Koç “Ülkem iÇİN” Çalişmaya devam ediyorYüklə 7,76 Kb.
tarix12.01.2019
ölçüsü7,76 Kb.
#95207

KOÇ “ÜLKEM İÇİN” ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

 

Koç Holding , 80. yıl etkinlikleri içinde hayata geçirdiği “Ülkem İçin” projesi kapsamında, Kavacık’da bulunan TEMA-Vehbi Koç Parkı içinde bir bilim parkı oluşturdu. Parkı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ve CEO’su Bülend Özaydınlı, Koç Holding çalışanları ile birlikte tamamlayarak, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut’un da katılımı ile çocuklar için hizmete açtılar.

 

Koç Topluluğu, toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk alanındaki duyarlılığının altını çizen bir başka önemli projeye imza attı. Kurucusu Vehbi Koç’un “Ülkem varsa ben de varım” ilkesinden yola çıkarak kurulduğu günden bu yana sosyal sorumlulukta en ön sıralarda yer alan Koç Topluluğu, bu anlayış ile her yıl mayıs ayının son pazar gününü, Türkiye’nin 81 ilinde sosyal sorumluluk projelerini uygulama alanına sokma amacıyla “Ülkem İçin Günü” ilan etti. 

Koç Holding’in merkezinin bulunduğu Nakkaştepe’de kampusündeki çalışanlar çocukların bilime ilgisini uyandırabilecek bir ortama duyulan ihtiyacı göz önüne alarak, ODTÜ ve TEMA işbirliği ile  “Ülkem İçin” günü kapsamında TEMA-Vehbi Koç Parkında Bilim Parkı projesini hayata geçirdi. Bu parkta, ODTÜ tarafından özel olarak üretilen “Arşimed Burgusu”, “Kum Sarkacı”, “Dişliler, çarklar ve kaldıraçlar” gibi pek çok fizik deney aletleri yer alıyor.

 

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa V. Koç ve CEO’su Bülend Özaydınlı’nın da katıldığı ve  montaj işlemlerini Koç Holding çalışanları ile birlikte gerçekleştirdiği park, çocukların bilim ve fen bilimlerine karşı ilgilerini artırmayı ve eğlenirken öğrenmeyi sağlamayı amaçlıyor. 

Eğitim, kültür, çevre ve sağlık alanlarında pek çok uygulanmış projenin sahibi olan Koç Topluluğu, “Ülkem İçin Günü” adlı yeni projesiyle Topluluğa bağlı şirketlerin yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerini ülke çapında yaygınlaştırmak üzere 81 ilde 87 bin çalışanını ve 12 binden fazla bayiini seferber etti.Bu yıldan itibaren gelenekselleşmesi planlanan proje doğrultusunda, Koç Holding’in kuruluş yıldönümü haftası da olan mayıs ayının son haftası tüm yurtta “Ülkem İçin Günü” olarak kutlanacak. Tüm bayiler ve şirket çalışanları, özellikle kişisel katılımlarıyla Türkiye’nin tüm illerinde çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirecekler.

 

Koç Topluluğu’nun, “Ülkem İçin Günü” projesi çerçevesinde bayi ve çalışanlarının doğrudan katılımıyla uygulanmasını hedeflediği sosyal sorumluluk projeleri; okul boyanması, çeşme veya park inşa edilmesi gibi basit görünen ancak ihtiyaç olan girişimlerden Van Gölü’nün temizlenmesi gibi büyük projeleri de kapsayan geniş bir yelpazeyi içeriyor.

Yüklə 7,76 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə