Game Design Document Student WarfareYüklə 50,05 Kb.
tarix03.11.2017
ölçüsü50,05 Kb.
#29594


Game Design Document

Student Warfare

Batuhan AYDIN

2013

Version 1.0


İçindekiler


İçindekiler 2

Genel Bakış 4

Oyun Konsepti 4

Tür 4


Hedef Kitle 4

Oynanış ve Mekanikler 4

Oynanış 4

Oyun İşleyişi (Genel) 4

Görev ve Mücadele Yapısı 5

Mekanikler 5

Fizik 5

Hareket 5Savaş 5

Yapay Zeka 6

Çok Oyunculu 6

Oyun Nesneleri / PCs / NPCs 6

Fakülteler 6

Ortak Yapılar 7

Öğrenci Askerler 7

Ekran Tanımı 10

Ana Menü 10

Oyun İçi 10

Alt Menü 10

Arayüz 10

Görsel Sistem 10

HUD 10


Kamera 10

Shader 10

Kontrol Sistemi 11

Kaynak Listesi 11

Arazi 11

Modeller 11

Fakülteler 11

Kantin / Kafeterya 11

Kütüphane 11

Öğrenci Askerler 11

Saldırı & Savunma Araç Gereçleri 11

Animasyon 11

Fakülteler 11

Öğrenci Askerler 11

Efektler 12

Sesler 12
Genel Bakış

Oyun Konsepti


“Student Warfare” üniversite ortamında öğrenciler arasında geçen oyuncu becerisi gerektiren eğlence faktörü yüksek çizgi film tarzı 3 boyutlu bir strateji oyunudur.

Tür


Gerçek zamanlı strateji

Hedef Kitle


12+

Oynanış ve Mekanikler

Oynanış

Oyun İşleyişi (Genel)


“Student Warfare” 3 boyutlu gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyun hayali üniversite kampüslerinde geçiyor. Her bir kampüs oyunda bir harita anlamına geliyor. Her bir fakülte oyuncunun seçebileceği bir karargah oluyor. Her karargah kendi içinde bölümlerden oluşuyor. Her bölüm de kendi yetenekli sevimli öğrenci askerlerini üretebiliyor.

Oyunda şimdilik 3 çeşit fakülte mevcut; mühendislik fakültesi, güzel sanatlar fakültesi ve tıp fakültesi. Her fakültede de 3 çeşit bölüm mevcut. Mühendislik fakültesinde; bilgisayar, inşaat ve maden mühendislikleri. Güzel sanatlar fakültesinde; heykel, resim, seramik bölümleri. Tıp fakültesinde; dahili tıp ve cerrahi tıp. Yeni fakülteler ve bölümler “indirilebilir içerik” olarak sonradan eklenecek. Tıp fakültesi 6. sınıfa kadar diğerleri 4. sınıfa kadar yükseltilebilir. Yükseltmeler sayesinde daha yetenekli öğrenciler üretebilmek mümkün.

Oyuncu önceden seçmiş olduğu fakülteye bağlı olarak kendi öğrenci askerlerini üretiyor. Öğrenciler realiteden uzak “chibi” (http://en.wikipedia.org/wiki/Chibi_(term)) karakterlerden meydana gelmekte. Dolayısıyla grafikler de çizgi film tarzında.

Öğrenci üretebilmek için iki çeşit kaynağa ihtiyaç duyuluyor; bilgi ve yemek.Haritada karargahların yanı sıra oyuncunun ele geçirip kaynak bakımından fayda sağlayabileceği tarafsız yapılar mevcut. Bilgiyi daha hızlı arttırabilmek için kütüphaneleri, yemeği arttırabilmek için kantin ve kafeteryaları ele geçirmek gerekiyor.

Sevimli öğrenci askerler klasik ateşli silahlardan ziyade üniversite ortamında bulunabilecek araç gereçlerle kendi saldırı ve savunma mekanizmalarını kuruyorlar.

Oyundaki bütün yapılar her harita için önceden belirlenmiş yerlerde ve sabittir. Oyuncu haritada herhangi bir yapı inşa etmiyor. Bölümlerin inşaları ise sadece fakülte binası içinde sabit yerlerde gerçekleşecek. Bölümlerin inşa edilebilmesi ve yükseltilebilmesi için oyuncunun yeterli sayıda bilgi ve yemek kaynağı olması gerekiyor. Oyunun en başında oyuncuya sadece bir tane bölüm yapmasına ve birkaç öğrenci üretmesine yetecek kadar kaynak verilecek.

Bir bölümü bitirebilmek için rakiplerin yetenekli sevimli öğrenci askerlerini öldürmek ve karargahlarını ele geçirmek gerekiyor. Fakat öldürmek kan ve vahşetin aksine oyuncuyu rahatsız etmeyecek şekilde yansıtılıyor. Öğrencilerde her yendikleri rakip için tecrübe puanı kazanacak ve en fazla tıp için 6 diğerleri için 4. sınıfa kadar yükselebilecekler.

Oyundaki her haritada tek başımıza yapay zekaya karşı veya çok oyunculu oynayabilmek mümkün. Haritaların hepsi 3 kişiliktir. Dolayısıyla her haritada her fakülteden yalnızca bir tane olabilir.


Görev ve Mücadele Yapısı


Oyundaki temel amacımız rakip fakülteleri ele geçirip üniversitenin sahibi olmak. Bunun için oyuncu kendi karargahını (fakültesini) inşa edip ve geliştirip birbirinden yetenekli öğrencilerini üretmesi gerekiyor.

Öğrenci üretebilmek için oyuncunun kaynağa ihtiyacı var. Bilgi birim zamanda artış gösteriyor ve bilgiyi daha hızlı arttırmak için oyuncu kütüphane inşa etmesi ve/veya haritadaki tarafsız yerlerdeki kütüphaneleri ele geçirmesi gerekiyor. Aynı şekilde yemekte birim zamanda artış gösteriyor ve hızlandırmak için de oyuncu kantin inşa etmesi gerekiyor ve/veya tarafsız bölgelerdeki kantin ve kafeteryaları ele geçirmesi gerekiyor.

Tarafsız bölgelerdeki yapılardan yararlanmak için öğrencileriyle savunması gerekiyor. Bu yapılar stratijik önemi olduğu için oyun sürecinde bir çok kez el değiştirebilir.

Laboratuvarlar 1. ve 2. sınıf öğrencilerini üretmek için gerekli olan kaynağı azaltır ve 3. ve 4. sınıf öğrencileri üretebilmek için inşa edilmesi zorunludur. Laboratuvarları inşa etmek için kaynağa ihtiyaç vardır.


Mekanikler

Fizik


Basit fizik kuralları kullanılacak yer çekimi, trigger işlemleri ve objeler arası çarpışmalar için (birbirlerinin içinden geçmemeleri için). Ayrıca fare tıklamaları için de kullanılacak (ray tracing).

Hareket


Sabit bir hareket sistemi mevcut değil. Oyuncunun isteği üzereine askerler 3 boyutlu dünyada terrain üzerinde XYZ eksenlerinde hareket edebilecekler.

Kamera XZ eksenlerinde hareket edecek ve Y ekseninde zum sağlanacak.


Savaş


Oyunda savaş sadece sevimli öğrenci askerler arasında geçiyor. Herhangi bir yapıya zarar verme söz konusu değil. Her öğrenci askerin kendi sağlığı, saldırı ve savunma özelliklerine sahip. Bir askerin ölmesi için bütün sağlık puanlarının bitmesi gerek. Saldırı ve savunma puanları her öğrenci askerin bölümüne ve sınıf seviyesine göre değişiklik gösterir. Herhangi bir askerin düşmanı öldürmesi halinde kendisi düşmanın seviyesine bağlı olarak tecrübe puanı kazanır ve yeterli tecrübe puanına ulaşan askerler seviye atlarlar. Oyundaki en yüksek öğrenci asker seviyesi tıp fakültesi için 6 diğerleri için 4’tür.

Oyunu bitirebilmek için rakibin karargahını ele geçirmek yeterlidir. Haritadaki herhangi bir yapıyı ele geçirmek için o yapının yanında öğrenci askerlerin beklemesi gerekmektedir. Ancak belli bir süre bekledikten sonra ele geçirilebilir. Eğer oyuncunun ve rakibin askerleri aynı zamanda o yapının yanında iseler yapı tarafsız olur taaki tarafların tamamının askerleri o yapını yanında öldürülene kadar. Ele geçirilmiş yapının yanından askerlerimizi ayırdığımız da yapı tekrardan tarafsız olur.


Yapay Zeka


Oyuncu, öğrenci askerlerini seçip haritada bir yere tıkladığında askerlerin oraya hangi yoldan nasıl gitmelerine karar verecek yön bulma sistemi yapay zeka ile sağlanacak. Askerler ilerlerken önlerine çıkan bir engelin etrafından dolanması yapay zeka ile çözülecek.

Savaşlarda oyuncunun ve rakibin askerleri arasında hangi askerin hangisine saldıracağı yapay zeka ile sağlanacak.

Tek kişilik oyun modunda rakibin bütün; bölüm yapıları inşaası, öğrenci asker üretme, askerlere seviye atlatma, haritadaki tarafsız yapıları ele geçirme gibi bütün karar verme mekanizmaları yapay zeka ile sağlanacak.

Çok Oyunculu


Oyundaki bütün haritaları çok oyunculu oynamak mümkün. Bütün haritalar 3 kişilik ve ilerde eklenecek olan fakülteler ile bu sayı artacak. Oyuncuların aynı fakülteyi seçme şansı bulunmuyor ve herkes özgür modu olarak oynanacak. Yani herkes birbirinin düşmanı. Oyun LAN ağı üzerinden sağlanacak.

Oyun Nesneleri / PCs / NPCs

Fakülteler

Mühendislik Fakültesi


Üç karargahdan ilki mühendislik fakültesi. Oyuna başlar başlamaz hazır inşa edilmiş olarak geliyor. Her harita için farklı konumlarda olabilir. Oyuncu fare ile fakülteye tıklayarak istediği bölümleri yeterli kaynağı varsa inşa edebiliyor. İçinde üç çeşit bölüm barındırıyor.

Bilgisayar, inşaat ve maden mühendisliği öğrencisi üretebilmesi için önce inşa edilmeleri gerekiyor. Yeterli kaynak ile 4. seviyeye kadar yükseltilebilirler. Üretilen öğrenci bölümün o anki seviyesiyle aynıdır.

Karargah binasının içinde önceden belirlenmiş konumlara inşa edilebilirler.

Güzel Sanatlar Fakültesi


Üç karargahtan ikincisi güzel sanatlar fakültesi. Oyuna başlar başlamaz hazır inşa edilmiş olarak geliyor. Her harita için farklı konumlarda olabilir. Oyuncu fare ile fakülteye tıklayarak istediği bölümleri yeterli kaynağı varsa inşa edebiliyor. İçinde üç çeşit bölüm barındırıyor.

Heykel, resim ve seramik öğrencileri üretebilmesi için önce inşa edilmeleri gerekiyor. Yeterli kaynak ile 4. seviyeye kadar yükseltilebilirler. Üretilen öğrenci bölümün o anki seviyesiyle aynıdır.

Karargah binasının içinde önceden belirlenmiş konumlara inşa edilebilirler.

Tıp Fakültesi


Üçüncü karargah tıp fakültesi. Oyuna başlar başlamaz hazır inşa edilmiş olarak geliyor. Her harita için farklı konumlarda olabilir. Oyuncu fare ile fakülteye tıklayarak istediği bölümleri yeterli kaynağı varsa inşa edebiliyor. İçinde üç çeşit bölüm barındırıyor.

Dahili ve cerrahi tıp öğrencileri üretebilmesi için önce inşa edilmeleri gerekiyor. Yeterli kaynak ile 6. seviyeye kadar yükseltilebilirler. Üretilen öğrenci bölümün o anki seviyesiyle aynıdır.Karargah binasının içinde önceden belirlenmiş konumlara inşa edilebilirler.

Ortak Yapılar

Kantin / Kafeterya


Oyundaki bütün fakültelerde mevcut fakat öncelikle inşa edilmesi gerekiyor. Haritada tarafsız yapı olarakta bulmak mümkün. Kantinler ve/veya kafeteryalar yemek kaynağının birim zamanda daha hızlı artmasını sağlıyor. Fakülte içerisindeki kantinleri yeterli kaynak var ise yükseltmek mümkün.

Kütüphane


Kütüphaneler oyunda bilgi kaynağını arttırıyor. Her fakülte binasında mevcut fakat önce inşa edilmesi gerekiyor. Haritada tarafsız yapı olarak bulmak mümkün. Bilgi kaynağının birim zamanda daha hızlı artmasını sağlıyor. Yalnızca fakülte içerisindeki kütüphane seviyesi yükseltilebilir.

Laboratuvar


Sadece fakültelere inşa edilebilir. Tıp fakültesi için 4. sınıf ve üstü, diğer fakülteler için 3. sınıf ve üstü öğrenci üretebilmek için inşa edilmesi zorunludur.

Öğrenci Askerler


Mühendislik ve güzel sanatlar fakülteleri üçer temel öğrenci askere sahip. Tıp fakültesi ise iki tane öğrenci askere sahip. Her fakülte, her bölüm ve her sınıf öğrencisi farklı özelliklere sahip.
Bilgisayar Mühendisliği:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı klavye, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 20, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı ethernet kabloları, savunma aracı laptop. Puanlar; sağlık 100, saldırı 30, savuma 10. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı monitör, savunma aracı bilgisayar kasası. Puanlar; sağlık 100, saldırı 40, savuma 20. Gereken bilgi 40, yemek 10.
İnşaat Mühendisliği:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı tahta çubuk, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 25, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı kürek, savunma aracı proje kağıtları. Puanlar; sağlık 100, saldırı 40, savuma 10. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı matkap, savunma aracı baret. Puanlar; sağlık 100, saldırı 50, savuma 20. Gereken bilgi 40, yemek 10.
Maden Mühendisliği:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı taş, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 15, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı kazma, savunma aracı baret. Puanlar; sağlık 100, saldırı 40, savuma 20. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı patlayıcı, savunma aracı çelik yelek. Puanlar; sağlık 100, saldırı 60, savuma 30. Gereken bilgi 40, yemek 10.
Heykel Bölümü:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı murç, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 20, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı çekiç, savunma aracı baret. Puanlar; sağlık 100, saldırı 30, savuma 10. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı elektrikli testere, savunma aracı heykel parçaları. Puanlar; sağlık 100, saldırı 40, savuma 20. Gereken bilgi 40, yemek 10.
Resim Bölümü:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı kalem, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 15, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı palet, savunma aracı tuval. Puanlar; sağlık 100, saldırı 30, savuma 10. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı boya, savunma aracı şovale. Puanlar; sağlık 100, saldırı 50, savuma 30. Gereken bilgi 40, yemek 10.
Seramik Bölümü:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı çamur, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 15, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı çömlek, savunma aracı seamik panel. Puanlar; sağlık 100, saldırı 25, savuma 15. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı alev silahı, savunma aracı granit. Puanlar; sağlık 100, saldırı 60, savuma 50. Gereken bilgi 40, yemek 10.
Dahili Tıp:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı kalın kitap, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 15, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı stetoskop, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 20, savuma 0. Gereken bilgi 20, yemek 5.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı iğne, savunma aracı beyaz önlük. Puanlar; sağlık 100, saldırı 30, savuma 5. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 5. sınıf öğrencisi saldırı aracı ilk yardım çantası, savunma aracı ilaç. Puanlar; sağlık 100, saldırı 350, savuma 30. Gereken bilgi 35, yemek 10.

 • 6. sınıf öğrencisi saldırı aracı narkoz, savunma aracı sedye. Puanlar; sağlık 100, saldırı 60, savuma 50. Gereken bilgi 40, yemek 15.
Cerrahi Tıp:

 • 1. sınıf öğrencisi saldırı aracı ders kitabı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 10, savuma 0. Gereken bilgi 10, yemek 5.

 • 2. sınıf öğrencisi saldırı aracı kalın kitap, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 20, savuma 0. Gereken bilgi 15, yemek 5.

 • 3. sınıf öğrencisi saldırı aracı iğne, savunma aracı beyaz önlük. Puanlar; sağlık 100, saldırı 30, savuma 5. Gereken bilgi 20, yemek 5.

 • 4. sınıf öğrencisi saldırı aracı şok cihazı, savunma aracı yok. Puanlar; sağlık 100, saldırı 40, savuma 0. Gereken bilgi 30, yemek 10.

 • 5. sınıf öğrencisi saldırı aracı neşter, savunma aracı protez. Puanlar; sağlık 100, saldırı 50, savuma 40. Gereken bilgi 35, yemek 10.

 • 6. sınıf öğrencisi saldırı aracı testere, savunma aracı sedye. Puanlar; sağlık 100, saldırı 60, savuma 50. Gereken bilgi 40, yemek 15.

Ekran Tanımı


Oyunda 3 çeşit menü mevcut.

Ana Menü


Oyunun temasını içeren bir arka plan görüntüsü ekranın tamamını kaplayacak şekilde yerleştirilecek. Menü seçenekleri şu şekilde olacak: yeni oyun, çok oyunculu, ayarlar, çıkış.

Oyuncu yeni oyun sekmesini seçerse oyuncuya hangi haritada hangi fakülte ile oynayacağı sorulacak ve seçilenlere göre oyun açılacak.

Çok oyunculu sekmesi seçildiğinde LAN bağlantıları görünecek ve kullanıcı oyun kurucuysa diğer oyuncuların bağlanmasını bekleyecek devamında harita ve fakülte seçimini yapacak veya başka oyuncunun kurmuş olduğu oyuna girebilecek.

Ayarlar sekmesinde grafik, ses, kontrolleri değiştirebilecek.

Çıkış sekmesi seçildiğinde oyun tamamen kapatılıp masaüstüne dönüş sağlanacaktır.

Oyun İçi


Asıl oyunun oynandığı ekran. Burada oyuncuya geribildirim için GUIler mevcut. Kaynak bilgilerini gösteren, fakülte fare ile seçildiğinde öğrenci askerleri üretme bilgilerini, öğrenci askerler seçildiğinde sağlık, salıdırı, savunma, tecrübe puanları gibi bilgiler oyuncuya yansıtılıyor. Askerlerin haritanda nerede olduklarını görebilmek için mini harita mevcut.

Alt Menü


Herhangi bir bölüm bitirildiğinde oyuncunun kazanıp veya kaybettiği bilgisi yer alıyor. İstatistiksel bilgiler; oyun süresi, öldürülen düşman, oyuncunun ölen askerleri, harcanan ve kalan kaynak bilgisi yer alıyor.

Oyuncu isterse bölümü yeniden başlatabilir, ana menüye dönebilir veya direkt masaüstüne dönebilir.


Arayüz

Görsel Sistem

HUD


Kaynak bilgileri (bilgi ve yemek) ekranın sağ üst bölümünde yer alıyor ve yazıdan oluşuyor. Ekranın sol alt bölümünde mini harita, orta alt bölümünde öğrenci asker bilgileri veya fakülte bölüm bilgileri yer alıyor. Sağ alt bölümde fakülte seçildiğinde öğrenci üretme, seviye yükseltme, bölüm inşa etme buton ve yazıları bulunuyor. Ekranın sol üst bölümünde menü butonu var ve ekranın sol orta bölümünde mesajlaşma sistemi mevcut.

Kamera


Kamera perspektif görüş açısına sahip ve 45-60 derece arası X ekseninde rotasyonu var.

Shader


Oyunun tamamında çizgi film tarzı shader kullanılacak.

Kontrol Sistemi


Bütün menü işlemleri fare ile gerçekleşiyor. Oyun içinde askerlerin bir yerden bir yere gitmeleri ve saldırmaları da fare ile sağlanıyor. Askerler de fare ile bas sürükle şeklinde seçilebilmekte.

Oyun içi menüye ulaşmak için klavyeden “esc”e basmak yeterli. Diğer oyuncularla mesajlaşmak için “enter” tuşuna basıp mesajı yazıp sonra tekrar “enter” tuşuna basarak göndermek mümkün.

Oyundaki fakülteye, bölümlere, asker üretmeye ve askerleri seçmek için klayve kısayolları mevcut.

Kaynak Listesi

Arazi


Birbirinden değişik realistik şimdilik 10 harita yaratılacak. Yeni haritalar “indirilebilir içerik” olarak sonradan eklenecektir.

Modeller

Fakülteler


Fakültelerin tamamı kare şeklinde binalar olarak modellenecek. Mühendislik binası mavi ağırlıktı tonlarla doku kaplaması yapılacak. Güzel sanatlar kırmızı ve tıp beyaz ağırlıklı dokularla kaplanacak. Hepsinin kendine özgü bir logosu olacak ve fakülte girişine doku kaplanacak.

Kantin / Kafeterya


L şeklinde modellenecek ve gri renkte doku kaplaması yapılacak. Eğer taraflardan biri ele geçirirse ele geçirenin rengine döneşecek.

Kütüphane


Bina dikdörtgen şeklinde modellenecek ve gri renkte doku kaplanacak. Ele geçirildiği takdir de ele geçirenin rengine dönüşecek.

Öğrenci Askerler


Öğrenci askerler bir tane chibi karakter olarak modellenecek ve doku kaplamaları değiştirilerek çeşitlilik sağlanacak.

Saldırı & Savunma Araç Gereçleri


Bütün araç gereçler teker teker gerçeğine yakın şekilde modellenip doku kaplamaları yapılacak.

Animasyon

Fakülteler


Bölümlerin, kantinin ve kütüphanenin inşa animasyonunu içerecek.

Öğrenci Askerler


Her asker boş, koşma, saldırı, savunma, ölme ve seviye atlama animasyonlarına sahip olacak.

Efektler


Toz ve duman efektleri kullanılacak. Askerler seviye atladığında seviye atlama efekti uygulanacak.

Sesler


Binaların inşa ve seviye atlama sesleri yapılacak.

Askerlerin koşma, saldırı, ölme ve seviye atlama sesleri eklenecek.Oyun sonu galibiyet ve yenilgi sesleri yapılacak.Yüklə 50,05 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə