T. C. Kocaeli BÜYÜKŞEHİr belediyesi İsu genel müDÜRLÜĞÜ Özel Kalem Müdürlüğü Basın BürosuYüklə 14,62 Kb.
tarix28.07.2018
ölçüsü14,62 Kb.
#61324

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın BürosuBülten No: 99 02.08.2013
GÖLCÜK HASANEYN VE NİMETİYE KÖYLERİNE BOL SU
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Gölcük ilçesine bağlı Hasaneyn ile Nimetiye köylerinin yaz aylarındaki su sıkıntısını giderecek projeyi tamamlayarak bol ve düzenli suya kavuşturdu.
Köylere su verilmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’nin hiçbir noktasında susuzluk çekilmesini arzu etmiyoruz.”dedi.
Gölcük ilçesine bağlı Hasaneyn ve Nimetiye köylerindeki yerel su kaynakları yaz aylarında yetersiz kalıyor ve köylerde su sıkıntısı yaşanıyordu. İSU Genel Müdürlüğü, iki köyün içmesuyu sıkıntısını gidermek için Hisareyn içmesuyu deposu ile Hasaneyn su deposu arasında 2300 metre uzunluğunda terfi hattı ile terfi merkezi inşa etti.
700 bin TL’ye mal olan proje için Hisareyn su deposunda tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı.
BAYRAM,“KÖYLERİMİZE,İNSANLARIMIZA HAYAT KAYNAĞI VE FAYDALI OLACAKTIR.

Törenin açılış konuşmasını yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, iki köye bol ve düzenli su sağlamanın heyecanını yaşadıklarını vurguladı. Projenin 700 bin TL’ye mal olduğunu belirten Bayram, “Bu proje belki diğer projelerimize göre küçük bir proje olarak görülebilir. Ancak konu su olduğu için bir damlası da bizim için çok önemlidir. Önemli bir proje olarak görüyoruz. Hasaneyn ile Nimetiye köylerindeki yerel kaynaklar yeterli olmadığı zaman cazibe ile gelen Yuvacık barajından sağlanan suyu yeni inşa ettiğimiz 2300 metre uzunluğundaki terfi hattı ile bölgeye verilecektir. Terfi merkezindeki iki tane pompanın sağlayacağı 12 lt/sn debi ile Hasaneyn’e ihtiyaç halinde yeterli suyu takviye edecektir. Bize maliyeti 700 bin TL oldu ve kısa zamanda hayata geçirdik. Köylerimize,insanlarımıza hayat kaynağı ve faydalı olacaktır. Emeği geçen arkadaşlarımıza, talimatı ile bizi yönlendiren Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilgisinden dolayı Gölcük Belediye Başkanımıza, köy muhtarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”dedi.


MUHTAR SARAL,”ARTIK SUSUZLUK ÇEKMEYECEK, BOL SUYA KAVUŞTUK”

Suya kavuşmanın heyecanı içerisinde bulunan Hasaneyn köyü muhtarı Şaban Saral da, yaz aylarındaki susuzluktan dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Köyümüzün bol suya kavuşması Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İSU Genel Müdürümüz sayesinde gelmiştir. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Köylerimiz için büyük bir ihtiyaçtı. Susuzluk nedeniyle medyaya kadar düşüyorduk. Bundan sonra açık ve net her zaman bol su alacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


BAŞKAN ELLİBEŞ,”KÖYLERİMİZ BUNDAN SONRA SUSUZLUK YAŞAMAYACAKTIR”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de, köylerdeki yaşam ve sıkıntılar Gölcük’ü direkt ilgilendirdiğini belirterek, “Büyükşehir ile hizmetler arttı. Büyükşehir beledimizin Kocaeli’nin tamamını kucaklayan yönetim anlayışı içerisinde problemler projeler ile bir bir çözülüyor. Suyun küçüğü ve büyüğü olmaz. Bu köylerimiz bundan sonra susuzluk yaşanmayacaktır. Medyaya susuzluk haberleri düşüyordu, bundan sonra su çok olacağı için vanayı kapatın denilecektir. Emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum. “diye konuştu.


BAŞKAN KARAOSMANOĞLU,”KOCAELİ’NİN HİÇBİR NOKTASINDA SUSUZLUK ÇEKİLMESİNİ İSTEMİYORUZ.

Suyun canlılar için önemine vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise,”Su hayat kaynağı; olduğu zaman hayat var, olmadığı zaman hayat olmuyor. Bazı yazlar kural geçiyor ve yerel kaynaklar yeterli olmuyor, köylerimizin de hizmetler ile nüfusu artıyor. Bundan dolayı Kocaeli’nin hiçbir noktasında susuzluk çekilmesini arzu etmiyoruz. Gerek köylerdeki yerel kaynakları, gerek Yuvacık barajından gerekse ilimizin farklı ilçelerindeki kaynaklarımız var. Önümüzdeki yıllarda yine farklı yerlerde barajlar inşa edeceğiz. Namazgah barajını bu yılın sonunda tamamlayacağız. Büyük bir kısmı tamamlanan baraj ile bölgenin 50-100 yıllık içmesuyu ihtiyacını karşılanacaktır. Elimizde suyumuz var. Üst kısımlardaki köylerin susuzluk çekilmesi bizi üzer. Projemizi yaptık ve kısa zamanda devreye aldık. Zamanında, bayram gelmeden imdada yetişti. Barajdan gelen arıtılmış suyu Hasaneyn deposu akıtılacak ve köylerimiz artık bol ve düzenli suya kavuşacak. Hayırlı olsun, su gibi aziz olun.”diye konuştu.


Köy imamının tesisin hayırlı olması için yaptığı duanın ardından terfi merkezindeki pompaları Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberindekiler butona basarak çalıştırıldı.
Proje Kapsamında Yapılan Çalışmalar
- 200 ve 150 mm çaplarında duktil ve polietilen borular kullanılarak 2300 metre

uzunluğunda terfi hattı yapıldı.


- Betonarme olarak inşa edilen ve içinde 2 adet 12 lt/sn debisi ve 240 metre kota su

basacak pompalar bulunan terfi merkezi inşa edildi.


- Proje 700 bin TL’ye mal oldu.

Fikri KAYA/Basın Büro Sorumlusu

D-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.tr


Kataloq: media -> gallery
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştı
gallery -> 53,3 Mİlyon tl’LİK İKİ yatirimin temeli atildi
gallery -> İZMİt büYÜKŞEHİr belediyesi

Yüklə 14,62 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə