Akçakoca – K. Ereğli – Yedi Göller – Zonguldak – Bartın – Amasra – Safranbolu – Yörük Köyü – AbantYüklə 27,29 Kb.
tarix22.11.2017
ölçüsü27,29 Kb.

Son Katılım Tarihi : 07.08.201524 – 27 EYLÜL 2015 / 4 Gün – 3 Gece

Akçakoca – K.Ereğli – Yedi Göller – Zonguldak – Bartın –

Amasra – Safranbolu – Yörük Köyü – Abant
24 EYLÜL 2015 , Perşembe : İZMİR – BURSA – AKÇAKOCA – K. EREĞLİ

Sabah saat 04:00 da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Seyahat önü, saat 04:15 de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 04:30 da Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. Manisa-Akhisar-Balıkesir-Bursa üzerinden yolda verilecek gerekli molalar sonrası Ereğli’ye varış. Ereğli yakın çevre gezimizi yapacağız. İlk durağımız Cehennem ağzı mağarası. Daha sonra alış veriş için bu bölgeye has olan Osmanlı çileğimizin reçeli ve elpek bezi ürünlerimizden satın alabilirsiniz. Göztepe, Bozhane limanı, Askeriye ve  Erdemir  çevre gezilerimizi yapıp otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


25 EYLÜL 2015, Cuma : K. EREĞLİ – YEDİ GÖLLER – GÖKGÖL MAĞARASI – ZONGULDAK

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Ereğli'nin tek tarihi müzesini geziyoruz (açık olması halinde). Karadeniz Ereğli Müzesi´nde 3.000´i aşkın arkeolojik eser sergilenmektedir. Ereğli Müzesi, Halil Paşa Konağı olarak bilinen 3 katlı ve ´orta sofalı´ plan tipinde, kagir bir yapı içinde hizmet vermektedir. Halil Paşa Konağı 19. yüzyıl sonlarında (tahminen 1870´li yıllar) Padişah II. Abdülhamit döneminde sancak beyi olan Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılmıştır. Bozhane Yalı Caddesi üzerinde eski bir kilisenin temeli üzerine inşa edilen konakta, Roma dönemine ait binalardan toplanan antik malzemeler, özellikle cephe süslemesinde kullanılmıştır. Bina, bir dönem ortaokul ve kız meslek lisesi olarak da kullanılmıştır. Bir dönem sahipsiz kalan ve büyük ölçüde tahribata uğrayan bina restore edilmek üzere 1989 yılında Kültür Bakanlığına tahsis edilmiştir. Daha sonra Devrek’ten özel minübüslerle Yedi Göllere hareket edeceğiz. Çöküntülerle oluşmuş doyumsuz güzellikteki Yedigöllerde önce İncegöl ve Sazlıgölü daha sonra Nazlıgölü dolaşıp kısa fotoğraf molaları veriyoruz. Kuş sesleri arasındaki gezimize devam ederek şelalelerin de bulunduğu Aşıklar çeşmesine geliyoruz ( 7 çeşmeden su içilirse tüm dilekler kabul olurmuş “ bizden söylemesi” ). Daha sonra Büyükgöl ve Deringöl çevresini dolaşıp en son Seringölü’de fotoğraflayıp turumuzu tamamlıyoruz. Zonguldak’a hareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Gökgöl Mağarasının gezilip görülmesinden sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


26 EYLÜL 2015, Cumartesi : ZONGULDAK – AMASRA – SAFRANBOLU

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Bartın üzerinden “Çeşmi Cihan“ Dünyanın gözü olarak nitelendirilen, limanı ve balığıyla ünlu Karadenizin şirin beldesi Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan Amasra; hem 3000 yıllık tarihi, yerel el sanatları, balıkçılığa dayanan ve hem de kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Eski Ceneviz yerleşimi olan bu şirin beldede; Amasra Kalesini, surları geziyor ve resimliyoruz. Arzu edenlerle Amasra müzesi gezilecektir. Ağaç oymanın en güzel örneklerini görebileceğiniz çarşısında verilecek alış veriş molası sonrasında adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müze kent Safranbolu’ya geliyoruz. Panoramik tanıtım turumuzda; Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini, Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini görüyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan; Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molası sonrasında otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.27 EYLÜL 2015, Pazar : SAFRANBOLU – YÖRÜK KÖYÜ – ABANT – İZMİR

Kahvaltı sonrası Safranbolu’dan ayrılıyoruz. İlk olarak Yörük köyüne gideceğiz. Yörük köyü Safranbolu'nun yanı başında aynı mimariye sahip doğal özellikleriyle bozulmadan, yağmalanmadan günümüze kadar gelebilmiş ender köylerden biridir. Yöre halkının büyük şehirlere göçü nedeniyle halen terk edilmiş görünümündeki şirin köyün tamamı adeta açık hava müzesi gibidir. Verilecek serbest zaman sonrasında dört mevsimde dört ayrı doğal güzelliği yaşayan, çevresi çam ormanlarıyla kaplı, mis gibi havası ile zümrüt yeşili güzelliğin sahibi Abant’a çıkıyoruz. Keyifli bir günün ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bursa-Balıkesir güzergahı üzerinden verilecek molalar sonrası gece geç saatlerde İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşma dileğimizle sizlerle vedalaşıyoruz.TUR BEDELİ


NAKİT

3

TAKSİT

6

TAKSİT

9

TAKSİT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

525 TL

550 TL

570 TL

590 TL

TEK KİŞİLİK ODA

660 TL

690 TL

720 TL

740 TLÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri

* 4* Büyük Anadolu Ereğli Hotel de v.b.1 gece konaklama

* 4* Zonguldak Emirgan Hotel de v.b.1 gece konaklama

* Özel belgeli Safranbolu Park Hotel de v.b. 1 gece konaklama

* Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )

* Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )

* Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

* Araç içi ikramlar

* TURSAB seyahat güvence paketi


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İlk gün alınacak sabah kahvaltısı, son gün alınacak akşam yemeği

* Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler

* Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar

* Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

* Abant’a çıkış minibüs ücreti* Yedi göller minibüs ücreti

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 35 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

  • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

  • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.

  • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

  • Müze ve ören yerlerindeki indirimlerden faydalanmak için öğrenci ve öğretmen kimliklerinizi yanınıza almayı unutmayınız.

  • Yanınıza kalın ceket, yağmurluk, kapalı ayakkabı ve şemsiye almanızı öneririz.
Talatpaşa Bulvarı No: 14/3 Alsancak – İZMİR, Tel: 0.232.465 29 70–71 Fax: 0.232.465 29 72

http://www.pastoraltour.com, info@pastoraltour.comKataloq: docs
docs -> GƏNCƏ ŞƏHƏr məDƏNİYYƏt və turizm idarəSİ GƏNCƏ ŞƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi Aqrar iqtisadiyyata dair nə oxumalı?
docs -> Gəncə şəhər Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sisteminə daxil olan yeni kitabların siyahısı: İngilis dilində
docs -> Hazırlayanlar: Arzu Hüseynova Xəyalə Məmmədova
docs -> Gəncə şəhər mks-nin fonduna 2011-ci ilin IV rübündə daxil olan Yeni kitabların siyahısı: Azərbaycan dilində : Abbas, Aqil
docs -> Dahi şair Nizami Gəncəvinin anadan olmasının 870 illiyi-1141 1209 / b Metodik tövsiyə b
docs -> AZƏrbaycan respublikasi məDƏNİYYƏt və turizm naziRLİYİ Nizami Gəncəvi adına Gəncə Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyi Muzeyin tarixi
docs -> Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsi Qəbul edilmişdir

Yüklə 27,29 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə