Kız Meslek Lisesi Okul Aile Birliğinden Başkan Aktaş’a ZiyaretYüklə 10 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü10 Kb.
#89710


Kız Meslek Lisesi Okul Aile Birliğinden Başkan Aktaş’a Ziyaret
Kız meslek lisesi okul aile birliği üyeleri, Başkan Aktaş’ı makamında ziyaret ederek, gündemde olan yeni okul binasıyla alakalı fikir alışverişinde bulundular.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Okul Aile Birliği üyelerinden Şükrü Karaman; yer tespitinin zaten yapıldığını belirterek, 2014-2015 yılı içerisinde projelerde ilk adımların atılacağını kaydetti. Konuyla ilgili gerekli desteği başkan Aktaş’ın içtenlikle gösterdiğini ifade eden Karaman, desteklerinden dolayı başkan Aktaş’a teşekkür etti.
Karaman; “Bizler de başkanımızın desteğiyle daha gayretli bir şekilde çalışmalarımızı hızlandırıp günümüz şartlarına koşullarına uygun, yeni çehreli bir Kız Meslek Lisesi kazandırarak, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak adına elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.
Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise; ziyarete gelen Kız Meslek Lisesi okul aile birliği üyelerine hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, İnegöl’ün hızla büyüdüğünü ve genç nüfusun yoğunluğu dolayısıyla da 2004 senesinde 6 olan lise sayısının bugün 15’lere çıktığını kaydetti. Buna rağmen hala yetersizliklerin, bir miktar sıkıntıların olduğunu ifade eden Aktaş; “Özellikle de Kız Meslek Lisesi çok rağbet gören bir okul. Bu manada ailelerin bu tercihine kayıtsız kalmamak lazım. Allah’a şükürler olsun belediyemizin tahsis ettiği yerde, devletimizin imkânlarıyla bir Kız Meslek Lisesi inşa edildi. Fakat Nene Hatun Kız Meslek Lisesi ihtiyaca tam olarak cevap vermedi. Yunus Emre Lisesinin dönüştürülmesi ile alakalı bu arada yeni bir uygulama başladı. Bu da sonraki günlerde gelecek olan potansiyeli karşılayacaktır” dedi.
Mevcut Kız Meslek Lisesinin artık ekonomik ömrünü tamamladığını, dolayısıyla yeni bir binayla değiştirilmesi gerekliliğini daha önce yüzeyselde olsa kamuoyuyla paylaştıklarını kaydeden Aktaş; “Özellikle de burada ifade etmek istiyorum. Bu konuda bir çalışmamız ve projemiz var. Bu proje, sadece Kız Meslek Lisesini ve Kaşıkçıoğlu Okulunu dönüştürme çalışması değil, beraberinde o bölgenin farklı bir fonksiyonla değerini arttırma noktasında bir isteğimiz, düşüncemiz, yaklaşımımız var” dedi. Bu manada hayırsever ile konuştuklarını ve gelişmeleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen Aktaş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Öncelikle biz oradaki Kız Meslek Lisesini, şuan Anadolu Lisesi olarak yapacağımız Halk Ekmek Fabrikası arkasında belediyeye ait yerin hemen yan tarafında mini kampüs gibi bir yer oluşturarak oraya almak istiyoruz. Daha sonrasında, yine Kaşıkçıoğlu okulunun da, Yüzüncü yıl ilkokulu bahçesine belediyemiz marifetiyle yapacağımız ek binada hizmet vermesiyle, o alanı boşaltıp orada kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz. Orayı bir rekreasyon alanı ilan edip İnegöl’e özellikle Orhaniye ve Sinanbey mahallemize kazandırmak istiyoruz” dedi.
“Tabiî ki kapalı, yüksek duvarlar arkasındaki eski binalardan ziyade, insanların evlerinden baktıklarında veya caddeye çıktıklarında daha açık, daha yeşil, daha müreffeh bir ortamı görmeleri bizim arzu ettiğimiz konudur” diyen Aktaş; konuyu çok uzatmadan bir an önce gerçekleştirmeyi, öğrencileri daha sağlıklı bir okula en kısa zamanda kavuşturmayı arzu ettiklerini söyledi. Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacaklarının altını çizen başkan Aktaş; bugünde okul aile birliği üyeleri ile bu konuda neler yapılabilir, ne durumdayız, çalışmaları ne zaman sonuçlandırabiliriz noktasında görüşmeler yaptıklarını belirtti.
Geleceğimiz olan yavrularımızın daha iyi bir ortamda yetişmesi adına bunlar bizim için olmazsa olmaz konulardır diyen Aktaş; “Bu konuda fedakâr bir şekilde yıllarca hizmet eden ağabeylerimiz, arkadaşlarımız var. Ben hepsine teşekkür ederim. İnşallah okulumuz geçmişte olduğu gibi bugün de, bugünden sonra da İnegöl’ün örnek okullarından olur. Hem kültürel, hem sportif başarıları ile kız meslek lisesi adından hep söz ettirir” dedi.Yüklə 10 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə