20 Kasım 2007 garanti koza -akiŞ -corio ortakliğI’ndan büYÜk proje : akkoza istanbul’un batısında yeni bir yaşam hissi…Yüklə 23,21 Kb.
tarix30.07.2018
ölçüsü23,21 Kb.

BASIN BÜLTENİ

20 Kasım 2007
GARANTİ KOZA -AKİŞ -CORIO ORTAKLIĞI’NDAN

BÜYÜK PROJE : AKKOZA

İstanbul’un batısında yeni bir yaşam hissi…
Yüksek standartlarda mekanlar ve keyifli yaşam alanlarının uzmanları Garanti Koza, Akiş ve Corio, modern tarzıyla Istanbul’un dinamiğini yeniden tanımlayacak dev yaşam projesi AKKOZA için güçlerini birleştirdiler.
Esenyurt’un Bahçeşehir sınırında hayata geçirilecek AKKOZA projesi; İstanbul’un enerjisini ve heyecanını yakalayan modern tarzı ve geleneksel ruhuyla, çarpıcı bir ikametgah bölgesi olarak, Ispartakule, Bahçeşehir ve tüm komşu bölgelerin merkezi olmaya aday gösteriliyor.
Dünyanın önde gelen mimari gruplarından “Development Design Group&Sehilart Mimarlık” tarafından proje mimarisi gerçekleştirilen kapsamlı yaşam projesi AKKOZA, toplam 400.000 m² arazi üzerinde inşa edilecek. Her ihtiyacı karşılayacak ayrıntılarla tasarlanan 5.500 adet AKKOZA KONUTLARI, 5 ayrı etaptan oluşuyor. Bölgenin yaşam kalitesini yükseltecek marka seçkisi ve modern tasarımı ile İstanbul’un batısında alışverişe yeni bir anlam kazandıracak AKKOZA AVM ise projenin can damarlarından biri. Tenis başta olmak üzere spor ve her türlü sosyal aktiviteye ev sahipliği yapacak Club Istanbul ve Festival Park gibi sosyal alanlar ile Akkoza Park başta olmak üzere yeşil alanlara önem veren proje kapsamında, ayrıca özel bir okul ile tam teşekküllü özel bir hastane bulunuyor.

Gayrimenkul sektöründe 60 yıllık tecrübesi ile yurtiçi ve yurtdışında birçok büyük taahhüt ve konut projesine imza atan GARANTİ KOZA, başta Akmerkez olmak üzere bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle prestiji temsil eden Akkök Şirketler Grubu’nun gayrimenkul sektöründe yarattığı kalite farkının ismi AKİŞ ve portfolyosunda Avrupa çapında 177 Alışveriş Merkezi olan Hollandalı yatırım lideri CORIO; Esenyurt-Bahçeşehir bölgesinin yeni prestij merkezi olmaya aday AKKOZA için güçlerini birleştirdiler.


Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. A. Murat Binark, Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif A.Dinçkök, Corio Türkiye İcra Kurulu Başkanı Koray Özgül ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tanıtım toplantısında bir araya gelerek, hedeflerini ve AKKOZA projesinin içeriğini açıkladılar.
Aralık ayında inşaatına başlanacak olan AKKOZA projesi kapsamında, toplam 400.000 m² arazi üzerinde konutlar, alışveriş merkezi, sosyal yaşam alanları ile özel okul ve hastane bulunuyor.
Akiş ve Corio ile yaptıkları güç birliğinin başarılı sonuçları için heyecan duyduğunu belirten Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. A.Murat Binark, AKKOZA projesinin detaylarını açıkladığı konuşmasında; “Garanti Koza olarak her zaman projelerimizde yerli ve yabancı ortak ile çalışmayı bir artı olarak görerek bu doğrultuda hareket etmeyi tercih ediyoruz. Bir çok konut projesine başladığımız Beylikdüzü-Esenyurt-Bahçeşehir-Avcılar bölgesinde, bu projelerin en önemlisi olarak gördüğümüz AKKOZA projesinin; dev konut projesi ve 240.000 m2 kapalı alanı geçecek AVM ile Esenyurt bölgesinin demografik yapısını kapsamlı bir şekilde değiştireceğine inanıyoruz.”açıklamasını yaptı.
Akiş Gayrimenkul Yatırım A.Ş. olarak, Akkoza projesi ile gayrimenkul sektöründe fark yaratacaklarını belirten Akiş Yönetim Kurulu Başkanı Raif A. Dinçkök ise; “Akkoza Projesi’nde gerçekleştirilecek olan Akmerkez’in yaklaşık 2 katı büyüklüğündeki alışveriş merkezi ve sosyal merkezler kapsamındaki tüm alanlar, Akkoza ailelerinin birlikte zaman geçirebilecekleri yaşam alanları olarak projelendirilmiştir. Akkök Grup şirketlerinden Akiş’in imza atacağı projelerin gayrimenkul sektörüne farklı değerler katacağına inanıyorum.” dedi.
İstanbul’un ödüllü AVM Akmerkez dahil olmak üzere Avrupa çapında 177 AVM merkezini protfolyosunda bulunduran Hollandalı yatırım grubu Corio’nun Türkiye CEO’su Koray Özgül de, Corio olarak bu projede yer almaktan dolayı heyecanıi ve mutlu oldukları” belirtti.
Bölgenin demografik yapısına ve gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunması beklenen proje için; projenin giriş çıkışlarının tasarımını yapan Hollandalı, İspanyol uzmanlar tarafından, AVM otopark kapasite ve ihtiyacına kadar hesaplanarak karayolları ve belediye resmi makamlarla paylaşıldı.

yıl içinde tamamlanması beklenen yol güzergahı için çalışmaları başlandığı ifade edilirken, toplantının sonunda söz alan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AKKOZA gibi büyük bir gayrımenkul projesinin ilçe sınırları içinde yer almasından mutluluk duyduklarını, ulaşım ve altyapı konularında destek olmak için çalıştıklarını belirtti.AKKOZA PROJE KAPSAMI GENEL BİLGİLER
AKKOZA KONUTLARI

Huzurlu ve konforlu yaşamın adres…

5 Etapta tamamlanacak 5.500 konut, 21.000 m alan üzerinde yer alacak 60 m2-560 m arasında değişen kule tasarımlı dairelerden oluşuyor. Standartları aşan 3.10m tavan yüksekliği ve 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve Penthouse daire tipleri ile tüketiciye geniş bir seçenek sunan AKKOZA Konutları’nın 421 daireden oluşan birinci etabı, Mayıs 2010’da teslim edilecek.

Dekorasyona hazır teslim edilecek daireler, özel güvenlik, kapalı otopark, ankastre mutfak ve depo alanı gibi ayrıntılarla nezih bir konfor vaat ediyor. 1+1 dairelerde 91.000 USD satış fiyatından başlayan konutlar, %25 peşinat ve ileride banka kredisine geçme koşuluyla kalan %75’i, 24 ay vadeli ödeme şekli ile tüketici ve yatırımcılara sunulacak. Konutlarının yönetim hizmetlerini, Koza Yönetim ve Servis A.Ş. üstleniyor. Sosyal donatılarının tamamı ve AVM, konutların ilk iki etabı ile beraber tamamlanacak.

AKKOZA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Alışveriş zevki yeniden tanımlanıyor …..

70.000 m kiralanabilir alana sahip AKKOZA AVM, 8000 mlik Hipermarket, DIY, Electronic Store, Department Store, Sinema ve Foodcourt bölümlerini kapsıyor. AVM’nin dış-arka kısmında bulunan ve AVM içine kadar uzanan sokak ise açık - kapalı restoran ve cafelerden oluşacak.

Kaliteli ve yeni marka ile zincirlerin yer alması planlanan merkez, 3.500 araçlık otoparkı ile 4 ayrı kattan oluşurken, çocuklu aileler ve gençler için yeni eğlence birimleri ile çocukların bırakılabileceği oyun alanları içeriyor. AKKOZA Konutları’nda yaşayanların yanı sıra, tüm bölgeye hizmet verecek AKKOZA AVM, GAC A.Ş. yönetiminde olacak.

CLUBISTANBUL, AKKOZA PARK, FESTIVALPARK

Sosyal yaşamda farklılığın yeni adresleri…..

Akkoza sakinlerine farklı bir ayrıcalık sunan 21.000 m arazi üzerine kurulu 5.000 mlik kapalı alana sahip CLUB ISTANBUL; özel kulüp çatısı altında kapalı açık yüzme havuzları, uzman kadrosu ile fitness merkezi, SPA, tenis kortları, çocuk parkı ve özel bir restorandan oluşuyor. Geniş tenis kortları ile AKKOZA Club Istanbul, üst düzey eğitmenleri ve Grand Slam düzeyinde profesyonel yaklaşımıyla Türkiye’nin en prestijli “tenis ekolü” oluşturmayı hedefliyor. AKKOZA Club Istanbul, önceliği Akkoza sahiplerinde olmak üzere, üyelik sistemi ile çalışacak.


Yoğun yeşil alan ve özgün peyzaj mimarisi ile dikkat çeken AKKOZA PARK, Londra Hyde Park ve New York Central Park ile yarışacak ölçülerde konumu ile İstanbul’un yeni gözdesi olmaya aday. AKKOZA Park, özel olarak tasarlanan dev fıskiyesi, yürüyüş ve oturma alanları, yüksek kalite restoran ve cafeleri ile hem canlı bir buluşma noktası hem de huzur dolu bir dinlenme alanı olarak tasarlandı.

Dünyanın dört bir yanından çeşitli gösterileri, Akkoza sakinlerinin ve bölge insanının ayağına getirecek konser ve organizasyon alanı olarak yapılandırılan FESTIVAL PARK ise, 3.000 m2 yeşil alan üzerine ve AKKOZA Alışveriş Merkezi’ne bağlantılı olarak 5.000 kişilik oturma kapasitesi ile inşa edilecek.Ayrıntılı bilgi ve katılım için:

ÜÇES İletişim Danışmanlığı / M. İrem AFŞİN

Tel: 0212-343 21 04-3 hat GSM: 0535-518 95 93

e-posta : irem@ucesiletisim.com

Yüklə 23,21 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə