaman ve yöntemlerle ulaşan,

 • Etkinliği ölçülen,

 • Geri bildirimlerle sürekli geliştirilen ve yenilenen eğitimlerdir.


Sertifika Programları:


 • Edinilmiş Mallara Katilma Rejimi ve Tasfiyesi Sertifika Programi

 • Insan Kaynaklari Yönetimi Sertifika Programi

 • Öfke Kontrolü Eğitimi

 • Stres Yönetimi Eğitimi

 • Takim Çalişmasi Eğitimi

 • Zaman Yönetimi Eğitimi

 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi

 • Gelişimsel Psikopatoloji Eğitimi

 • Proje Yönetimi Eğitimi

 • Tedarik ve Satinalma Yönetimi EğitimiNeden Kemerburgaz Üniversitesi?
Güçlü Akademik Kadro

Çoğu yurt dışından doktoralı

En iyi üniversitelerde ve ulusal ve uluslararası kuruluşlarında çalışmış

Ulusal ve uluslararası araştırma projesi ve yayın yapmış


Etkin Eğitim

Küçük sınıflarda eğitim

Aktif öğrenme ve uygulamalı dersler

Her öğrenciye bir akademik danışman

Güçlü eğitim altyapısı
Güçlü Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce eğitim

Lisans programlarında meslek İngilizcesi

Eğitimini yurt dışında almış ve İngilizce ders vermiş öğretim kadrosu


Güçlü Bilgisayar Eğitimi

Bütün bölümlerde zorunlu bilgisayar dersleri

İnternet ortamında ders izleme, ödev ve proje olanağı
Esnek Program Yapısı, Zengin Seçenekler

Birçok bölüm arasında ortak birinci yıl

Başka bir bölüme geçme kolaylığı

Yandal ve çift anadal olanağı

Yüksek lisans programlarından ders alma olanağı

Dış Dünya ile İç içe Eğitim

İş yerinde uygulama

Sosyal sorumluluk projeleri

Girişimcilik dersi ve vurgusu

Yaz okulları ve dünya üniversiteleri ile ortak programlar
İş Bulma Desteği

Mezunlara iş bulma desteği

Kurucu vakfın bağlı olduğu holding firmalarında çalışma olanağı
Geniş Burs ve Finansman Olanakları

Yüksek sayıda burslu kontenjan

Tamamı burslu programlar

İlk ikibine girenlere ek burs ve olanaklar

Başarı bursu

Tüm öğrencilere ücretsiz özel sağlık sigortası

Öğrenim ücretini taksitli ödeme olanağı

Öğrenim ücretinin peşin ödenmesi durumunda indirim

Üniversitede ücretli olarak çalışma olanağı

Lisans Sonrası Eğitimde Avantajlar

Yüksek Lisans eğitimine devam edenlere burs

Mezuniyet sonrasında özel öğrenci olarak indirimli ücretle ders izleme olanağı

Sertifika programlarına indirimli ücretle katılma olanağı


Üniversite Kenti İstanbul

Zengin tarih, kültür, doğal güzellikler

Eğlence, gençlik ve öğrenci kenti

Göreceli ucuz ve kaliteli yaşam seçenekleriKemerburgazda Yaşam…
Öğrenci Kulüpleri:
Üniversite eğitiminin vazgeçilmez unsurlarından biri sosyal hayatın akademik hayatı beslemesidir. Öğrenci kulüpleri, öğrencilerin sosyalleşmelerini sağlayacak, paylaşım ve dayanışma ruhlarını teşvik edecek etkinlik odaklarıdır.
Üniversitemizdeki öğrenci kulüpleri, öğrencilerimizin eğilim ve talepleri doğrultusunda, kendi iradeleriyle oluşturulmuştur. Müzik, spor, sanat, girişimcilik, hukuk ve psikoloji gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren kulüplerimiz, öğrencilerimizi hem iş hayatına hazırlamakta hem de onların sosyal ve kültürel gelişimini zenginleştirmektir.

Kulüp etkinlikleri ve üyeliği tüm öğrencilerimizin katılımına ve katkılarına açıktır. Dileyen tüm öğrenciler, ilgi alanları doğrultusunda kulüp kurabilme özgürlüğüne sahiptir.Barınma:
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Anlaşmalı Öğrenci Evleri; öğrencilerimizin eğitim yaşamlarını başarı ve güvenle sürdürmeleri için gerekli her türlü donanıma sahiptir.

Üniversitemiz İstanbul'da öğrencilerimiz için anlaştığımız yaşam merkezlerinde, modern, güvenli, çağdaş bir ortamda, şehrin merkezine yakın ve hayatın içinde güvenli bir ortam sunmaktadır.Psikolojik Destek Birimi:
Psikolojik Destek Birimi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı, üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve onlara bu konularda gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Üniversitemiz öğrenci ve çalışanları, birimimizden karşılaştıkları kişisel ve ilişkisel sorunlar, kaygı, depresyon, aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, zorluklar, uyum ve adaptasyon problemleri vb. zorluklarla ilgili destek alabilirler.
Bu amaç doğrultusunda birimimiz, bireysel görüşmeler yapar; bireysel, sosyal ve akademik becerilerinizi geliştirmeye destek olarak,  karşılaştığınız veya karşılaşabileceğiniz sorunların üstesinden daha kolay gelmenize yardımcı olur. Yaşadığınız sıkıntıları daha iyi anlamanıza ve kendinizi tanımanıza yardımcı olur.

Görüşmeler yaklaşık 45 dakika sürer. Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışmanınızla birlikte karar verebilirsiniz. Görüşmelerde GİZLİLİK İLKESİ esastır. Paylaşılan her tür bilgi ve paylaşım, danışanların izni olmadan kesinlikle başka bir kişi ve/veya kurumla paylaşılmaz. Ancak danışanların veya bir başkasının zarar görme ihtimali durumunda bu bilgiler danışanın bilgisi dahilinde paylaşılabilir.Çalışma Sistemi

Psikolojik Destek Birimi, acil durumlar dışında randevu sistemi ile çalışır.Ulaşım
c:\users\asli\desktop\kmbr.png

SERVİS SAATLERİ 

Servisler, Yenibosna'dan Pazartesi ve Cuma günleri 08:20'de, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 09:00'da, Üniversiteden Pazartesi günü 14:45'te, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 15:45'te, Cuma günü 13:00'da hareket edecektir.

 


13 TEMMUZ-3 AĞUSTOS TANITIM GÜNLERİ ULAŞIM TABLOSU

1-İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin 13 Temmuz-3 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenlenecek tanıtım günlerine yönelik olarak 5 merkez (Taksim, Bahçeşehir, Bakırköy, Beylikdüzü ve Yenibosna) ile üniversite arasında ulaşım karşılıklı olarak ücretsiz sağlanacaktır.
2- Araçların hareket zaman çizelgesi tabloda yer almaktadır. Servisler 09: 00-17:30 saatleri arasında hizmet verecektir.
3-Kalkış noktaları :
• TAKSİM: HAVAŞ/MC DONALDS ÖNÜ
• BAHÇEŞEHİR: SÜZER BULVARINDAKİ BÜYÜK MİGROS ÖNÜ
• BAKIRKÖY: MEYDAN KAYMAKAMLIK YANI
• BEYLİKDÜZÜ: MİGROS ÖNÜ
• YENİBOSNA: METROBÜS DURAĞI İLE KOÇTAŞ ARASINDAKİ MİNİBÜS DURAKLARI


ARAÇ İLE ULAŞIM

Üniversite TEM otoyoluna yaklaşık 400 metre mesafededir. Ankara İstikametinden gelişte Güneşli istikametini gösteren oktan itibaren sağa girilmeli, İSTOÇ ve üniversite yönlendirme yazıları takip edilmelidir. Edirne istikametinden gelişte, Mahmutbey gişelerinden geçtikten sonra Mahmutbey yönlendirme okundan sağa giriş yapılmalıdır. Üniversite binası yolun güneyinde, 14 katlı bir binadır.
Kataloq: images -> kurumlar -> dosyalar
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti
images -> Qrafikdizay n fənninin proqramı baki – 2013 Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti “Dİzayn” kafedrası Qrafik dizayn
images -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti «İQTİsadi TƏHLİl və audiT»
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti
dosyalar -> Eğitim-öğretim yılında toplam olarak 2915 öğrenci öğrenim görmüştür
dosyalar -> Vizyon ve Misyon
dosyalar -> Üniversite Kurucusu: T. C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü
dosyalar -> Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı
dosyalar -> Unesco bünyesindeki

Yüklə 161,9 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə