Tura turizm biLGİlendirme sent: Friday, October 6, 2017 1: 44 pm to



Yüklə 105,89 Kb.
səhifə1/2
tarix02.08.2018
ölçüsü105,89 Kb.
#66091
  1   2

from: TURA TURİZM BİLGİLENDİRME
Sent: Friday, October 6, 2017 1:44 PM
To: rabiabalkanli@gmail.com
Cc: Erkan Muldur // Tura Turizm
Subject: Tur Onay Maili

Değerli Misafirimiz,


MRK-025261 no'lu rezervasyonunuza ait belgeleriniz ekte bilgilerinize sunulmuştur. Rezervasyonunuzun kesinleşmesi ve Tura Turizm ile olan sonraki süreçlerdeki iletişiminizin sürdürülebilmesi için gerekli izinleri içeren belgelerinizi okuduktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak onay vermeniz gerekmektedir.
Acentemizin tarafınıza bilgi vererek Onayınıza kadar geçen süre içinde kontenjan kalmaması halinde, rezervasyonunuzu iptal etme hakkı bulunduğunu bilgilerinize sunarız. Rezervasyon sahibi ile ödeyen kişiler farklı ise kart sahibinin kimlik fotokopisini, rezervasyon numarasını belirterek rezervasyon@turaturizm.com.tr adresine mail ile göndermenizi rica ederiz.

Onaylamak için tıklayın

Hatırlatmalar

• Oda düzenlemeleri tesisler tarafından yapılmaktadır. Tesise ileteceğiniz notlar (tekerlekli sandalye, çift kişilik tek yatak ya da iki ayrı yatak vb.) müsaitlik doğrultusunda gerçekleştirilecektir.
• Rezervasyon bedeliniz 5000 TL üzerinde ise TC Kimlik numarası bildirilmesi zorunludur.
• Rezervasyonunuz uçak ulaşımlı ise nüfus cüzdanınızı ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzu mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
• Vergi Usul Kanunu ilgili maddeleri gereğince; hizmet alımı karşılığında düzenlenecek faturanızın, hizmetin sona ermesini takip eden 7. günden itibaren acentenizden talep edebilirsiniz.
E-fatura sistemine dahil olan firmaların faturaları elektronik fatura olarak düzenlenmektedir. Haricinde şirket adına kesilen faturalar tüm bilgiler doğru iletildiği taktirde verilen adrese kargo ile gönderilecektir.

Bilgilerinize.


Tura Turizm

http://www.turaturizm.com/tr/images/agencylogo/mrk.gif

Tur Kayıt Formu

No : 48662

Rezervasyon Kod : MRK-025261

Yazdırma : 06/10/17 01:44, ERKAN MULDUR





Müşteri



Oda No

Oda

Ünvan

Ad

Soyad

D.Tarih

TC/Pasaport

Not

1

DBL

MRS

RABIA

BALKANLI

13/05/1952

13175291166, U

French Bed







MR

HASIM CUNEYT

BALKANLI

12/07/1946

13178291002, U






İletişim Bilgileri



Mektup Adresi

SELANIK CD 46 / 11 KIZILAY

KIZILAY TURKEY ANKARA




Telefon (Kişisel)

5423761045







GSM (Kişisel)

5334104213







e-Mail (Kişisel)

rabiabalkanli@gmail.com









GrpCo



Tarih__Diğer_Hizmetler__Diğer_Hizmet_Detay'>Tarih__Paket_Adı__Paket_Detayı__Grp,Package_Code'>Baş-Bit Tarih

Paket Adı

Paket Detayı

Grp,Package Code

Not

20/01/18-31/01/18

Vietnam & Kamboçya




O1-VKB200118-TK, O1-VKB200118-TK

 



Sair



Tarih

Diğer Hizmetler

Diğer Hizmet Detay

 

Not

20/01/2018

TAX

Paket Tax

 

 

20/01/2018

IC HAT UCUS

ANKARA

 

 



Vize



Tarih

Vize Adı

Ülke

 

Not

20/01/2018

X

VIETNAM

 

 



Bu rezervasyon TURA TURIZM aracılığıyla yapılmıştır



Mali Bilgiler



Açıklama

Borç

Alacak

Detay

TAX

1,380.00 EUR

 

 

VIZE, X- VIETNAM

280.00 EUR

 

 

IC HAT UCUS

240.00 EUR

 

 

O1-VKB200118-TK

4,212.00 EUR

 

 

ERKEN REZERVASYON INDIRIMI

-800.00 EUR

 

 

Onayli Indirim

-300.00 EUR

 

 

GRP BAGLANTI TAHSILATI

 

939.63 EUR

(4,000.00 TL Kur:4.2570) (KKart AX2 6 Tks) (Prvz:896387)(Makbuz:A-50541)

Toplam

5,012.00 EUR

939.63 EUR

Bakiye 4,072.37 EUR



YURT DISI PAKET TUR SÖZLESMESI
MADDE 1 – TARAFLAR
Seyahat Acentesi : ABC Turizm Havacılık ve Ticaret Ltd. Şti
Telefon : 0 212 241 20 62 Faks : 0 212 912 17 82
Email:abcwebmail@turaturizm.com.tr
İşbu sözleşme Cumhuriyet Cad. No:109/A Elmadağ-Şişli-İstanbul adresinde mukim ABC Turizm Havacılık ve Ticaret Ltd. Şti.’nin sahibi bulunduğu ABC Turizm Seyahat Acentası (bundan böyle "ABC TURİZM" olarak anılacaktır) ile aşağıda ve sözleşmeye ekli belgelerde adı soyadı, adres ve telefonu yer alan Katılımcı arasında akdolunmuştur. (Katılımcı herhangi bir paket turu satın alan veya almayı taahhüt eden, adına ya da lehine bir paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen tüketiciyi ifade eder.)
MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU
ABC TURİZM ile yukarıda adı, soyadı, adres ve telefonu yer alan Katılımcı arasında aşağıda detayları yer alan şartlar tahtında işbu paket tur sözleşmesi aktolunmuştur.
İşbu sözleşme, yazılı olarak veya mevzuatta elektronik posta, kısa mesaj, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri her türlü araç ve ortamı şeklinde belirtilen kalıcı veri saklayıcısı yoluyla da mesafeli olarak kurulabilir.Yine Katılımcının, iştirak edeceği turla ilgili broşür, bilgilendirme ve her nevi yazışmalar da kağıt üzerinde verilebilir veya kalıcı veri saklayıcısıyla gönderilebilir.
MADDE 3 – BROŞÜR
İşbu sözleşmenin kurulmasından önce Katılımcıya ön bilgilendirme amaçlı broşür verilmiştir. Broşürde yer alan bilgiler sözleşme kurulmadan önce broşürde açıkça belirtmek ve Katılımcıya bildirilmek şartıyla Sözleşme kurulduktan sonra ise tarafların açık mutabakatı ile değiştirilebilir.
MADDE 4 – SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME KOŞULLARI
4.1. ABC TURİZM, turlara kayıt yapılırken turun başlangıcına 60 günden fazla süre varsa toplam bedelin %50’sini Katılımcıdan ön ödeme olarak alacaktır. Tur başlangıcına 60 günden az bir süre var ise toplam bedelin %100’ü katılımcıdan alınacaktır. Tamamlanmadığı taktirde rezervasyon iptal edilecek ve Katılımcıya herhangi bir bedel iade edilmeyecektir.
4.2. Yurtdışı turlarda tur bedeli olarak belirtilen yabancı para cinsinden ödemelerde, ödeme günündeki ABC TURİZM’in belirleyeceği kur uygulanır.
4.4. ABC TURİZM, hedefteki katılımın altında kalan bazı gezilerin gerçekleşmeme riskini ortadan kaldırmak için, gerek gördüğü taktirde bazı geziler ve bu gezilerdeki otel klasmanlarıyla ilgili promosyon fiyatlamaları uygulayabilir. Bu özel durum aynı geziye önceden kayıt yaptırmış müşteriler açısından bir indirim hakkı doğurmaz.
4.5. TÜRK LİRASI,EURO ve USD ile yapılan promosyon kampanyalarda, tur bedelinin(%100'ü) tamamı tahsil edilmek zorundadır.
MADDE 5 - FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ
Aşağıdaki şartların varlığı halinde ABC TURİZM veya Aracısı turun hareket tarihinden en az 20 gün öncesine kadar Katılımcıya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek ve bu değişikliğin nasıl hesaplandığını belirtmek koşuluyla fiyat değişikliğine gidebilir;
5.1. Sözleşme bedelinin döviz cinsinden belirlendiği yurt dışına yönelik turlarda fiyat değişikliğinin döviz kurunda meydana gelen olağandışı değişikliklerden kaynaklanması.
5.2. Fiyat değişikliğinin yakıt giderlerindeki olağandışı değişikliklerden kaynaklanması.
5.3. Fiyat değişikliğinin liman, havaalanı gibi yerlerde tahsil edilen vergi, resim, harç ve benzeri ücretlerde meydana gelen değişikliklerden kaynaklanması.

MADDE 6 - YOLCULUK ÖNCESİ BİLGİLENDİRME


ABC TURİZM veya Aracısı, turun başlamasından yurt içi turlar için en az 24 saat, yurt dışı turlar için ise 48 saat önce katılımcıyı bilgilendirecektir. Katılımcıya verilen broşür veya yapılan sözleşmedeki bilgilerin değişmemesi halinde bu bilgilendirme zorunlu değildir.
MADDE 7 - SÖZLEŞMENİN ESASLI UNSURLARINDA DEĞİŞİKLİK
7.1. Sözleşmenin esaslı unsurlarından birisinin değişmesi halinde Katılımcı, bu değişikliği veya ABC TURİZM ya da Aracısı tarafından sunulan alternatif bir turu kabul edebilir.
7.2. ABC TURİZM veya Aracısı tarafından paket turun başlamasından önce, Katılımcıdan kaynaklanmayan nedenlerle sözleşme içeriğinde yapılan önemli değişiklikler ile işbu sözleşmenin 4.maddesinde belirtilen sebeplerle yapılan fiyat değişikliği hariç diğer fiyat değişiklikleri esaslı sözleşme değişikliği olarak nitelendirilir.
7.3. ABC TURİZM veya Aracısı, esaslı sözleşme değişikliklerini ve bunun fiyat üzerindeki etkilerini Katılımcıya derhal bildirir.
7.4. Madde 13'te Bahsedilen Mücbir Sebepler dışında,Sözleşmenin esaslı unsurlarından birisinin değişmesi halinde Katılımcı, bu değişikliği kabul edebileceği gibi, yapılan değişikliği kabul etmediğini ABC TURİZM veya Aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek koşuluyla ABC TURİZM veya aracısı tarafından sunulan, eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ek bir bedel ödemeksizin katılabilir veya fiyat farkının kendisine iade edilmesi şartıyla daha düşük değerde bir paket tura katılabilir.
7.5. Sözleşmeden dönülmesi halinde ABC TURİZM veya Aracısı, sözleşmeden dönme bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten
itibaren Katılımcının ödemiş olduğu tüm bedeli herhangi bir kesinti yapmaksızın en geç on dört gün içerisinde iade edecektir.
MADDE 8 – PAKET TURUN İPTALİ
8.1. ABC TURİZM veya Aracısının, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, madde 7.4.’teki kendisine tanınmış olan hakları kullanabilir.
8.2. Paket turun düzenlenmesi için öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle iptali ve sözleşmenin 10.maddesinde sayılan diğer hallerde ABC TURİZM veya Aracısı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.
MADDE 9 - SÖZLEŞMENİN EKSİK İFASI VE SORUMLULUK
9.1. Katılımcı, sözleşmenin ifası sürecinde ortaya çıkan her türlü eksikliği bağımsız hizmet sağlayıcısına ya da ABC TURİZM veya Aracısına derhal bildirmek zorundadır. Bu bildirimin ardından ABC TURİZM bu eksikliği gidermek için gereken özeni gösterir.
9.2. ABC TURİZM veya Aracısının, paket tur başladıktan sonra önemli bir yükümlülüğünü yerine getirmediği veya getiremeyeceği tespit edildiğinde, ABC TURİZM veya aracısı paket turun devam etmesi için Katılımcıya ilave maliyet getirmeyen eşdeğerde alternatif düzenlemeler sunar ve katılımcıya teklif edilen hizmetlerle sunulan hizmetler arasındaki farkı tazmin eder.
9.3. Katılımcı alternatif düzenlemeyi kabul etmeyerek sözleşmeden dönebilir. Sözleşmeden dönülmesi durumunda ABC TURİZM veya Aracısının ücret talep etme hakkı sona erer ve yapılmış olan ödemeler sözleşmeden dönüldüğü tarihten itibaren Katılımcıya en geç on dört gün içinde iade edilir. Ancak ABC TURİZM veya Aracısı o ana kadar ifa etmiş olduğu edimler için Katılımcıdan hizmetten faydalandığı oranda uygun bir karşılık talep edebilir.

MADDE 10 - SORUMLULUKTAN KURTULMA


ABC TURİZM veya Aracısı, sözleşmeye aykırılığın aşağıdaki hallerden kaynaklanması durumunda sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz:
10.1. Katılımcının kusurunun bulunması.
10.2. Sözleşmenin ifası sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması.
10.3. Mücbir sebebin bulunması.
10.4. ABC TURİZM, Aracısının veya bağımsız hizmet sağlayıcısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi.
10.5. Paket turun düzenlenmesi için öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle iptal edilmesi ve iptalin sözleşmede öngörülen sürede paket turun başlamasından en az yirmi gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile Katılımcıya bildirilmiş olması.
MADDE 11 - SÖZLEŞMENİN DEVRİ
11.1. Katılımcı, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, turun başlamasından en az 30 gün önce ABC TURİZM veya Aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunarak sözleşmeyi, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir.
11.2. Paket tur sözleşmesini devreden ve devralan, ABC TURİZM veya Aracısına karşı bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ek masrafların ve uçak ve/veya her nevi ulaşım aracı değişikliği bedellerinin ödenmesinden müteselsilen sorumludur.
MADDE 12 - SÖZLEŞMENİN FESHİ VE İPTAL KOŞULLARI
12.1. Özel uçuşlu Yurtdışı kara programlarında tur hareketine 101 gün kalana kadar iptallerde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, ödediği ücretin tamamı Katılımcıya iade edilir. Tur hareketine 101 ile 45 gün kalana kadar yapılan iptallerde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere,Katılımcıya toplam tur bedelinin%50 si iade edilir. Katılımcının o ana kadar ödediği ücret %50’nin altındaysa aradaki fark kendisinden tahsil edilir. Harekete 45 günden az kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin iadesi yoktur.
12.2 Müşteri, Ek.1’ deki “Tur Programı” nda belirtilen özel koşullar hariç, satın almış olduğu tüm uçakla yapılan kara ve gemi turlarıyla diğer paket turlarda satın almış olduğu turu gezi tarihinden 101 gün öncesine kadar iptal edebilir.(Erken rezervasyon dönemi hariç) Bu durumda ödemiş olduğu miktar Ek.1’ deki “Tur Programı” nda “İPTAL ŞARTLARI” başlığı altında belirtilmiş özel kesintiler (iç hat uçuşları, vize harcamaları vs gibi) dışında aynen kendisine iade edilir.
Ayrıca Abc Turizm, Ek.1’ deki “Tur Programı”nda belirtilen özel koşullar hariç, tüm uçaklı paket turlar ve gemi şirketinin kendi bilet, broşür veya internet sitesinde duyurmuş olduğu Uluslararası iptal şartları üzerinden iadeler yapılır. Müşterinin 101 günden az kalan günlerde yazılı olarak yaptığı iptallerde ödemiş olduğu gezi ücretini iade alırken, gemi şirketi ve havayolu şirketiyle otel konaklaması varsa iptal koşulları kuralları dikkate alınır. Banka aracılığıyla yapılacak iadelerde, banka havale masrafı Müşteri’ ye ait olacaktır. Belirtilen tarihlerden sonra Müşteri tarafından yapılan iptallerde nedeni ne olursa olsun iade yapılmaz ve Müşteri’nin bundan dolayı herhangi bir tazminat hakkı doğmaz.
12.3. Katılımcının iptal talebinden önce vize müracaatı yapılmışsa vize bedeli iade edilmez.
12.4. ACENTA gerekli durumlarda; özellikle turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması ve /veya MÜŞTERİ’den onay almaksızın, ancak MÜŞTERİ’ ye bildirmek koşuluyla gezi başlangıç tarihine; hafta sonu konaklamalı gezilerde 20 gün, yurtiçi gezilerde 20 gün, yurtdışı gezilerde 20 gün kala yada daha öncesinde herhangi bir geziyi iptal edebilir. Bu gibi iptallerde MÜŞTERİ’ ye , ödemiş olduğu tüm tutar iade edilecektir. Ancak bu iptalden dolayı MÜŞTERİ’ nin tazminat hakkı doğmaz. MÜŞTERİ’nin tura katılmak için kendi imkanlarıyla aldığı iç hat ve dış hat bağlantı biletleri, vize harcamaları iade edilmez. Müşterinin kendi isteğiyle uçaklarda “sınıf yükseltme” yaptırmasından yada “mil” kullanmasından doğacak zararlardan ACENTA sorumlu değildir. Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) almış oldukları biletler ACENTA’yı kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden ACENTA sorumlu tutulamaz. (ACENTA turun hareket tarihini değiştirse veya iptal etse bile yolcunun yanan biletinden yada puanlarını tekrar yazdırabilmek için ödeyeceği maddi cezadan sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kesinlikle kabul etmiş sayılır.)
12.5. Erken rezervasyon dönemi,resmi tatil, dini ve milli bayram dönemlerini kapsayan turlarda değişiklik ve iptal yapılamaz.
12.6. Promosyon ve/veya Fırsat Turları adı altında yapılan turlarda;tur tarihine 101 Gün kalaya kadar iptal ve değişiklik hakkı mevcuttur.Tur tarihine 101 Günden az kala herhangi bir iptal veya değişiklik yapılamaz.Madde 13'te Bahsedilen Mücbir sebepler bu maddeyi etkilemez.
12.7. Bu madde kapsamında yapılacak bedel iadeleri, fesih bildiriminin ABC TURİZM veya Aracısına ulaşmasından itibaren on dört iş günü içerisinde Katılımcıya yapılır.

MADDE 13 - MÜCBİR SEBEPLER


13.1. Doğal afetler, olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, halk hareketleri, savaş, savaş ihtimali, karantina ihtimali, öngörülemez teknik hususlar, uçak gecikmeleri gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Bu süreçte ABC TURİZM ve Aracısı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.
13.2. Katılımcı kendisiyle ilgili mücbir sebebe ilişkin resmi makamlardan aldığı her türlü rapor veya belgeyi ABC TURİZM veya Aracısına vermek durumundadır. Mücbir sebebi istenen sürede belgeleyemeyen veya eksik olarak belgeleyen Katılımcılar,ABC TURİZM veya Aracısından herhangi bir talepte bulunamazlar.
MADDE 14 - ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
ABC TURİZM veya Aracısı, paket tur kapsamında taahhüt ettiği hizmetlerin, acentanın iflası da dahil olmak üzere, verilmemesinden kaynaklanacak sorumluluklarını, zorunlu paket tur sigortası özel ve genel şartları çerçevesinde sigorta ettirmiştir. İşbu poliçe sertifikası sözleşme ekinde Katılımcıya teslim edilmiştir. Katılımcının kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını ve her türlü kazadan doğan zararını ve tedavi masraflarını, poliçe limiti kadar karşılayacak şekilde sigorta ettirilebileceği hususu kendisine hatırlatılmıştır.
MADDE 15 - ULAŞIM ARAÇLARI VE KONAKLAMA TESİSLERİ
15.1. ABC TURİZM veya Aracısı, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolüne tabidir. Gezi programında belirtilen uçak, otobüs, gemi, tekne, tren ve diğer ulaşım araçlarının yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi programlarına göre hazırlanmıştır. Bu saatlerin değişmesi, tarih değişiklikleri ve buna bağlı yapılan program değişiklikleri, rötarlar ABC TURİZM veya Aracısı’nın iradesi dışındaki olgular olup, bu olaylar uluslararası havayolu mevzuatı, uluslararası andlaşmalar, diğer taşımacılık mevzuatı kuralları gereğince değerlendirilir. Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda yürürlükteki ilgili mevzuat hükümleri, IATA, diğer konvansiyonlar, taşımacılık mevzuatı kuralları, Türkiye’nin taraf olduğu uluslar arası sözleşmeler ve bunlara bağlı çıkartılmış tüzük, yönetmelik ve her türlü mevzuat hükümleri uygulanır.
15.2. ABC TURİZM veya Aracısı, konaklama tesisleri ve taşımacı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ulaşım araçları ve konaklama tesislerinde ABC TURİZM veya Aracısının iradesi dışında gelişen olaylardan doğabilecek arıza, kaza ve kayıplarda ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla, siyasi olay, grev, devletlerarası ilişkilerdeki değişiklikler, terör, halk hareketleri, savaş ihtimali, doğal afetler, olumsuz hava şartları, sis ve öngörülemez teknik sorunlar gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerden ve/veya Katılımcının kusurundan dolayı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinden ABC TURİZM veya Aracısı sorumlu tutulamaz.
15.3. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce konfirme edilmesi gerekmektedir. Yolcular uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır. Yolcuların gezi tarihinden 48 saat önce ABC TURİZM veya Aracısından konfirmasyon talep etmeleri ve belirtilen saatlerde randevu yerinde olmaları şarttır. Aksi durumda doğacak sorunlardan ABC TURİZM veya Aracısı sorumlu tutulamaz. ABC TURİZM veya Aracısı da değişiklik haberi aldığı an en kısa sürede yolcularına bildirir.
15.4. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek, içki ve program dışı hizmetler Katılımcı tarafından ödenecektir. Ayrıca gidilecek ülkenin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi,şehir giriş ücretleri, otel konaklama vergileri, harç v.b. gibi ödemeler Katılımcıya aittir.
15.5. Seyahat süresince, başlangıcında ve sonunda gezilen ve konaklanan yerlerde Katılımcılardan kaynaklanacak hasar, zarar ve kayıplardan ABC TURİZM veya Aracısı sorumlu değildir.
15.6. Otellere varış saati kaç olursa olsun, odalara yerleşme saati yerel saatle 14.00'dir. Otellerden ayrılış saati kaç olursa olsun,odaları boşaltma saati yerel saatle 12.00'dir.
15.7. Çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. veya 4. kişi olarak kalmaları durumunda uygulanır. Ancak otelde yatak ve uçakta koltuk işgal ederse tam bedel alınır.
15.8. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla, programda yazılandan farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hava durumuna veya zorunlu durumlara bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir, bu durumda ABC TURİZM olabilecek en uygun alternatifi sunacaktır. Bildirilen kalkış noktaları dışında yolcu alımı yapılmamaktadır. Otobüslerde koltuk numarası garantisi verilmemektedir.
15.9. Katılımcıların seyahatlerde bagaj taşıma hakları seyahat edilen ulaşım araçlarının tanıdıkları limitlere göre belirlenir. Bu limitlerin üzerindeki bagajlarda, taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret Katılımcı tarafından ödenir.
15.10. ABC TURİZM veya Aracısından alınan seyahat paketi dahilindeki uçuşlar sırasında meydana gelebilecek herhangi bir bagaj kaybı ve/veya hasarı durumunda havayolu şirketinin uygulayacağı kurallar geçerlidir, ABC TURİZM veya Aracısının herhangi bir sorumluluğu yoktur.
15.11. Katılımcılar para, ziynet eşyaları,değerli eşyalarını, kimlik ve pasaport gibi önemli belgelerinin güvenliğinden kendileri sorumlu olup oluşacak kayıp, hasar ve çalınma durumlarında sorumluluk tamamen Katılımcıya aittir. Ulaşım araçlarında, ilgili ve/veya resmi kuruluşlar tarafından belirlenen bagaj taşıma kuralları geçerlidir. Kurallar dışına çıkılması halinde ortaya çıkan cezalarda Katılımcı sorumlu olup, ABC TURİZM veya Aracısı sorumluluk taşımaz.
15.12. Seyahat paketi dahilindeki uçak yolculukları haricinde, gezinin her aşamasında bagaj ve kişisel eşyaların sorumluluğu Katılımcıya aittir.
15.13. Seyahat esnasında kaybedilen değerli eşya ve pasaport, kimlik, uçak bileti vb. belgelerle ilgili olarak doğan masraflardan ABC TURİZM ve/veya Aracısı sorumlu tutulamaz.
15.14. Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir, başlangıç ve varış noktası değişebilir.
15.15. Geziye, ABC Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
15.16. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
15.17. ABC Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
15.18. ABC Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
MADDE 16 – VİZE
Yurtdışı gezilerde gerekli olan vizelerin hazır olmasından Katılımcılar sorumludur. ABC TURİZM’den veya Aracısından vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde, en az 6 ay geçerli pasaportun olması ve gerekli belgelerle birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce, vize ve servis ücreti Katılımcılar tarafından karşılanmak üzere ABC TURİZM veya Aracısına başvurulması gerekir. ABC TURİZM veya Aracısı vize işlemlerinde sadece aracı konumunda olup konsolosluklar tarafından vize verilmemesi halinde hiçbir sorumluluğu yoktur. Herhangi bir gecikmeden ve belge eksikliklerinden doğabilecek aksaklıklardan ABC TURİZM veya Aracısı kesinlikle sorumlu değildir. ABC TURİZM veya Aracısının aldığı vizenin tarih ve içeriği Katılımcı tarafından kontrol edilmelidir. Tur hareket tarihine kadar vize ücretlerinde olabilecek değişiklikler Katılımcılara yansıtılır ve farklar tahsil edilir. Vize müracaatları sırasında gerek duyulduğu taktirde seyahat edilen ülkenin tarafı bulunduğu Schengen Andlaşmasına taraf diğer ülkelerin konsolosluklarına da müracaat edilebilir, bu Katılımcıların menfaatine vize işlemlerinin olumlu neticelenmesine yöneliktir. Vize alınamaması durumunda işbu sözleşmedeki iptal koşulları geçerli olup bu hükümlerin belirlediğinin dışında bir iade veya tazminat söz konusu değildir.
Vize alınmış olmasına rağmen, Türkiye’den çıkışına izin verilmeyen veya seyahat edilen ülkede herhangi bir nedenle içeri sokulmayan Katılımcılare herhangi bir ödeme yapılmaz ve bu durumdan ABC TURİZM veya Aracısının sorumluluğu yoktur.
Katılımcı gideceği ülkeye ilişkin vizesi olduğunu beyan ederse veya vize işlemlerini bizzat kendisi takip edeceğini belirtirse, bu durumda tüm sorumluluk Katılımcının kendisindedir, Katılımcı vize işlemlerinin gerçekleşmediğini ileri sürerek sözleşmeyi feshedemez, sorumluluk Katılımcıya ait olacaktır.
MADDE 17 - DİĞER HÜKÜMLER
17.1. Turların gün süreleri takvim gününe göre verilmiştir. Başlangıç ve bitiş günleri günün hangi saati olursa olsun turun gün sayısını belirler.
17.2. Gümrüklerde formaliteler ile ilgili olarak giriş ve çıkışlarda yolcuların pasaportlarını, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden doğması muhtemel problem ve buna bağlı gecikme ve iptallerden Katılımcılar sorumludur. Bu durumda Katılımcı seyahatle ilgili tüm haklarını kaybeder.
17.3. Tura katılan 18 yaş altındaki yolcuların ebeveynleri yasal belgelerini bulundurmak ve ibraz etmekle yükümlüdür.
17.4. Katılımcıların şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin özen borcudur. Katılımcının şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.
17.5. Bu sözleşme Katılımcıya verilecek hizmetin kapsamını belirlemek amacıyla hazırlanmıştır, fatura ve makbuz yerine geçmez, tur bedelinin ödendiği anlamına gelmez.
17.6. Sözleşmede adı bulunan geziye katılacak kişiler, kayıt işlemleri başkası tarafından yapılmış ve imzalanmış olsa dahi,sözleşme maddelerini, okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırlar.
17.7. Abc Turizm aracılığıyla yaptırmış olduğum rezervasyondaki bilgilerime istinaden operatör her türlü sms,e-mail ve diğer bilgilerime ,kendi firmasıyla ilgili özel reklam vb.hizmetler hakkında bilgi bildiriminde bulunabilir.
17.8. Ayrıca buna ek olarak operatörle yapmış olduğum hertürlü yazışma ve görüşmelerin ses kayıt dosyaları ve diğer elektronik ortamlardaki kayıtlı bilgilerimi hukuksal işlemlerde kullanabilir.
17.9. İşbu sözleşme tarafların hür iradesi ile ve tüm maddeleri okunarak tanzim ve müzakere edilmiş ve imza olunmuştur.
Yukarıdaki koşulları şahsım ve tura katılacak rezervasyonda adı geçen diğer kişiler adına da okudum ve kabul ettim. Paket tur sözleşmesini, tur kayıt formunu, tanıtım broşürünü, sigorta poliçesini ve ödeme makbuzunun örneğini şahsım ve tura katılacak rezervasyonda adı geçen diğer kişiler adına teslim aldım.

 

       Müşteri İmza                                  Acenta Yetkilisi İmza



      RABIA BALKANLI                                   ERKAN MULDUR  
                                                           Makbuz No :A-50541
                                                           Tarih     :06/10/17
    Rez.Kod : MRK-025261           Müşteri : RABIA BALKANLI      
    Hizmet  : O1-VKB200118-TK Vietnam & Kamboçya
    Tahsil Şekli            Tutar                Kur       TLKarşılığı     Detay
    ------------------------------------------------------------------------------------------
       KrediKart         4,000.00 TL                                     AX2, 6 Taksit
                (          939.63 EUR         4.2570)
    ----------------------------------------------------------------------
          Toplam         4,000.00 TL                           0.00 TL 

    Yazıyla : DÖRTBİN

    524347******5171 Kart ile 4,000.00 TL Karşılığı Mal ve Hizmeti Satın Aldım.  RABIA BALKANLI İmza.....

http://www.turaturizm.com/tr/images/agencylogo/mrk.gif

 

Vietnam & Kamboçya Turu - Turlar Dahil


 

 

Grup Kodu :O1-VKB200118-TK,Paket Kodu :O1-VKB200118-TK



 

http://acente.turaturizm.com.tr/krnc_images/pkt/vietnam-kambocya-turu-grup.jpg

http://acente.turaturizm.com.tr/krnc_images/pkt/vietnam-kambocya-turu-mektup.jpg

http://acente.turaturizm.com.tr/krnc_images/pkt/vietnam-kambocya-turu-mektup2.jpg

 



Yüklə 105,89 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə