İnegöl belediye başkanliği basın BülteniYüklə 30,93 Kb.
tarix28.06.2020
ölçüsü30,93 Kb.
#102695

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Basın Bülteni14 Ocak 2017

İNEGÖLLÜLER İLE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR
İnegöl Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında kendi alanlarında önemli görevlerde bulunan ve yaptıkları işler ile toplumun önemli değerler ile buluşmasına vesile olan Doç. Dr. Ömer Bolat, Sami Özey ve Mesut Yavaş’ı İnegöllüler ile buluşturdu.
Müze Konferans Salonunda gerçekleşen ve kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atan Doç. Dr. Ömer Bolat, Sami Özey ve Mesut Yavaş’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Tecrübe Paylaşımı’ adlı söyleşi programına Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Taban, Adil Kansu ve Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve protokol üyelerinin yanı sıra ilçe halkı da yoğun bir katılım gösterdi.
İnegöllülerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen programda Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Mesut Yavaş birbirinden güzel musiki eserleri ile programda sahne alırken, Dostlar Divanı’nda önemli çalışmalara imza atan Gazeteci-Yazar Sami Özey ile Siyaset Bilimci ve aynı zamanda Müsiad 3. Dönem Başkanı (2004-2008) olarak iş hayatında önemli çalışmaları hayat geçiren Doç. Dr. Ömer Bolat ülkemizin içinde bulunduğu duruma ilişkin önemli tespitlerde bulundu.
TECRÜBE PAYLAŞIMI

Hayatın önemli noktalarına dair tespitlerin ortaya koyulduğu ‘Tecrübe Paylaşımı’ adlı programda konuşmacıların yanında Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta yer aldı. Bir televizyon programı havasında gerçekleşen gecenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Öncelikle İnegöl’e gelerek böylesi güzel ve anlamlı bir geceye imza atan Gazeteci-Yazar Sami Özey, Siyaset Bilimci ve Müsiad 3. Dönem Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat ile Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Mesut Yavaş’a huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kendi alanlarında önemli başarılara imza atmış ve toplumun önemli dinamiklerine yol gösterici olarak hizmet etmiş bu değerli misafirlerimizin tecrübelerinden istifade etmek amacıyla bir aradayız. Bu gece konuşulanlar inşallah hepimiz için faydalı olur” diye konuştu.


Gazeteci-Yazar Sami Özey’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda 15 Temmuz sürecinde yaşananlar ve Türkiye’nin bugün geldiği nokta örnekler ve yaşanmış olaylar ışığında anlatıldı.
TÜRK BAYRAĞININ GÖLGESİNDE TEK VÜCUT OLDUK”

Programda 15 Temmuz gecesinde İnegöl’de yaşananlardan da örnekler veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “15 Temmuz gecesi halkımız örnek bir direniş gösterdi. Farklı görüşlere, farklı milletlere, farklı mezheplere sahip insanlar Türk Bayrağının gölgesinde tek vücut oldu. Vatanımızın birlik ve beraberliğine kast eden hainler topluluğuna ve tüm dünyaya Türk Milletinin gücünü ve kudretini bir kez daha gösterdi” dedi.
Yaşadığımız bu süreçte birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha sağlam tutmalıyız diyen Aktaş; “Milletimizi ayrıştırmaya çalışan, bizi bölmek isteyen, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen bu şer odaklarına karşı her zamankinden daha güçlü olmalıyız. Kardeşçe kucaklaşmalıyız. Yaratılanı yaratandan ötürü sevmeliyiz. Bizler İnegöl Belediyesi olarak her Cuma sabahı gerçekleştirdiğimiz ‘Bereket Sofrası’ etkinliğimizle aynı sofra etrafında buluşuyoruz. Dertlerimizi, sorunlarımızı konuşuyor, ilçemize ve ülkemize hizmet için daha fazla ne yapabiliriz diye vatandaşlarımızla birlikte istişare ediyor ve aynı zamanda Cuma’nın ve sabahın bereketini birlikte paylaşıyoruz” dedi.
HERKES İŞİNİ LAYIKIYLA YAPMALI”

“FETÖ denen terör örgütü görüyoruz ki ülkemizin kılcal damarlarına kadar sızmış bir yapı. Dört bir koldan saldırarak ülkemizin itibarını zedelemek ve bu güçlü devlete zarar vermek istiyorlar” diyen Aktaş; “Bizler ülkesini seven, vatanını, toprağını, bayrağını seven Türk evlatları olarak bugün her zamankinden daha fazla çalışmalıyız. Üzerimize düşen görevi en güzel şekilde yerine getirmeliyiz. İşimizi layıkıyla yapmalıyız. Siyasetçi siyasetini, işçi işçiliğini, memur memurluğunu, tüccar tüccarlığını, çiftçi çiftçiliğini en güzel şekilde yapacak ki 2023 hedeflerimiz doğrultusunda güçlü Türkiye’yi birlikte oluşturalım” şeklinde konuştu.


Programın sonunda Belediye başkanı Alinur Aktaş, Gazeteci-Yazar Sami Özey, Siyaset Bilimci ve Müsiad 3. Dönem Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat ile Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Mesut Yavaş’a İnegöl’ü hatırlatacak çini takdiminde bulundu.
Program sonrası Sami Özey ve Doç. Dr. Ömer Bolat programa katılan ilçe halkına kitaplarını imzalamayı da ihmal etmediler.

Adres: Nuri Doğrul Caddesi No:1 İnegöl / Bursa E-mail: inegolbhi@inegol.bel.tr

Telefon: 00 90 224 715 10 10 – 1114 inegölbelediyesi@gmail.com

Faks: 00 90 224 715 14 81
Yüklə 30,93 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə