Wettkampf 9: 400 m Freistil weiblich Offene Wertung



Yüklə 41,16 Kb.
tarix08.04.2018
ölçüsü41,16 Kb.

Presseinformation Schwimmen: Norddeutsche Meisterschaften und Norddeutsche Jahrgangsmeisterschaften 2007



Wettkampf 9: 400 m Freistil weiblich

Offene Wertung


1. Daniela Schreiber 1989 SV Halle (Saale) 4:21,78

2. Jessica Luster 1990 SV Halle (Saale) 4:24,26

3. Stephanie Backhaus 1987 SG Neukölln 4:25,37

Wettkampf 10: 400 m Freistil männlich

Offene Wertung


1. Maik Schulze 1985 PSV Cottbus 4:02,98

2. Timo Spring 1989 SG Steglitz-Berlin 4:03,11

3. Sören Meißner 1990 SG Neukölln 4:04,05

Wettkampf 13: 200 m Schmetterling weiblich

Offene Wertung


1. Franziska Hentke 1989 SV Halle (Saale) 2:16,22

2. Jeanette Luster 1990 SV Halle (Saale) 2:17,62

3. Theresa Michalak 1992 SV Halle (Saale) 2:18,14

Wettkampf 14: 200 m Schmetterling männlich

Offene Wertung


1. Tim Wallburger 1989 SG Neukölln 2:04,30

2. Robin Backhaus 1989 SG Neukölln 2:07,26

3. Sebastian Solf 1989 Potsdamer SV 2:08,43

Wettkampf 15: 200 m Rücken weiblich

Offene Wertung


1. Stephanie Backhaus 1987 SG Neukölln 2:22,48

2. Xenia Madziarska 1991 SV Wasserfreunde 98 Hannover 2:24,42

3. Franka Klerner 1992 Potsdamer SV 2:24,85

Wettkampf 16: 200 m Rücken männlich

Offene Wertung


1. Felix Wolf 1989 Potsdamer SV 2:06,51

2. Philipp Kalweit 1988 AMTV-FTV Hamburg 2:10,36

3. Jan Hesse 1990 SV Wasserfreunde 98 Hannover 2:10,92

Wettkampf 17: 4*100 m Lagen weiblich

Offene Wertung


1. SV Wasserfreunde 98 Hannover 1. Mannschaft 4:21,65 Xenia Madziarska, Viviana Sorban, Lena Celina Hiller, Sarah Chahed

2. SV Halle (Saale) 1. Mannschaft 4:22,92 Elisa Miljukow, Theresa Michalak, Franziska Hentke, Daniela Schreiber

3. EVI Hildesheim 1. Mannschaft 4:32,89 Svenja Lindner, Katharina Schiller, Carina Kirchner, Maria Suplicki

Wettkampf 18: 4*100 m Lagen männlich

Offene Wertung


1. SV Wasserfreunde 98 Hannover 1. Mannschaft 3:48,32 Alibek Käsler, Kamil Kasprowicz, Lars Conrad, Jens Schreiber

2. Potsdamer SV 1. Mannschaft 3:55,09 Felix Wolf, Benjamin Madeja, Johannes Dietrich, Tobias Gutsche

3. SSG Bremen / Bremerhaven 1. Mannschaft 3:57,66 Daniel Swietlicki, Hendrik Feldwehr, Martin Jungfleisch, André Biere


Wettkampf 21: 200 m Brust weiblich

Offene Wertung


1. Carolin Rademacher 1992 SG Springe-Altwarmbüchen 2:34,89

2. Karoline Degenhardt 1988 Eberswalder SV 2:37,43

3. Margarita Filimonceva 1991 Potsdamer SV 2:39,88

Wettkampf 22: 200 m Brust männlich

Offene Wertung


1. Timo Lorenz 1982 SwC Berlin 2:24,62

2. Max Werkmeister 1989 SSV PCK Schwedt 2:25,15

3. Jan David Schepers 1990 SG Weser-Ems/Oldenburg 2:25,46

Wettkampf 31: 200 m Lagen weiblich

Offene Wertung


1. Franziska Hentke 1989 SV Halle (Saale) 2:23,30

2. Carolin Rademacher 1992 SG Springe-Altwarmbüchen 2:24,34

3. Karoline Degenhardt 1988 Eberswalder SV 2:24,43

Wettkampf 32: 200 m Lagen männlich

Offene Wertung


1. Robert Smith 1986 SSG Braunschweig 2:09,12

2. Jan David Schepers 1990 SG Weser-Ems/Oldenburg 2:09,17

3. Felix Wolf 1989 Potsdamer SV 2:10,96


Wettkampf 119: 50 m Schmetterling weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Saskia Rehder 1986 FC Voran Ohe 0:28,06

2. Sabine Rasch 1989 SV Halle (Saale) 0:28,67

3. Jeanette Luster 1990 SV Halle (Saale) 0:28,69

Wettkampf 120: 50 m Schmetterling männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Johannes Dietrich 1985 Potsdamer SV 0:24,44

2. Daniel Fankhänel 1987 SG Neukölln 0:25,07

3. Jan Hesse 1990 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:25,14

Wettkampf 123: 100 m Freistil weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Lena Celina Hiller 1990 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:57,71

2. Karoline Günther 1990 SV Halle (Saale) 0:58,26

3. Juliane Krüger 1989 SC Empor Rostock 2000 0:58,60

Wettkampf 124: 100 m Freistil männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Alibek Käsler 1988 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:50,62

2. Björn Barnofski 1988 Swim-Team Elmshorn 0:51,85

3. Maik Schulze 1985 PSV Cottbus 0:52,66

Wettkampf 129: 50 m Rücken weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Juliane Krüger 1989 SC Empor Rostock 2000 0:30,63

2. Xenia Madziarska 1991 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:31,13

3. Paulina Wiechmann 1994 Berliner Turn- und Sportclub 0:31,46

Wettkampf 130: 50 m Rücken männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Denés Schröder 1986 SG Berliner Wasserratten 0:27,12

2. Jan Hesse 1990 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:27,40

3. Frithjof Kögler 1990 Wasserfreunde Spandau 04 0:28,09

Wettkampf 111: 50 m Brust weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Carolin Rademacher 1992 SG Springe-Altwarmbüchen 0:33,46

2. Nicole Heidemann 1982 TV Meppen 0:33,60

3. Karoline Degenhardt 1988 Eberswalder SV 0:34,15

3. Inga Gäbler 1990 SG Elbe 0:34,15



Wettkampf 112: 50 m Brust männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Hendrik Feldwehr 1986 SSG Bremen / Bremerhaven 0:28,58

2. Timo Lorenz 1982 SwC Berlin 0:28,74

3. Benjamin Madeja 1987 Potsdamer SV 0:29,34

Wettkampf 35: 4*200 m Freistil weiblich

Offene Wertung


1. SV Halle (Saale) 1. Mannschaft 8:39,43 Jessica Luster, Karoline Günther, Sabine Rasch, Theresa Michalak

2. Swim-Team Elmshorn 1. Mannschaft 8:44,20 Taina Raezke, Sandra Baumgarten, Adelina Rohlff, Katja Trosien

3. SG Elbe 1. Mannschaft 9:00,16 Lisa Egger, Tanja Hachmann-Thießen, Kea Körner, Navina Niß

Wettkampf 36: 4*200 m Freistil männlich

Offene Wertung


1. SV Wasserfreunde 98 Hannover 1. Mannschaft 7:51,28 Alibek Käsler, Sören Barthel, Martin Grodzki, Kamil Kasprowicz

2. Swim-Team Elmshorn 1. Mannschaft 7:54,92 Till Hinrik Muffels, Björn Barnofski, Björn Hoffmann, Cedric Rothenbröker

3. EVI Hildesheim 1. Mannschaft 8:03,92 Robin Bode, Bastian Behringer, Fabian Schumann, Michael Funke

Wettkampf 37: 200 m Freistil weiblich

Offene Wertung


1. Stephanie Backhaus 1987 SG Neukölln 2:06,12

2. Theresa Michalak 1992 SV Halle (Saale) 2:08,01

3. Jessica Luster 1990 SV Halle (Saale) 2:08,28

Wettkampf 38: 200 m Freistil männlich

Offene Wertung


1. Björn Barnofski 1988 Swim-Team Elmshorn 1:53,59

2. Tim Wallburger 1989 SG Neukölln 1:54,18

3. Sven Thöne 1988 AMTV-FTV Hamburg 1:55,00


Wettkampf 139: 100 m Brust weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Carolin Rademacher 1992 SG Springe-Altwarmbüchen 1:12,40

2. Katharina Schiller 1984 EVI Hildesheim 1:12,81

3. Karoline Degenhardt 1988 Eberswalder SV 1:12,87

Wettkampf 140: 100 m Brust männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Daniel Schwarz 1987 Aqua Berlin 1:05,24

2. Matthias Kurzawski 1983 Blumenthaler TV 1:05,65

3. Max Werkmeister 1989 SSV PCK Schwedt 1:06,44

Wettkampf 141: 50 m Freistil weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Sabine Rasch 1989 SV Halle (Saale) 0:26,68

2. Nadine van den Boom 1991 VfV Hildesheim 0:26,98

3. Lena Celina Hiller 1990 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:27,03

Wettkampf 142: 50 m Freistil männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Johannes Dietrich 1985 Potsdamer SV 0:23,18

2. Alibek Käsler 1988 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:23,31

3. Daniel Fankhänel 1987 SG Neukölln 0:24,06

Wettkampf 147: 100 m Rücken weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Stephanie Backhaus 1987 SG Neukölln 1:05,54

2. Xenia Madziarska 1991 SV Wasserfreunde 98 Hannover 1:06,35

3. Paulina Wiechmann 1994 Berliner Turn- und Sportclub 1:07,12

Wettkampf 148: 100 m Rücken männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Alibek Käsler 1988 SV Wasserfreunde 98 Hannover 0:56,42

2. Felix Wolf 1989 Potsdamer SV 0:58,50

3. Robert Smith 1986 SSG Braunschweig 0:59,33

Wettkampf 149: 100 m Schmetterling weiblich Endlauf

Offene Wertung


1. Katharina Schiller 1984 EVI Hildesheim 1:01,96

2. Theresa Michalak 1992 SV Halle (Saale) 1:02,17

3. Franziska Hentke 1989 SV Halle (Saale) 1:02,32

Wettkampf 150: 100 m Schmetterling männlich Endlauf

Offene Wertung


1. Johannes Dietrich 1985 Potsdamer SV 0:54,69

2. Martin Jungfleisch 1988 SSG Bremen / Bremerhaven 0:55,99

3. Denés Schröder 1986 SG Berliner Wasserratten 0:56,28

Wettkampf 53: 4*100 m Freistil weiblich

Offene Wertung


1. SV Halle (Saale) 1. Mannschaft 3:57,34 Theresa Michalak, Jeanette Luster, Sabine Rasch, Karoline Günther

2. SV Wasserfreunde 98 Hannover 1. Mannschaft 3:59,89 Sarah Chahed, Xenia Madziarska, Anna-Sophie Marx, Lena Celina Hiller

3. SG Elbe 1. Mannschaft 4:01,92 Navina Niß, Inga Gäbler, Tanja Hachmann-Thießen, Lara Timm

Wettkampf 54: 4*100 m Freistil männlich

Offene Wertung


1. Potsdamer SV 1. Mannschaft 3:33,62 Alexander Zick, Sebastian Solf, Tobias Gutsche, Felix Wolf

2. SSG Bremen / Bremerhaven 1. Mannschaft 3:36,43 Philipp Wolf, André Biere, Hendrik Feldwehr, Martin Jungfleisch



3. SG Lübeck 1. Mannschaft 3:40,28 Florian Goebel, Ole Brockmüller, Johannes Koldehoff, Julian Goebel

Erstellt durch WK-Pro, www.wk-pro.de, Ansprechpartner: Torsten Eschner - -

Kataloq: files
files -> Fövqəladə hallar və həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi”
files -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
files -> Ümumi məlumat Fənnin adı, kodu və kreditlərin sayı
files -> Mühazirəotağı/Cədvəl I gün 16: 40-18: 00 #506 V gün 15: 10-16: 30 #412 Konsultasiyavaxtı
files -> Mühazirə otağı/Cədvəl ivgün saat 13 40 15 00 otaq 410 Vgün saat 13 40 15 00
files -> TƏDRİs plani iXTİsas: 050407 menecment
files -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ XƏZƏr universiteti TƏHSİl faküLTƏSİ
files -> Mühazirə otağı/Cədvəl Məhsəti küç., 11 (Neftçilər kampusu), 301 n saylı otaq Mühazirə: Çərşənbə axşamı, saat 16. 40-18. 00

Yüklə 41,16 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə