Lösemi hastası Yusuf, annesinin hayalini gerçekleştirdiYüklə 8,45 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü8,45 Kb.
#23506
-Lösemi hastası Yusuf, annesinin hayalini gerçekleştirdi

-Yaklaşık 1 yıldır yakalandığı lösemi hastalığıyla mücadele eden

14 yaşındaki Yusuf Mert Arseven’in bahar aylarını annesiyle birlikte

sağlığına kavuşarak geçirme hayalini gerçeğe dönüştürmek için Parktepe Evleri

ilk adımı attı

-Çocukların anneleriyle kurdukları hayalleri gerçekleştirmek için düzenlenen

“Annemle Hayalim” yarışması Yusuf Mert’in dışında, Alzheimer hastası annesini mutlu etmek isteyen

İzmirli Sevgi ve annesiyle İstanbul’u ‘hissetmek’ isteyen Karamanlı Mehmet Furkan’ı da

kurduğu hayale kavuşturdu

- Yaklaşık 1 yıldır yakalandığı lösemi hastalığıyla mücadele eden 14 yaşındaki Yusuf Mert Arseven’in bahar aylarını annesiyle birlikte sağlığına kavuşarak geçirme hayalini gerçeğe dönüştürmek için Parktepe Evleri ilk adımı attı.

Çocukların anneleriyle kurdukları hayalleri gerçekleştirmek için düzenlenen “Annemle Hayalim” yarışması Yusuf Mert’in dışında, Alzheimer hastası annesini mutlu etmek isteyen İzmirli Sevgi ve annesiyle İstanbul’u ‘hissetmek’ isteyen Karamanlı Mehmet Furkan’ı da kurduğu hayale kavuşturdu.

LEMA Grup ve FERTAŞ AŞ işbirliğiyle kurulan Şahika Grup Yapı tarafından inşa edilen Parktepe Evleri’nin düzenlediği “Annemle Hayalim” yarışması ödül töreni, oldukça duygusal anlara sahne oldu. Ülke çapında katılım ile gelen hayaller arasında seçim yapmak güç olunca, bir yerine 3 hayalin gerçekleştirilmesine karar verilen yarışmanın ödül törenine kazanan hayallerin yanında konut sahipleri de katıldı.

Konutta hayal edilenleri sunduklarını ifade eden Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altuntaş, “Annemle Hayalim” yarışması ile de çocukların anneleriyle hayallerine ulaşmasını hedeflediklerini bildirdi.

Yarışmaya katılan hayallerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu vurgulayan Altuntaş, “Yarışmamıza gelen hayallerin kimi bizi çok duygulandırdı, kimi de güldürdü. Gelen çok sayıda hayal arasından 3’ünü belirledik. Bugün de kazanan hayallerimizi ödüllendirmek için bir araya geldik. Yusuf Mert Arseven, Sevgi Midillili, Mehmet Furkan Şaşma’nın anneleriyle kurdukları hayaller bugün gerçek oluyor. Yarışmamıza katılarak hayalini bizimle paylaşan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

-İzmirli Sevgi, Karamanlı Mehmet Furkan…

Annesiyle hayalinin sağlığına kavuşup, baharın tadını çıkarmak olduğunu yazan 14 yaşındaki Yusuf Mert Arseven, tedavi masraflarını karşılayan Parktepe’ye teşekkür ettiğini söyledi.

Rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine gelemeyip, telefonla bağlanan Yusuf Mert, yarışma duyurusunu gördüğünde babasından hayalini paylaşmasını istediğini kaydederek, “Babam tanıdıklarından bir bilgisayar bularak, benim için başvuruda bulundu. Hayalimin gerçeğe dönüşecek olması annemi çok mutlu etti. Annemin tek hayali benim bir an önce sağlığıma kavuşmam, benimki ise onun hayallerine kavuşması. Onu çok seviyorum ve tüm hayallerinin gerçek olmasını istiyorum” dedi.

İzmir’de yaşayan 25 yaşındaki Sevgi Midillili ise Alzheimer hastası annesiyle Konya’ya gidip Mevlana’yı hissetme hayalini paylaştığını ifade ederek, “Annemle unutamayacağı günler yaşamak istiyorum. Ne yazık ki mümkün değil, her şeyi unutacak. Ama ben Parktepe’nin yaptığı bu etkinliği ve annemle yapacağımız bu geziyi hiç unutmayacağım” ifadelerini kullandı.

Annesiyle beraber uçağa binerek, İstanbul’u doyasıya yaşamak istediğini paylaşan 13 yaşındaki Karamanlı Mehmet Furkan Şaşma ise, “Dünyanın en güzel şehrini, dünyanın en güzel kadını annemle gezmek hep hayalimdi. Parktepe’ye bu güzel etkinlik için çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde İstanbul’u annemle yaşayacağım” diye konuştu.

Etkinlik, Murat Altuntaş’ın kazananlara ödüllerini takdim etmesiyle sona erdi.

Ayrıntılı bilgi için:

Ceren İlbaşı

RPR Medya AŞ

0312219846405301782740

Adres: Beytepe Mahallesi Küme Evleri No: 275 Beytepe / Çankaya - ANKARA  Tel: 0312 474 00 11Yüklə 8,45 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə