Jugoslavia



Yüklə 2,63 Mb.
səhifə1/21
tarix09.12.2017
ölçüsü2,63 Mb.
#34218
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

Almanacco Totale

del


Calcio Europeo
1963



Cesare Maldini alza la Coppa dei Campioni 1962-63

Tutti i campionati di massima serie

Le schede dei votati al Pallone d’Oro

Le coppe europee minuto per minuto

Statistiche delle coppe europee

Indice alfabetico dei calciatori

Abelardo Editore 2013

ALBANIA

campionato 62-63





1. Partizani Tiranë

36 15 6 1 53-15

2. Dinamo Tiranë

32 11 10 1 43-25

3. Besa Kavajë

31 13 5 4 41-23

4. 17 Nëntori Tiranë

24 7 10 5 33-28

5. Labinoti Elbasan

22 8 6 8 37-32

6. Lokomotiva Durrës

21 7 7 8 29-36

7. Flamurtari Vlorë

20 7 6 9 26-27

8. Skënderbeu Korçë

19 6 7 9 21-25

9. Vllaznia Shkodër

18 5 8 9 27-29

10. Tomori Berat

18 5 8 9 27-32

11. Traktori Lushnjë

15 4 7 11 17-42

12. Korabi Peshkopi

8 1 6 15 8-48


Partizani Tiranë

P: Janku Mikel, Maliqati Sulejman, D: Bukoviku Pavllo, Deliallisi Fatbardh, Frashëri Fatmir, Konomi Vaso, Mema Osman, Papadhopulli Miço, C: Dingu Iljaz, Gjoka Tomor, Kraja Kolec, Merja Gani, Shllaku Lin, A: Jashari Robert, Ndini Miço, Pano Panajot, Resmja Refik, Shehu Tomor



AUSTRIA

campionato 62-63





1. FK Austria Wien

38 17 4 5 60-26

2. ESV Admira Energie Wien

34 15 4 7 46-23

3. Wiener SC

33 14 5 7 56-38

4. SK Rapid Wien

32 14 4 8 52-28

5. Linzer ASK

31 15 1 10 42-38

6. Schwechater SC Wien

26 11 4 11 49-44

7. Wiener AC

26 11 4 11 37-46

8. First Vienna 1894 FC

25 9 7 10 44-39

9. Grazer AK

23 9 5 12 31-41

10. 1.Simmeringer SC Wien

21 7 7 12 34-46

11. SVS Linz

20 8 4 14 34-50

12. SV Austria Salzburg

19 9 1 16 31-59

13. SC Wacker Wien

19 7 5 14 38-53

14. SK Austria Klagenfurt

17 7 3 16 26-49


Admira Wien

P: Draxelmayer, D: Sommer, Koschier, Kolarik, Hruska, Eisner, C: Tracaia, Stamm, Skerlan, A: Reiter Peter x-9, Pinisch, Körner Alfred x-10, Kaltenbrunner Günter, Hamerl Josef x-8


Austria Klagenfurt

P: Gartner Herbert, D: Vavpoth, Sackmann, Moser, Büllwatsch, Bahr, C: Vukas, Repitsch, Lorber Ii, Klug, Katzgraber, Hohenberger, Frattnig, A: Senauer, Riegler Johann, Lorber I, Bulatovich


Austria Salzburg

P: Sükrü, D: Sarcher, Karel, Gegenhuber, Breitenfelder, C: Wegrostek, Praschak, Kibler, Kappl x-12, Feldinger, A: Schilling, Pichler, Macek, Kunert


Austria Wien

P: Fraydl Gernot, D: Vargo, Swoboda Franz, Stotz Karl, Löser, Hirnschrodt Horst, Gager, C: Fiala Ernst x-9, Paproth, Jacare' x-16, Geyer Johann, A: Stark, Schleger Walter, Nemec Horst x-15, Baumgartner


First Vienna

P: Schmied, Kraushofer, D: Dirnberger, Webora, Liener, Kozich, Koller Karl, Ceyka R., C: Hasil, Veselinovic Todor x-9, Paulinho, Lahner, Aust, A: Wieger x-12, Schiehl, Buzek Hans


Grazer AK

P: Welk Ulrich, Ravnic, Prexl, D: Stessl Hermann, Kölly Alfred, Haase, Frisch Erich, Erkinger Gerald, Stangl Günther C: Ninaus Herbert, Wenzelmayer, Loske Helmut, Hauser, Egger Johan, A: Zekovic, Vukas Bernard , Sgerm Willy, Loske Walter, Koleznik Walter, Jank Hans


Linzer ASK

P: Kitzmüller, D: Trubrig, Sturmberger Gerhard, Oberparleiter, Lusenberger, Linossi, C: Sabetzer, Nemeth, Liposinovic Luka , Chico Lima x-10, A: Zechmeister, Teinitzer Alfred, Kozlicek P. (II) x-8


Rapid Wien

P: Huyer Ludwig 11-0, Haas Peter 4-0, Gürtler Hans-Peter 11-0, D: Halla Paul 21-0, Schrottenbaum Alfred 12-0, Rehnelt Peter 19-4, Ludescher Walter 4-0, Lenzinger Lambert 1-0, Höltl Josef 23-0, Glechner Walter 26-1, C: Hanappi Gerhard 25-0, Skocik Walter 7-0, Nuske Rudolf 5-1, Giesser Karl 22-0, A: Wolny Franz 16-10, Tutschek Hans-Georg 1-0, Seitl Walter 17-6, Schmid Max 19-8, Neumer 1-0, Hasil Franz 14-4, Flögel Rudolf 25-17, Bertalan Josef 2-0


SC Schwechat

P: Mayer, D: Steup Johann, Reiter Manfred, Heuchl, Frank Johann, Bayer, C: Wenzel, Novy, Kozlicek (I), Kominek, Ivanics x-13, Haitzer, Blitzenetz, A: Schilling, Reiger, Horak Walter x-8, Dienst Robert


SC Simmering

P: Zickbauer, D: Strobl Erich, Steibl, Pumm Peter 23-1, Krasa, Kittinger, Geyer, Buchacher, C: Starek August 7-0, Tauscher, Molnar x-9, Löfflmann, Kumhofer, Hübler, A: Neubauer, Lukawitz


SVS Linz

P: Kröger, D: Windisch, Pribil, Leitner I, Buchberger, C: Wagner, Schierhuber, Kohlhauser x-8, Kaiserseder, Barschandt, Bachl, A: Viehböck x-9, Cizl


WAC

P: Pichler Roman, D: Nickerl, Nemansky, Janecek, Hollaus Friedrich Jorg, C: Szolnok, Szokoll, Schumandl, Pangerl, Lenzinger, Gänsthaler, A: Pesl, Höfer, Gelegs, Cejka F. x-16


Wacker Wien

P: Drabits, D: Walzhofer, Primus, Oslansky (II), Klarl, Friesser, Broz, C: Tiefenbrunner, Pacal, Nikischer I, Howanietz, Herzog, Brousek, A: Sauer, Nikischer II, Müller


Wiener SC

P: Szanwald, D: Oslansky (I), Hof Norbert, Windisch, Linhart, Hasenkopf, C: Weiß, Knoll Adolf x-13, Kaloperovic Tomislav , Kainrath, Filippovits, A: Wirtl, Höfer, Hof Erich x-21, Altenburger



BULGARIA

campionato 62-63





1. Spartak Plovdiv

45 21 3 6 57-31

2. Botev Plovdiv

40 17 6 7 55-26

3. CDNA Sofija

36 14 8 8 54-28

4. Lokomotiv Sofija

36 12 12 6 42-27

5. Spartak Sofija

34 12 10 8 37-34

6. Levski Sofija

31 8 15 7 40-31

7. Lokomotiv Plovdiv

30 10 10 10 35-40

8. Černo More Varna

29 11 7 12 26-33

9. Spartak Pleven

28 10 8 12 39-43

10. Slavija Sofija

27 9 9 12 36-38

11. Dunav Ruse

26 8 10 12 36-46

12. Marek Stanke Dimitrov

25 10 5 15 41-56

13. Beroe Stara Zagora

25 8 9 13 32-44

14. Spartak Varna

25 10 5 15 37-53

15. Dobrudzha Tolbukhin

23 7 9 14 25-38

16. Himik Dimitrovgrad

20 7 6 17 36-60


Botev Plovdiv

Apostolov Viden, Asparukhov Georgi, Chakǎrov Georgi, Dermendzhiev Dinko, Panaiotov Raino, Popov Georgi, Stoinov Raiko, Kharalampiev Georgi, Peshev Stoichko, Razlozhki Georgi, Karushkov Mihail, Naidenov Georgi, Sotirov Ivan, Zanev Ivan


CDNA Sofija

Dimitrov Pantalei, Gaganelov Boris, Kolev Ivan, Naidenov Georgi, Panaiotov Panaiot, Rankov Ivan, Stankov Boris, Yakimov Dimităr, Zanev Nikola, Kovachev Nikola, Koshev Stoian, Rakarov Kiril, Romanov Vasil


Levski Sofija

Sokolov G. 29-11, Abadzhiev Stefan 28-1, Botev T. 28-0, Gajdarov L. 28-2, Kostov Al. 28-8, Manolov Iv. 28-0, Vutsov Iv. 28-1, Iordanov D. 25-7, Arsov J. 24-0, Iliev Hristo 21-10, Mihailov Bis. 20-0, Aleksandrov B. 15-0, Zdravkov Iv. 14-0, Prodanov T. 11-1, Georgiev Iv. 10-0, Dochev B. 8-0, Kirilov Yanko 8-1, Ivanov M. 5-0, Kostadinov D. 5-0, Najdenov R. 3-0, Lazarov G. 2-0, Filipov. Bl. 1-0


BELGIO

campionato 62-63





1. R Standard Club Liégeois

44 20 4 6 51-21

2. R Antwerp FC

40 19 2 9 57-44

3. RSC Anderlechtois Bruxelles

37 15 7 8 54-34

4. ARA La Gantoise

34 15 4 11 55-52

5. K Sint-Truidense VV

33 11 11 8 41-35

6. R Daring Club de Bruxelles

32 14 4 12 46-41

7. RFC Liégeois

30 14 2 14 42-41

8. RFC Brugeois

30 12 6 12 35-39

9. K Lierse SK

29 13 3 14 37-42

10. KFC Dienst

26 10 6 14 34-42

11. RCS Brugeois

26 10 6 14 33-44

12. R Beerschot AC Antwerpen

26 7 12 11 30-30

13. K Beeringen FC

25 10 5 15 40-49

14. R Berchem Sport

25 10 5 15 26-38

15. Union Royal Saint-Gilloise

24 9 6 15 34-46

16. R Olympic Club de Charleroi

19 6 7 17 28-45



Anderlecht

Cornelis Jean, Coudyzer Xavier , Fazekas Árpád 13-0, Hanon Pierre, Heylens Georges, Janssens Jean-Pierre, Jurion Jeff, Lippens Martin, Orlans Richard, Plaskie Jean, Puis Wilfried, Stockman Jacques, Trappeniers Jean-Marie x-0, Van der Eeckt François, Van der Eeckt Pierre, Van der Eeckt René, Van Himst Paul 30-14, Verbiest Laurent


Antwerp

Bertels Eddy, Beyers Karel, Bohez Florent, Braem Eddy, Breens Roger, Coremans Wim, Deckers Jozef, Deprez Werner, Janssens Jozef (I), Listhaeghe Willy, Matthyssens François, Mees Victor, Noels Walter, Renier Maurice, Snelders René 9-0, Van de Velde Theofiel, Van Gool Jozef, Wauters Eddy, Wouters Léon


Beerschot

Cirelli Henri 17-3, Coppens Etienne, De Ferm Ivan, De Schutter Ludo, Drieskens Frans, Hermans Marcel, Huysmans Constant, Michiels Albert, Raskin Guillaume, Smolders Jozef, Van Goethem Henri, Van Hees Fernand, Van Hostayen Johnny, Vanhemelrijck Louis, Verheyen Jan, Ververken Lucien, Weyn Robert, Willems Wilfried, Wouters Julien, Zaman Etienne


Berchem Sport

Bevers Achiel 18-6, Busschots Roger, Cautreels Guy, Corremans Dirk, De Coster Carlo, De Mot Robert, Goris Leo, Leysen Louis, Lievens Jan, Lippevelt Henri, Mintjes Jules, Op De Becq Alfons, Rossen Theo, Schellens Frans, Van den Eynde Eddy, Vercammen John (I), Vermoes Fernand, Vets Marcel, Wegge Louis


Beringen

Bierten Frans, Ceuppens August, Christiaens Jozef, Claes Armandus 22-0, De Condé Roger, Embrechts Roger, Kasprzak Jean-Pierre, Kauwenberghs Gustaaf, Lemaire Franz, Lunga Victor, Moons Jean-Claude, Neven René, Peeters Alfons, Peeters Armand, Poelmans Jean, Pooters Julien, Snyers Walter, Van Herle Cyriel, Van Houdt Gustaaf, Verboven Marcel, Voordeckers Louis




Cercle Brugge

Allemeersch Johan, Bailliu Gilbert, Buyse Eric, Coopman Maurice 4-0, Daels Eric, Damman Eric, De Caluwé Jackie, De Cock Willy, De Snoeck Georges 2-0, Demey Noël, Desmaele Philemon, Flamée Marc, Gerard Jozef, Moelaert John, Mortier Willy, Popelier René, Scheerens Carlos, Simon Franky, Vanderhaegen Delphin, Wittevrongel Robert


Club Brugge

Blieck Roger, Boone Fernand, Clicteur Yvan, Debackere Louis, Decock Noël, Desmet Christian, Deurwaerder Robert, Herssens Hubert, Hofmann Werner 19-7, Lambert Raoul, Lambert Urbain, Maertens Eric, Marmenout Gilbert, Savat Gabriël, Somers Robert, Storme Roland, Tierenteyn André, Van Poelvoorde Antoine, Vangansbeke Roger, Verkeyn Roger, Watteeuw Fernand, Zanetic Ante


Daring Club

Assaka André , Bauweraerts Gustave, Coclet Roland, Cuypers Louis 1-0, De Brandt Gilbert, De Vlegelaer Donald, Deck Adolphe, Dewin René, D'Haene Dirk, Foulon Roger, Goossens Jean-Pierre, Herreman Emile, Mayunga Maximilièn Gabriël , Moyson Roland, Randoux Armand, Saeys Charles, Schaekels Alphonse, Van Achter Jean, Van Kerckhoven Robert, Verhoeven Pierre, Verlinden Henri


Diest

Boeckx Jozef, Bos Armand, Carmans René, Drijvers Jozef, Goeleven Homerus, Greeven Bony, Karremans Willy, Lievens Eddy, Maes Marcel, Mariman Siegfried, Martens Léon, Saenen Henri, Segers Jean (II), Van Camp Jozef, Van Rompay Hans, Van Rompay Louis, Van Roosbroeck Julien, Verdonck Victor


La Gantoise

Banky Ferenc , Brondeel Noel, Bula Cyprièn , De Baets Raymond, De Baets Roger, De Naeyer Richard, De Vreese Antoine, Defreyne Etienne, Delmulle Norbert, Ghellinck Lucien, Lambert Eric, Mahieu Robert, Martens Roland, Mayama Albert , Segers Urbain, Seghers Armand, Storme James , Van de Velde Noël, Van Huffel Norbert, Verschueren André


Lierse

Baeten Maurice, Bevers Jan, Bogaerts Walter, Caers Jozef, Ghijs Gustaaf, Goossens Aloïs, Granjé Robert, Hendrickx Leo (II), Kuhn Freddy, Mertens Wim, Michielsens Ronny, Minnekens Herman 1-0, Olieslagers Lucien, Thijs Leo (I), Valckx Werner 4-0, Van Dessel Frans (II), Van Loock Willy, Van Roosbroeck Frans, Vermeyen Frans, Wellens Roger, Wijns Willy, Willems Robert


OC Charleroi

Bas François, Biagi Franco 9-2, Botti Robert, Carrié Alain 15-4, Carrié Maximilién Serge 5-0, Cenci Giorgio , De Bacq Jean-Marie, Delanghe Georges, Demarteau François, Demeuter Jacques, Duquesne Jacques, Frassinelli Bruno 22-9, Génicot Guy, Gérard Jacques, Hody Jean-Claude, Lepère Hubert, Maertens Robert, Piters André, Prévot Albert, Riga Jules, Silvagni Dominique, Van Laer Henri, Van Sevenant Jean-Marie


RFC Liège

Baré Jean-Yves, Coulonval Claude, Croté Claude, Dardenne Claude, Defraigne Lambert, Delhasse Guy, Depireux Henri, Dupain Cyrille, Gabrys Stephane, Kilola Sebastièn , Lejeune Emile, Letawe Jean-Marie, Masset André, Mutshimuama Dominique, Onclin Julien, Robinet Raoul 10-1, Sulon Gérard, Thewis Jean-Pierre, Waseige Robert, Wégria Victor, Zenthner Gilbert



Sint Truidense

Boffin Lucien, Celis Antoine, Celis Lucien 2-0, Leenders Antoine, Lemoine Marcel, Lismond Marcel, Lolinga Théophile Raoul , Maes Roger, Martens Lucien, N'Dala Lucien , Neefs Walter, Nivelles Joris, Polleunis Lon, Tombal Etienne, Van den Boer Godfried, Van Simpsen Hendrik, Vandebempt Hubert, Vanoirbeek Jan, Vermeulen Frans, Weynants Joseph


Standard Liège

Beurlet Jacques, Bonga-Bonga Paul , Claessen Roger 17-10, Crossan Johnny 4-0, Delire Michel, Dierendonck Fernand, Dignef François, Gorissen Léonard, Houf Denis, Jobé Armand-Marie 1-0, Kabamba Nicodème , Mallants Karel, Marchal Jean-Pierre, Mulongo Freddy , Nicolay Jean, Paeschen Marcel, Patzke Bernd , Petakovic Aleksandar 3-1, Pilot Louis , Semmeling Léon, Spronck Lucien, Sztani Istvan , Thellin Henri, Vliers Jef


Union St.Gilloise

Bruylants Alfons, De Vogelaere Charles, Delbrouck René, Dries Marcel, Geeraert Claude, Jamotte Daniël, Kialunda Julien Alphonse , Langlet Claude, Magolu Augustin 2-0, Mertens Lucien, Schraepen Paul, Sciamanna René, Thiels Firmin, Van Cauwelaert Roger, Van Pottelberghe Guido, Van Vaerenberghe Camille (II), Van Wilder Philippe, Vandenberg Paul, Vanderstappen André, Verleysen Fernand, Zalamena Paolo



CIPRO

campionato 62-63





1. Anorthosi FC Amokhostos

37 17 3 2 64-21

2. APOEL FC Levkosia

32 13 6 3 49-26

3. Omonoia FC Levkosia

27 10 7 5 39-24

4. Nea Salamis FC Amokhostos

26 9 8 5 56-43

5. Olympiakos FC Levkosia

26 12 2 8 47-40

6. Pezoporikos FC Larnakos

22 8 6 8 46-51

7. EPA FC Larnakos

20 8 4 10 32-47

8. Aris FC Lemesos

20 8 4 10 40-59

9. Apollon FC Lemesos

16 5 6 11 46-57

10. AEL FC Lemesos

13 4 5 13 35-42

11. Alki FC Larnakos

12 5 2 15 33-58

12. Orfeas FC Levkosia (-)

12 5 3 14 26-45

Orfeas Levkosia relegated for worst head-to-head record



Kataloq: 2013
2013 -> Amerikalılarda Azərbaycan haqqında daha geniş təsəvvür yaratmağa çalışacağam
2013 -> Adpu, Böyük akt zalı, 19 oktyabr 2013, saat 1000
2013 -> Diş texniki Bölmə Qarışıq Diş texniki 1 Hansı hallarda çıxan protezlər hazırlanır?
2013 -> Şək İnsanın təsərrüfat fəaliyyətinin yayılması
2013 -> Rayon layihələndirilməsi fənni üzrə intahan sualları
2013 -> Şəki şəhər Mədəniyyət və Turizm şöbəsi Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana sistemi Metodika və biblioqrafiya şöbəsi
2013 -> Diş texniki ixtisası üzrə nümunəvi test sualları Bölmə Qarışıq Diş texniki 1 Hansı hallarda çıxan protezlər hazırlanır?
2013 -> ­Soylu Atalı Həyat üfüqləri (L. N. Tolstoyun “Hərb və Sülh” əsəri üstə düşüncələr)
2013 -> RÜSTƏM İbrahiMBƏyov ultimatum iki hissəli ölüm dastanı Başlıca iştirakçılar: O, bir də Onun üç Məni
2013 -> Güntay Gəncalp (Cavanşir) Səfəvilər

Yüklə 2,63 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə