Tcdd süRÜCÜLÜ Hİzmet araci kiralanmasi iŞİ tekniK Şartnamesi 01. 01. 2016-31. 12. 2016Yüklə 183,74 Kb.
tarix18.12.2017
ölçüsü183,74 Kb.
#35257TCDD
SÜRÜCÜLÜ Hİ
ZMET ARACI KİRALANMASI İŞİ
TEKNİK ŞARTNAMESİ


01.01.2016-31.12.2016

Bu şartnamede TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü, “İDARE” kısaltmasıyla, teklif verecek istekli ise “YÜKLENİCİ” olarak belirtilecektir.
MADDE 1 - İHALENİN KONUSU VE KAPSAMI
İDARE’nin, ekli listelerde görev yerleri, çalışma saatleri ve araç nitelikleri tanımlanmış hizmet birimlerinde kullanılmak üzere, (yakıt giderleri hariç) tüm giderleri YÜKLENİCİ tarafından karşılanacak 19 (On dokuz) adet sürücülü 4 (Dört) adet sürücüsüz hizmet aracı temin edilecektir.


Kiralanacak 5 (beş) kalemde toplam 19 (On dokuz) adet sürücülü araç; 4 (Dört) adet sürücüsüz araç Toplam 23 (yirmi üç) aracın özellikleri ve miktarı;
-TK1- Minibüs (8 +1 kişilik) : 3 adet

-TK2- Midibüs (25 kişilik) : 2 adet

-TK3- Çift Kabinli Pikap (4 X 2) (5+1 kişilik) : 11 adet

-TK3- Çift Kabinli Pikap (4 X 4) (4+1 kişilik) (4 adet Sürücüsüz) : 5 adet

(1 adet Sürücülü)
-TK6- Otomobil : 2 adet

TOPLAM : 23 Adet
MADDE 2- KİRALANACAK ARAÇ ÖZELLİKLERİ

2.1-Kiralanacak araç sayısı toplam 19 (On dokuz) adet sürücülü 4 (Dört) adet sürücüsüz 23 (Yirmi üç) adettir. Gece çalıştırılacak araçlar dahil sürücülü araçlara 26 sürücü gerekmektedir. İDARE’nin Bölge Müdürlüklerine bağlı işyerlerinde kullanılacak araç sayısı ve nitelikleri ekli listelerde belirtilmiştir.
2.2-YÜKLENİCİ, sözleşmenin imzalanmasından önce hizmete sunacağı araçların fotoğrafları ile

birlikte trafik ve tescil belgelerinin aslı ile 1’er adet fotokopilerini Kiralık Araç Uygunluk Belgesi almak için idari şartnamede belirtilen tarihlerde ilgili işyerlerinde hazır bulunduracaktır.


TCDD’nin ilgili işyeri tarafından; aracın, motor, kaporta, ısıtma ve soğutma sistemleri, yürüyen aksamı, boya, lastik, koltuklar, kasa, tente vb. gibi genel görünümü incelenir. Aracın tescil ve trafik belgelerinin aslı, fotokopisi ile burada yazılı bilgilerin araç üzerinde plaka, motor ve şasi numaralarının doğruluğu incelenerek şartnamedeki niteliklere uygun olanlar için Kiralık Araç Uygunluk Belgesi düzenlenir. Kiralık araç uygunluk belgesi alamayan araçlar işe başlayamazlar.
2.3-Banka ve Finans Kurumları (Katılım Bankaları) kredisi ile alınan araçların haricindeki rehinli araçlar kullanılmayacaktır.

2.4-Kiralık araçlar, personel ve malzeme nakli ile İDARE’nin belirleyeceği diğer hizmetlerde kullanılacaktır.
2.5- YÜKLENİCİ firma tarafından temin edilecek hizmet araçları asgari ;
2.5.1-Otomobiller: Yerli menşeli olacak(Yerli muhteva oranı %50 nin altında kalan taşıtlar yabancı menşeli sayılır).Sözleşmenin imzalandığı tarihte 3 yaşından büyük veya 3 yaşından büyük, 5 yaşından küçük araçlar ise 100.000 km’den fazla kullanılmış (aracın km.sinin orijinal km olduğu yetkili servis tarafından belgelenmek koşulu ile) ve LPG’li olmayacaktır. ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) sistemine sahip olacak, motor hacmi 1600 cc yi geçmeyecek, motor gücü 80 hp nin altında olmayacak, hidrolik direksiyonlu, MP3 çalarlı, klimalı, sürücü ve yolcu (arka-ön koltuk) Air Bag özellikli olacaktır.
2.5.2-Minibüs 8+1 kişilik : Sözleşmenin imzalandığı tarihte 3 yaşından büyük veya 3 yaşından büyük 5 yaşından küçük araçlar ise 100.000 km’den fazla kullanılmış (aracın km. sinin orijinal km olduğu yetkili servis tarafından belgelenmek koşulu ile) ve LPG’li olmayacaktır. ABS(Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) sistemine sahip olacak, 120 PS motor gücünde, hidrolik direksiyonlu, radyo-teypli, klimalı, sürücü ve ön yolcu Air Bag özellikli olacaktır.
2.5.3-Çift kabinli pikap ve kamyonetler(4x2), (5+1 kişilik)-(4x4), (4+1 kişilik): Sözleşmenin imzalandığı tarihte 3 yaşından büyük veya 3 yaşından büyük 5 yaşından küçük araçlar ise 100.000 km’den fazla kullanılmış (aracın km’sinin orijinal km olduğu yetkili servis tarafından belgelenmek koşulu ile) ve LPG’li olmayacaktır. ABS(Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi), sistemine sahip olacak, 110 PS motor gücünde, hidrolik direksiyonlu, radyo-teypli, klimalı, açık kasalı(açık, kapalı, çadırlı), sürücü ve ön yolcu Air Bag özellikli olacaktır. Kamyonetlerde ön yolcu Air Bag özelliği aranmayabilir.
2.5.4-Kamyon: Sözleşmenin imzalandığı tarihte 3 yaşından büyük veya 3 yaşından büyük 5 yaşından küçük araçlar ise 100.000 km’den fazla kullanılmış (aracın km.sinin orijinal km olduğu yetkili servis tarafından belgelenmek koşulu ile) ve LPG’li olmayacaktır. ABS(Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) sistemi ve …..dingil sayısına sahip olacak, …..motor gücünde, hidrolik direksiyonlu, radyo-teypli, ….kasalı (açık, kapalı, çadırlı, damperli), … donanımlı ve klima özellikli olacaktır.
2.5.5- Midibüs 25 kişilik: Sözleşmenin imzalandığı tarihte 3 yaşından büyük veya 3 yaşından büyük 5 yaşından küçük araçlar ise 100.000 km’den fazla kullanılmış (aracın km’sinin orijinal km olduğu yetkili servis tarafından belgelenmek koşulu ile) ve LPG’li olmayacaktır. ABS(Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) sistemine sahip olacak, 170 HP motor gücünde, hidrolik direksiyonlu, radyo-teypli, klima özellikli olacaktır.
2.5.6-Görevin devamı sırasında 2.5.1, 2.5.2,2.5.3, 2.5.5 bentlerinde belirtilen yaş sınırını aşan araçların değiştirilmesini İDARE talep edebilir.
2.5.7 –Kiralanacak Araçlar, Araç takip sistemi donanımına sahip olacaktır. Bu donanım sayesinde araçların on-line olarak takip edilmesi ve gerekli kontrollerin yapılması (hızlarının, nerelerde ve ne kadar durakladıkları, hangi yolları takip ettikleri vb.) ,sağlanacak. Araçlara tesis edilecek cihazlar GPS uydularından ve cihaza bağlı sensörler den aldığı verileri GSM/GPRS üzerinden, yüklenici tarafından temin edilecek 1 adet diz üstü bilgisayarlara aktaracak ve Bilgisayar TCDD 6.Bölge Personel ve İdari İşler Müdürlüğüne ( Daire Müdürlüğünde) çalışır vaziyette teslim edilecektir. Bilgisayar bu verileri işleyebilecek gerekli tüm donanım ve yazılıma sahip olacaktır.
2.5.8- Teklif verecek firmalar, teklif dosyasına kendi adlarına düzenlenmiş ve Ulaştırma Bakanlığınca verilmiş olan uygunluk belgelerini (aracın cinsine göre A1, K1, D2 belgeleri) ekleyeceklerdir. Trafik kanunundaki tüm belgeleri eksiksiz ve tam olacaktır.
MADDE 3 - ARAÇ SÜRÜCÜLERİNDE ARANACAK ÖZELLİKLER, UYULMASI GEREKEN KURALLAR VE DİĞER HUSUSLAR


3.1-YÜKLENİCİ
Firmanın görevlendireceği araç sürücülerini; 55 yaşından küçük ve kötü alışkanlıkları bulunmayan, kullanacağı aracın niteliğine göre en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve araçların teknik donanımlarından anlayan kişilerden temin etmesi gerekir.


3.2-YÜKLENİ Firma araç sürücüleri mesleki yeterlilik yönünden İDARE tarafından sürücülük testine tabi tutulacaktır. Yeterli görülmeyen sürücüler yüklenici tarafından değiştirilecektir.

3.3-YÜKLENİ Firma, araçlarında çalışacak sürücüler için, nüfus cüzdanı örneği, 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf, ikametgâh belgesi, tam teşekküllü sağlık raporu, savcılıktan alınmış iyi hal kağıdı, sürücü belge fotokopisini İDARE’ye teslim edecektir.
3.4-YÜKLENİ Firma araç sürücülerinin genel görünümü devlet memurları kıyafet yönetmeliğine uygun olacaktır.
3.5-YÜKLENİ Firmanın sözleşme yürürlük süresince çalıştırmayı taahhüt ettiği araçların; bakım-onarım, (akaryakıt hariç) zorunlu trafik sigortası ve muayeneleri, tam kasko, koltuk sigortaları, her türlü vergi ödemeleri, trafik cezaları vb. ödemeleri YÜKLENİCİ’ ye aittir.
3.6- Kiralanan aracın görev esnasında ve görev dışında trafik kazasına maruz kalması veya yola devam edemeyecek şekilde arızalanması halinde, YÜKLENİ Firma tarafından İDARE’nin kabul edeceği cins ve modeldeki araç, aynı gün içinde, hasarlı aracın yerine gönderilecektir. Acil durumlarda İDARE’ ce başka araç kiralanarak görev yerine gidilmesi durumunda fatura bedeli YÜKLENİ Firma’nın hak edilişinden kesilecektir.
3.7-Kiralanan araçların İDARE tarafından kullanımı esnasında YÜKLENİ Firma araç sürücülerinin sözleşmeye aykırı her türlü davranışlarından, trafik kazasına sebebiyet verme, taşıtlara, İDARE personeline ve 3.şahıslara karşı meydana gelebilecek tüm zararlardan YÜKLENİ Firma sorumlu olacaktır. Yasal her türlü maddi, manevi tazminat YÜKLENİCİ tarafından karşılanacaktır.
3.8-Trafik ve kasko sigortası ile 3.şahıslarca açılacak her türlü dava, zarar ve ziyan taleplerine karşı YÜKLENİ Firma sorumludur. İDARE, bu kabil dava, şikâyet ve benzeri konulara hiçbir şekilde taraf ve muhatap değildir.


3.9-Aracın lastikleri görevli olduğu yerin iklim şartlarına göre İDARE’ nin gerek görmesi halinde YÜKLENİ Firma tarafından değiştirilecektir.


3.10-Araçların, sürekli periyodik bakımları yapılarak (yağ değişimi vb.) sözleşme yürürlük tarihi itibariyle, altışar aylık bakım ve kontrol işlemleri YÜKLENİ Firma tarafından yaptırılacaktır. Bu işlemlere ait bir rapor ilgili servisten alınarak, İDARE’ ye teslim edilecektir.
3.11-Araçların içleri ve dışları daima temiz bulundurulacaktır. Araçların koltuklarında ve döşemelerinde herhangi bir deformasyon olmayacak, meydana gelen lekelenmeler ve deformasyonlarda gerekli düzenleme hemen yapılacaktır.


3.12-Araçların iç ve dış mekânlarında trafik kurallarına aykırı herhangi bir yazı, çıkartma, poster, kart, süs eşyaları, vb. malzemeler bulundurulmayacaktır.


3.13-Karayolları Trafik Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde araçların tümünde uyulması gereken kurallar ve bulundurulması gereken belge ve teçhizat, dikkat levhası, ilk yardım çantası, yangın söndürme aleti, çekme halatı, takoz ve yedek lastik, kış aylarında zincir devamlı bulundurulacaktır.


3.14-YÜKLENİ tarafından araçların ön camına, 35 puntodan az olmamak kaydıyla, “İDARE’ nin Adı” ve “Resmi Hizmete Mahsustur” ibaresi yazılı levha, görünür bir şekilde konulacaktır.
3.15-YÜKLENİ Firma araç sürücüleri, iş yeri amiri ve yetkililerince kendisine verilen görevleri görev saati içerisinde her hangi bir itirazı olmadan yapmak zorundadır.


3.16-Araçlar görev formu olmadan izinsiz iş yerini terk etmeyecek ve İDARE görevlileri tarafından görev süresi içerisinde her zaman denetlenebilecek, aksayan hususlar YÜKLENİtarafından derhal giderilecektir.


3.17-YÜKLENİCİ, araç sürücüsünde İDARE ile haberleşmeyi sağlamak amacıyla (her zaman açık) cep telefonu bulundurmak ve ev telefonunu işyerine bildirmek ayrıca İDARE tarafından acil durumlarda talep edilen aracı mesai saatlerine bakılmaksızın sürücüsü ile birlikte temin etmek zorundadır.

3.18-TCDD’den onayı alınan sürücü ve araçlar İdare’nin onayı olmaksızın değiştirilemez. İDARE’nin değişmesini istediği sürücü ve araç 2 iş günü içerisinde İDARE’nin onayladığı sürücü ve araç ile YÜKLENİ tarafından değiştirilir.


MADDE 4- ARAÇLARIN ÇALIŞTIRILMA ESASLARI


4.1- Araçların görev yerleri ve çalışma saatleri ekli listelerde belirtilmiş olup, İDARE isterse bu saatleri şartnamede belirtilen günlük çalışma süresini aşmamak kaydıyla, gün içinde istediği gibi değiştirebilir. YÜKLENİ yeni zaman dilimine uymak zorundadır.

- Hizmet aracı sürücülerine çalışma saatleri içerisinde İDARE’ nin uygun göreceği saatlerde her biri 15 dakika olan günlük 2 kez çay molası ve 1 saatlik yemek molası verilecektir.4.2- Araçların çalışma yerleri İDARE’nin belirlediği yerlerdir. Olağanüstü hallerde görev yerleri İDARE tarafından geçici olarak değiştirilebilir. YÜKLENİ yeni görev yerlerine uymak zorundadır. Ayrıca araçlar gerek görülen hallerde İDARE’nin diğer işyerlerinde görevlendirilebilir.
4.3- Gün içerisinde yapılan km. her gün İDARE tarafından tutulan puantaja işlenecektir


4.4- Araçlar İDARE tarafından sürücüleri ile birlikte yazılı “OLUR” almak kaydı ile şehirlerarası görevlendirilebilir.
- Araçların şehirlerarası görevlendirilmelerinde günlük sabit ücret dışında başka ücret ödenmez. Otoyol ve köprü geçiş ücretleri (HGS, OGS) ile biletli geçiş ücretleri YÜKLENİ firma tarafından ödenir.
4.5- Araçlar; zorunlu hallerde, günlük mesai saatleri dışında, hafta sonu tatili ve resmi tatil günlerinde, İDARE’nin isteği doğrultusunda çalıştırılır. Çalışma süresi ile orantılı olarak (günlük sabit ücret / normal çalışma saati x fiili çalışma süresi = zorunlu hallerde ödenecek sabit ücret) sabit ücret ödenir.
Gece servis yapılacak Gaziantep, İskenderun, Konya ve Mersin’de çalıştırılan araçlar için Yüklenici gece servisini yapmak üzere 1 Sürücü fazla istihdam edecektir. Gündüz çalışan araçların sürücüleri gece vardiyasına getirilmeyecektir.
Mersin –Adana arası yol devriye hizmeti veren araç gece-gündüz ile tüm resmi tatil günlerinde çalıştırılacağından bir araç için 4 (dört) adet sürücü tahsis edilecektir.
4.6- Kiralık araçlarda çalışacak araç sürücülerinin Ücret, Ek Ödeme, SGK Primi, İşsizlik Sigortası Primi, Fazla Mesai vb. kesinti ve ödemeleri YÜKLENİ Firmaya aittir.
4.7- YÜKLENİ Firma, çalışanların İş Kanununa göre hak ettikleri yıllık ücretli izinlerini, hizmeti aksatmayacak şekilde kullandırmakla yükümlüdür.
4.8- YÜKLENİ Firma, araç sürücülerine hak ediş alındıktan sonra en geç 5 (Beş) gün içinde, bordro düzenleyerek ücretlerini ödemek zorundadır. Bu ücretler İDARE’den talep
edilemez.

4.9- YÜKLENİ Firma, personeline yapacağı tüm ödemeler ile bu ödemelere ait yürürlükteki kanunlardan doğan yükümlülüklerine dair belgelerin bir örneğini İDARE’ye vermek zorundadır.

4.10- YÜKLENİCİ’nin hizmete sunduğu araçlarda; ilgili işyeri amirinin görevlendirmesiyle hizmetin yerine getirilmesi esnasında ilişikte örneği verilen “Taşıt Görev Formu”ndaki bilgiler sürücü ve İşyeri amiri tarafından eksiksiz olarak iki (2) nüsha halinde doldurularak imzalanacak ve bir (1) nüshası görev bitiminde aylık hak edişe esas olmak üzere şoför tarafından İDARE’ye teslim edilecektir.

4.11- YÜKLENİ Firma, araç sürücülerine brüt 5,00 (Beş) TL yol ücreti ile brüt 5,00 (Beş) TL yemek ücreti ödemek zorundadır. Bu tutara her yıl ortalama ÜFE artış oranı ilave edilir.

- Makam Aracı olan otomobil sürücüleri ile Bölge Merkezinde çalıştırılan 2 Minibüsün sürücülerine Brüt asgari ücretin % 25 fazlası ödeme yapılacaktır. Asgari maliyette bu husus tekliflere yansıtılacaktır.

- Gün içerisinde normal çalışma saatlerinden sonra, aracın fazla çalışma yapması halinde, teklif edilen aracın günlük sabit ücretinin 9 (dokuz) saate bölünmesi ile bulunan miktar fazla mesai olarak ödenecektir. Sürücüye ise; KİK İşçilik Hesaplama Modülünde o dönem için gösterilen miktarlarda fazla mesai ödenecektir. Ayrıca Pazar güleri ile Dini ve Milli Bayramlarda da araçların çalıştırılması halinde günlük araç kirası ücreti ödenecektir. Sadece sürücüye KİK İşçilik Hesaplama Modülünde bu günler için gösterilen miktarlarda Pazar ve bayram fazla mesaisi ödenecektir. Sürücülere ödenen fazla mesailer, Pazar günü ile Dini ve Milli Bayramlarda ki çalışmalara ait ödemeler Kurum tarafından karşılanacak olup sürücülerin maaş bordrolarına yansıtılacaktır.
- Aracın görev merkezi dışına çıkması durumunda Sürücünün Misafirhane/otel ücreti Sürücü tarafından ödenecek, yapılan ödeme Fatura ibraz edilmek suretiyle hak ediş içerisinde TCDD tarafından ödenecektir.

MADDE 5- CEZALAR

5.1-YÜKLENİFirma tarafından sözleşme hükümlerine riayet edilmediği, işin aksatıldığı, kurallara uyulmadığı, çalışma saatlerine uygun bir çalışma düzeni kurulmadığı, zamanında işe başlanılmadığı, olağanüstü ve acil durumlarda araç ve sürücüsünün temin edilmediği takdirde bu durum sözleşme fesih nedeni sayılacaktır.

5.2-YÜKLENİ istihkaklarından kesilen cezaları (İşçileri ile yaptığı hizmet akdinde aksine bir hüküm olmaması halinde) çalıştırdığı işçilerin ücretinden kesemez.

5.3-YÜKLENİ tarafından araç sürücülerine 16 yaşından büyük işçiler için geçerli olan brüt asgari ücretin altında ödeme yapılamaz. SSK ve İşsizlik Sigorta Primlerinin yatırıldığına dair belge ibraz edilmediği takdirde YÜKLENİ’ ye hak edişleri ödenmez.

5.4-Görev haricinde araç görev formu doldurularak veya doldurulmadan özel işler için araç kullanıldığının belirlenmesi halinde, İDARE tek taraflı olarak sözleşmeyi fesih hakkına sahiptir.

5.5-Mesai saati dışında araç ve sürücüsü çağırıldığında azami yarım saat içerisinde işyerinde bulunacaktır. Bulunmadığı takdirde İDARE’ ce başka bir araç kiralanacak ve YÜKLENİCİ’ nin hak edilişinden bu işe ait fatura bedelinin 2 katı tutarında ceza kesilecektir.

MADDE 6- TEKLİF BEDELİNİN TESPİT EDİLMESİ:

- YÜKLENİ, ekli listelerde, araç cinsi, miktarı, görev yerleri, çalışma saatleri verilen 19 (On dokuz) adet sürücülü (sürücü adedi toplam 26’ dır), 4 (Dört) adet sürücüsüz toplam 23 (Yirmi üç) adet araç için, talep edilen günlük sabit ücret ekli listelerde tek tek belirleyerek birim fiyat üzerinden KDV hariç teklif verecektir.

- (Teklif edilen günlük sabit ücret) + (işçilik maliyeti) şeklinde aracın günlük maliyeti üzerinden aylık bedel bulunacaktır. Aylık bedelin işin süresi ile çarpılması ile de teklifin toplam tutarı tespit edilecektir.
MADDE 7- YAPILAN İŞ BEDELİNİN TESPİT EDİLMESİ:

-Aracın günlük kiralama bedelinin o aya ait gün sayısı ile çarpılması sonucu bulunan tutara işçilik maliyetlerinin eklenmesiyle ay sonunda toplanacak ve bulunan tutar o araca ait aylık hak ediş tutarı olacaktır.


MADDE 8- DİĞER HÜKÜMLER:
8.1- % 25 oranında İş deneyimi belgesi istenecektir. Ayrıca istekli tarafından teklif edilecek olan toplam 23 aracın % 40 oranında ki 10 adet araç, firmanın öz malı olmak zorundadır. Sözleşmenin imzalanması aşamasında; 10 adet araca ait ruhsat asılları veya noter onaylı suretleri ile öz mal araçların taşıt kartları talep edilecektir.

BENZER İŞ: Personel taşıyıcılığı, araç kiralama gibi işleri yapmış olmak.


8.2- İhale konusu işin yerine getirilebilmesi için gerekli görülen tesis, makine, teçhizat ve diğer ekipmana ilişkin belgeler,
İhale konusu muhtelif tip 19 (On dokuz) adet sürücülü (sürücü adedi toplam 26’ dır), 4 (Dört) adet sürücüsüz 23 (Yirmi üç) aracı işe başlama tarihinde sağlayacağına dair taahhütname.

-Tekliflerin değerlendirilmesi aşamasında, ekonomik açıdan en avantajlı teklif, en düşük fiyata göre belirlenecektir.
Birden fazla istekli tarafından aynı fiyatın teklif edildiği ve bunlarında ekonomik açıdan en avantajlı teklif olduğunun tespit edildiği durumda; İş deneyim belgeleri tutarları dikkate alınarak ihale sonuçlandırılır.
-Kısmi teklif kabul edilmeyecektir.
-İşin özelliğine göre Alt Yüklenici çalıştırılıp çalıştırılamayacağı: YÜKLENİCİ, İDARE’nin onayı ile alt yüklenici çalıştırabilir. Bu durumda alt yüklenicinin yaptığı işlerle ilgili sorumluluğu, YÜKLENİCİ’nin sözleşmeden doğan sorumluluk ve/veya yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz.
-Alternatif teklif kabul edilmeyecektir.
-Konsorsiyumlar ihaleye teklif veremezler.
İşin süresi; sözleşmenin imzasını müteakip işe (01.01.2016) tarihinde başlanacak ve (31.12.2016) tarihinde sona erecektir.
DİĞER HUSUSLAR:
1-Hangi nedenle olursa gerek ücret, fazla mesai, yıllık ücretli izin alacağı ve benzeri mali ve sosyal haklar ve bunlarla ilgili olarak prim, vergive fon gibi konularda ve keza iş kazası ve meslek hastalığı gibi sebeplerle Kurum YÜKLENİCİ işçilerine ve üçüncü kişilere herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalırsa, YÜKLENİCİ firma bu ödemeleri rücuen Kuruma derhal ödemekle yükümlüdür. Aksi halde YÜKLENİCİ nin hak edişinden, hak edişi yetmediği takdirde teminatından defaten tahsil edilecektir.

2-Kurum iş yerlerinde; YÜKLENİCİ işçilerinin işyerine giriş-çıkışları, güvenlik ve sözleşme şartlarının yerine getirilip getirilmediğinin kontrolü amacıyla, kapıda alt işveren işçileri tarafından imzalanmış olan “ Alt İşveren İşçisi Takip Formu“ nun bir örneği, günlük olarak YÜKLENİCİ veya vekili tarafından onaylanarak, sözleşmeyi yürütmekle görevli Kurum birimine teslim edecektir. Yıllık ücretli izin alacağı ve sair işçilik alacaklarının hesabında bu formlardaki kayıtlar esas alınacaktır.


3- Her türlü parasal haklarının alt işveren tarafından ödendiğinin belgelerini mahkemeye ibraz etmek suretiyle bizzat asıl işverenin kendisinin ispat etmesi gerekmektedir. Buradaki ispat yükü işçide değil işverenlerdedir.
İşçinin asıl işverenden alınan iş kapsamında ve değişen alt işverenlere ait işyerinde ara vermeden çalışmasını sürdürdüğü, bir fesih bildirimi yapılmadığı sürece işyeri devrinin gerçekleştiği kabul edilir. Bu durumda kuruluşun ödediği tazminatın rücusundan değişen alt işverenler;

(a) İzin yönünden; tamamından ve sadece son yüklenici sorumludur.


(c) Diğer işçilik alacakları yönünden; her bir yüklenici son ücret üzerinden sadece kendinden sorumludur.

4- Yükleniciler, 4857 İş Kanununun 30 uncu maddesinde belirtilen usul ve esaslar dahilinde %3 oranında özürlü işçi çalıştırmak zorundadır.


5-Hizmet ihalelerimizde, 27/09/2008 tarihli ve 27010 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Alt işverenlik Yönetmeliği” hükümlerine göre Kurum ile Yüklenici arasında imzalanan sözleşmenin hizmet Yüklenicisi tarafından ilgili işyerimizin bağlı bulunduğu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne tescil ettirilmesi sağlanacak ve iş yeri sicil numarası ve işyeri bildirgesi alınacaktır. Çalıştırılan işçilerin bu iş yeri numarası ile işe girişi yapılacaktır.
6-Alt işveren üstlendiği iş için görevlendirdiği işçilerini sadece o işyerinde aldığı işte çalıştırmalıdır. Alt işveren işçiye, işe başlama, çalışma şeklini, çalışma koşullarını, günlük ya da haftalık çalışma süresini, temel ücreti ve varsa ücret eklerini, ücret ödeme dönemini, sözleşmenin süresi kapsamında iş süresini, fesih halinde tarafların uymak zorunda oldukları hükümleri gösteren yazılı iş sözleşmesi vermekle, işverenin çalışma saatlerine uygun çalışma düzeni kurmakla yükümlüdür. Bu sözleşmenin bir sureti işçi özlük dosyasında bulundurulacaktır.
7-Yüklenici, çalıştıracağı personeli ile ilgili; işe başlatılmaları, iş süreleri ve çalışma şekilleri vs. dahil her tür düzenlemeleri, İş Kanunu ve diğer mevzuatlarda belirtilen kurallar doğrultusunda yapacak ve bu mevzuatlar doğrultusunda personelini çalıştıracaktır. Bu hususlara şartname ve sözleşmelerde yer verilecek ve sözleşme uygulama döneminde yerine getirecektir.
8-Yüklenici işçilerinin işyerine giriş-çıkışları, güvenlik ve sözleşme şartlarının yerine getirilip getirilmediğinin kontrolü amacıyla, kapıda Alt işveren işçileri tarafından imzalanmış olan “Alt işveren İşçisi Takip Formu” nun bir örneği, günlük olarak Yüklenici veya vekili tarafından onaylanarak, sözleşmeyi yürütmekle görevli Kurum birimine teslim edilecektir. Yıllık ücretli izin alacağı ve sair işçilik alacaklarının hesabında bu formlardaki kayıtlar esas alınacaktır.

9-Kuruluşun sözleşme yaptığı Yüklenici, çalıştırdığı her işçi için bir özlük dosyası düzenler. Bu dosyada, işçinin SGK sicil numarası ve kimlik bilgilerinin yanı sıra, İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve diğer kanunlar uyarınca düzenlemek zorunda olduğu her türlü belge ve kayıtları saklamak ve bunları istendiği zaman yetkili memur ve mercilere göstermek zorundadır.10-Kuruluş ve alt işveren, işçi hakkında edindiği bilgileri dürüstlük kuralları ve hukuka uygun olarak kullanmak ve gizli kalmasında işçinin haklı çıkarı bulunan bilgileri açıklamamakla yükümlüdür. Alt işveren o işyerine ilk giriş tarihinden itibaren işçisini çalıştırdığı tüm dönemlere ilişkin her türlü ücret, yıllık izin, izin, fazla mesai, ikramiye, kötü niyet, ayrımcılık vs. parasal haklarının alt işveren tarafından ödendiğini gösterir işçi ve alt işveren tarafından imzalı belgelerin özlük dosyasında tutulacaktır.
11-Yüklenici çalıştırdığı işçilerinin özlük dosyalarında; “İş Sağlığı ve Güvenliği”, “Mesleki Eğitim” ile “İşbaşı Eğitimi” aldıklarını gösterir belgeleri, çalışma ortamı ve işin durumuna göre belirlenen Kişisel Koruyucu Malzemelerinin verildiğine ve işyerinde kullanacaklarına dair zimmet belgeleri, sağlık raporları, ağır ve tehlikeli işlerde çalışacaklar için formatına uygun sağlık raporlarını, gece çalışacaklar için gece çalışmasına uygun olduğunu gösteren sağlık raporunu, iş koluna göre Mevzuatta belirtilen (akciğer filmi, kulak odyogramı, solunum fonksiyon testi, portör muayenesi, tetanos, vb) sağlık testi sonuçlarını, işçilerin kullandıkları araçlarla ilgili ehliyetlerini, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili mevzuatın gerektirdiği diğer belgeleri bulunduracaktır.
12-Sözleşme başlangıcında Yüklenicinin çalıştırdığı personellerin tüm özlük bilgileri ile başlangıçta bildirilen işçilerden iş akdi feshedilenlerin yerine başlayan personelin özlük bilgileri de dahil yukarıda belirtilen bilgi ve belgeleri içerir özlük dosyaları Yüklenici tarafından Kuruluş ilgili birimlerine (Daire Başkanlıklarında; görevlendirilen şube müdürlüklerine, Bölgelerde; hizmet alımı yetkisi verilen servis müdürlüklerine; Fabrika ve Limanlarda ise, İnsan Kaynakları Müdür/Müdür Yardımcılarına) teslim edileceklerdir.
13- İşçi ücretlerinin “Ücret, Prim, İkramiye ve Bu Nitelikteki Her Türlü İstihkakın Bankalar Aracılığıyla Ödenmesine Dair Yönetmelik” in 10 uncu ve 11 inci maddeleri gereğince bankalar aracılığıyla yapılacaktır. Çalışılan aya ait işçi ücretlerinin, işçiler adına açılmış olan banka hesaplarına, Yükleniciye hak ediş ödemesinin yapıldığı gün veya takip eden gün içinde aktarıldığına ilişkin bankaca onaylı belge aslının aynı gün veya takip eden gün içinde Kuruluş birimlerine ibrazı sağlanacaktır. Aynı zamanda, çalışılan aya ait ödemelerin hesabına yatırıldığı işçi tarafından da alındığına dair imzası aranacaktır.
14-Yüklenici işçilerine, 4857 sayılı İş Kanunun 37 nci maddesine göre, bu maddede belirtilen unsurları içerir bir “Ücret hesap pusulası” vermek zorunda olup, bu ücret pusulasının işçi tarafından alındığına dair imzalı bir nüshasının Yüklenici tarafından, Kuruluşun ilgili Birimlerine işçilerin özlük dosyalarına konulmak üzere intikali sağlanacaktır.
15-Bir yıllık hizmet akdini tamamlayan çalışanların hak ettikleri izinlerin Yüklenici tarafından hizmet taahhüdünü aksatmayacak şekilde kullandırılması esastır. Yıllık izinlerini kullanan işçilerinin, yıllık izinlerini kullandığına dair imzalarının alınması şarttır. Yüklenici hiçbir şekilde izinlerin kullandırılması nedeniyle ortaya çıkacak eksik hizmetler için işçilerinin izin kullandığını gerekçe gösteremez. Hangi nedenle olursa olsun hizmetlerde aksama veya eksiklik oluşması durumunda şartnamede düzenlenmiş, “İş Eksikliği” ne ilişkin yaptırım uygulanacaktır.
16-Yüklenicinin İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve diğer ilgili mevzuat hükümlerinden doğan mükellefiyetleri gereğince; ikaza gerek kalmaksızın işin niteliği, iş kolunun gerektirdiği ve işin tehlike sınıfına göre; iş kazası ve meslek hastalıklarını önleyici yaklaşımla, çalışma sahası ve işçiye yönelik her türlü güvenlik ve iş sağlığı tedbirlerini almak, bu tedbirlerin uygulamasını sağlamak ve kontrolünü yapmak; işyerinde her türlü malzeme, araç ve teçhizatı noksansız bulundurmak ve işçilerine kullandırmakla, işçilerinin iş sağlığı ve güvenliği mevzuatından kaynaklı her türlü eğitimlerini aldırmakla yükümlüdür.
17-Yüklenici, çalışılan iş kolunun gerektirdiği baret, emniyet kemeri, iş elbisesi, iş eldiveni, koruyucu gözlük, eldiven, maske, ayakkabı, yağmurluk vb. kişisel koruyucuları işçilerine kullandırmakla, ilk yardım malzemesi, iş güvenliği ikaz levhaları vb. işyerinde hazır bulundurmakla ve tüm emniyet tedbirlerini almakla yükümlüdür. Bu itibarla yerine getirilmesinde gerek ihmal ve dikkatsizlik, tedbirsizlikten ve gerekse ehliyetsiz işçileri kullanmaktan veya herhangi bir sebepten meydana gelecek kazadan kusuru olması halinde tamamen Yüklenici sorumludur.
18-Altı aydan fazla süren asıl işveren-alt işveren ilişkisinin bulunduğu hallerde; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 22 nci maddesine göre İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları oluşturulacak; faaliyetlerin yürütülmesi ve kararların uygulanması konusunda işbirliği ve koordinasyon sağlanarak, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarınca verilen kararlar uygulanacaktır.
19-Yüklenicilerin aylık hak edişleri yapılırken çalıştırdıkları işçilerin ücretleri her türlü ücret, yıllık izin, izin, fazla mesai, ikramiye, kötü niyet, ayrımcılık vs. parasal hakları ile sosyal güvenlik ve işsizlik sigortası primlerini tam, zamanında ve düzenli olarak yatırıldığına dair belgeler ile ihale dokümanı ve sözleşme hükümleri çerçevesinde yüklenicinin ödemeye esas belgelerinin kontrolleri yapıldıktan sonra tahakkukları yapılacaktır. İstenildiğinde bu belgeler, ilgili yerlere verilmek üzere tahakkuku yapan birimlerce dosyalanacak ve bir nüshasının çalışanların özlük dosyalarına konulacaktır.
20-Aylık hak edişleri yapılırken çalıştırdıkları işçilerin ücretleri ile sosyal güvenlik ve işsizlik sigortası primlerini tam, zamanında ve düzenli olarak yatırmaması durumunda sözleşmenin fesh edilecektir.
21-Yapılacak hak ediş ödemesine esas bendinde belirtilen ödemeye esas belgeler, hak edişin ait olduğu ayı izleyen ayın 15 inci (dahil) gününe kadar yüklenici tarafından Kuruluş ilgili birimlerine ibraz edilmek zorundadır. Anılan bu belgeler ibraz edilmediği takdirde, “... Kontrol teşkilatı işyerinde çalışanlar arasında yüklenici veya alt yüklenicilerce ücretleri ödenmeyenlerin bulunup bulunmadığını, vasıflı personel çalıştırılması ihale dokümanında öngörülen işlerde bu personele asgari ücretin üzerinde bir ödeme yapılması istenmişse, belirlenen asgari ödeme tutarının ilgili personele ödenip ödenmediğini kontrol ederek veya bu konuda kendisine gelen talep ve ihbarları değerlendirerek, yükleniciden ve alt yüklenicilerden istenecek bordrolara göre bu ücretlerin yüklenicinin hakkedişinden ödenmesini sağlar. Bu amaçla yüklenicinin hak ediş istemesi üzerine, bu istek ve hak edişin ödeneceği tarih (yaklaşık olarak), şantiye şefliği, işyeri ilan tahtası veya işçilerin toplu bulunduğu yerler gibi işçilerin görebileceği yerlere yazılı ilan asılmak suretiyle duyurulur…” hükümleri uyarınca; Yükleniciler tarafından işçi ücretlerinin ödendiğine dair belgelerin Kuruluşa ibraz edilmemesi ve ücretin ödenmemiş olması halinde resen; yükleniciden istenecek bordrolara göre işçi ücretlerinin ödenmediğinin kesin olarak tespit edilmesi durumunda, bu ücretlerin Yüklenicinin hakkedişin den ödenmesi sağlanacaktır. Bu durum üç defa tekerrür ettiğinde ise, sözleşmenin “İdarenin Sözleşmeyi Feshetmesi” başlıklı maddesi uyarınca gerekli işlemler yapılacaktır.

22-Yüklenici işin bitiminde çalıştırdığı tüm personelden alacaklarının kalmadığı yönünde, Türk Borçlar Kanununun “Ceza koşulu ve ibra” başlıklı 420 nci maddesinde; “… İşçinin işverenden alacağına ilişkin ibra sözleşmesinin yazılı olması, ibra tarihi itibarıyla sözleşmenin sona ermesinden başlayarak en az bir aylık sürenin geçmiş bulunması, ibra konusu alacağın türünün ve miktarının açıkça belirtilmesi, ödemenin hak tutarına nazaran noksansız ve banka aracılığıyla yapılması şarttır.

Bu unsurları taşımayan ibra sözleşmeleri veya ibraname kesin olarak hükümsüzdür. Hakkın gerçek tutarda ödendiğini ihtiva etmeyen ibra sözleşmeleri veya ibra beyanını muhtevi diğer ödeme belgeleri, içerdikleri miktarla sınırlı olarak makbuz hükmündedir. Bu hâlde dahi, ödemelerin banka aracılığıyla yapılmış olması zorunludur.” hükmüne uygun olarak işçinin çalışma süresine ait ödenen bütün işçilik hakları ve alacakları açısından işvereni ibra eden usulüne uygun olarak alınmış ibranameyi ve bu ibranamede belirtilen miktarın yine banka hesabı aracılığı ile ödendiğini gösteren belgeyi Kuruluşa tevdi edecektir.
23-Yüklenici tarafından iş sözleşmesi feshedilen işçilerin alacaklarının kalmadığı yönünde düzenlenen yukarıdaki unsurları içerir ibranamelerin alınarak, bu ibranameler ile bu ibranamelerde belirtilen miktarın yine banka hesabı aracılığı ile ödendiğini gösteren belgeler, Kuruluş birimlerine intikali sağlanacak ve bu belgeler özlük dosyalarına konulacaktır.
24-Yüklenicinin icra takibine uğraması halinde, 4857 sayılı İş Kanununun 36 ncı maddesinin 3 üncü fıkrasının; “Anılan müteahhitlerin bu işverenlerdeki her çeşit teminat ve hak edişleri üzerinde yapılacak her türlü devir ve el değiştirme işlemleri veya haciz ve icra takibi bu işte çalışan işçilerin ücret alacaklarını karşılayacak kısım ayrıldıktan sonra, kalan kısım üzerinde hüküm ifade eder.” hükmü uyarınca işlem yapılacaktır.

25-Yüklenici çalıştırdığı işçilerine karşı ilgili Kanun ve mevzuattan doğan herhangi bir yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeniyle, ücret, fazla mesai, yıllık ücretli izin alacağı ve benzeri mali ve sosyal haklar ve bunlarla ilgili olarak prim, vergi ve fon gibi konularda ve keza iş kazası ve meslek hastalığı ve üçüncü şahıslara zarar verilmesi gibi sebeplerle veya yüklenicinin istihdam ettiği işçinin iş kazası sonucu vefat etmesi veya sakat kalması gibi nedenlerle doğan yüklenici işçilerinin, varislerinin veya üçüncü kişilerin her çeşit alacak ve tazminatlarından Yüklenici sorumludur. Bu konularda Kuruluştan tazminat veya alacak talep edilmesi halinde ödeme Yüklenici tarafından derhal yapılacaktır. Aksi halde Kuruluşça ödenmediği kesin olarak tespit edilen bu miktarlar Yüklenicinin hak edişlerinden veya alacağından, bunun mümkün olmadığı durumlarda teminatlardan tahsil edilecektir.

26-Yüklenicinin çalıştırdığı işçilerine karşı ilgili Kanun ve Mevzuattan doğan herhangi bir yükümlülüğü yerine getirmemesi nedeniyle ücret, fazla mesai, yıllık ücretli izin alacağı ve benzeri mali ve sosyal haklar ve bunlarla ilgili olarak prim, vergi ve fon gibi konularda ve keza iş kazası ve meslek hastalığı ve üçüncü şahıslara zarar verilmesi gibi sebeplerle Kuruluş aleyhine dava açılması veya icra takibi yapılması halinde, davaların Mahkemelerce veya ilgili Birimlerce sonuçlandırılmasına kadar Yüklenicinin teminatları Kuruluşça tutulacaktır. Dava ve icra takiplerinin Kuruluş aleyhine sonuçlanması halinde ve Kuruluş Yüklenici işçilerine veya üçüncü şahıslara herhangi bir ödeme yapmak durumunda kaldığı takdirde, Yüklenici bu ödemeleri rücuen Kuruma derhal ödemekle yükümlüdür. Aksi halde, işçi alacakları Yüklenicinin hak edişinden, yetmediği takdirde teminatından defaten kesilerek tahsil edilecektir.

27-Son hak ediş ödemesi; yükleniciler tarafından sözleşmenin son ayına ait işçilerin ücret, varsa fazla mesai dahil İş Mevzuatına göre hak ettikleri diğer alacakları ile sosyal güvenlik primlerinin ve vergilerin ilgili yerlere ödendiğine dair belgelerin Kuruluş birimlerine ibraz edilmesi durumunda yapılacaktır. İbraz edilmemesi halinde söz konusu ödemeler, yüklenicinin son hak edişinden mahsup edilmek üzere Kuruluş tarafından yapılacaktır.


28-Yükleniciler ihaleye ait sözleşmenin bitiminde (aynı veya farklı yüklenicinin, aynı veya farklı işçilerle hizmete devam etmesi halleri dâhil), o sözleşme kapsamında çalışan işçilerin iş mevzuatına göre hak ettikleri; yıllık ücretli izin alacağı ve benzeri mali ve sosyal haklarının yasal süresi içerisinde ödendiğine ve işçinin herhangi bir hakkının kalmadığına ilişkin ibraname ve bu ödemeleri gösteren banka dekontu, ödemelerin işçilerin hesabına yatırıldığına dair bankaca onaylı ödeme tutarlarını gösterir listeyi veya PTT makbuzu ile ödeme bordrosunu, sözleşmenin bitim tarihini izleyen 15 (on beş) gün içerisinde ibraz etmedikçe kesin teminatı iade edilmez. Bu sürenin sonunda söz konusu ödemelere ilişkin belgelerin Kuruluşa sunulmaması halinde; Yüklenici işçilerinin yıllık ücretli izin alacağı,
sair işçilik haklarına ait hesaplamalar Kuruluş tarafından yapılır ve Yüklenicinin kesin teminatından karşılanmak suretiyle işçilere ödenir. Teminatının karşılamadığı tutar için Kuruluşun yükleniciye rücu hakkı saklıdır.

29-Yüklenici firma, çalışanlarının ya da üçüncü kişilerin uğrayacağı zararları herhangi ihtar veya ihbara gerek kalmaksızın tazmin etmekle yükümlüdür. Bu nedenle Yüklenici mali mesuliyet sigortasını ve çalıştırdığı personellerinin ferdi kaza sigortalarını yaptıracaktır. Yüklenici mali mesuliyet ve yüklenicinin çalıştırdığı personellerin ferdi kaza sigortalarının alt ve üst limitleri, talep eden Birim tarafından belirlenip, ihaleyi yapacak birime bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu giderlerin de sözleşme taslağında yer alan Sözleşme bedeline dahil olan giderler kısmına ve idari şartnamede yer alan Teklif fiyata dahil olan giderler kısmına yazılması gerekir.


30-Yüklenici iş sağlığı ve güvenliği konusu dahil mevzuatın gerektirdiği her türlü resmi kayıt ve belgelerin ilgili mevzuatta belirtilen hükümlere uygun olarak tutulmasından dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, Sosyal Güvenlik Kurumu ile mevzuatta belirtilen diğer kurum ve kuruluşlara karşı sorumlu olacaktır. Yüklenici, çalıştırdığı işçisinin iş kazasına ya da meslek hastalığına uğraması dahil 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve diğer mevzuattan kaynaklanan her türlü bildirim ve işlemleri idari para cezasına maruz kalmadan süresinde yapacaktır. Yüklenicinin bu yükümlülüklerini yerine getirmemesi vb. herhangi bir sebepten kaynaklanan mezkur borçlarını ilk ihtarda ödeyecektir. Bu sebeplerden dolayı resmi merciler Kuruluştan idari para cezaları dahil herhangi bir ödeme talebinde bulunduğu takdirde, Kuruluş bu ödemeleri ilgili resmi Kuruluşa ödemek üzere Yüklenicinin ilk hak edişinden kesecektir.


31-İş mevzuatı, İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatını ilgilendiren hususlarda Kuruluş gerek görevlendirdiği kendi personeline veya uygun gördüğü ihtisas sahiplerine kontrol ve denetim yaptırabilir. Kuruluşun personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında; yukarıda kararlaştırılan hususların işleyişi konusunda; Takibinin, ilgili birimler tarafından, Denetiminin, Daire Başkanlıklarında Başkanın görevlendireceği Daire Başkan Yardımcısı ve/veya Şube Müdürleri tarafından; Fabrika, Liman ve Bölge Müdürlüklerinde oluşturulacak ilgili Servislerin Baş Kontrolör, Kontrolör ve/veya Servis Müdürü/Müdür, Servis Müdür Yardımcısı/Müdür Yardımcısı tarafından periyodik ve sondaj usulü yapılması sağlanacaktır.


2016 YILI TCDD 6. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KİRALANACAK ARAÇ LİSTESİ

TCDD
TAŞIT
KODU

İLİ

KULLANIM YERİ

SERVİSİ

ARAÇ CİNSİ

ÂDETİ

Çalışma
Saatleri

Resmi Tatil
Günleri Çalışıp
Çalışmayacağı

TK1

ADANA

ADANA

VIII

Minibüs 8+1

2

08.30-17.30

Gerektiğinde Çalışacaktır

TK1

MERSİN

MERSİN-ADANA ARASI YOL DEVRİYE HİZMETİ

XXV

4X4 Pikap (Çift Kabin 4+1)

1

7 gün 24 saat Esasına Göre 3 Vardiya

Çalışacak

TK3

G.ANTEP

G.ANTEP

I-XVI

4 X 2 Pikap (Çift Kabin 5+1)

2

07.00-17.00

23.00-07.00

(Gece bir araç servis olarak çalışacaktır.)Gerektiğinde Çalışacaktır.

(Gece bir araç servis olarak çalışacaktır.)

TK3

HATAY

İSKENDERUN

I-II-XVI

4 X 2 Pikap (Çift Kabin 5+1)

3

07.00-17.00

23.00-07.00

(Gece bir araç servis olarak çalışacaktır.)


Gerektiğinde Çalışacaktır.

(Gece bir araç servis olarak çalışacaktır.)


TK3

K.MARAŞ

NARLI

XVI

4 X 2 Pikap (Çift Kabin 5+1)

1

07.00-17.00

Çalışılmayacak
Gerektiğinde Çalışacaktır

TK3

KONYA

KONYA

I-II

4 X 2 Pikap (Çift Kabin 5+1)

2

07.00-17.00

23.00-07.00

(Gece bir araç servis olarak çalışacaktır.)Gerektiğinde Çalışacaktır.

(Gece bir araç servis olarak çalışacaktır.)TK3

OSMANİYE

OSMANİYE + BAHÇE

XVI

4 X 2 Pikap (Çift Kabin 5+1)

3

07.00-17.00

Çalışılmayacak


Gerektiğinde Çalışacaktır

TK6

ADANA

ADANA

VIII

Otomobil

2

08.30-17.30

Gerektiğinde ÇalışacaktırTK7

ADANA

ADANA- YENİCE

ADANA-TOPRAKKALEI

Midibüs 25+1

1

07.00-17.00

Çalışılmayacak
Gerektiğinde Çalışacaktır

TK7

ADANA

MERSİN-ADANA
I

Midibüs 25+1

1

07.00-17.00

Çalışılmayacak


Gerektiğinde Çalışacaktır

TK3

MERSİN

MERSİN

V

Minibüs 8+1

1

07.00-17.00

23.00-07.00

Çalışacaktır.

(Gece araç servis olarak çalışacaktır.)TK3

MERSİN,ADANA
POZANTI,YENİCE

MERSİN,ADANA
POZANTI,YENİCE

XVI

4X4 Pikap (Çift Kabinli 4+1) Sürücüsüz

4

07.00-17.00

Gerektiğinde Çalışacaktır
23


- -

Kataloq: wp-content -> uploads
uploads -> Mühaziry riyazi mYntiqin elementlYri
uploads -> Mühazirə Tarix, elm və fəlsəfə. Anlayışlar və ideyalar Keçmiş və Tarix
uploads -> Amerikalılarda Azərbaycan haqqında daha geniş təsəvvür yaratmağa çalışacağam
uploads -> Mühazirə1:İqtisadi informatikanın əsas anlayışları İnformatika haqqında ümumi məlumat
uploads -> Frankfurt məktəbi
uploads -> İxtisasın (proqramın) şifri və adı: 040545 Kompyuter şəbəkələrinin və hesablama texnikasının
uploads -> Onlayn jurnaliSTİka fənninin
uploads -> Mühazirə mətinləri. Matrislər və onlar üzərində əməllər
uploads -> İxtisasın (proqramın) şifri və adı 040529 – Nəqliyyatda daşımaların təşkili baki – 2014
uploads -> Multimedia Mərkəzi Ali təhsil müəssisələrinin jurnalistika fakültələri üçün multimedia jurnaliSTİkasi fənninin

Yüklə 183,74 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə