Odtü yapi iŞleri ve teknik daire başkanliği ek binasi aliMÜnyum doğRAMA MALZEMEleri alimi iŞİ tekniK Şartnamesi genel not alımı yapılacak olan tüm malzemelerYüklə 19,45 Kb.
tarix27.10.2017
ölçüsü19,45 Kb.
#16170

ODTÜ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI EK BİNASI ALİMÜNYUM DOĞRAMA MALZEMELERİ ALIMI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

GENEL NOT

Alımı yapılacak olan tüm malzemeler için idarece belirlenen malzeme numuneleri görüldükten sonra teknik şartname ekinde yer alan Ek-1 Tutanak imzalanarak ihale teklif zarfı içinde idareye teslim edilecektir. İhale evrakı ile teslim edilecek olan bu tutanakla belirlenen numuneler dışında ürünlerin teklif edilmeyeceği taahhüt edilmiş olacaktır.
İNŞ.001- Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Temini (55'lik seri profiller)

Belirtilen özelliklere sahip ısı yalıtımlı alüminyum doğramanın proje detaylarına uygun ebatlarda imalatının yapılması,montaja hazır halde şantiye teslimi için gerekli tüm giderler dahildir.Teknik Özellikler

EW-55, yeni EN (Euro Norm) normları dikkate alınarak tasarlanmış, 3 odacıklı kapı ve pencere sistemidir. Kör Kasa İmalatı ve Montajı (30x40x1.5 mm Boyalı kutu profil ile)Bu prensibe göre en dışta bini fitili kullanılmamakta, dış odacıkla dış hava ortamının basıncı eşitlenerek su tahliyesi kolaylaştırılmaktadır. Orta kısımda “double touch” özellikli özel tasarımlı conta sayesinde ısı izolasyonu ve sızdırmazlık üst düzeye çıkarılmıştır. Uw: 1.87 W/m2K (Pencere Isı İletme Performansı) Akustik Performans: Rw (C, Ctr) ≤ 39 (-1; -3)dB, (Cam kalınlığına göre değişir.) Su Geçirgenliği: Class ≥ 9A (EN 12208) Hava Geçirimsizliği: Class 4 (EN 12207) Rüzgar Yükü Dayanımı: C2-C5 (EN 12210) Sistem Derinliği ( Kanat ) : 55mm -64mm Isı Yalıtım Bariyer Boyutu : 20mm-14,8mm Uygulanabilir Cam Kalınlığı : 4mm – 32mm Ayrıca ekonomik ve kolay uygulama özelliği olan PVC pencere mekanizmaları (çift eksen, çekme sürme, katlanır sistem) için dizayn edilmiş kanat profili sisteme dahil edilmiştir. Özellikle yapılarda giriş kapıları için ısı yalıtımlı en ideal çözümdür. Kilit karşılık, sürgü, menteşe gibi mekanizmaların daha kolay uygulanması ve hemyüz-binili tasarımı öne çıkan özellikleridir. Eşik çözümleri, içe ve dışa açılım özelliği, pencere sistemine ait kayıt ve kasa ile uyumluluğu, sistemi daha fonksiyonel hale getirir. Sistem farklı müşteri hizmetleri göz önüne alınarak; düz, oval ve gizli kanat tasarımları ile estetik açıdan zenginleştirilmiştir.

Sistem Derinliği ( Kasa ) : 55mm

NOT : Alüminyum doğramalar için detaylar EK-2’de verilmiştir.

İNŞ.002- Çift Açılır Pencere Mekanizması Temini

Numunesine uygun ve projede istenilen ebatlarda çift açılım pencere mekanizmasının temini ve şantiye teslimi için gerekli tüm giderler dahildir.İNŞ.003- Pencere Aksesuarları

Numunesine uygun her pencere için 3 adet menteşe,1 adet pencere kolu,3 adet pim-karışılık temini ve şantiye teslimi için gerekli tüm giderler dâhildir.İNŞ.004- Pencere Aksesuarları

Numunesine uygun her pencere için 2 adet menteşe,1 adet pencere kolu,2 adet pim-karşılık,2 adet ayarlı kademeli makasın temini ve şantiye teslimi için gerekli tüm giderler dâhildir.İNŞ.005- Çift Kanat Kapı Asesuarları

Numunesine uygun her kanat için 4 adet menteşe (toplam 24 adet),akbank kol,kilit,barel,karşılık,kapı altı fırça,kızaklı kapı hidroliği 4 numara, atlamalı sürgü takımın temini ve şantiye teslimi için gerekli tüm giderler dahildir.İNŞ.006- Kör Kasa İmalatı ve Temini

Projede istenilen (Ek-2) ebatlarda 30x40 1.5 mm kalınlıklı boyalı kutu profil ile kör kasa imalatının yapılması ve montaja hazır şekilde şantiyeye teslimi için gerekli tüm giderler dahildir.


GENEL HUSUSLAR

 1. Yapı İşleri teknik Daire Başkanlığı Alüminyum malzemesi alımı yapılacaktır.

 2. Kullanılacak tüm malzemelerin nakliye yatay ve düşey taşımalar, yükleme ve boşaltmalar, işçilik, idare tarafından istenilen yere istif ve tasnif işleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

 3. Ödeme işlemleri, malzemenin kabulü müteakip, maliye bakanlığınca belirlenen serbest bırakma oranları dâhilinde düzenlenecek ödenek gönderme belgelerine göre ODTÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

 4. Numune Malzemeler için Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığında görevli ilgili personel tarafından numune gösterilecek ve numune görülmüştür tutanağı ilgili birimden mutlaka imzalanarak teslim alınacaktır.

 5. Malzemeler Yapı işleri teknik Daire Başkalığınca görevlendirilen Personel gözetiminde Başkanlık ve bağlı Müdürlüklerin depolarına teslim edilecektir.

 6. Malzemeler sözleşme tarihinden itibaren 30 gün içinde teslim edilecektir.


DENETİM VE MUAYENE

 1. Muayene ve kontroller esnasında doğabilecek her türlü kaza ve hasarlardan yüklenici sorumlu olacaktır.

 2. Muayenelerde gerekli olabilecek araç, malzeme vb. yüklenici firma tarafından temin edilecektir.

 3. Yüklenici firmanın muayene esnasında, teknik eleman veya gözlemci bulundurması ve bu teknik elemanın veya gözlemcinin muayene sonuçlarını imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde, muayene raporu yüklenici firma tarafından da aynen kabul edilmiş sayılacaktır.


AMBALAJLAMA VE ETİKETLEME:

 1. Piyasada orijinal ambalajlı bulunan malzemeler orijinal ambalajları içinde her türlü hasara karşı tüm önlemler alınmış olarak teslim edilecektir.

 2. Ambalajından hasarlı olarak çıkan malzemeler yükleniciye geri iade edilecek ve yenisi ile değiştirilecektir.

EK-1

TUTANAK

“ODTÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Ek Binası Malzeme Alım İşi” kapsamında temin edilecek inşaat, elektrik tesisatı ve mekanik tesisat malzemelerinin tamamına ait numuneler görülmüş olup, numunelere uygun malzemeler teklif edilecektir.../../2017

Kaşe/İmza

Yüklə 19,45 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə