Ticari getiRİ sağlayan ilk gyo modeliYüklə 5,95 Kb.
tarix29.10.2017
ölçüsü5,95 Kb.
#20141

TİCARİ GETİRİ SAĞLAYAN İLK GYO MODELİ”


Ata, gayrimenkul değer artışına ve ticari kira gelirine ilişkilendirilmiş yeni bir yatırım modeli geliştirdi.

Ata Yatırım Ortaklığı, halka açık bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürüldü.


           Ata GYO’nun ana hedefinin yüksek değer artış potansiyeli bulunan ve düzenli kira geliri sağlayan bir ticari gayrimenkul portföyü oluşturmak olduğu ifade ediliyor.

Yükselen bir ivmeye sahip perakende sektöründe, zincir perakendecilerin büyüme stratejileri, ticari bazlı kira getirisi hedefleyen iş modelinin ana fikrini oluşturuyor. 

Özel bir GYO modeli olan  ATA GYO, ticari gayrimenkul portföyü oluştururken temel olarak zincir perakendecilere kiralamak üzere gayrimenkul geliştirme ve yatırım faaliyetlerinde bulunuyor. Bu kapsamda, öncelikle grup şirketlerinden TAB Gıda’nın büyüme stratejisinden faydalanılması hedefleniyor. Devam eden süreçte, farklı perakende sektörlerinde büyüyen zincir markalara yönelik geliştirme ve yatırım faaliyetleri planlanıyor. Hedef, yatırımcılara, düzenli kira geliri ve değer artış kazancı sağlamak.ATA GYO Genel Müdürü Cengiz Foan yaptığı açıklamada; inşaat ve kiracı riski düşük, yüksek getirili ve ciddi değer artış potansiyeline sahip gayrimenkullerden portföy oluşturduklarını ifade ediyor. Foan, küçük yatırımcıya da tüm ülke genelinde kira getirisine odaklanmış bir hisse senedi yatırımı yapma fırsatı sunduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürüyor: " Konut değil ticarethane alıp satıyoruz, kiracı garantili bu sistemde uzun vadede sadece kiradan değil gayrimenkulün kendi içindeki değerlenmesinin de yansıması olarak ATA GYO hisselerinin değerlenmesini bekliyoruz. İlk faz yatırımlarının büyük bölümünü Burger King restoranları olarak tamamlamayı hedefliyoruz. Sonraki genişleme ve büyüme dönemlerinde Burger King ölçeğinde yer alan kiracılarla perakende öncelikli olmak üzere ofis, lojistik vb. farklı ticari gayrimenkul yatırımlar yapacağız. Banka şubeleri, elektronik mağaza zincirleri, süpermarketler muhtemel diğer perakende kiracıları arasında yer alacaktır. Ata GYO olarak, yatırımcının lehine olmak koşulu ve dinamik bir yönetim anlayışıyla sürekli şekilde gayrimenkul satın alabilir veya satabiliriz."

Yüklə 5,95 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə