Atik yağ ve Pİl toplama yarişmasi başliyooooor!!!!

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 64.61 Kb.
tarix02.08.2018
ölçüsü64.61 Kb.

5 YAŞ KASIM AYI

VELİ BÜLTENİ
ATIK YAĞ ve PİL TOPLAMA YARIŞMASI BAŞLIYOOOOOR!!!!

Evlerinizde biriktirdiğiniz atık yağları pet şişelere koyarak okulumuzda bulunan atık yağ kumbaralarına gönderiniz.

Ayrıca topladığınız pilleri biriktiğinde okulumuza göndererek bize destek olabilirsiniz. OKULUMUZ TOPLADIĞI YAĞLAR ve PİLLERLE İLÇEMİZDE DÜZENLENEN OKULLAR ARASI YAĞ VE PİL TOPLAMA YARIŞMASINA KATILACAKTIR

Lütfen yağlarınızı ve pillerinizi biriktikçe okulumuza ulaştırınız.

GÜLEN YÜZLERDEN BAŞARI BELGELERİNE

Gülen yüzleri topluyoruz! Evimizde kullanılmış geri dönüşüm atıklarını okulumuza getiriyoruz(pil, kâğıt, plastik kapak, atık yağ)ATIKLARI BİRİKTİREREK GÖNDERİNİZ!!!!
01.11.2017

ÇARŞAMBA


DEĞERLER EĞİTİMİ GÜNÜMÜZ

Bu ayki DEĞERİMİZ. “SAYGI”SÖZ VERİYORUM KATILIM ÇALIŞMASI:

Çocuklara sınıflarında SAYGI değerine yönelik çeşitli çalışmalar yapılacağı ve bu çalışmalarda onların yer alacağı söylenerek çalışmalara destek olma sözü verdiklerini gösteren “söz veriyorum katılım belgesi” imzalatılır. (Bu çalışma sınıfta öğretmenler tarafından yapılacaktır).SAYGI İLE İLGİLİ ÖN ÇİZİMLERİMİZ:

Çocuklardan saygı ile ilgili bir resim çizmeleri istenir. Çocukların ön bilgileri kontrol edilir. Çocuklar böylece ön çizimlerin çalışmasını yaparlar.BEYİN FIRTINASINDA SAYGI:

Çocuklara beyin fırtınasının nasıl uygulanacağı ile ilgili bilgi verilir ve çocuklarla saygı ile ilgili bir beyin fırtınası yapılır.REHBERLİK ETKİNLİĞİ

Okul öncesinde Rehberlik programı kapsamında “DEĞERLER EĞİTİMİ SAYGILI OLMAK” videosunu izliyor ve etkinliğini uyguluyoruz.02. 11,2017

PERŞEMBE

kizilay,-sel-magdurlari-icin-cadir-kent-kurdu


KIZILAY HAFTASINI KUTLUYORUZ

Bu gün Kızılay’ı tanıyoruz. Sizde çocuğunuzla Kızılay’ın görevleri ile ilgili sohbet edebilirsiniz. Lütfen özellikle kan bağışı konusunu vurgulayınız.03.11.2017

CUMA


açıklama: çocuklarda spor ile ilgili görsel sonucu

HARAKETLİ YAŞAM

Geçen hafta olumsuz hava koşulları nedeniyle gerçekleşemeyen spor etkinliğimizi Okul bahçemizde kurulan parkurlarda, özel eğitmenler eşliğinde çeşitli yarışmalara ve yetenek oyunlarıyla gerçekleşiyor.


MANDALA GÜNÜMÜZ

Hafif bir klasik müzik eşliğinde boyanan “Mandala” sonunda çocukların stresleriyle kolaylıkla mücadele edebildikleri, sakinlik ve soğukkanlılık kazandıkları görülmüştür. Bizde bugün sınıfımızda mandala çalışması uyguluyoruz.

4-5 KASIM

İYİTATİLLER

06.11.2017

PAZARTESİimages
açıklama: kuzucuk videoları ile ilgili görsel sonucu

DEĞERLER EĞİTİMİ GÜNÜMÜZ

KENDİNE SAYGI

Çocuklarınızla insanın kendisine olan saygısı ile ilgili konuşuyoruz Sizde bu konuyla ilgili sohbet edebilirsiniz. Sohbetiniz sırasında “Ben kendime saygı duyarsam, çevremdekiler de bana saygı duyar” cümlesini vurgulayınız. Kendine saygı duyan kişi nasıl davranır konusuyla ilgili olarak; kişisel temizliğine ve bakımına dikkat eder, sağlığını korumak için özen gösterir, iyi ve yardım sever insan olmaya çabalar, verdiği sözleri yerine getirir gibi konuları konuşa bilirsiniz.


REHBERLİK ETKİNLİĞİ

Okul öncesinde Rehberlik programı kapsamında “KENDİME SAYGIM TAM” etkinliğini uyguluyoruz. KUZUCUK” eğitici videosunu izliyoruz07.11.2017

SALI


açıklama: muratpaşa belediyesi trafik park ile ilgili görsel sonucuKAVRAM ÇALIŞMAMIZ

MAVİ

Çocuğunuzla MAVİ renge yönelik çalışınız. Mavinin çeşitli tonlarına dikkatini çekiniz.

Sınıfımızda maviler köşesi oluşturuyoruz. Küçük bir kutuya evinizden kendi seçtiği üç adet mavi nesneyi koyarak getirmesini sağlayınız. Çocuğunuz “Benim mavilerim” sunumu yapacak. Kutusundaki mavi nesnelerin ne olduğunu ve neden bu nesneleri seçtiğini bizimle paylaşacak. 

TRAFİKTE BİLİNÇLİ NESİLLER PROJESİ KAPSAMINDA;

LALE SINIFLARI TRAFİK PARK GEZİSİ

Projemiz kapsamında her ay farklı sınıflarımız trafik parka gidecekler ve orada uygulamalı temel trafik eğitimi alacaklar.

Öğrencilerimiz trafikte nasıl davranacaklarını, karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat edeceklerini; kırmızı, sarı, yeşil trafik ışıklarının ne anlama geldiğini öğrenecek. Çocuklar ayrıca akülü araçlarla öğrendiklerini uygulama şansı bulacaklar. Bu ay trafik parkta eğitim alacak sınıfımız LALE SABAH VE LALE ÖĞLEN grupları


08.11.2017

ÇARŞAMBA


00

ATATÜRK’Ü TANIYORUZ

Ulu önder Atatürk’ü tanıyoruz ve Hayatı İle İlgili Sohbet Ediyoruz. “ATATÜRK OLMAK” hikâyesini izliyor tartışıyoruz.SİZLERDE SINIFIMIZA ÇOCUĞUNUZLA BERABER SÜSLEDİĞİNİZ BİR ATATÜRK RESİMİ GÖNDERİNİZ.

09.11.2017

PERŞEMBE


48[1]

ATATÜRKÜN SEVDİKLERİ

Atatürk’ün sevdiği sporları, uğraşları, hayvan ve doğa sevgisini, kitap okumaya olan merakını konuşuyoruz. Atatürk nasıl bir çocuktu tahminlerde bulunuyoruz.

Birlikte “Atatürk bize ne dedi” parmak oyununu oynuyoruz.


10.11.2017

CUMA
ULUÖNDER ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANIYORUZ

Atamızı birlikte anıyoruz. Okulumuz salonunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenine katılıyoruz.

Okulda düzenlenecek Atamızı anma töreninde, Atamıza sunmak üzere çocuğunuz ile birlikte karanfil göndermeniz rica olunur.
MANDALA GÜNÜMÜZ

Hafif bir klasik müzik eşliğinde boyanan “Mandala” sonunda çocukların stresleriyle kolaylıkla mücadele edebildikleri, sakinlik ve soğukkanlılık kazandıkları görülmüştür. Bizde bugün sınıfımızda mandala çalışması uyguluyoruz. ATATÜRK ile ilgili mandala çalışması yapıyoruz.11-12 KASIM

İYİTATİLLER

13.11.2017

PAZARTESİaçıklama: çocuklarda spor ile ilgili görsel sonucu
flashcard3

DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMAMIZ

Okul öncesinde Rehberlik programı kapsamında“KİME NASIL SAYGI GÖSTERİRİZ” oyununu oynuyoruz.Kavram Çalışmamız

3 SAYISI

3 sayısıyla ilgili sınıfımızda çalışmalar yapıyoruz. Sizler de evinizde 3 sayısına yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Örneğin mandalları üçerli gruplayabilirsiniz. Yazılan karışık sayılar içerisinden üçleri bulmasını isteyebilirsiniz.
14.11.2017

SALIaçıklama: bir yaz günü şarkısı ile ilgili görsel sonucu

EKO OKUL ÇALIŞMAMIZ “OKUL EYLEM GÜNÜMÜZ”

Çocuklarla okulumuzun yakın çevresinde “BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI” konusuna dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenliyoruz. Yürüyüşümüz sırasında konu ile ilgili broşürlerimizi dağıtıyoruz.

( İlgili broşüre okul wep sitemizden ulaşabilirsiniz.)

TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ

Bir Yaz Günü Şarkısı” oyununu Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda izliyoruz.


Not: Okulumuzdan çıkarak Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonuna yürüyerek gidiyoruz. Yürüyüşümüz sırasında okul eylem günümüzü de gerçekleştiriyoruz.


15.11.2017

ÇARŞAMBA


açıklama: ağır hafif kavramı ile ilgili görsel sonucu

EKO OKUL ÇALIŞMAMIZ

Nesli Tükenmek Ne Demek?” tartışıyoruz ve canlıların nesilleri neden tükeniyor konuşuyoruz.


Eko okul çalışmalarımız kapsamında çocuklarımızla her ay bir ağaç ve nesli tükenmekte olan bir hayvan hakkında bilgi edineceğiz.
Ayın nesli tehlikede veya tükenmekte olan hayvanı: AKDENİZ FOKU

Lütfen çocuğunuzla AKDENİZ FOKU hakkında bilgi ve resimler toplayarak sınıfımıza getirip bizlerle paylaşınız.
KAVRAM ÇALIŞMAMIZ

Yaşam becerileri atölyemizde; Ağır- hafif zıt kavramına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Sizde evde hangisi daha ağar oyunu onaya bilirsiniz (örn: sence kedimi yoksa kaplan mı ağır.)

16.11.2017

PERŞEMBE


56be224c9b002938b81a0f69864adb3d

ÇOCUĞUNUZ İLE BİRLİKTE ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜNE ÇIKARARAK, TOPLADIĞINIZ YAPRAKLARLA RESİMDEKİ PROJE HAZIRLAYIN. HAZIRLADIĞINIZ MANDALA PROJELERİ SINIFTA SERGİLENECEKTİR.

9-14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında, TİP Eğitimleri veren Manolya sınıfı velimiz Başak BAVBEK öğrencilerimize “Diyabet İle Yaşamak” konulu bilgilendirme eğitimi yapacaktır.

KAVRAM ÇALIŞMAMIZ

ÜÇGEN

Üçgen şeklini tanıyoruz. Birlikte üçgen avına çıkıyoruz. Sınıfımızda hazırlayacağımız “üçgenler köşesi” için sizde evde çocuğunuzla bulduğunuz üçgen şeklindeki nesneleri ayrıca değişik malzemelerden keserek(karton, strafor, kumaş vb.) hazırladığınız üçgenleri okula gönderebilirsiniz.KAVRAM ÇALIŞMAMIZ

Parça- bütün kavramına yönelik çalışmalar yapıyoruz

17.11.2017

CUMA


açıklama: kermes ile ilgili görsel sonucuOKUL KERMESİMİZ

Okulumuz bahçesinde velilerimizin desteği ve katılımıyla okulumuz geleneksel kermesini gerçekleştiriyoruz.4 ve 5 yaş tüm çocuklarımız kermese küçük dans gösterileri ve rontlarla renk katacaklar. Tüm velilerimizi aramızda görmek dileğimizle

18-19 KASIM

İYİTATİLLER

20.11.2017

PAZARTESİDEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMAMIZ

GÖRGÜ KURALLARI VE NEZAKET SÖZCÜKLERİ

Görgü kuralları ve nezaket sözcükleri hakkında çocuğunuzla sohbet ediniz.(başkasının odasına girmeden kapıyı çalmak, başkalarının çantalarını özel eşyalarını karıştırmamak, günaydın, iyi geceler vb sözcükleri kullanmak)


REHBERLİK ETKİNLİĞİ

Okul öncesinde Rehberlik programı kapsamında “ASIL BEN ÖZÜR DİLERİM” etkinliğini uyguluyoruz.

SELAM” şarkısını söylüyor ve dramatize ediyoruz.


21.11.2017

SALI


açıklama: e sesi ile ilgili görsel sonucu

SES ÇALIŞMAMIZ

 “E” SESİ

Çocuklarla “E” sesine yönelik çalışıyoruz “E” sesi kutumuz için çocuğunuzla birlikte gazete ve dergilerden bu sesle başlayan resimleri bularak ve keserek göndere bilirsiniz. “E” sesiyle başlayan kişi ve nesne bulma oyunu oynaya bilirsiniz. NOT: Harfin resmini değil sesle başlayan nesnenin resmini gönderiniz. Örneğin: ELMA,ETEK,EKMEK vb.


22.11.2017

ÇARŞAMBA


a7z7s2jcagpys67cal5xcj4ca28o8zqcal8i1ntca1fvz55ca5gq0ftcasngk40camayndjcalidixjca8s0081cakjolk2cacahja3cail9f9zca9vj6zqcamzrwf6ca9bu54vcak3m6dccafghvdtca0ty1cw

18-24 KASIM AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI sebebi ile öğrencilere DİŞ KRALLIĞI eğitici videosunu izliyor tartışıyoruz.

FIRÇALAR


Temizlik kurallarını öğreniyoruz ve farklı fırçalarla etkinlikler yapıyoruz.

Çocuğunuzla evde kullandığınız çeşitli fırçalar yapıları ve ne işe yaradıkları ile ilgili sohbet ediniz. Birlikte evinizde kaç çeşit fırça olduğunu sayınız.KAVRAM ÇALIŞMAMIZ

Aşağı- yukarı, alt-üst, iç-dış kavramlarına yönelik çalışıyoruz.
23.11.2017

PERŞEMBEBATI AKDENİZ TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ (NARENCİYE)GEZİMİZ

Okulumuz 4 ve 5 yaş grupları ile ilçemiz içerisinde bulunan Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne (Narenciyeye) giderek bölgemizin biyo çeşitliliğini içeren ağaç türlerini inceliyoruz.EKO OKUL ÇALIŞMAMIZ

AYIN AĞACI ÇALIŞMASI: TURUNÇ AĞACI

Eko okul çalışmalarımız kapsamında çocuklarımızla her ay bir ağaç ve nesli tükenmekte olan bir hayvan hakkında bilgi edineceğiz. Bu ay ağacımız TURUNÇ AĞACI gezimizde bu ağacı yerinde inceleme fırsatı bulacağız.


24.11.2017

CUMA
açıklama: mandala ile ilgili görsel sonucuÖĞRETMEN OLMAK NASIL BİR DUYGU ACABA?

Bugün tüm çocuklarımız sırasıyla öğretmen olacaklar. Bakalım öğretmen olmak nasıl bir duyguymuş

Sınıfları ziyaret ederek öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.
REHBERLİK ETKİNLİĞİ

Okul öncesinde Rehberlik programı kapsamında “ÖĞRETMENİM” etkinliğini uyguluyoruz.


MANDALA GÜNÜMÜZ

Hafif bir klasik müzik eşliğinde boyanan “Mandala” sonunda çocukların stresleriyle kolaylıkla mücadele edebildikleri, sakinlik ve soğukkanlılık kazandıkları görülmüştür. Bizde bugün sınıfımızda mandala çalışması uyguluyoruz.25-26 KASIM

İYİTATİLLER

27.11.2017

PAZARTESİ


açıklama: bayrak ile ilgili görsel sonucu


DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMAMIZ

BAYRAĞA SAYGI

Bayrağa saygı konusundan yola çıkarak fikir bankam çalışması yapıyoruz. Sınıflarımızda konuyla ilgili şarkı ve şiirler söylüyoruz. Sanat etkinliği hazırlıyoruz.
ANNE BABAMIN TELEFON NUMARASINI BİLİYORUM

Çocuklarımızdan anne ya da babalarının cep telefonunu öğrenmesini istiyoruz. Öğrenenlere küçük ödüller veriyoruz sizde bu konuda çocuğunuzu destekleyerek ve zaman zaman çalışmayı tekrarlayarak pekişmesini sağlayınız.28.11.2017

SALI


açıklama: tatlı acı kavramı ile ilgili görsel sonucuKAVRAM ÇALIŞMAMIZ

Yaşam becerileri atölyemizde; Ekşi –tatlı-tuzlu-acı, kavramına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Sizde evlerinizde tatları tahmin etme oyunu oynayabilirsiniz.NEREDE O ESKİ OYUNLAR

Çocuklarla oyunlar hakkında sohbet ediyoruz. En sevdiğimiz oyunları konuşuyoruz. “AÇ KAPIYI BEZİRGÂN BAŞI” oyunu oynuyoruz.

Çocukluğunuzda oynadığınız oyunlar ile ilgili sizde çocuğunuzla sohbet edebilirsiniz.


29.11.2017

ÇARŞAMBA


açıklama: çocuklarda trafik eğitimi ile ilgili görsel sonucu

SABİHA GÖKÇEN ANAOKULUNDA

TRAFİKTE BİLİNÇLİ NESİLLER PROJESİ

Projemiz kapsamında bu ay basitçe “TRAFİK NEDİR VE TRAFİK KURALLARI NELERDİR? ” konuşuyor ve görsel izliyoruz. Ayrıca çocuklarımızla okul trafik parkında uygulamalı kurallara yönelik çalışmalar yapıyoruz.


KAVRAM ÇALIŞMAMIZ

Sabah- öğle- akşam, kavramına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Sizde bu kavramlara zaman zaman konuşmalarınızda yer verebilir ve ne zaman oyunu oynayabilirsiniz. Örneğin: ne zaman kahvaltı ederiz? Ne zaman pijama giyeriz? Ne zaman okuldan döneriz? vb.

30.11.2017

PERŞEMBE
açıklama: üç kedi bir dilek ile ilgili görsel sonucuDEĞERLER EĞİTİMİ GÜNÜMÜZ

SAYGI İLE İLGİLİ SON çizimlerimizi:

Çocuklardan SAYGI ile ilgili resim çizmeleri istenir. Çocukların son bilgileri kontrol edilir. Çocuklar böylece son çizimlerini yaparlar.


Üç Kedi Bir Dilek” hikâyesi okunarak tartışıyoruz. Dostluk konusuna vurgu yapıyoruz.


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə