Reviews about “english for international trade” courseYüklə 56,25 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü56,25 Kb.
#17802

REVIEWS ABOUT “ENGLISH for INTERNATIONAL TRADE” COURSE
1- Söylenecek söze gerek yok..İzmir'de gerçekten konusuna bu kadar hakim insanlar olupta bizler gibi ticarete gönül vermiş insanlara, değerli bilgi ve deneyimlerini aktarmakta bu kadar profesyonel bir birim yoktur herhalde. Gerek kendime güvenimi artırması açısından, gerekse iş yaşamımda geliştirdiğim yeni bakış açısı ile, bu kursta kazandığım deneyimin büyük faydasını gördüm. Teorik ile bilgi harika harmanlanıyor. Bu kursa başladığımda, işe daha yeni başlamıştım ve kurs bittiğinde ve öğrendiklerimi iyice pekiştirdiğimde düşüncelerimde ne kadar olumlu bir değişiklik yarattığını farkettim. Bize bu bilgileri hiç sıkılmadan defalarca anlatan, vakit ayırıp birebir yardımcı olan hocaarıma teşekkürü bir borç bilirim.
Onur YÜCESOY (27)

Dış Tic. Dept.

Operasyon Sorumlusu ve Yönetici Asistanı


2- Merhaba ,
2009 'da katıldığım 'English for International Trade' kursu, hem mesleki anlamda fikirlerimi hem de dünya görüşümü çok daha geniş boyutlara ulaştırdı. Ege Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik 3. sınıf öğrencisi olmak ilk başta dış ticaretle pek ilgili gözükmesede ; English for International Trade kursunda öğrediğim dış ticaret bilgisi  hem sektörümün çalışmaları  ve bilimsel araştırmaların projelendirilmesinde , hem de üyesi olduğum mesleki topluluklar ve sivil toplum kuruluşlarındaki görüşlerimde fark yaratmamı sağladı. Derslerin İngilizce olması ise ; kursa başlamadan önce ticaretle ilgili çok az şey bildiğim halde bu konuyu sıfırdan ana dilim dışındaki bir dilde öğrenmek beni zorlasa dahi büyük bir avantaj oldu. Hocalarımızın konu anlatım şeklinin sadece ders anlatımı olarak değil bizlere konu hakkında bilgi verip, bizim yorum yaparak, tartışarak aktif öğrenmemizi sağlamaları , 'iyi ki bu kursa katılmışım' dememi sağlayan başka bir nedendi. Hocalarıma EKOSEM ve İTO ya bu imkan için teşekkür ederim.
SERRA ERİM

EGE ÜNİVERSİTESİ 

BİYOLOJİ BÖLÜMÜ

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK OPSİYONU

3. SINIF ÖĞRENCİSİ
3- Bu kursa basladıktan sonra onemli olanın sertifika almak değil İzmirin en kaliteli hocalarından birseyler ogrenmek oldugunu anladım. Kurs sayesinde ogrendigim Uluslararası Ticarette Yazışma Teknikleri suan calıstıgım lojistik firmasında kısa surede daha iyi bir pozisyona terfi etmeme etken oldu. Suan ki rekabet ortamında, kendini bir adım oteye tasımak ısteyen herkese tavsiye ederim.
 

Yağız Sezersan(23)


 Sealiner

İspanya Liman Sorumlusu


4- Bu kurs ile birlikte İngilizce pratiğimin çok hızlı bi şekilde geliştiğini fark

ettim. İş yaşamında, dış ticarette kullanılan terimler ve özel ifadeleri ezber değil

de, pratik kullanımla beraber bir daha unutmamak üzere öğreniyorsunuz. Ayrıca

hocaların eğlenceli ve tatlı insanlar olması da dersleri eğlenceli kılıyor:)


Burte Bumin

İzmir Ticaret Odası

Uzman Yardımcısı
5- Selam,
Sizlerle olan derslerimiz benim için "salt bir kurstan" daha fazla anlam içermektedir. Bu kursta sadece ingilizce yeteneğinizi geliştirmezsiniz. Eğer düzenli olarak devam ederseniz ve dikkatli olursanız, Secil Hoca'dan iş disiplini ve çalışma hırsı; İmre

Hoca'dan yaptığın herşeyden keyif alma ve daima neşeli olabilmek gibi

aslında çok zor geliştirilebilecek konularda kendinize önemli dersler

çıkarabilirsiniz.


Bizim grubumuzun demografik yapısı bir kaç genç arkadaşımızın dışında "ihtiyar heyeti" gibiydi. Ancak hepsi birbirinden değerli tüm arkadaşlarımızla gerçekten çok ama çok eğlenerek, derslerde zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamadan tamamladık kursumuzu.
Yıllardır Türkiye'nin en büyük şirketlerinde İhracat Satış Sorumlusu olarak çalışan birisi olarak; bilhassa yeni mezun veya öğrenci arkadaşlarıma kariyerlerini planlama konusunda bu kursu şiddetle tavsiye ediyorum. Umarım; yıllarca daha nice öğrenciler de bu kursda ders alma konusunda bizim kadar şanslı olur.
Şahin Özcan

İhracat Satış Sorumlusu

AKG Yalıtım ve İnşaat Mal. A.Ş

ÇİMSTONE
6- Merhabalar,


Dış Ticaret İngilizcesi kursu, iş hayatımızda kullandığımız konuşma ve

yazışma dilinde ne kadar ciddi yanlışlar yaptığımızı bize fark ettirdi. Bu kurs, aynı zamanda İngilizceyi öğrenmenin yollarını ve pratik bilgileri de öğretiyor. Bunda tabiî ki en önemli pay, tecrübeli ve öğretmekten zevk alan hocalarımızın. Kendi adıma bu kursa katıldığım için çok şanslıyım. İş hayatına atılacak tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum.


Nur ÇAKI (36)

BTM Kalite Güvence Müdürü

------------
7- Sadece İngilizcenizi pekiştirmekle kalmayıp aynı zamanda dış ticaretin inceliklerini de öğrendiğimiz çok yararlı bir kurstu. Gerçek ticari hayattan örnekler verilerek ilginin her daim yüksek tutulmasını sağladıkları için fedakar eğitmenlerimize teşekkür ederim.

 

Hülya Çakmak (25)Gıda Mühendisi


8- Kendi sektörüm haricindeki konuları kapsamasına rağmen,iş hayatı ve dünya ticareti hakkında farklı bilgiler edindiğim,ufkumu genişlettiğim,sevgili hocalarım ve arkadaşlarımla çok güzel vakit geçirdiğim,çok faydalı bir kurs dönemiydi.İngilizce konuşmanın bu kadar keyifli olduğu başka bir kurs hatırlamıyorum.Şiddetle tavsiye..

 

 Mert SARAÇOĞLU

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Allianz Sigorta A.Ş.

Sigorta ve Emeklilik Danışmanı


9-Merhaba,

İlk önceleri hafta içi geç saatlerde bu 11 haftalık kursun nasıl geçeceğini düşünüyorken, sonradan İmre Hoca ,Seçil Hoca ve de birbirinden çok farklı ama gerçekten mükemmel insanlarla bu 11 haftanın nasıl geçtiğini anlamadım.Bu kursu tercih ettiğim için gerçekten çok memnunum. Bize ilk etapta uyguladıkları seviye belirleme sınavı ile benzer ingilizce seviyelerindeki insanlar kursa dahil oldu. Bu yüzden hiç birimiz sınıf içerisinde konuşmaktan çekinmedik. Ben burada edindiğim deneyim ve özgüven ile İtalya'da bir şirkette staja kabul edildim. Bu sayede ordaki insanlarla iletişimimi gerçekten daha rahatlıkla kurdum. Her şey için çok teşekkür ederim.

Eda Yakınol (23)

Tekstil Mühendisi10- Öncelikle dünyada ve ülkemizde yaşadığımız bu ekonomik ve sosyal kriz günlerinde işsiz insanlar ki bu insanlardan biri de benim, kendilerini geliştirmek açısından değişik konularda arayış içerisine giriyor. Ben kendimi bu kursa katıldığım için gerçekten çok şanslı hissediyorum. Kesinlikle bu kurs kişiye farklı açılardan bakma, güzel insanlar tanıma ve iş hayatında çok yararlı olacak bilgilere "ingilizce" olarak ulaşma imkanı sağlıyor. Ben keşke üniversite eğitimi aldığım dönemde böyle bir eğitim alma fırsatı bulabilseydim, kesinlike herkese çok yararlı olduğunu/olacağını düşünüyorum.
 
Aynı zamanda ben İzmirde bulunan diğer üniversitelerimizin/eğitim kuruluşlarının sertifikalı dış ticaret eğitimlerine katıldım, ortada kıyas götürmez bir gerçek varki verilen eğitim gerçekten İzmir'de şu anda ilk ve tek.
 
Bu fırsatın herkese sunulabilmesi ve kursun sürekli olması bana göre İzmir adına yapılacak güzellikler arasında hakettiği yeri almalıdır. Sayın hocalarımıza birkez daha gösterdikleri anlayış ve çabadan ötürü çok teşekkür ederim.
 
Çağdaş ANKAY
Biyolog (27)

11-  “İngilizce” benim için adını duyunca moralimi bozan terimler grubunun en eski üyelerindendi. Bu kursa başlarken, aramızdaki buzların güven dolu gözlerle teşvik eden iki eğitmen tarafından eritileceğini hiç tahmin etmemiştim. Seksen saatlik keyifli süreç bana bilgin yanı sıra kavrama yeteneği ve konuşabilme cesareti verdi. Eğer bu kursa başlarken beklentiniz yalnızca İngilizcenizi dış ticaret alanında ilerletmek ise çok daha fazlasını bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

Gönül Kılıç (25)

Vestel Dış Ticaret A.Ş.

Finansman Sorumlusu
 12- Kuşkusuz bu kursun bize sağladığı çok fayda oldu. Uluslararası ticarette kullanılan, girdilerden çıktılara, stratejilere kadar, olaylara geniş bir bakış açısı ile yaklaşıp, belki yıllar sürecek bir tecrübe ile sahip olunabilecek birçok bilgiye, bizler 80 saatlik bu kurs dönemi boyunca, şirketleri anlamaya, ölçmeye, stratejiler oluşturmaya, daha da önemlisi bu yetiye sahip olmaya çalıştık. (Şimdi reklamların altında yatan asıl mesajları çözmeye çalışıyorum.) Bu aşamada sabırla bizlere farklı bir bakış açısı ve uluslararası arenada birçok alanda işimize yarayacak birçok bilgiye sahip olmamızda son derece önemli katkılar sağlayan Sn. Seçil Hocam ve Sn. İmre Hocam’a bilgi aktarımları için teşekkür eder, bu içerikte üstelik İngilizce başka her hangi  bir kurs programının şuan Türkiye’de hiçbir kurum tarafından verilmediğini de özellikle vurgulamak isterim. Kursa katılmayı planlayan tüm arkadaşlarıma kesinlikle katılmalarını tavsiye ederim..

Yasemin EREN (28)

EGEBAY Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti

Müşteri İlişkileri ve Dış Ticaret Sorumlusu

Ziraat Mühendisi
13- Sevgili Hocalarım,

 

Kurs boyunca hem eğlendim, hem öğrendim. İngilizcenin öğrenmenin  sırf gramer olmadığını, okuma anlama, kendini ifade edebilmek olduğunu öğrendim. İngilizce haber dinlemenin, gazete makaleleri okumanın aslında çok da zor olmadığını fark ettim.Kurs aracılığıyla yeni dostluklar da edindim. Emekleriniz için teşekkürler.

 

SaygılarımlaDilek Meyva(25)

İhracat elemanı


14- Merhaba Seçil hocam ve İmre hocam,

İmre Hocam ve Seçil hocam ile birçok derse, seminere ve kursa katıldım.Çok teşekkürler bilgileriniz bana kendimi geliştirmemde en büyük etken oldu. İmre hocamın tecrübesiyle ve gerçek olaylarla konuları anlatmasına hayranım. Seçil hocamında hergün yenilikçi araştırmalarıyla  gerekli bilgileri ile adım adım insanı bilgilendirmesi çok büyük bir artı katıyor insana.


Gelelim son katıldığım "English for International Trade" programına. Öncelikle en büyük özelliği piyasayı ticareti bilen eğitimcilerden ders alıyorsunuz. Diğer özelliği ise, dersler sadece teorik olarak geçmiyor pratikte yapıyorsunuz. Bu da dersin sıkıçı geçmesini engelliyor.Artı olarak eğitime katılmak için girilen hem yazılı hem sözlü mülakat eğitime katılacakların kalitesini arttırıyor. Böylece dersin kalitesi artıyor ve daha sağlıklı bilgi akışı oluyor. Bu kursa katıldığım için çok şanslı ve mutluyum. Bir aile gibiydik.

Herkese çok teşekkürler, En yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

Ferhat DEMİR (22)

Lisans Öğrencisi
15- Dil sadece gramer bilmek değil , ticari dilde konuşabilmekde ayrı bir dil. Bu doğrultuda eksik ya da yanlış kullandığım bir çok kelimeyi pekiştirdiğimi düşünüyorum .Verimli bir kurstu kendim adına. Hocaların her sektöre yönelik yaklaşımları , eminim hepimize katkıda bulundu. Özellikle Business Letter yazarken hiç önemsemediğim birçok detayla ilgili çok eksiğimi tamamladım.Kursun süresi makuldü ve seviye tespit sınavı yapılmış olması birbirini tamamlayan , yaratıcı bir ekibin bir araya gelmesinde önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. Eğitmenlerimizi biraz terletmiş olsakta :) hepsi çok başarılıydı, enerjilerinden hiç kaybetmediler. Katıldığım için mutluyum ve herkese teşekkür ederim.

Alper F. Abidin


M.Sc.Textile Engineer


16- Öncelikle şunu belirtmeliyim ki İzmir Ticaret Odası desteğiyle İzmir Ekonomi Üniversitesi sınıflarında çok değerli öğretmenlerle Ticari İngilizce Kursu'na katılmış olmaktan büyük bir memnuniyet duydum.Bu kurs süresince "eğlenirken öğrenmek nedir?","interaktif grup çalışmaları nasıl yapılır?" ve "iş ilişkileri ve ticaret hayatında farkedemediğimiz yada dikkat etmemiz gereken öncelikli konular" gibi çok güzel kavram ve konularla tanıştım. Değişik fikirlere açık, kendilerini de sürekli geliştirmeye istekli öğretmenlerimizle, çalıştıkları yada okudukları alanlarda başarılı ve

İngilizce konusunda yetkin arkadaşlarımızla ticaret hakkında İngilizce pratikler yapmak ve güncel konularla ilgili yorumları paylaşmak da oldukça keyifli ve öğreticiydi. İşin öğretim kısmı bir yana,gerçekten saygıdeğer kişilerle güzel bir ortamda bir araya gelip güzel arkadaşlıklar edinmek de çok hoştu. Uluslararası Ticaret alanında çalışmayı yada Çokuluslu Organizasyon ve Firmalarda yer almayı dileyen yada kendini bu konuda geliştirmek isteyen tüm arkadaşlara tavsiye edeceğim bir tecrübeydi.

 

Sezgi ÖNDERDış Ticaret Asistanı (25)
17- Özellikle iş yaşamı ve uygulamalı uluslararası ticaret ile ilgili çok değerli bilgiler edinmekle kalmayıp 2,5 aylık kursun başlarında pratik eksikliğimden dolayı hocalarımın zoruyla ingilizce konuşurken kursun sonlarında söz alıp rahat rahat konuşabildiğimi farketmek de apayrı bir gelişim oldu benim için.
Seçil ve İmre Hocalarıma öncelikle arkadaşlıkları sonrada emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim..
Gökhan Togay

İzmir Ticaret Odası

Uzman Yardımcısı
18- Sevgili Arkadaşlar,
Ben de 'English for International Trade' kursuna katılıp Seçil ve İmre Hoca gibi mükemmel iki hocayla tanışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Bir boya firmasında çalışıyorum ve daha yeni yeni dış ticaret yapmaya

başladım.Değerli hocalarımdan aldığım bilgiler sayesinde işimi daha bilinçli ve doğru yaptığıma inanıyorum.Kesinlikle çok faydalı bir kurs,hepinize tavsiye ediyorum!

PS: If you say ''I like a teacher who gives me smth to take home to think about besides homework'' you're in the correct adress;))

Pınar İskeceli

Müşteri Temsilcisi(24)

19- Bu kurs sıradan bir ingilizce kursunun çok ötesinde.. Uluslararası ticaret ortamında karşınıza çıkabilecek tüm sorunları görmenizi ve uygun çözüm yollarını bulmanızı sağlıyor..
Yarkın Demir
20- Yaşasın ITO, Yaşasın Ekonomi Üniversitesi,

İlk olarak kursa katılım konusunda tereddüt etmiştim. Halihazırda iyi olduğunu düşündüğüm ingilizceme birşeyler katabileceğim bir ortam olduğunu düşünmüyordum. Fakat katılım hakkını kazanabilmek için girdiğimiz sınav da dahil olmak üzere belki de yanılıyor olabildiğimi farkettim. Daha sonraki kurs süreci ile birlikte bu farketmek olayı yüzüme şiddetle vuruldu. Evet gerçektende birşeyler öğreniyordum, ve evet dil çok nankördü, dil yaşayan bir varlıktı. Küsmesi, sizi yüz üstü bırakması kaçınılmazdı. Bunu bu süreçte daha iyi görebiliyordum. Sonuç olarak hem eğlenceli bir ortamı paylaştım, hem yeni dostlar edindim, hem de unutulmuş sözcükler, unutulmuş kullanımlar bana geri döndü. Dilin pasını silmek, dile hayat katmak adına kursa katıldığım için çok mutluyum,ve bize bu imkanı veren Ekonomi Üniversitesi ve İZTO ya teşekkürü borç biliyorum. Sevgiler…

Pınar UÇAR
Yüksek Lisans Öğrencisi 
21- Sadece İngilizce bilmek ya da ithalat-ihracattan çok iyi anlamak tek başına yeterli olmuyor günümüzde. Dış ticaretin ve İngilizcenin temel noktalarıyla, dış ticaret İngilizcesinin ise başlı başına anlatıldığı bu kursta, birçok şey öğrenmemim yanı sıra doğru bildiğim birçok şeyin de yanlış olduğunu farkettim. Bu işi meslek edinen ya da edinmek isteyenlere, bu kursa gitmelerini şiddetle tavsiye ediyorum. Bu programa katılmış olmanız ve sertifikanızın özgeçmişinizde yer alması bile sizi birkaç adım öne çıkaracaktır.
 
A. Murat Kızıldağ (28)
Maden Mühendisi 

22- Gramerde belli bir seviyeye gelen insanların iş hayatında yaşadıkları temel sorunlardan biri de yeni kelimeler ve terminoloji. Bu konuda gerçekten faydalı oldu benim için. Ayrıca haftanın 4 günü olması nedeniylede bir yoğunluğun içine giriyorsunuz ki bu da daha çabuk öğrenmenizi sağlıyor. Kurs öğretmenlerimiz de piyasa ve iş hayatının akışını bilen insanlar oldukları için, pratikte yaşadığımız sorunları da onlarla paylaşabildim. Kursa başladığım zaman ile bitirdiğim zaman ararsında ciddi bir fark oldu.

Herşey için teşekkür ederim.


Dilek GÜLER

23- Hafta içi 5 gün çalıştıktan sonra hafta sonu 2 gün yine erkenden kalkıp eğitime gitmek zaman zaman yorucu olsa da tek 1 saatini bile kaçırmak istemediğim bir eğitimdi “Uluslararası Ticaret İngilizcesi Eğitimi”. Bu eğitimde ticari yazışmalardan makalelere, sözleşmelerden teslim şekillerine kadar birçok konuda bilgi sahibi olurken aynı zamanda İngilizcenizi geliştiriyorsunuz. İş hayatında birbirinin yerine kullandığınız birçok İngilizce sözcüğün aslında çok önemli anlam farklılıkları olduğunu ve profesyonel kişiler ve şirketlerle çalışırken doğru sözcük seçiminin ne kadar önemli olduğunu öğreniyorsunuz. Birçok sözcüğün size çok doğruymuş gibi gelen telaffuzlarının aslında yanlış olduğunu öğreniyorsunuz. Seçil Hoca’dan, daha çok İngilizce’yi; İmre Hoca’dan, daha çok dış ticareti öğreniyorsunuz. Ve Seçil ve İmre Hoca’dan başlayarak eğitime katılan herkesi niyeyse pek bir seviyorsunuz 
Dilek YALÇIN

Makine Mühendisi

Pınar Döküm San. ve Tic. A.Ş.

Yaş: 30


24- Uluslararası Ticaret İngilizcesi kursuna katılmış olmak bana öncelikle çok deneyimli ve işlerinde çok değerli iki eğitimci ile tanışma, bilgilerinden faydalanma imkanı sağladı.
Ticari ilişkilerde hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği, sözleşmelerde ve ticari yazışmalardaki önemli noktalar, INCOTERMS ve bir çok yeni ticari ingilizce kelime öğrendim.

Sürekli İngilizce konuşmaya yönlendirilmemiz İngilizcemin daha akıcı olmasını sağladı.Seçil hocama ve İmre Hocama bize kazandırdıkları herşey için çok teşekkür ederim.


Aybike ÜNÜR

ERHANLAR ULUSLNAKLİYAT

29

25- 2011 yılı Ekim-Aralık ayları arasında katılmış olduğum “Uluslararası Ticaret İngilizcesi” kursunun dış ticaret sektöründe çalışan ve çalışmayı planlayan herkes için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle yurtdışı yazışmalarda yapılan en temel hataların incelenmesi ve doğru bilinen ancak yanlış kullanılan ticari terimlerinin gösterilmesi anlamında çok yararlı oldu. Ayrıca kursun tamamen İngilizce olması, katılımcıların aktif bir şekilde derslerde yer alması ve kurs süresince İngilizce dışında bir dilin konuşulmaması pratik anlamda çok faydalı oldu. Eğitmenlerimiz kendi alanlarında başarılı ve tecrübeli kişilerden seçilmiş olup merak edilen tüm soruları cevaplamışlar, bunun dışında katılımcıları analitik düşünmeye teşvik etmişlerdir.Ek olarak, INCOTERMS 2010 ile ilgili en güncel bilgiler kurs süresince tartışılmış, örnek olaylar doğrultusunda katılımcıların konuyu en iyi şekilde kavramaları sağlanmıştır. Yardımlarını esirgemeyen eğitmenlerimiz Seçil ve İmre Hoca’mıza teşekkürler..


Hande ARSLAN

İhracat Sorumlusu

Metalfrio Solutions & KLIMASAN A.Ş.

25

26- Merhaba,


Öncelikle eğitime başlarken ticari ingilizcenin bu denli gerçekçi, aktif ve verimli öğretilebileceğini düşünmüyordum.
Bence en önemli yanı konuların sanal değil, gerçek konular ve güncel makalelerden seçilmiş konular olmasıydı. Dolayısıyla eğitim süresi boyunca ilginiz ve dikkatiniz azalmadan, sıkılmadan eğitimi takip edebiliyorsunuz.
Dünyada yer edinmiş büyük firmalar ve farklı ülkelerle ilgili ingilizce haberler ve makaleler üzerinden konu takibi yapıldığından, derslerin ilgi çekici olmasının yanında, birçok ticari kelime öğrenmiş oluyorsunuz.
Klasik eğitimlerden farklı diğer yanı da, eğitime aktif bir şekilde katılıyor olmamızdı. Kendi adıma; ingilizcem sınıftaki diğer arkadaşlarımın seviyelerinden düşük olmasına rağmen, eğitmenlerimizin ilgi ve alakası sayesinde, derslere aktif katılma şansı buldum ve ingilizce birçok yeni kavramın yanında, ticari birçok farklı bakış açısı kazandığımı düşünüyorum.
Eğitim süresinin daha uzun olmasını çok isterdim, umuyorum bu eğitimin devamı olan eğitimler de düzenlenir.
Eğitmenlerimiz ‘Seçil Uğur ‘ ve ‘İmre Gaffaroğulları’ ‘na emekleri için en içten teşekkürlerimle…

Nigar Durmuş Yazıcı

Biyokimyager

29 Yaşında


27- İş dünyasına girmiş ve ofis ortamında aktif çalışma hayatına başlamış kişilerin en önemli sorunlarından biri olarak gördüğüm “kendi çalıştığı firma dışında çok az kimse ile iletişim kurabilmesi” durumunu aşmanıza yarayan bir etkinlik. Alanlarında fazlasıyla tecrübe sahibi hocalarla birlikte uluslararası ticaret, güncel ekonomik ve sosyal olaylar, farklı ülkelerin alışkanlıkları gibi uzayıp giden konular etrafında beyin jimnastiği yapmak, terimler öğrenip, makaleler okumak ve farklı sektörlerden tanımadığınız insanlarla aynı ortamı paylaşmak için harika bir kurs. Aslında eğitim ya da kurs diyerek etkinliğin sınırını küçültmüş oluyorum, bence farklı bakış açılarının bir araya geldiği farkında bile olmadan ticaret dilinizi geliştirip, network’ünüzü genişletebileceğiniz, henüz benzerini duymadığım bir etkinlikti. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Ancak belirtmeden geçemeyeceğim; salonlara daha teknolojik sunum düzenekleri şart. Yoksa her grupta bir bilgisayar ya da elektronik uzmanı davet etmelisiniz.


İyi çalışmalar,


Mehmet İLEM
Elektronik Mühendisi (27)
28. - İlk başlarda biraz endişeliydim açıkçası. Kurs faydalı olur mu, ben başarabilir miyim diye. Malum, 10 haftalık bir süreç, tüm hafta sonu planlarınız sekteye uğrayacak. İlk haftanın ardından gördüm ki, gerçekten çok iyi bir tercih yapmışım. Öğretmenler, her öğrenciyle ayrı ayrı ilgileniyor. Sınıfın ve her kursiyerin nabzını, seviyesini çok iyi kontrol ediyorlar. 80 saatlik kurs boyunca hiç sıkılmadan, içimden gelerek katıldım.

Çünkü öğretmenler, hem akademik bilgiye sahip, hem de pratiği ve günceli çok yakından takip ediyorlar. Öğretmenler, öğretmeyi biliyor. Kitap da çok güzel hazırlanmış, büyük emek harcanmış.


Ayrıca yeni dostluklar, arkadaşlıklar kurdum, çok memnunum. Seçil ve İmre Hocalarıma katkılarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

 

Bu kursta sıkılmak mümkün değil.Tavsiye ediyorum.

 

Ertuğrul Gazezoğlu, 43Makina Mühendisi
TEG Mühendislik

Hidrolik & Pnömatik


29- Bu kursun  İngilizceme güvenmemi sağladığını ve bildiklerimin üzerine çok şey kattığını düşünüyorum. İşimle ilgili yaptığım birçok işlemin İngilizcesini artık kolaylıkla kafamda tasarlayabiliyor, konuşmaya dökebiliyorum. Birşey okurken yada izlerken ayrıntıları anlıyor, yorumlayabiliyorum. Yani bu kursun sadece iş hayatında değil, günlük hayatıma da faydası olduğunu düşünüyorum.
Aynı zamanda, bu kurs sayesinde birçok arkadaş da edindim, yüreği güzel insanlarla tanıştım. Haftasonları erken kalkmak zorunda kalınca şikayet etsem de hiç pişman değilim :)
Hocalarıma canı yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Tekrar görüşmek dileğiyle.

Tezay Tekin, 31

İthalat Müşteri Temsilcisi

Solmaz Gümrük


30- Bu kursta neler mi öğrendik? Kısa zamanda birçok şey:
-Daha önceden kursunu görmüş olmama rağmen, Dış Ticaret konusunda
bildiklerimi pekiştirdim ve ilave birçok şey öğrendim.
-İngilizcenin dış ticarette nasıl kullanılabileceğini, hitabetin, yazışmaların, mailleşmenin nasıl doğru yapılacağını öğrendik (daha önce biraz kara kucak gidiyormuşuz:))
-Ve en önemlisi de uluslararası ticaretle ilgili verilen örnek parçalar ile
olaylara nasıl bakmamız gerektiğini anlatarak ufkumuzu biraz daha açtınız.

Emekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim.

Tekrar görüşmek üzere,

Şenol Meriç, 49

Dış Ticaret Firması Sahibi

31- İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen, çok kıymetli eğitmenlerimiz Sn.Seçil UĞUR ve Sn.İmre GAFFAROĞLULLARI' nın titiz ve özverili çalışmalarıyla hazırlanan bu eğitime Mart 2012 döneminde katıldım.
Eğitim başlamadan yapılan mülakat, bu eğitimin son derece ciddi ve farklı olduğunun göstergesiydi; çünkü hocalarımız çok seçiciydiler. Sadece okul sıralarında öğrenilen ve iş hayatında kullanmaya çalıştığımız İngilizcemizin pekişmesini sağladı.Dünyanın saygın haber kanallarında yer almış makaleler ve videolar, hem okuma hem de dinleme-yazma açısından İngilizcemizin yeniden canlılık kazanmasına yardımcı oldu. Katıldığım dönemdeki arkadaşlarımın hepsinin öğrenmeye ve tartışmaya açık olmaları da derslerimize ayrı bir keyif kattı.
Yoğun iş tempolarına rağmen bu eğitimin bizlere ulaşmasını sağladıkları için Seçil UĞUR' a ve İmre GAFFAROĞULLARI' na sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, planlanan 2.eğitimin hazırlıkları için kolaylıklar diliyor ve eğitime katılmak için başlama tarihi bilgisini bekliyorum.
 
Sevgiler
Melike AVCI, 30

Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Uzman Yardımcısı
Yüklə 56,25 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin