TekniK Şartname sayfa İşin Adı

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 25.47 Kb.
tarix31.12.2017
ölçüsü25.47 Kb.TEKNİK ŞARTNAME
Sayfa

İşin Adı : ÇEŞİTLİ SAHALARA FİZİKİ EMNİYET TEL ÇİT YAPILMASI


1

Beton ve mozaik harpuşta kırılması

Patlayıcı madde kullanmadan, demirli ve demirsiz beton inşaatın yıkılması, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, her türlü işçilik, araç ve gereç giderleri dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 6,8 m3 miktardadır. İdarece gösterilecek, kavlamış kısımlarda uygulanacaktır.2

Demir yüzeylerinin raspa edilmesi, tel fırça ve zımpara ile temizlenmesi

Demir imalat yüzeylerinin raspa edilmesi, tel fırça ve zımpara ile temizlenmesi için gerekli her türlü malzeme ve zayiatı ile iş yerindeki yükleme, boşaltma, yatay ve düşey taşıma dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 402,3 m2 miktardadır. Mevcut ve eksik kısımlarda yeni yapılacak köşebentli panel çitler için İdarece gösterilecek kısımlarda uygulanacaktır.3

Demir imalatın bir kat antipas, iki kat sentetik boya ile boyanması

Demir imalat yüzeylerinin temizlenmesi, raspa edilmesi, zımparalanması, 0,100 kg 1 kat, antipas sürülmesi, 0,100 kg 1.kat, 0,100 kg 2.kat istenilen renkte sentetik boya ile boyanması, her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 402,3 m2 miktardadır. Mevcut ve eksik kısımlarda yeni yapılacak köşebentli panel çitler için İdarece gösterilecek kısımlarda uygulanacaktır.4

Her genişlikte kargir duvar üzerine beton harpuşta yapılması

Mevcut duvar üzerine, her genişlikte ortalama 6 cm kalınlıkta olmak üzere harçla (Poz no:10.001-10.001/MK) beton harpuşta yapılması, için, bütün malzeme ve zayiatı, işyerinde yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma ile kalıp bedeli dâhil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 172,25 m2 miktarda yeni duvarda ve tamir edilecek kısımlardadır. Şantiye sahasında belli olmakla birlikte İdarece gösterilecektir.5

Çevre emniyeti için dikenli tel çekilmesi

Yaklaşık 0,14 kg/mt birim ağırlıklı galvanizli dikenli tellerin temini ve teknik resimde gösterilen yeni yapılacak beton direk-kafes tel ihatası için 3 sıra, onarım ve yenilemeler için yerindeki durumuna göre 2 veya 3 sıra olmak üzere uygulanacaktır. Tüm sahalar için her bir sıra dahil yaklaşık toplam 8500 mt uzunluktadır.

6

Prefabrik eğik çit direği imali

C40/50 betonu ile içerisine en az 4 adet Ø6 inşaat demiri ve her 25 cm’de bir etriye demiri kullanılarak buhar kürüne tabi tutulmuş 10x13/10x12/10x12 ebatlı (alt bölge/orta bölge/üst bölge) 3 m.lik beton direklerin imalat, nakliye ve teminidir. Ayrıca 5 adette 1 adet payanda beton direk de dahildir. Bu da C40/50 betonu ile içerisine en az 4 adet Ø6 inşaat demiri ve her 25 cm’de bir etriye demiri kullanılarak buhar kürüne tabi tutulmuş 8x10/7x10 ebatlı (alt bölge/üst bölge) 2 m.lik olacaktır.

7

Beton çit direğinin yerleştirilmesi

Derinlik, genişlik ve uzunluk için 50 cm olmak üzere kazı yapılarak beton direklerin tamamen betonla zemine sabitlenmesidir. En az 300 doz beton, betoniyerle hazırlanıp dökülecektir. Aynı nitelikte hazır beton temini de uygun bulunacaktır.

8

Galvanizli kafes telden çit yapılması

50x50 mm göz aralıklı Ø 3 mm galvanizli çelik tel ile uygulanacaktır. 2m.lik kısımlarda yatayda 3 ve bir adet de çapraz Ø 3 mm galvanizli gergi teli çekilecektir. Mevcut ve yeni yapılacak köşebent panellere kaynaklanacaklar için gergi teli uygulanmayacak 20x3 silme ile kaynaklı montaj yapılacaktır.

9

Taş Duvar Onarılması

Taş duvarın bir bölümünün yıkılmasından sonra, mevcut duvar yan yüzeyinde kalan taşların çıkıntıların tıraşlanması ve kalan boşlukların onarılması için; işçilik, her türlü malzeme ve zayiatı, alet ve edevat giderleri, iş yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşımalar, boşaltma, sökülen malzemenin atılması dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 140 m2 miktardadır.10

Taş Duvarların Eksik Taşlarının Hazırlanarak Yerine Monte Edilmesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyat tarifleri 17.051 no.lu pozundaki tarife uygun malzeme ile. taş duvarların eksik taşların hazırlanarak yerine monte edilmesi için; işçilik, her türlü malzeme ve zayiatı, alet ve edevat giderleri, iş yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşımalar, boşaltma, sökülen malzemenin istifi dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 0,500 m3 miktardadır.11

Ocaktan çaplanmış moloz taşı ile 200 dozlu çimento harçlı kargir inşaat yapılması

1,100 m³ ocaktan çaplanmış moloz taşı (Poz No: Y.08.026) ve 0,250 m³ harç (Poz No:10.003/MK) ile kargir inşaat yapılması, görünen yüzeylerin düzenlenmesi, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma boşaltma, gerektiğinde çalışma sehpaları, indirme tertibatı, şablon kullanılması, taşın ocaktan yüklenmesi, boşaltılması ve figüre edilmesi için gerekli her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, araç ve gereç giderleri dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında yaklaşık 6,50x1,00x0,60 ve 8,60x1,10x0,60 ile 8,50x0,45x0,60 (uzunluk x yükseklik x genişlik) miktardadır. Şantiye sahasında belli olmakla birlikte İdarece gösterilecektir.12

Köşebent ve silme demirlerden çit paneli yapılması ve yerine konulması

Çeşitli lama ve köşebent demirlerden yapılan korkuluklar ve bahçe parmaklıkları benzeri işlerin yapılması için demir perçin, civata, kaynak ve her türlü malzeme ve zayiatı, işyerinde yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, işçilik dahil işlerdir.

Tunçbilek Atölyeler ve Madenciler Mahallesi sahasında, ekteki teknik resimde gösterilen miktar ve niteliktedir. Kafes tel montajı da içten 20x3 silmenin çepeçevre kaynaklanması ile yapılacaktır.

Harpuşta içerisine sabitleme dahildir.


13

Diğer Hususlar

  1. Beton direk ve kafes tel-dikenli tel uygulaması:

  • Beke Atölyeler Sahası : 2208,7 mt

  • 1B Stok Sahası :1086,3 mt

  • Beke Stok Sahası :609,6 mt

  • Atölyeler ve Madenciler Mah. Sahası : 10,8 mt

  • Dere Tulumba Sahası :170,0 mt

  1. Diğer iş kalemleri için:

Tarifler içerisinde verilen miktarlar ile ekteki teknik resim esas alınacaktır.

  1. Tüm malzemelerin nakliyeleri ve molozun ortalama 2,5 km’ye atılması da taahhüt kapsamındadır.

  2. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili mevzuata uygun çalışılması konusunda doğrudan ve tek sorumlu Yüklenicidir.

Oska/010-zy
Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə