Thy’Nİn direkt seferleri İle kisa ve uzun güney amerika brezilya / arjantiN / peru / kolombiYAYüklə 51,67 Kb.
tarix01.08.2018
ölçüsü51,67 Kb.
#64961
THY’NİN DİREKT SEFERLERİ İLE

KISA ve UZUN GÜNEY AMERİKA

BREZİLYA / ARJANTİN / PERU / KOLOMBİYA

BU PROGRAMA İSTEDİĞİNİZ ŞEHİRDEN veya ÜLKEDEN İSTEDİĞİNİZ GÜN BAŞLAYABİLİR İSTEDİĞİNİZ GÜN DÖNEBİLİRSİNİZ !!!

Sao Paolo (1) / Rio de Janeiro (3) (Corcovado Tepesi & Sugar Loaf & Niteroi)

Iguaçu Şelaleleri (2) (Arjantin Milli Parkı – Garganta del Diablo)

Buenos Aires (2) (Delta & Tigre) / Lima (1) (Miraflores) / Cuzco (3) (Machu Picchu – Urubamba Vadisi - Pisac Yerli Pazarı)

Bogota (3) (Montserrate Tepesi - Zipaquira Tuz Madenleri)

Ref:G170418GAP
17 NİSAN 2018 SALI: İSTANBUL / SAO PAOLO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour –THY kontuarı önünde sabah 07:00’de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra THY’ye ait TK 015 no.lu sefer ile saat 09:40’da Sao Paolo’ya hareket ve yerel saat ile 16:50’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


18 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: SAO PAOLO / RİO DE JANEİRO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Brezilya’nın en kozmopolit ve en büyük şehri olan Sao Paolo’yu tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Liberdade Mahallesi (Japon Bölgesi olarak anılmaktadır), Neo Gotik Mimari bir eser olan Se Katedrali, şehrin doğduğu yer olan Patio do Colegio, en popüler alışveriş merkezi olan 25 Mart Caddesi, St. Benedict Manastırı, Brezilya’nın ilk gökdeleni olan Martinelli Binası, tarihi Ipiranga ve Sao Joao Caddeleri göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Güney Amerika Kıtasının turizm mabedi olarak bilinen ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Rio de Janeiro’ya hareket. Yaklaşık 50 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberleri ile birlikte Copacabana Plajında yürüyüşe çıkabilir ya da plaj yolu üzerinde kurulan otantik pazardan el işi eşyalar ya da oldukça ucuza yağlı boya tablolar satın alabilirler. Geceleme otelimizde.


19 NİSAN 2018 PERŞEMBE: RİO DE JANEİRO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Bununla birlikte Rio’nun iki tepesinden biri olan Corcovado Tepesine çıkacağız. Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Turdan sonra dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya’nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Ardından otelimizin havuzundan veya sahilden, denizden, güneşten istifade etmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Corcovado Tepesine çıkış bazen çok kalabalık olabilmektedir. Bu yüzden uzun bir süre sıra beklememek adına Tepeye monorail yerine otobüs ile de çıkılabilir)


20 NİSAN 2018 CUMA: RİO DE JANEİRO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf ve Niteroi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Rio şehrinin 2 yüksek tepesinden biri olan ve adını şeker çuvalına benzediği için Portekiz’ce “Şeker Çuvalı” anlamına gelen Pao de Acucar olarak alan Sugar Loaf tepesine çıkacağız. Toplam 2 teleferik yolculuğu ile ulaşılabilen bu tepede Rio şehrinin 400 metre yükseklikten manzarasına tanık olacak, şehrin önemli plaj semtleri olan Copacabana, Botafogo ve Flamengo’yu fotoğraflama şansına sahip olacaksınız. Ardından Rio şehrinin hemen her yerinden görülebilen Guanabara körfezini boydan boya geçen, toplam uzunluğu 14 kilometreyi bulan Niteroi köprüsünden geçerek şehrin en güzel ve en elit banliyölerinden biri olan Niteroi bölgesini ziyaret edeceğiz. Brezilya’nın yetiştirdiği en ünlü çağdaş mimarlardan biri olan Oscar Niemeyer’in imzasını taşıyan Niteroi Çağdaş sanatlar müzesinin bahçesinden muhteşem Rio manzarasını seyrettikten sonra otelimize geri döneceğiz. Öğleden sonra plajdan ve otelin imkanlarından faydalanmak, alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


21 NİSAN 2018 CUMARTESİ: RİO DE JANEİRO / IGUAÇU ŞELALELERİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in işlemlerinden sonra dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan Iguaçu Şelalelerine G3 1079 nolu sefer ile 08:45’de Sao Paolo aktarmalı olarak hareket ve 13:05’de varış. (Bugünkü Rio / Iguaçu uçuşu aktarmalı ve biraz daha erken ya da biraz daha geç olabilir). Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. (Uluslar arası otelcilik kuralları gereği otel odalarınız tarafınıza öğlen saat 12:00 ile 14:00 arasında teslim edilecektir.) Odaların dağılımının ardından Iguaçu şelalelerini tanıtan, yürüyerek bir tur yapacağız. (yanınıza bol miktarda film alınız ve makinelerinizi şarj ediniz) Turdan sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz ve hayatınızın en güzel tecrübelerinden biri olarak değerlendirebileceğimiz zodiac ile Parana Nehri ve Jungle turuna ekstra olarak katılabilirsiniz. (bu tura iştirak ederken yanınıza yedek olarak şort, tişört ve havlu alınız, yanınızda değerli eşyalarınızı götürmeyiniz) Geceleme otelimizde.


22 NİSAN 2018 PAZAR: IGUAÇU ŞELALELERİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek ve otelimizin imkanlarından istifade etmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Milli Parklar turuna iştirak edebilirler. (şayet bu tura iştirak edecekseniz makinelerinizi mutlaka bir gece önceden şarj ediniz) Bu turumuzda ülke değiştirerek (bugün için yanınıza mutlaka pasaportlarınızı alınız) Arjantin tarafına geçip Milli Parkı ziyaret edeceğiz. Burada Iguacu Şelalelerini farklı bir açıdan görebileceğimiz Arjantin tarafındaki Iguazu Milli Parkına giriş yapacağız. Park girişinden bineceğimiz mini-tren ile manzaralı kısa bir yolculuğun ardından son durakta inerek şelalelerin etkisini en iyi hissedebileceğimiz Gargante Del Diablo (Şeytan Gırtlağı) noktasına kadar nehir üzerine kurulmuş metal köprülerden geçerek varacağız. Burada altımızdan saniyede binlerce metreküp su dökülürken şelalenin etkisini çok daha iyi hissedeceğiz. Birbirinden güzel fotoğraf karelerini yakalayacağımız bu yürüyüşün ardından yine mini tren ile Iguazu şelalelerinin en güzel manzaralarını görebileceğimiz yürüyüş parkuruna gideceğiz. Burada Arjantin hükümeti tarafından kurulmuş olan birbirinden güzel teras ve manzara noktasından şelalelerin çok etkileyici görüntülerine tanık olacağız. Park gezimizin ardından Milli Parkın açılmasıyla burada kurulmuş olan Puerto Iguazu şehrine giderek burada Rio Iguacu nehrinin Rio Parana nehrine katıldığı noktada 3 ülkeyi aynı karede fotoğraflama şansına sahip olacağız. (Arjantin tarafındaki bu fotoğraf noktasında durduğumuzda sağımızda Brezilya, karşımızdaysa Paraguay yer alır) Bu arzu edenler rehberlerinin akşamüzeri ekstra olarak organize edeceği Şelaleler üzerinde helikopter turuna iştirak edebilirler. Akşam ise yine arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği zengin açık büfe yemekli Iguaçu Geceleri adlı Raffa Inn yemekli show programına katılabilirler. Bu yemek esnasında 5 Latin Amerika ülkesinin harikulade folklorik danslarını izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.


23 NİSAN 2018 PAZARTESİ: IGUAÇU ŞELALELERİ / BUENOS AİRES

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) özel aracımız ile 3 ülkeyi birbirinden ayıran dostluk köprüsünden sınırı geçerek Arjantin tarafındaki havalimanına transfer. (Brezilya / Arjantin / Paraguay) (Pasaport işlemleri sınırda yapılmakta olup sınırı geçerken otobüs değiştirmek gerekebilir). Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Güney Amerika Kıtasının Barcelona’sı diye adlandırılan, tangolar diyarı, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel, düzenli Avrupai şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı, ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Alışverişlerinizi Buenos Aires’in en ünlü alışveriş bölgesi olan, trafiğe kapalı Parque Florida’da yapabilirsiniz. (Galerias Pacifico Alışveriş Merkezi) Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli gece ışıklar altında Puerto Madero & La Recoletta turuna katılabilirler. Bu turumuzda Buenos Aires’in en önemli iki bölgesini ışıklar altında görecek (Puerto Madero eski metruk bir liman bölgesi olup daha sonra büyük paralar harcanarak çok güzel restoranların, pubların, barların açıldığı muhteşem bir bölge olmuştur. La Recoletta ise Buenos Aires gece hayatının kalbinin attığı yer olmakla beraber şehrin Paris kesimi diye adlandırılır. (Bu bölgede çok lüks evler, butikler, cafeler ve barlar bulunmaktadır) Akşam yemeğinizi yerel bir restoranda alacaksınız. Geceleme otelimizde. (Bugünkü Iguazu / Buenos Aires uçuşu daha geç vakitte olduğu takdirde Buenos Aires şehir turu bir sonraki gün sabahtan yapılacaktır)


24 NİSAN 2018 SALI: BUENOS AİRES

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Delta / Tigre turuna iştirak edebilirler. Bu turumuz esnasında Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen Carlos Menem’in ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, Buenos Aires’in şehir dışındaki en güzel yerlerini göreceksiniz.Güzel bir günün ardından öğleden sonra Buenos Aires’e dönüşte alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Tango’nun anavatanı Arjantin’in eski bir Tango evinde Yemekli Tango Show programına katılabilirsiniz. Bu tango evleri tarihi özelliklere sahip olup, Arjantin’in milli dansı olan Tango’yu Buenos Aires’te en güzel şekliyle icra eden mükemmel ambiansa sahip yerlerdir. Turdan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


25 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: BUENOS AİRES / İSTANBUL

(KISA GÜNEY AMERİKA PROGRAMIMIZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN OTEL – HAVALİMANI TRANSFERLERİ AYRI OLARAK ÖZEL BİR ARAÇ VE YEREL ŞOFÖR VASITASI İLE YAPILACAKTIR.)

Sabah alınacak kahvaltıdan öğlen 12:00’de otelimizden check-out. Daha sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam özel bir araç ile havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 016 nolu sefer ile 23:15’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta. (transfer sorumlusu otel / havalimanı arasında ki transferden sorumlu olup, THY kontuarında ki check-in işlemlerinden sorumlu değildir)
26 NİSAN 2018 PERŞEMBE: İSTANBUL

Akşam saat farkından dolayı yerel saat ile 21:50’de varış turumuzun sonu.(THY’nin Buenos Aires / İstanbul uçuşları esnasında TK 016 sefer sayılı uçak Sao Paolo’da 1 saat 25 dakikalık yolcu indirme / bindirme ve yakıt ikmali işlemleri yapmaktadır.)
25 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: BUENOS AİRES / LİMA

(UZUN GÜNEY AMERİKA PROGRAMIMIZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN PROGRAMI AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE OLACAKTIR)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AV 964 nolu sefer ile 06:00’da Peru’nun başkenti Lima’ya hareket. Yaklaşık 4 saat 40 dakikalık bir uçuştan sonra yerel saat ile 08:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Lima şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Plaza Mayor, Katedral, Hükümet Sarayı, Torre Tagle Sarayı, San Francisco Kilisesi göreceğimiz yerler. Daha sonra 3000 yıllık Peru tarihinin en önemli eserlerini barındıran Larco Herrera Müzesini ziyaret edeceğiz. Ardından Lima’nın yerleşim bölgesi olan San Isidro ve Miraflores’i göreceğiz. Turumuz Pasifik Okyanusu’na bakan yüzleri ile birkaç aşığın heykellerinin bulunduğu Aşk Parkında son bulacak. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


26 NİSAN 2018 PERŞEMBE: LİMA / CUZCO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra AV 837 no.lu sefer ile 11:10’da Cuzco’ya ve kısa bir uçuştan sonra 12:30 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. (Odalara check-in saati öğlen 14:00 -15:00 arasındadır) Eşyalarımızı bırakmamızın ardından yürüyerek Cuzco’da çok güzel bir tur yapacağız (bugün için bir gece önceden makinelerinizi lütfen şarj ediniz) Bu turumuzda Koricancha Mabedi’ni (Güneş Tapınağı), İspanyol sömürge döneminden kalma Katedrali ki, bu katedral muhteşem şapel’i ve barok tarzı mihrapları ile birlikte duvarları Cuzco Güzel Sanatlar Okulu talebelerinin yaptığı harika resimler ile doludur, San Blas Kilisesi ve etrafında en iyi sanatçıların atölyelerinin bulunduğu Bohem Bölgeyi, Pre-Columbian Sanat Müzesi (bu müze Peru’nun eski sanatlara yönelik ancak sadece Peru kültürünü tanıtan tek müzesi olmakla beraber içinde İsa’dan önce 1250 ila 1532 yılları arasında bulunmuş 45.000 adet eserden sadece 450 tanesi buradadır), tarihi Hatunrumiyoc Caddesini göreceğiz. Turdan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Bugün içerisinde lütfen mümkün olduğunca sigara içmeyiniz ve hızlı yürümeyiniz, bol bol su içiniz)


27 NİSAN 2018 CUMA: CUZCO / KUTSAL VADİ MACHU PICCHU / CUZCO

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Cuzco’ya 120 km uzaklıktaki dünyaca ünlü ve bu kadar yüksek bir yere böyle bir şehrin İnka’lar tarafından neden yapıldığı hala bir sır olan Macchu Picchu’ya vistadome adlı tren ile gideceğiz. (Yol 3 1/2 saat sürmektedir) Macchu Picchu bir İnka hisarı olup 1911 yılında Hiram Bingham adlı bir arkeolog tarafından bulunmuştur. Anlamı ise yaşlı ve genç tepe demektir. İlk önce tren ile 2.400 metre yüksekliğe çıkacağız. Tren yolculuğumuz yokuş yukarı olacağı için yaklaşık üç buçuk saat kadar sürecektir. Tren yolculuğumuz And Dağlarının Aguas Calientes (Durgun Sular) adlı durağında son bulduktan sonra bir araç vasıtası ile kayıp şehir diye adlandırılan tarihi harabeler bölümüne gideceğiz. Bu bölümü özel bir rehber aracılığı ile gezip bol bol fotoğraf çektikten Akşam üzeri Aguas Calientes istasyonundan Cusco’ya dönüş. Geceleme otelimizde.


28 NİSAN 2018 CUMARTESİ: CUZCO (URUBAMBA / PİSAC PAZARI)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra gün içerisinde oldukça keyifli ve güzel bir tur yapacağız. (bugün için lütfen yanınızda fazlasıyla film ve video kasedi bulundurunuz ve bir gece önce video kameralarınızı mutlaka şarj ediniz) Bu turumuzda Urubamba Vadisini, Kutsal Vadiyi, Cuzco şehrine bakan Sacsayhuaman Kalesini, (İnkalar döneminden kalma nefis bir mimari ile yapılmıştır) çeşmeleri ile ünlü Tambomachay Kaplıcaları (İnkalar tarafından yapılmış olup bu eser İnka Medeniyeti’nin mühendislik bilgisinin ne kadar gelişmiş olduğunun en güzel örneğidir), monolitik dönemin yüksek kolonları ile süslenmiş Kenko Amfitiyatrosu, Puca Pucara Labirenti göreceğimiz yerler. Bu turdan sonra yaklaşık 31 km uzaklıktaki yerel bir yerleşim birimi olmak ile beraber gerçek İnka köklerinin yaşadığı, yerli halkın el işi eşyalar, meyveler, sebzeler sattığı çok renkli bir görüntü oluşturan Pisac Pazarı ziyaret edeceğiz. Burada bol bol alışveriş yapabilir, otantik eşyalar ile birlikte %100 lama yününden yapılmış atkı, panço ve benzeri şeyleri birazda pazarlık usulü oldukça ucuza alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.


29 NİSAN 2018 PAZAR: CUZCO / BOGOTA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlene kadar serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AV 144 no.lu sefer ile 16:45’de Güney Amerika Kıtasının en koloniyal ve en turistik şehirlerinden biri olan, And Dağları’nın doğusunda deniz seviyesinden tam 2640 metre yükseklikteki bir platoya kurulmuş Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya hareket ve yerel saat ile 14:15’de varış. (bugünkü Cuzco / Bogota uçuşu biraz daha erken veya Lima aktarmalı olabilir) Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman.


30 NİSAN 2018 PAZARTESİ: BOGOTA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Bogota’yı tanıtan yaklaşık 7 saat kadar sürecek panoramik şehir turumuzu yapacağız. Turumuza şehrin tarihi merkezinde sömürge alanı olan "La Candelaria" yı ziyaret ederek başlayacağız. Burası müzelerin, restoranların ve kültür kurumlarının bulunduğu Bogota’nın en eski yeridir. Ardından şehrin kalbi olarak nitelendirilen, El Sagrario Şapeli, Katedral, Kardinal Sarayı, Capitol ve Kongre Binası gibi değişik dönemlerde yapılmış çeşitli mimari örneklerinin de görüldüğü Bolivar Meydanı’nı gezeceğiz. Meydanın arka tarafında bulunan Nariño Sarayı, Cumhurbaşkanlığına ev sahipliği yapmaktadır. Bu evlerin tipik balkonları sömürge yapılarını temsil etmektedir. Ardından günümüzde müzeye dönüştürülen Simon Bolivar’a ait eşyaların bulunduğu büyük mimari değeri de olan "Quinta de Bolivar" Konağını göreceğiz. (Atatürk’e hissettiğimiz eşsiz saygı ve bağlılığı, Simon Bolivar’a da bir nevi Kolombiyalılar’da hissetmektedir. Kolombiya, İspanyol İmparatorluğu’ndan özgürlüğünü 1821 yılında General Simon Bolivar sayesinde kazanmıştır.) Daha sonra İspanyolca “Testere Dağları” anlamına gelen 3142 m yükselikteki Monserrate Tepesi’ne teleferik ile çıkacağız. Burada İspanya'nın Katalunya bölgesindeki Monserrat manastırından esinlenerek inşa edilen kiliseyi göreceğiz. Hac mekânı olmasından dolayı yıl boyunca milyonlarca hacı ve turist buraya gelmektedir. Tepeden dönerken Bogota şehrinin büyüleyici manzarasının fotoğrafını çekme imkanı bulacaksınız. Daha sonra alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


01 MAYIS 2018 SALI: BOGOTA (ZIPAQUIRA)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Bogotá'nın 50 km kuzeyinde 1606 yılında kurulmuş tuz madenleri ile ünlü tarihi bir kasaba olan Zipaquira’yı ziyaret edeceğiz. Burada dev tuz madeninin içinde yerin 180 metre altında 1954 yılında kullanıma açılan ve madenin duvarlarının oyulması ile inşa edilmiş Tuz Katedrali’ni göreceğiz. Bu katedral, 12 tuz sütunu tarafından desteklenen, her biri 300 m uzunluğunda dört bölümden oluşmaktadır. Yer altı gezisi İsa’nın son yolculuğunu temsil eden 14 küçük kiliseden geçerek yapılmaktadır. Ardından başkent Bogota’ya geri dönüş ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.02 MAYIS 2018 ÇARŞAMBA: BOGOTA / İSTANBUL

Sabah erkenden havalimanına transfer (bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 800 no.lu sefer ile 09:20’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.


03 MAYIS 2018 PERŞEMBE: İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 09:55’de varış. Turumuzun sonu.


KISA PROGRAM TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

UZUN PROGRAM TOPLAM 16 GECE / 17 GÜN
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Sao Paolo – Bogota / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.

*THY’nin ve yerel havayollarının tüm havalimanı ve güvenlik vergileri.

*Sao Paolo / Rio de Janeiro / Iguaçu / Buenos Aires (kısa program için) / Buenos Aires / Lima / Cuzco / Bogota arası yerel havayolları ile tek yön uçuşlar.

*Rio de Janeiro’da 3 gece Hotel Excelsior’da , Iguaçu’da 2 gece Hotel Bourbon’da, Buenos Aires’de 3 gece Hotel Scala’da’da, Lima’da 1 gece Estelar Miraflores’de, Cuzco’da 3 gece San Augustin Plaza’da, Bogota’da 3 gece NH Hotel’de veya bir benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

*Rio de Janeiro’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Iguaçu’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Buenos Aires’te Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Lima’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Bogota’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turu. (Iguaçu’da şelale turu yürüyerek yapılmaktadır.)

*Iguaçu’da Brezilya tarafından Arjantin tarafına özel otobüs ile sınır geçişi.

*Programda gün be gün belirtilen tüm turlar (ekstra turlar hariç)

*Yerel rehberlik hizmetleri.

*Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.(Buenos Aires’de biten programa iştirak edenler için Buenos Aires’in son gün sabahına kadar, Kolombiya’lı tura iştirak edenler için – en az 8 kişi olması kaydıyla - turun en son gününe kadar Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir. Gruptan erken ayrılanlar için verilecek havalimanı / otel transfer hizmeti yerel şoför ve özel bir araç eşliğinde sadece havalimanına kadar olup, check-in kontuarını içermez.)

*Türsab zorunlu iflas seyahat sigortası


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.

*Programda belirtilmiş olan yemek esnasında alınacak olan içki veya meşrubatlar.

*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme, vb.)

*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık %75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**
NOT:

*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.

*Golden Bay Tour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı bayram dönemi dahi olsa iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)

*Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.

*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.

*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.

*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya Euro götürmenizi tavsiye ederiz. Bu seyahatte ziyaret edeceğiniz hemen her şehirde USD veya Euro kullanabilirsiniz.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı Buenos Aires gidiş / Sao Paolo (sadece THY için) için maksimum 2 x 23 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER) İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.

*Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir. Bu seyahat esnasında adı geçen hiçbir ülke Türk Vatandaşları’na vize uygulamamaktadır.

*Otellerden telefon açmak fiyat olarak oldukça yüksektir. Ancak ziyaret edeceğimiz ülkelerin telekomünikasyon ağları zayıf olduğu için dışardan kart ile aramak bazen sorun olmaktadır. Ancak özellikle Buenos Aires’te deniz aşırı yerlere telefon açabilmek için bazı küçük dükkanlar bulunmaktadır (locutorio). Bunlardan istifade edebilirsiniz ve fiyatları da oldukça hesaplıdır.

*Seyahatimiz esnasında Brezilya’da ki otellerde alacağımız kahvaltılar oldukça zengindir. Ancak Arjantin’de ki kahvaltılar Brezilya’ya nazaran biraz daha zayıftır.

*Seyahatiniz esnasında özellikle Arjantin’e girişlerde yanınızda açık yiyecek veya içecek bulundurmamanızı tavsiye ederiz. Zira gümrük görevlileri bunları tespit ettikleri zaman sizlerden alacak olup para cezası uygulayabilirler

*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.

*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve bol bol film alınız)

*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.*Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.


Merkez : Halaskargazi Caddesi Şenkal Apartmanı No:37 Kat 1 Harbiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 212 232 88 00 Pbx. Fax : 00 90 212 232 13 09

Şube : Bağdat Caddesi Aksöz Apt. No:509 Kat 2 Suadiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 216 463 40 00 Pbx. Fax : 00 90 216 463 40 05Web : www.goldenbaytour.comwww.goldenbaycruises.com Mail : bilgi@goldenbaytour.comYüklə 51,67 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə