Firat üNİversitesi rektöRLÜĞÜndenYüklə 15,11 Kb.
tarix12.11.2017
ölçüsü15,11 Kb.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

FEN BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ORTAK YÜKSEK LİSANS İLANI
Bitlis Eren Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi Fen Bilimler Enstitülerinin Makine Mühendisliği Anabilim Dalında Ortak Yüksek Lisans Programına 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında öğrenci alınacaktır.
FEN BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
ANABİLİM DALI TEZLİ Y. LİSANS

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ 4


BAŞVURU ŞARTLARI

 • Fen Bilimler Enstitüsünün Makine Mühendisliği Anabilim Dalına başvuracak adayların; Mühendislik Fakültesi’nin Makine, Uçak, Endüstri, Elektrik- Elektronik, Gemi İnşa, Metalurji, Malzeme, Mekatronik, Enerji ve Teknik Eğitim Fakültesi’nin Metal Eğitimi ve Makine Eğitimi bölümlerinden mezun olmak.

 • Fen Bilimler Enstitüsü’nün Makine Mühendisliği Anabilim Dalı yüksek lisans programı için “SAYISAL ALES” puanı esas alınacak olup, SAYISAL ALES puanı en az 55 olmalıdır.

 • ÜDS veya eşdeğer sınavlardan birine girmiş olmak şartı aranır.

 • Yüksek lisans programına müracaatta mezuniyet not ortalaması barajı aranmayacaktır.


BAŞVURU TARİHİ VE YERİ
Adaylar Yüksek lisans başvurularını 03.09.2012 ve 17.09.2012 tarihleri arasında www.beu.edu.tr internet adresinden sisteme giriş yaparak dolduracakları Başvuru Formunu başvuru için gerekli belgelerle birlikte Fen Bilimler Enstitü Müdürlüğüne teslim etmeleri veya* posta ile göndermeleri gerekmektedir.
*Posta ile yapılacak başvurulardaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Fen Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü:

Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı No:417 A-M. İç Kapı No:2 Merkez / BİTLİS

Tel/faks: 04342283371

Eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.

MÜLAKAT TARİHİ :


 • Yüksek lisans programına başvuracak adayların mülakatları 18 Eylül 2012 Pazartesi günü saat: 14.00’de Enstitünün ilgili anabilim dalında yapılacaktır.


KESİN KAYIT TARİHİ:


 • Yüksek lisans programına hak kazanan adayların kesin kayıtları 20 Eylül -21 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.


DEĞERLENDİRME :

 • Tezli Yüksek Lisans programına girmek için başvuruda bulunan adayların başarılı sayılabilmesi için yapılacak değerlendirmede;

Mezuniyet notunun 0.15

ALES puanı 0.50

Yazılı sınav notunun 0.25 ve

ÜDS ve eşdeğer sınav puanının 0.10 ileçarpılarak toplanması ile elde edilen puanlar başarı notu olarak kabul edilir ve en yüksek puan alandan başlamak üzere adaylar sıralamaya tabi tutulur. Eşitlik halinde lisans mezuniyet notu yüksek olan adaya öncelik verilir.

 • İlan edilen kontenjan kadar asıl ve yedek aday belirlenir.

 • Yüksek Lisans programı için asgari başarı notu 60 puandır.İSTENEN BELGELER :

 1. Başvuru ve özgeçmiş formu http://www.beu.edu.tr web sayfasından ilgili enstitünün sayfasında yer alan formlar ve dilekçeler kısmından alınabilir,

 2. TC Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi,

 3. Lisans diplomasının fotokopisi,

 4. Transkriptin fotokopisi,

 5. ALES belgesinin fotokopisi,

 6. ÜDS veya eşdeğer sınav belgesinin fotokopisi,

 7. Mevzuata uygun bir adet vesikalık fotoğraf (kesin kayıt sırasında iki adet),

 8. Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar yukarıda verilen fotokopi niteliğindeki belgelerin ilgili enstitü yetkilisinin “aslı gibidir” onayını yapabilmesi için asıllarını ilgili ibraz etmek zorundadır.

 9. Kesin kayıt hakkı kazanan erkek adaylar “Askerlik Durum Beyanı” belgesinin ilgili enstitü yetkilisinin “aslı gibidir” onayını yapabilmesi için asıllarını ilgili ibraz etmek zorundadır.

 10. Enstitü gerçeğe aykırı beyanda bulunularak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
 • Mülakat sınavlarına girecek adaylar, müracaat sırasında Enstitü tarafından verilecek sınav kimlik belgelerini sınav sırasında mutlaka yanlarında bulunduracaklardır.

 • Kazanamayan adayların müracaat sırasında verdiği evrakların fotokopileri iade edilmeyecek, imha edilecektir.

 • Adayların şahsen veya noter vekaletli dilekçe (sınav kimlik kartını kendisi almak şartıyla) ile başvurusu zorunludur.

 • Kesin kayıt yaptıran adayların kayıt sildirmeleri durumunda katkı payı iade edilmez.(Başvuru ile ilgili tüm işlemler Bitlis Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Binası 1. Kattaki Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yürütülecektir.)

Yüklə 15,11 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə